128
Tubák, snüssz és társai | Vélemények és ellenvélemények
  • tommygear
    #128
    snus ugyanmár
  • geo91
    #127
    ja, egy bő adag igen jól fel tud dobni!
  • CamelX
    #126
    Ez miért jó amúgy? Erős a hatása? Jó az íze? Be lehet tőle állni? :D
  • CamelX
    #125
  • geo91
    #124
    pár adag snus + 4-5 házmester a legjobb combo
  • geo91
    #123
  • tommygear
    #122
    tekerjetek egy jó jointot oszt kész
  • geo91
    #121
    most ilyen snust használok



    kóstolta már vki?
  • Rundstedt17
    #120
    "Jajjdejó megint jön a sok nemdohányos téríteni, hogy ez milyen szar meg milyen káros. Közben másik topicban ontják magukból, hogy kocsmázni milyen jó is. Tényleg az nagyon jó..."

    Mindkettő ugyanolyan káros,egyiket sem kell csinálni.
  • morcosqtya
    #119
    ON:
    Én nem cigizem. Pipázok, egy nap kb 3x.
    e-cigi: Vettem. Hogy kiváltsam a munkahelyen a dohányzási kényszert.
    kb 3 hétig használtam. Tiszta, nem büdös, praktikus. Csakhát:
    - drága hozzá a patron
    - nem igazán "füstöl" csak úgy szivárogtat valamit, nem ad ugyanolyan élményt, nem pótolja a dohányfüstöt
    - túl gyakran kell tölteni (kis teljesítményű aksi)
    - gyakran kell patront cserélni.

    A napi egy patron 800 ft-ért nem jó buli, majdnem kétszer drágábbra jön ki mint egy napi cigi, és kb 4-5x drágább mint egy prémium pipadohány (azonos időre számítva).
    Másrészt viszont jó olyan helyeken ahol nem akarjuk magunkat be"piszkítani" füsttel, korommal, stb.
    A környezetnek is jobb (lenne) de elég intoleráns a nemdohányzók egy része, olyannyira hogy nem tesz különbséget az égéstermékekkel telített füst és az illatosított vízgőz között. És sajnos az emberek 99%-a nem is hallott róla, nem ismeri az e-cigit, így meg sem próbáltam bevinni olyan helyekre mint pl mozi vagy hipermarket (amit a forgalmazó említ).. minek? hogy magyarázkodjak a biztonsági őröknek? felesleges.
    Majd ha ki lesz téve a tábla hogy a nemdohányzó részlegre e-cigit bevinni szabad, és az emberek min 50%-a ismerni fogja akkor beviszem.

    Más: egy haverom is vett, majd 2 hét használat után fájni kezdett a feje. Orvos nem zárta ki hogy ettől, de azt sem hogy nincs összefüggésben vele.

    Nekem arra volt jó hogy csökkentse a napi adagomat, segítsen az átállásban, a dohányzási "életmód" megváltoztatásában, azóta a munkahelyemen egyáltalán nem dohányzom, az utcán sem (!) csak és kizárólag otthon, az erkélyen..
    Erre ráment 21 ezer Ft-om, de mégsem érzem kidobott pénznek, még ha a fiókban is fog porosodni ezután az e-cigi.
    Ennyi.
  • Sadist
    #118
    Négyből három. Kár, hogy a lottószámokat nem látom előre ilyen zseniálisan :(

    Amúgy nagyvonalúan kihagytad, hogy állam bácsi vajon mennyit költhet a dohányosokra, és a dohányzással összefüggő betegségek kezelésére. Azért nehogy már hős mártírnak állítsd be a dohányosokat, mert sok jövedéki adót fizetnek, és korán meghalnak.
  • Benny04
    #117
    akkor így járt
  • Yan
    #116
    aha,
    gondolkodj! hány milliárdtól esik el a ország, és ráadásul ~10 évvel tovább élnek az emberek akiknek nyugdíjt kell adni.
    Miből is?
    ezért mondtam hogy rosszabb lesz mindenkinek.

    de on:
    a e-cigire nem adtatok választ.
    a nem dohányosok azt is utálják. Ebből látszik hogy nem igazán lehet a füstöt mint zavaró tényezőt megkülönböztetni. Tehát sok esetben csak hiszti :)
  • Herr Lehrer
    #115
    kocsmázni hogy ne lenne már jó? :D
  • Herr Lehrer
    #114
    remélem anyád is rászokik, bye
  • Sadist
    #113
    Négyből kettő, egész jól haladunk.
  • Sadist
    #112
    Négyből egy.
  • [HUN]FaTaL
    #111
    Nem tudok, sajnálom. De attól, hogy nagyobb betűkkel írsz, még nem fogok tudni.
  • geo91
    #110
    TUDSZ OLVASNI? #107!
  • [HUN]FaTaL
    #109
    Továbbá, ha már felhoztad a főiskolát, gondolom városban laksz. Nehogymár azt hidd, hogyha mi nem dohányoznánk atomtiszta lenne a tüdőd lol:D A szmoghoz képest a cigifüst kb l*fasz.
  • [HUN]FaTaL
    #108
    Nemérted hogy leszarom hogy neked mi káros?:D

    Aztán érdekes hogy a hányás az utcán nem zavar, meg a kocsi elé részegen kieső biciklis...
  • geo91
    #107
    NAGYON SZÉPEN MEGKÉREK MINDENKIT, HOGY EZENTÚL CSAK A TÉMÁVAL KAPCSOLATBAN ÍRJON. A TÉMA PEDIG A FÜSTMENTES DOHÁNYZÁS. NEM CIGIZÉS, NEM SZIVAROZÁS, CSAK A FÜSTMENTES DOHÁNYZÁS.
  • mumpic
    #106
    De nemérted hogy leszarja mindenki hogy neked káros-e vagy nem?
    Nekünk káros, ez lenne a lényeg. Utcán, buszmegállóban, főiskola bejárata előtt egy lépéssel hányja a fejünkbe a dohányos társadalom a füstöt. Aztán meg hogy zavarna, ha mindenhova odafinganék?
  • Benny04
    #105
    én meg nem értem XD
  • CamelX
    #104
    Javaslat: verődjetek antidohányos földalatti titkos szövetségbe, nézzetek maratonba antidohány propaganda filmeket, ujjongjatok rajt 1et, végül pedig mint akik jól végezték a dolgukat verjétek ki egymásnak :)
  • [HUN]FaTaL
    #103
    Jajjdejó megint jön a sok nemdohányos téríteni, hogy ez milyen szar meg milyen káros. Közben másik topicban ontják magukból, hogy kocsmázni milyen jó is. Tényleg az nagyon jó...
  • Fantos
    #102
    ez k****jó poén volt XD
    köszi ezzel feldobtad a napom
  • Benny04
    #101
    oké :D
    amúgy tubákot szippantottam már egy párszor, nemrossz dolog xD
  • Sadist
    #100
    Akkor talán kezdjük azzal, hogy leszokik az összes dohányos, és akkor összehasonlíthajtuk hogy is a jobb.

    Ték.
  • Terensz
    #99
    "senkinek nem lesz jó"

    Hadd kötekedjek :-D A dohányosoknak jó lesz.

    Amúgy pedig kormányzati szinten néhány igazi tahónak személyes érdekeltsége van abban, hogy minél többen bagózzanak. Én többek között ezért sem akarok újra rágyújtani.
  • Yan
    #98
    szép vita ez a dohányzó és nem dohányzók között,
    de azon elgondolkodtatok miért akarják betiltani az e-cigit?
    vagy hogy a leszoktatás (az ami ér is vmit), miért olyan drága?
    senkinek nem lesz jó, ha leszoknak a dohányosok :)
  • CattiBrie
    #97
    Egy kedves ismerősöm az agyvérzése után tette le egyik napról a másikra. Illetve műtét után még rágyújtott még a kórházban. Ezt meglátta az orvosa és megkérdezte tőle, hogy meg szeretne-e halni. És azóta nem dohányzik. Már több mint egy éve.
  • geo91
    #96
    na megjöttél te is hogy idehányj? írjad, de ne ebbe a topikba... mi köze a füstmentes dohányzás topiknak a cigisekhez és ez most nem csak beninek szólt...
  • Benny04
    #95
    utálom a cigiseket, forduljon fel mind.
  • Reyes
    #94
    Igaz, hogy picit halott, de tess...
  • gyuri12
    #93
    Remélem megdöglesz.
    (és nem,nem dohányzok)
  • Terensz
    #92
    Amúgy igazad van, de egy apróság: nemdohányos ember hiába papol egy dohányosnak. Magasról tesz rá. Ezt szerintem vedd komolyan, eddig még senki nem döntötte meg.

    Más: épp 5. napja nem gyújtottam rá, és eltökélt szándékom a hátralévő életemben hasonlóan eljárni. Ha úgy érzem, már nem vagyok függő, majd nyitok egy "hogyan szabaduljunk meg a cigitől" topicot. Vagy akár tegye ezt más dohányos. De addig is, szerintem ti, nemdohányzók ne nagyon akarjatok "téríteni". Fölösleges flém.
  • Sadist
    #91
    Jaj most nézem, kifelejtettem a "sokkal több adót fizetek a cigi után, ezért jogom van rongálni a saját és mások egészségét" kezdetű szöveget.
  • Sadist
    #90
    A lábad elé szoktak szarni az utcán? Ugye hogy nem. Pedig ennyi erővel másnak meg joga van oda szarni, ahová csak szeretne, legyen az a saját lakása, közterület, vagy kocsma.

    Persze úgyis jönni fog a szokásos védekezés, hogy mennyi más károsabb dolog van, amit meg simán engednek, pl. autók, gyárak, stb., vagy hogy az élelmiszerekben több káros anyag van, mint a cigarettában.
    Utána szokott jönni a mennyi más szenvedély van, amit meg nem korlátoznak sehogy, szemben a szegény dohányosokkal.
    Végül pedig az "én kulturált dohányos vagyok" lemez szokott felkerülni, amikor minden dohányos elmondja hogy ő aztán terhes kismama, idős, gyerek, tüdőbeteg embernek még a 20 méteres közelében sem gyújt rá, mindig megkérdezi a jelenlevőket, hogy rágyújthat-e, és soha, de soha nem dobja el az utcán a csikket, és mindezt csak a dohányosoknak az a kb. 1%-nyi tahó része teszi. Aztán érdekes módon mindig tele vannak a buszmegállók, kijelölt dohányzóhelyek elhajigált csikkekkel. Biztos az a szűk réteg napi 100 dobozzal szív, csak hogy lejárathassa a kulturált dohányosokat.
  • mumpic
    #89
    Te meg korlátozod a friss levegőhöz, a nyugodt pihenéshez, és az egészséged élethez való jogomat azzal, hogy ide oda pöfékelsz.