23
  • krajcsovszkig
    #23
    De gondolom ő az Omnia HD-ra gondolt :)
  • chase
    #22
    Omnia ≠ Onmia HD
  • zpe
    #21
    :)
    Amúgy ha elfogadható áron lessz n900 akkor nem kérdéses mi lessz a következő telóm !
  • krajcsovszkig
    #20
    Szerintem is. Nem csak Mplayer van, minden asztali Linux progi elfut rajta (max egy kicsit hekkelni kell) pl az OpenOffice is.
  • krajcsovszkig
    #19
    http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_i8910 - Az Omnia HD S60 5th-es, mint pl a Nokia 5800 és az N97
  • zpe
    #18
    Szerintem most a Maemo az ami a legfejlettebb, ráadásul a frissítése is nagyon profin meg van csinálva! Van jónéhány videó róla youtube-on ! Van rá Mplayer is :) maemo.org
  • chase
    #17
    "SymbianOS telók , mint pl. a Samsung Omnia"

    Az Omnia-n WinMo 6.1 van alapból.
  • krajcsovszkig
    #16
    Hoppá :o

    Kár hogy ilyen csúnya :(
  • GLewy
    #15
    Ne hiányold a Nokiától a kapacitív táccsszkrínt igaz még csak "jön" de én már fogtam kezemben :)
    http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-x6/specifications
    az 5800 elbújhat mellette.
  • NullZ3r0
    #14
    Átlátszó, vazz. Igaz, nem egy túl magyaros kifejezés, de azért ennyire tudhatnál külföldiül.
  • krajcsovszkig
    #13
    - Az iPhone nem smartphone csak egy (qrvajó) giccses, túlárazott divattelefon és egy nagyon jó handheld játékplatform+ipod+internet tablet kombó.
    - Én is hiányolom a Nokiától a kapacitív táccsszkrínt, viszont azon meg nem lehet tollal nyomulni és pl a Maemonál olyan apró gombok lesznek, hogy anélkül elég copás lenne. Egyébként még 5800 előtt mondtak egy olyat, hogy a mostani érintő egy rakás kaki és majd ők akkor jönnek, ha tudnak jobbat (volt szó xbox natal-szerű integetős irányításról pl), csak rájöttek hogy ezzel a mentalitással hatalmas piacot vesztenének és kiadták ezeket. Úgyhogy lehet hogy nem is lesz Nokia kapacitív érintő.
    - Most Symbian a legjobb (, vagyis leg elterjedtebb), de a nagy érintőkijelzős telefonok piacán a Maemo lemossa, viszont mivel a Maemo nem alkalmas kis / nem érintős kijelzőkre, ezért azokon szerintem megmarad a Symbian
    - Windows Mobile meg összekaphatná már magát mert ez, így szar.
  • narumon
    #12
    ". és amit már eddig is hiányoltam minden mobil OS-ből a transzparens menüket,"

    Ez alatt mit értesz?
  • tucky1
    #11
    Még az is lehet kapacitív kijelzővel és multi touch-csal, kár hogy erre a Nokiától még várni kell. Ezeket a rezisztív kijelzősek nem nagy élmény használni... kár mert Nokia párti vagyok, de az első igazi érintős zenegépük után most tettem egy kis kitérőt :D
  • turul16
    #10
    Maemo n900-on Szerintem ez a tuti rendszer :)
  • GregSB
    #9
    Persze hogy a Symbian a piacvezető, mert ahogy már írták itt kb kvarcórákra is rárakják manapság. A cikkben az okostelefonok OS-értől van szó.

    Az Android is azért tud majd 18%-ot megszerezni, mert annak butított változatát is rá fogják tenni minden 1000Ft-os telóra majd. (most még csak okostelefonokon van)
  • Flang3r
    #8
    Érdemes elolvasni ezt a cikket is, hogy mit gondolnak egyesek a Symbianról. A Gartner piackutató szerint jelenleg is a Symbian vezeti a mezőnyt (bár nem tudom, hogy ez világszintű, vagy csak Európai kutatás) és szerintük 2012-ben is vezetni fogja toronymagasan 37%-kal, majd -szerintük- 18%-ra jön fel a második helyre az Android...

    Amúgy meg a telefonra az van írva hogy Nokia , a többire csak úgy rá van firkálva valami (kicsit se vagyok elfogult :)

    Meglátjuk, mindenesetre én a Windows Mobile 7.0-ra leszek majd kíváncsi, mert ha legalább tudásban nem is , de a külalakban felvehetné a versenyt a többi MobileOS-sal, ha valóban megvalósítják rá az Aero felület telefonos változatát...

    ... és amit már eddig is hiányoltam minden mobil OS-ből a transzparens menüket, hiszen az átlátszóság segít az áttekinthetőségben , különösen az amúgy kisfelbontású kijelzőkön... programozástechnikai megvalósítása pedig nem egy nagy vasziszdasz, különösen nem a 15,16 és 18 bit színmélységű telefonokon nem...
  • GregSB
    #7
    Olvasd el a cikket figyelmesebben. Azért nincs szó a SymbianOS-ről, mert a cikkben szereplő piackutatás az USA-ra vonatkozik, nem a világra. Az USA-ban pedig elenyésző részesedése van a Nokianak/Symbiannak az okostelefonpiacon.

    A RIM BlackBerry kihagyása viszont tényleg érdekes, mert az kint elég mehatározó.
  • kvp
    #6
    "Vajon gondolták-e volna a 70-es években?"

    Nem. A 70-es evekben a xerox-nal egy objektumorientalt irotabla formaju kezi szamitogepre gondoltak, tobbmagos cpu-val, radios halozattal, erinteserzekeny grafikus kijelzovel, ablakozo operacios rendszerrel es wysiwyg tipusu szovegszerkesztovel. (le is gyartottak, de akkor meg hutogep meretu lett) Hardverileg ma mar az eredeti iranyhoz kozelitunk, szoftverileg pedig leginkabb a microsoft uj kutatasi celu os-e, a singularity all kozel, bar kinezetre es tudasban a legtobb piaci versenyzo (iphone, android, uiq) egyforma. Eladasban pedig jelenleg a symbian vezet, mivel ma mar szinte minden ocska also es kozep kategorias telefonon ez fut, ebbol a kettobol pedig tobbet adnak el mint az osszes tobbibol.
  • Flang3r
    #5
    amiket alább írtam azok alapján azért nem varrnék rá gombot, hogy a Symbian -legalábbis olyan gyorsan - ki fog pusztulni, főleg, hogy az újabb SymbianOS telók , mint pl. a Samsung Omnia már tartalmazzák amiket hiányoltam az N70ből (RotaS, taccsszkrín és a nagyobb kijelző) valamint hogy magát a Symbian platformot nyílt forráskódúvá tették. A Windows Mobile-t sem érdemes még temetni, mert a 7.0-es verzió még fejlesztési stádiumban van és nincs kizárva, hogy nagy dobás lesz.
  • NullZ3r0
    #4
    A Maemo is Linux, az Android is Linux, és a Palm WebOS is Linux. Az iPhoneOS pedig ha nem is Linux, de Unix. A Windows Mobile és a Symbian pedig ki fognak pusztulni (az előbbi gyártói Androidra, az utóbbié pedig Maemo-ra állnak át), a Unix-like rendszerek fognak uralkodni a mobil szegmensben. Vajon gondolták-e volna a 70-es években?
  • jasszka
    #3
    meizu m8 forever!
  • zpe
    #2
    Hát én sem értem miért nem írták a Symbian-t, ráadásul ott van még egy érdekesség a Nokia Maemo (linux) !
    Amcsik nem szerenek az EU cégekről írkálni :/
  • Flang3r
    #1
    Nem értem a Symbian-t és a BlackBerry-t miért hagyták ki a felsorolásból, mikor ugyanolyan esélyes és jó szereplők mint a többi....

    Nekem speciel egy viszonylag régi Nokia N70-es SymbianOS készülékem van, de ezen gyakorlatilag bármit meg tudok csinálni és csak egy-két zavaró dolog van, amit a mai telefonok már tudnak.

    Amit tud:

    - 200 Mhz-es RISC procijával full 3D-s FPS játékok futtatására is alkalmas és van is rá bőven (JAVA MIDP 2.0 3D) ... Bowling, Skiboard... stb...

    - Fut rajta a világ legjobb multikliens , ingyenes beszélgető és telefonálóprogramja, a Nimbuzz,

    - távvezérleni tudok vele PC-ket az RDP protokkollon keresztül, egy TSmobiles nevű kliensprogrammal (amit sajnálok, hogy ez a kliens is csak a 8bites színmélységet viszi át) bár igaz, hogy a taccsszkín hiánya miatt elég hokis az irányítása...

    - YouTube-ot tudok vele nézni, a RealPlayerrel,

    - a -z egyébként cserélhető miniSD- memóriakártyájára is telepíthető k alkalmazások korlátlanul,

    - videókat tudok vele rögzíteni, majd a Nimbuzzal azonnal átküldeni másnak,

    - diktafon és egyéb "alap"funkciók, mint pl. walkmannek is lehet használni stb..

    - sok ezer file-manager program , köztük is a legjobb a FExplorer, amelynék áttekinthetőbb, jobb file-managert a PC-s ősidők DOS-NAVIGATORA óta nem láttam és használtam, de ez még talán arra is ráver...

    Amit nem tud/ illetve amit hiányolok:

    - nincs benne RotaS giroszkóp,
    - nem taccsszkrínes éshát...
    - elég kicsiny a kijelzője
    - sajna a SkyFire böngésző az még pont nem fut rajta, csak az eggyel későbbi Symbianokon fut...
    - nem szabvány miniUSB a töltőbemenete,
    - az aksija még ha gyári új is, folyamatos igénybevételnek kitéve (értsd: egész nap fönt vagyok a Nibuzzal a Skype-on és az MSN-en) mindössze egy (!) napig bírja... :(

    Amit külön nem értek, hogy miért nincs még Windows Mobile-ra sem... és hiányolok, az egy olyan RDP kliens-program (tulajdonképpen bármire, mivel még Windows Mobile-ra sem létezik) ami átviszi a 16 bites színmélységet is... úgy tudom létezik ilyen Androidra, csak még nem teszteltem...

    vagy valakinek tapasztalata pl. Windows Mobile-os ?