217
  • Drinkman
    #57
    " A számító, profitcentrikus szemléletet a jobb agyfélteke intuitív uralma váltja fel." Mondjuk nem lenne rossz, csányi sanyi rájönne hogy nem baró a 85% os kamatemelés
  • teddybear
    #56
    Ami után áttértek a decimális rendszerű pénzrendszerre, sokan túl bonyolultnak találták az új font száz egyenlő részre osztását.

    Az amerikai helikopter-karbantartók is nehezen szokták meg Afganisztánban a MI-8-as helikopterek metrikus kulcsait.
  • NorbyI
    #55
    Erre csak azt tudom mondani hogy az angolok hülyék :)
    Eleve rossz oldalon közelkednek, és ezt még erőltetik is (tudom hogy nálunk is bal oldali közlekedés volt a század elején de azóta megjött az eszünk) A mértékegység rendszerükről meg ne is beszéljünk, az még nagyobb vicc.
  • EdDyBoy
    #54
    13.0.0.0.1 BÚÉK!
  • EdDyBoy
    #53
    2008 április 16.: Maja apokalipszis
    "Ha egy naptár eljut egy ciklus végéhez, akkor egyszerűen átfordul és belekezd egy új ciklusba. Saját nyugatinak nevezhető társadalmunkban december 31-ét nem a világvége, hanem egy újabb január 1. követi. Tehát ha ragaszkodunk ahhoz, hogy a maja naptár nem megy tovább a bűvös 13-nál, akkor készüljünk fel, hogy újra 0.0.0.0.1-et fog mutatni, vagyis a jó öreg december 22-ét, amikor már valóban csak pár napunk van a karácsonyi ajándékok beszerzésére - ha valaki a világvége hangulatban elfeledkezett volna szeretteiről."

    A maja áttörés
    Ezen a cikken annyit röhögtem, amennyit még soha.

    "A Nap mágneses pólusváltása következményeként a Föld mágneses polaritása is megcserélődik, s ez katasztrófák sorozatát idézi elő majd a Földön. A szökőárak, vulkánkitörések, földrengések egyben az emberi civilizáció végét is jelentik várhatóan."
    "Egy másik megközelítésben John Calleman műveiben részletesen kifejti, hogy a maja kalendáriumból szépen levezethető, hogy a 16 milliárd évvel ezelőtti ősrobbanástól kezdődően a kozmikus evolúció mely stációin haladt keresztül az emberiség. A maják Atlantisz örököseiként magas szintű tudás felett rendelkeztek, így voltak képesek pontos matematikai számításokat végezni, precíz következtetéseket levonni a jövőre vonatkozóan. Calleman szerint a maják kapcsolatot tartottak fenn más létsíkokkal, az ott lezajló eseményekkel analóg módon történnek változások földi világunkban is. 2012. december 21. új fordulópontot fog jelenteni a földi tudatosságban: egy belső transzformáció zajlik le bolygónk lakóiban, ami egyben egy új világ eljövetelét is jelenti. A változások nem kívülről jönnek, saját magunk leszünk a transzformáció katalizátorai. Ez az új tudatosság drasztikus változásokat fog előidézni a világban, társadalmi-gazdasági-politikai rendszereinkben. A mai kapitalista, kizsákmányoló szemléletű gondolkodás eliminációjára kerül sor, és érettebb, humánusabb, szociálisan érzékenyebb társadalmi rendszerek jelennek meg a Földön. A számító, profitcentrikus szemléletet a jobb agyfélteke intuitív uralma váltja fel."

    Nem tudok erre mit mondani. Csak remélni tudom, hogy nem evakuálják a bolygót... annyira megkedveltem!
  • Pharaoh
    #52
    Akkor hogy mosnak kezet? Vagy hidegben vagy forróban?
  • USAMEN POWER
    #51
    "Amúgy meg valamivel riogatni kell a népet mindig" ---> A vicces hogy az egész mögött, kurva nagy üzlet van, és nagy pénzek mozognak !
  • Magiszter
    #50
    Én ezt az egészet már a kikiáltásakor marhaságnak tartottam.
    Józan paraszti ésszel belegondolva:
    A maja naptár átvált a 13.0.0.0-ra mivel 20 számrendszert használnak a naptárjuk megy tovább 20-ig. Ergó ez olyan mint ha attól félnénk hogy Október 30-a után itt a világvége mert nincs tovább. Dehogy nem, csak lapozni kell!
    Amúgy a 13-as számra írt hiedelmek is csak a középkor óta vannak.

    Amúgy meg valamivel riogatni kell a népet mindig: Terroristák, Gazdasági válság, H1N1, 2012.
  • lordofchaos
    #49
    Küldöm a pénzt, de pénz visszafizetési garanciát kérek, ha nem sikerül!
  • USAMEN POWER
    #48
    Vagy csak 4 éve hozták nyílvánosságra.
  • USAMEN POWER
    #47
    Háth ez gyenge alapokon áll... Ez csupán ízlés és stílus kérdése. Nekik ez a bejövős, de gondolom nem a 20-30 éve gyártott csapokat használják.
  • Tetsuo
    #46
    Az angolok a mai napig 2 kulon csapot hasznalnak a hideg es a meleg-vizhez.
    Szal, ne csodalkozzunk rajtuk. :)
  • USAMEN POWER
    #45
    Aki nem tudná, hogy mennyi ideje van hátra: ANNAK ITT A SEGÍTSÉG !
  • dondore
    #44
    Van még egy pár lehetőség :)))
  • johnsmitheger
    #43
    "Olyan katasztrófáról meg még sem tudunk, ami több ezer évenként rendszeresen jönne."

    De, van egy: az ember :D és meg sem várja az ezer évet!
  • NEXUS6
    #42
    Amúgy meg a naptár egy dolog, ezek általában valami elvont rendszer szerint működnek.
    Az meg egy másik, hogy az ember mindig igyexik különböző természeti eseményekhez kapcsolni, nehogy tévesszen, vagy ha tévesztett is, javítani tudjon. Pusztán mert azt meg tudja jegyezni az ember, hogy 37 éves, de hogy ez hány napot órát percet jelent, az a legtöbbünknek nehézséget okoz.

    Ezek az események viszont általában látványosak, vagy legalább is azok lehetnek, ha azzá tesszük őket (pl építünk egy épületet, amibe a Nap csak és kizárólag adott napon süt be) de egyről sem tudunk, ami rendszeresen jelentkező pusztító jelenséget jelentene.

    A katasztrófák általában összevissza, megjósolhatatlanul történnek (pont ezért van ilyen hatásuk), pedig az emberek aztán kitartóak, mert pl a napfogyikat is már évezredek óta meg tudják jósolni, pedig aztán látszólag azok is összevissza történnek, meg jó pár év is eltelik kettő között. Olyan katasztrófáról meg még sem tudunk, ami több ezer évenként rendszeresen jönne.
  • Prof William
    #41
    Hát pedig már éppen most alapítottam meg a világvégét elhárító szervezetemet.

    A lényege az lett volna hogy minél több pénzt utaltok nekem és én cserébe majd 2012-ben elhárítom a világvégét. :)
  • Sanyix
    #40
    Az hogy a nasa sem látja nem jelent semmit :) a sednát se látták 4 évvel ezelőttig, pedig ott volt. Sőt milliónyi objektumot nem látnak a naprendszer peremén, pedig feltehetőleg ott vannak, ezért is megy a new horizons arrafelé.
  • Sanyix
    #39
    Szerintem a maja naptár a terroristák kezébe került!
  • johnsmitheger
    #38
    Tetszik az a maja kőtábla! Már értem, hogy honnan ez a sok lekerekített div :DD
  • lordofchaos
    #37
    "felíratok"?
  • Hmuda
    #36
  • USAMEN POWER
    #35
    Na látod, ez az a kibaszott nagy hülyeség. :DD Ezt a bolygót még a Nasa se látta, vagy ha titkolják, nem tudják azt annyira titkolni, hogy valamelyik amatőr csillagász ne vegye észre a távcsövével...
    Mellékesen 2010 -ben emelkedik az ekliptika síkjára, ami azt jelenti, hogy az Északi féltekén is látható. Ettől függetlenül délen már látható, csak az a helyzet hogy ott se látta még senki. Neten még mindig ugyanazok a képek vannak fent, amik már évekkel ezelött is fent voltak. Egy konkrét cikk sincsen, egy olyan bolygóról, ami 18x akkora mint a Föld, itt van tőlünk 3 évre, az az pár 100 ezer km re, és már szabadszemmel is látható kéne legyen. A cikkek többnyire arról szólnak, HA ideér, milyen pusztítást okozhat, meg hogy elvileg vannak lakói, akik leszállnak a Földre, stb. Ez mind mind csak világvége hangulat, és pánik kelltés. Mikor először olvastam az X bolygóról, bedőltem én is, para voltam 1-2 napig, de utánanéztem, és már teljesen más szemszögből nézem ezt az egészet. Főleg hogy 2012 -re rengeteg féle világelmélet van, a Föld rezgésszámának a megváltozásától a dimenzióváltásig, sőt a jelenleg a Földön kialakzuló extrém időjárási, és természeti helyzeteket, lásd: Indonézia és környékén 2 hurrikán, és egy földrengés + Cunami kombinációk, mind az X Bolygó közeledésére van ráfogva, ami egy kibebaszott nagy hülyeség, ha valaki egy katasztrófa után néz, hogy miért is történt.
  • marsupilami
    #34
    Arról nem is szólva, hogy a saját nyugati időszámításunkkal sincs minden rendben.

    Az időszámítás alapelemei

    2012?
  • teddybear
    #33
    Egy kissé lemaradtál. 1971 után már egy font = 100 penny.

    Előtte, hát az egy kissé zavaros.

    1 font = 20 shilling,
    1 shilling = 12 pence,
    1 pence = 2 ha'penny (halfpenny, azaz fél penny),
    1 pence = 4 farthing,

    ez még úgy-ahogy el is menne, de ezeken kívül volt még:

    1 guinea (ejtsd: „gini”) = 21 shilling,
    1 crown (korona) = 5 silling ( a font negyede)
    half crown (fél korona) = 2 shilling, 6 pence,(a font nyolcada)
    florin = 2 shilling.

    Ha ez nem volna elég, akkor itt vannak a vert pénzérmék:

    * 1 farthing
    * félpenny
    * 1 penny
    * 3 penny (threepence, köznyelven „thruppence”)
    * 6 penny (sixpence)
    * 1 shilling
    * 2 shilling (=1 florin)
    * fél korona (half crown)
    * korona (crown, amelyet egészen 1981-ig vertek)

    Nesze neked logikus pénzrendszer!
  • ntex
    #32
    Nibiru a végzet bolygója
  • Hmuda
    #31
    "Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy a galaxis közepét hogy mérik ki..."

    Mondjuk a központi fekete lyuk helyzetéből?
  • NEXUS6
    #30
    "Ann Martin a Cornell Egyetem tudósa, aki egy csillagászati tévhitekkel foglalkozó weboldalt üzemeltet, csupán annyit fűz hozzá az egészhez, hogy mivel a korábbi hasonló világvége hisztériákat is egészen jól átvészeltük, miért lenne ez másként 2012-ben?"

    100 millió éve mi vagyunk a Föld urai, mi bajunk történhet!? - mondták a dinamonoszaszaurószok.

  • dronkZero
    #29
    "csak nekem tűnik úgy, vagy ez tényleg azt állítja hogy két pont egy vonalban lesz?"

    Három az a kettő: Galaxis közepe, Nap, _Föld_. Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy a galaxis közepét hogy mérik ki...
  • Tetsuo
    #28
    Hozzateve, h a majaknal a 0 (nulla) nem ugyanaz az ev mint nalunk.. tehat akkor honnan az a 400 ev? Egyebkent a regeszek ezekre mar nagyjabol valaszt talaltak es az europai Julianus vs Gergely-naptar bevezeteserol is eleg sok adat van..
    Persze van nehany alternativ tortenesz (-300 ev ugye), de az kisebbseg. :)
  • Tetsuo
    #27
    mert 2 rendszer keveredett es az angolok pl. 2+2*2=? ezt sem tudjak kiszamolni.. a majaknal nem volt gond az atvaltas (ok meg a kereket nem ismertek LOL).
  • Tetsuo
    #26
    A Discovery alapbol csak a nezettsegre megy, leszarja az objektivitast, foleg a dokumnetum jelleget.
    Szamomra nezhetetlenul eroltetett hypos reklamhegy, fel orankent 1 kis infomorzsaval..

    A keszitok nem lattak mek dokumentumfilmet..
  • Pares
    #25
    Igen, mai "tudósainkra" ez az állitás már nem olyan biztos (bár ez attól függ, mert ha az idegen technológia olyan messze áll tőlünk fejlettségben, mint egy napóra az atomórától, akkor mi sem értenénk belőle semmit, max. nem neveznénk varázslatnak)... De én nem is a mai tudósokra gondoltam, hanem a több ezer évvel ezelőtt élt elődeinkre.
  • Tetsuo
    #24
    a Foldrol nezve.. csak ez lemaradt. ;)
  • KillerBee
    #23
    "Minden eléggé fejlett technológia megkülömböztethetetlen a mágiától"

    Kedvelem és tisztelem az öreget (kár, hogy már nem él), azt hiszem, minden könyvét olvastam is, de a fenti kijelentésével nem tudok egyetérteni. Nem hiszem, hogy bármely tudós vagy kutató mágiát keresne egy számára ismeretlen technológia mögött. Attól, hogy valaminek a működését, működési elvét nem ismeri, nem fog varázslatra gyanakodni.
  • KillerBee
    #22
    Úgy tűnik, itt nem létezik Respect smiley.
  • KillerBee
    #21
    "de az ősi félelmeket nehéz legyűrni."

    Az ám. Én a pókoktól nem félek, sőt kedvelem őket (a nálunk honos kisebb fajtákra gondolok), ám a kígyóktól ha nem is félek, de irtózom.

    harcu #13:
    És tényleg! Soha nem gondoltam rá, de most a biztonság kedvéért utánanéztem is bizony úgy van, ahogy írod. Na ma is tanultam valamit.
  • L3zl13
    #20
    Ha már angol váltópénz, akkor az első lépcsőben 12 volt a váltószám, a másodikban pedig nem 100, hanem 20 (20 shilling=1 font a decimálisra áttérés előtt). Szóval miért pont 1200?
  • haxoror
    #19
  • ROTFLMAO
    #18
    MEG FORUNK HAAAAALNIIIIIII!