51
  • coolbboy83
    #51
    Na az jó, már neki is láttam összeszedni a dolgokat.... találtam is sokmindent, meg kaptam segítséget is.
    Valóban ez egy rendkivül széles iparág lett, így a legjobb az lehet talán, ha mindenki kiválaszt egy szeletet belőle, amivel foglalkozni szeretne, és arra megy rá jobban.

    Tetsuo :-) igen én optimista vagyok.... engem ez hajt.. szeretek tanulni, és önfejleszteni.
  • readswift
    #50
    én is 83-as vagyok

    engem szakközép 2. óta foglalkoztat dsp, amikor az a dsp sharc még 1. generációs volt. Most tartanak aszem a 4.nél. Nem használnám már, fpga sokkal jobb, univerzálisabb , de nehezebb is, toolokon múlik igazából, ez meg a teórián. Próbáltam könyvet olvasni ifjonc koromban de célirányos pdf-ek sokkal jobbak és warezolnod sem kell. Egy gond van, nagyon széles lett ez az iparág az utóbbi 10évben. És 10évvel ezelőttről is találni olyan infókat amit egyébként máshonnan nem szedsz elő : DD
  • Tetsuo
    #49
    Hm, optimista vagy..
  • coolbboy83
    #48
    Szóval asszondod van sok leírás ezekről a komolyabb félvezetőkről?? :-) HMM az finom lenne...
    Bár ezekről nekem sokat kell tanulnom, hogy átlássam......de nagyon érdekelnek.

    WOW, egyébként frankón már megkérdezem, te hanyadik évedben jársz???? Remek dolgot űzől :-)
    Én imádom a szakmám, de amint mondtam sokminden érdekel és fiatal vagyok.....van idő.
  • coolbboy83
    #47
    De akkor ezeket miért nem használják??? lehet ki kéne ezeket próbálni okosan.. :-)
  • readswift
    #46
    hát, ezek az FPGA chipek nagyon durvák ha audio DSP-re használod:) Toolsetek egyre jobbak és jobbak. Ahogy láttam adsp SHARC-t használnak audiora álatlában, azokat ezek szószerint agyonvernék :). Toolok terén is. A teória és a hozzátartozó 2d -ben elképzelendő függvényábrázolás nagyon fontos, de leginkább az első az ,mert jó szemléleltető ábrák szoktak előfordulni doksikban , és abból nem nehéz "extrapolálni" agyilag. Rengeteg jó doksi van neten ,jóféle olvasmányos egyetemi disszertációk.
  • coolbboy83
    #45
    26 évesen még van időm tanulni....úgyérzem.
  • coolbboy83
    #44
    Hmm, ez szép dolog :-) engem mindig lenyűgözött az elektronika is, a családban van is elektro-műszerész, meg villamosmérnök.
    Engem is érdekelnek, főleg a félvezetők..... gondolkodtam rajta, hogy megtanulok róluk amit lehet.
    Jópár dolog van, ami érdekel..... és hála istennek alapos fajta vagyok... vagy jól, vagy sehogy:-)

    Grat hozzá !! Respect :-) !!!
  • readswift
    #43
    http://hu.wikipedia.org/wiki/FPGA_%28Field-programmable_gate_array%29

    dsp
  • coolbboy83
    #42
    jajjjjjj beugrott... a kocsmaszinyó.... a jó kis cigány lakodalmas szinti.... az többnyire Casio :-)
  • coolbboy83
    #41
    Nagyjából, ha nem árulhatod el, te milyen területen fejlesztessz????
  • coolbboy83
    #40
    Nem hangmintákkal foglalkozom, hanem a zongoráikkal - azon belül is csak Grand Piano, azaz teljes C sorozat, és az S sorozat és CFIIIS.

    Ezekbe kerülnek be az újítások. (CarboRibe, TitaniumDuplex, BalancedHP ABS Styran Whippens) ezek így mondjuk nem mondanak semmit, de ezeken a neveken vannak jegyeztetve :-)

    Kiváltságosnak érzem a Yamahát.... mert ők azok, akik valóban minden szegmensükben a TOP-ban vannak jelen.
  • readswift
    #39
    "audio workstation" ... igy trendibb :D
  • coolbboy83
    #38
    a kocsmaszinyó alatt mit értessz??? :-)
  • readswift
    #37
    elismerheted hogy a te hsz-ed is felért egy provokálással... csak az ennyémmel ellentétben semmilyen humor nem szorult belé
  • readswift
    #36
    Én már a legeljén elmondtam hogy számomra nem létezik "magyar mentalitás" és olyannyira idegenkedek tőle mint kifejezéstől hogy érvelési hibának tudom be (mint sokan mások, még ha tudat alatt is) .
  • readswift
    #35
    Jó, a Yamaha meg gyárt 20 féle dolgot. Sokat nem segitettél vele mert végülis bármilyen vas lehet a cucc... :D

    Remélem nem hangmintákat csinálsz valami kocsmaszinyóba.


  • coolbboy83
    #34
    Én is szeretek provokálni :-), De vágom a poént.... :-) jó dolog néha a szócséplés...
  • coolbboy83
    #33
    Forgasd még ki a szavakat, attól leszel nagyon nagy még!!!!!! tessék bazdmeg, akkor általánosítom az általam különlegesnek tartott céget!! YAMAHA CORPORATION.

    OFF
  • coolbboy83
    #32
    Perszeee... ! Mert ő is egy nagy agy.... a nevemből tudja, hogy: (nevem ellenére szar zenét hallgatok)...
    Már csak az a kérdés azt tudja e, hogy mire utalva találtam ki ezt a nicket..... mert nem tudja az tuti.

    Kíváncsi lennék hány éves.... :-).......14??? mert kb azok írnak ilyet....
    Csak nehogy őt szúrják le angol nyelvterületen!!!
  • readswift
    #31
    bevallom, provokáltalak

    egyébként ez ugyanolyan általánositás hogy legkülönlegesebb mint amiket edig tettél az asztalra. A japánok ÁLTALÁBAN a különlegességükkel tűnnek ki, szóval azért terjeng egy kis bi-es.
  • slickboy
    #30
    Elég érdekesen hozod össze a magyar mentalitást mint fogalmat egy retorikai, propagandafogással, de te tudod.
  • coolbboy83
    #29
    Egyébként én is beszámolhatnék a saját fejlesztésemről, de és sem tehetem........ leginkább arra vagyok büszke, hogy ez az egyik legkülönlegesebb Japán vállalathoz köthető.... de mit számít ez....

  • coolbboy83
    #28
    Na tisztázzunk valami!!! NEM IS ISMERSZ !!! A nevemből HONNAN tudod milyen zenét hallgatok??
    Te DROID vagy vazze?????
  • readswift
    #27
    magyaritsunk, "LOW" azért, mert.
    a "magyar mentalitás" emlegetése a sekélyes érvelés egyik ismérve számomra.

    Egész pontosan ezért sekélyes.
  • readswift
    #26
    Van egy ilyen közekeletü mondás manapság hogy:

    "Future is bright, but totally uncertain"

    ezen gondolkodjatok el , és ne ott keressétek a hibát ahol nem kéne.
  • readswift
    #25
    egyébként szerintem nincs magyar mentalitás és ez tényleg "low", ok -okozati tényezőőket szoktam feltételezni, neked is azt ajánlom.
  • readswift
    #24
    egyébként nem is neked akartam válaszolni hanem a leoltós szövegre ment.
  • slickboy
    #23
    OFF: Kicsinyességre vall, ha a vitapartner gondolatai mellett a stílusának, szókincsének darabokra szedésével próbálunk fölé kerekedni. Bőven lenne mit a tiedben is kigyomlálni. Egyébként pedig ismét felszínesen alkotsz ítéletet másról, ugyanis egy bekezdésben képtelenség felvonultatni a teljes stílusrepertoárt. Egy szlengszó alapján kijelentetted, hogy kicsi a szókincsem. Ám legyen...(Engedd meg, ha adott helyen leírtam egy szót akkor azért írtam azt, mert szerintem az a legmegfelelőbb és nem azért mert nem tudnék másik ötöt helyette. És ha még így sem érnék fel a te nyelvi színvonaladra, akkor azért még hozzászólhatok a témához? Köszönöm.)
    ON: Teljesen másról beszélsz, ami önmagában helytálló, csak épp nem a tárgyhoz tartozik.
  • readswift
    #22
    egyébként akkor szoktam fórumozni ha fontos emailt várok
  • readswift
    #21
    leoltani A-HA-HA-HA . Maradtál volna meg inkább szemlélőnek. A szókincsed gyanúsan "low".
  • readswift
    #20
    tehát akkor általánositgassunk nyakló nélkül? 1 biztos, elmaradottság van, de azt hogy a fejekben mi van azt nem lehet általánositani, senkinek!
    Az hogy az elmaradottság kiből mit vált ki , teljesen más kérdés, mint az hogy mi lesz 10, 15 év múlva. Hülyeség. Mi technikailag müveltebbek mást látunk mint azok akik a felszines dolgokból vonnak le következtetést, és szarják ide a demagóg hangulatcsinálást, azt azért beláthatod.
  • slickboy
    #19
    Csak azt nem értem miért oltottad le. Országrontó hangulatcsináló mentalitás, ne röhögtess. Szerintem jól látja a magyar mentalitás eme bajait. Önkritika. Mivel magadra vetted, lehet a te inged is volt? ;)
  • Commandante
    #18
    "Szerintem a te országrontó hangulatcsinló mentalitásoddal el is húzhatsz ahova akarsz, legfeljebb leszúrnak valami angol nyelvterületen."

    Ha ez a hozzászólás nem országrontó, akkor semmi sem az. Ha a fantasztikus saját fejlesztésed és az SG-n való fröcsögés mellett jut még idöd, akkor felüthetnéd a lexikont az "önkritika" szócikknél!
  • readswift
    #17
    : D nem talált . Én be tudnék számolni a saját fejlesztésemrőől , de nem tehetem.
  • slickboy
    #16
    Elevenedre tapintott esetleg? Na meg bagoly mondja...
  • readswift
    #15
    Tudod nem véletlen mondják hogy Németország 20évvel előőz meg bennünket. Ez nem csak pénz meg kommersz dolgok kérdése, ez az élet majd minden területén érvényes sajnos, és javarészt nem az emberek sara. Szerintem a te országrontó hangulatcsinló mentalitásoddal el is húzhatsz ahova akarsz, legfeljebb leszúrnak valami angol nyelvterületen.
  • readswift
    #14
    ...egy ipodon !!! : DDD
  • readswift
    #13
    sőőt én még azt is jobban tudom hogy te a cool b boy neved ellenére valószinüleg kommersz szar zenéket hallgatsz :D

    és ha kimész külföldre akkor is kommersz szar zenéket fogsz hallgatni :DD
  • coolbboy83
    #12
    Ráadásúl ebben az országban már nem is hírességek, hanem "CELEBEK" vannak........ :-)