51
  • Demonic
    #11
    Mi az a celebközpontú társadalom?
  • coolbboy83
    #10
    Ezek izgalmas dolgok, kinek ki a példaképe...... itt nálunk HUNGARY-ban nem számít.
    Itt mindenki okosabb elviekben mindenkinél, mindenki jobban tudja mi a frankó a világnak....
    Meglepően érdekes, hogy mégsem tud senki semmit felmutatni..... (ritka a kivétel)

    Nem tudják a fiatalok mihez kezdjenek??? Hát, ez viszont probléma... ezért keletkezik a sok fölösleges diplomás, egyébként valójában semmihez sem értő emberke mostanában.....

  • tomcsa4
    #9
    Elsősorban nem a milliomos háttérről van szó. Szomorú, ha valakinek (ezt most nem rád értem) csak a pénz miatt példaképe valaki.
  • readswift
    #8
    bill gates már a microsoft előtt is milliomos volt az apja meg mittoménmelyik kartelles fickónak a haverja (rockafeller?) .
  • tomcsa4
    #7
    Én nem szeretem az apple termékeit, kerülöm is, ahol tudom (minden termékére van sokkal olcsóbb és legalább olyan jó alternatíva), de Steve Jobs szerintem s egy igazán meghatározó személyiség, úgy mint Bill Gates, John Carmack, Bram Cohen stb.

    Amit kvp írt, már csak azért is. Ja és a nagy hackerek között számon tartják.
  • readswift
    #6
    Wozniak jóarc, azért nem használt soha fairlight alkatrészeket az apple mert tanulóévei alatt Wozniak nem kapott ingyenmintát és megbosszulta... :))

    Stevie "bizonyitványát" újabban úgy szokták magyarázni hogy bejárt ő , csak nem oda ahova kellet volna mer más tantárgyakra fontosabbként gondolt
  • kvp
    #5
    Miert lehet Jobs a fiatalok peldakepe? Az egyetem alatt (helyett) kabszerezett es hack-elt, majd diplomazas helyett a haverjaval alapitott egy ceget, amibe o foleg a vizioit vitte (Wozniak meg a tudasat). Ezutan gazdag lett es hires, majd meg gazdagabb es meg hiresebb. Arrol nem beszelve, hogy a cegenek a marketing strategiaja az, hogy ok a menok akarmi is van. Persze, hogy tetszik a legtobb fiatalnak. (foleg a fiatal sracoknak, mivel a lanyoknal a talk show vezetok, kozuluk is a leghiresebb Oprah vezet)

    ps: A robotzsaru nevu tv sorozatban volt egy olyan resz, ahol a fohos fia belep egy gyerek klubba, a fiatal uzletemberek klubjaba, ahol arra keszitik fel oket, hogy ha elvegeztek az altalanos iskolat, akkor sikeres uzletemberekke valhassanak. Az emlitett film egy anti utopia, az amerikai tarsadalom kritikaja a 1980-as evekbol. Eleg nagy baj, hogy szepen lassan valora valik...
  • readswift
    #4
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

    ezen most akkorát röhögtem. Kösz SG.
  • Ability
    #3
    Grat. Lehet, hogy Jobs egy szarhajcsár, aki ráerölteti mindenkire az elvakut ízlését, de azért nem mondhatod, hogy nem egy úttörő ember. Érdekes története van, és most hagyjuk a szemét üzleti fogásokat, az, hogy egy garázscégből ekkora vállalatot hozott létre az mégiscsak eredmény. És a kreativitása is becsülendő, még ha nem is szimpatikus ez az út, de egyedit alkotott.

    Mellesleg nekem szimpi, viszont az Apple-nek elég undorító üzletpolitikája van újabban.
  • Sanyix
    #1
    az emberiség megérett egy nagy irtásra...