335
Pánikbetegség
  • fook
    #41
    és az milyen ?:O
  • ntex
    #42
    igen ezt mondta ő is, úgy kell felfogni hogy "kit érdekel" vagy vami ilyesmi :)
  • ntex
    #43
    mellesleg akiknek van ismerősük/rokonuk vagy éppen ő maga aki átélte már ezt, csak az tudja hogy milyen rossz ez, a többiek csak röhögnek rajta mint pl. itt is 1-2 en , megnézném hogy állna a szájuk egy ilyen után.
  • Zenty
    #44
    magad mondtad, hogy szorongása van. Ez is lehet a probléma.
    Ugyanis ha túl sokat idegeskedsz és szorongsz akkor előbb utóbb a testednek elege lesz és sunyin rá jöhetnek ilyen rosszul létek. A sok szorongás, idegesség gyülemlik a szervezetben és aztán szépen "kitörhet."
    Szóval szerintem kerülni kellene a stressz helyzeteket és úgymond kontrollálni kéne magad, hogy nem kell foglalkozni mindennel, morfondírozni és hasonló.
    Emelet érdemes nagyon egészségesen étkezned mert nagyon sokat számít. Ugyanis lehet idegrendszeri problémád is.
    Bizonyos természetes vitaminok erősítik az idegrendszeredet ( jobban bírod a stresszt stb). Sok zöldséget, gyümölcsöt, salátákat egyél. És lehetőleg mellőzd a cukros és terhelő kajákat. Esetleg sportolj kicsit még. Nem muszáj megerőltetőt.
    Egy kis kocogás stb. És ha ezek után jobb lesz a közérzeted azt jelenti, hogy "idegrendszer" téről már "előbbre törtél" :) és lehet a rosszul léteid sem lesznek.
  • ntex
    #45
    van benne valami, régebben elég sokat stresszeltem. meg fogom próbálni azt ami leírtál, és köszi :)
  • jhetedikj
    #46
    HUUU!!?!

    Most megállt benned az ütő mi?
  • MR ME
    #47
    hát ezt ne itt akard kibeszélni :|
  • Fbn Lx
    #48
    az sg fórumozók nem érettek a kommunikációra.
  • Zenty
    #49
    nincs mit :)

    közbe vissza olvasva látom a vérnyomást.
    Mindenképpen szerez egy vérnyomásmérőt vagy kérd a körzeti orvosodat, hogy csináljanak neked ilyen 24 órás esetleg több napos vérnyomásmérést. Ilyenkor rád adnak egy mérőt ami automatikusan méri a vérnyomásodat non-stop bizonyos időközöként és tárolja az adatokat is. Aztán utólag vissza nézheti az orvos, hogy a nap melyik időszakában volt magas a vérnyomásod stb és így pontosabban tudják kezelni ha vérnyomás lenne a problémád.
  • erieskrisz
    #50
    Hát ha valaki én tudom milyen aa pánikbetegség 7 éve szedem a xanaxot meg a hangulatjavitot, furi nekem szivgyogyszert senki nem irt fell.Viszont a dokival sem sokra mentem gyogyszer elfogyott mentem dokihoz aztán kérdezte hogy voltak tünetek stb.Ha nem volt jó a gyogyszer irt fell másfajtát. Hogy kideritsük mi az oka a dolognak hát nem ült le velem senki 3 orát beszélgetni. Egyébként egyértelmü rossz gyerekkor,tul sokk stresz STB nem hiába népbetegség mint pl a depreszio. Egyébként a gyogyszereknek kell kb 2 hét mire hatnak igaz ha lessz tüneted biztos nem lessz olyan aktiv mint gyogyszer nélkül.Nállam a pánikbetegség után még 1 kis depresszio is befigyelt ugyhogy csomoszor nincs kedvem semihez hiába a gyogyszer ha abbahagyom megint jön a pánikbetegség, viszont amenyire én tudom ez azért van mármint a pánikbetegség mert az agy nem termel elegendö mennyiségü hormont hogy melyik fajtát arra már nem emlékszem.Majd talán pár év mulva rájönnek az okára és dobnak ki valami normális gyogyszert.
  • ntex
    #51
    ezt rossz volt végigolvasni, remélem nekem nem fog kelleni ennyi ideig ezzel együtt élnem. Jobbulást neked
  • Zenty
    #52
    A túl sok gyógyszerel az a probléma, hogy rá szoksz. Pláne a xanaxra rá lehet szokni és lehet már azért rosszul lesz az ember mert elvonási tünete vannak.

    Egyébként ha ideges vagyok én citromfűvet szoktam inni. 1 bögre tea és olyan mintha igazi nyugtatót vettem volna be.
    Persze lehet nem olyan erős mint a xanax de érdemes lenne kipróbálni szerintem. Ártani nem árthat teljesen természetes nyugtató
    Herbáriába lehet kapni filterest pl itt:
    citromfű
  • USAMEN POWER
    #53
    Nekem a fulladásos, erős szívverés, halálfélelem tünetek megvannak.
    Főleg akkor jött rám egy hideghullám, mikor bemondták a híradóban, hogy a h1n1 miatt összeesett, és pillanatok alatt meghalt vérzéses tüdőgyulladásban, egy életerős ember... Tulajdonképpen ez bárkivel előfordulhat, de lehet hogy annyi esély van rá, hogy egy nap elüt egy autó.

    Anyám, vagy a mamám szokott nyugtatni ha szorongásom van, iszok egy pohár hideg vizet, és megpróbálok nem figyelni a szorongás tüneteire. Egy olyan emberrel, akivel megtudod osztani a problémáidat, nem árt egy esti séta sem. Ezek nálam egyelőre beválnak, de a pirulákat nem fogom szedni.
  • USAMEN POWER
    #54
    Amikor meg 100 méterre tőlem elütött a vonat egy férfit, és láttam a sineken a félbevágot testet, akkor elgondolkoztam, hogy tulajdonképpen mennyit is ér az emberi élet.
  • USAMEN POWER
    #55
    Sry, a sok posztért, de ezt még ideírom.

    Sokat számít ha nem éjjszakázol, ídőben lefekszel, és megfelelő időt alszol ! Nálam a tünetek álltalában akkor jelentkeznek, ha fáradt vagyok. Egy kiadós éjjszakázás után egy ideig képtelenség elaludni, forgolódás, és vergődés az ágyon... Erős szívverés inkább ekkor jelentkezik, amihez a fulladás társul idővel, és a halálfélelem.
  • Candi
    #56
    Az ópium is teljesen természetes xDD
  • Zenty
    #57
    marha vicces :)

    cítromfű nem nyir ki és nem szoksz rá. Ópiumról ez nem mondható el :)
  • Candi
    #58
    Csak idézem két sorod, kiemelve bizonyos részeket:

    "cítromfű nem nyir ki és nem szoksz rá."
    "Egyébként ha ideges vagyok én citromfűvet szoktam inni."

    :))
  • ntex
    #59
    ha még időben tudatosul benned hogy semmi bajod és nem figyelsz oda rá állítólag elkerülhető a betegség kijövetele
  • ntex
    #60
    jó azért ez nem ugyanaz :D

    gondolom a citrómfűtől nem lesznek elvonási tünetei ha abbahagyná :)
  • Zenty
    #61
    mond hány éves vagy...?

    De lefordítom neked.
    Ez azt jelenti alkalmaként mikor ideges az ember és mondjuk nem ér rá idegesnek lenni mert holnap dolgozik és aludni kéne stb. Így világosabb?
  • Candi
    #62
    Úgy érzem, az életkorom nem tartozik a vita tárgyához.

    Tudom jól, hogy mire gondoltál. Viszont az a Te szubjektív megközelítésed.
    Objektíven az ópiumra is pontosan az illik, amit itt leírtál ;-)
  • erieskrisz
    #63
    Hát kiprobállyuk bár feleségem is mondot valami teaféleséget meg azt is hogy vesz de ez kb 1 honap alatt nem jött még össze neki.Egyébként meg személyesen ismerek vagy 3 embert aki pánikbeteg a kb10 fös ismeretségü szük baráti körömböl illetve feleségem koléganöje barátom felesége szoval iszonyu mekkora népbetegség lett ez is kb mintha influenzás lenne az ember.A rohanó világ bár olvastam hogy eröl a betegségröl hogy nagyon régröl ha jól emlékszem az okorbol is találtak feljegyzéseket.
  • USAMEN POWER
    #64
    Természetes, de viszont drog. Ha ntex álltal linkelt cikket elolvastad volna, akk nem ajánlanál drogot, mert pont azért kell orvoshoz fordulnia annak, aki a tüneteken nem tud túllépni, hogy ne forduljon az alkoholizmus, drogok esetleg az öngyilkosság irányába. Mert ha a pánikbetegség elfajul, valamelyik irányba a beteg menekülni fog, és az elöbb vagy utóbb halállal végződik.
  • Candi
    #65
    Valóban nem ugyanaz, mert az ópium fizikai függőséget is okoz. De azon kívül nagyon hasonló a kettő, csupán a kötődés mértékében van a különbség.
  • Zenty
    #66
    pontosan!
    Saját tapasztalat, hogy tök mindegy mikor iszod vagy sem. Ez egy tea lényegében semmi hukoszpokusz... :)

    Egyébként azért ajánlottam mert annak is jó lehet, aki sokszor ideges. És egyfajta kúra ként is használhatja. És nem kell tartania a rendes nyugtatók problémaitól.
  • erieskrisz
    #67
    Én ugy tudom egy felnöt embernek 6 ora alvás bövenn elég
  • Zenty
    #68
    jah most te a drogot akarod legalizálni? Egy teát ne hasonlitgatsz már egy droghoz jesszusom...
  • Zenty
    #69
    szerintem ez ember függő
  • Joker Brand
    #70
    pánik=félelem=gyávaság

    Nem betegségben szenvedtek csak gyávák vagytok.
    Erre az orvosság:Csapj szét egy pár szájat és legyőzhetetlennek fogod érezni magad többet soha nem pániokolsz.


    És ezt most komolyan gondoltam nem poénnak szánom....(Ha rosszul tudom bocsánat nekem ez vált be)
  • Candi
    #71
    Minden olyan anyag drog, amely fiziológiai változást idéz elő az ember szervezetében. Így a citromfű is egyfajta drognak minősül, mert nyugtató hatással bír (persze ha nem csak placebo-hatásról van szó).
  • USAMEN POWER
    #72
    Rosszul tudod. Egy ember (felnőtt, vagy gyerek, tök mind1) annyit kell aludjon, hogy teljesen kipihenje magát. Az meg állt több a hat óránál, de az alvást nem is kell időhöz kötni szerintem. Ha meg reggel kelni kell, mert munka van, értelemszerűen korábban kell lefeküdni.
  • tommygear
    #73
    milyen eredeti üzenete te szerencsétlen megint kezded? tarkónverlek... azt írtam eredetileg amit ott látsz
  • tommygear
    #74
    te meg ne keverd itt a szart kis habzó szájú 12 éves barátom :)
  • Rage47
    #75
    sztem a sport a legjobb módszer. nem kell verekedni azért:D
  • USAMEN POWER
    #76
    Kiegészítem.

    Rendszeres használatuk általában lelki, testi függőséget, és egészségkárosodást (is) okoz.

    A citromfű ennek nem felel meg, az egy dolog hogy nyugtató hatással bír.
    Kamilla, meg még jópár tea is nyugtatóan hat, de nem sorolnám a drogok közé...
  • Candi
    #77
    Nem hasonlítgatom, hanem egyértelműen kimondom: a tea (bizonyos alkaloidái) drognak minősülnek. Hivatalosan is. Ha nem hiszed, nézz utána (keresd pl. a teofilin, teobromin, koffein anyagokat).

    Csak azt nem értem, miből következtettél arra, hogy én a drogokat akarom legalizálni? A drogok egy része legális, más része illegális. Hogy egy anyag melyik kategóriába esik, az csak pár (legtöbb esetben hozzá nem értő) ember tollvonása alapján dől el.
  • erieskrisz
    #78
    Hát nemtom én minnél többett alszom anál nehezebben kelek fell regel.Ha nem dolgozom 1 hetet hajnal 2 nél elöbb nem nagyon fekszem le és mivel reggel nem kell kelni igy kb 11-12 fele kelek fel de akkor meg már délután 3 kor tiszta álmos vagyok és megint lefekszem aludni
  • Zenty
    #79
    "Nyugtató, görcsoldó, izzasztó, étvágyserkentő, szélhajtó és epeműködést javító hatásai vannak.
    Teája ideg és szívnyugtató, idegerősítő , emésztést elősegítő. Külsőleg pépes borogatáshoz, fürdőkhöz, bedörzsöléshez használják."

    Különösebb veszélyforrása a növénynek és az abból készült teának nincsen



    Név: Citromfű (Melissa officinalis)Eredet: Közel-Kelet
    Leírása: Évelő, de fagyérzékeny növény; magassága elérheti az egy métert, átmérője 60 cm is lehet; szára négyszögletű, enyhén szőrős; levele világoszöld, szív alakú, csipkés; virága apró, fehér, kalászokban álló; aromája erőteljesen emlékeztet a citromra.
    Felhasználása: Levelei frissen vagy szárítva használhatók. Friss levele jól illik salátákhoz, mártásokhoz, halhoz, szárnyashoz, gombás ételekhez, gyümölcssalátához és üdítőitalokhoz. Pótolhat citromhéjat és citronellát is. Finom tea készíthető friss és szárított leveleiből is.
    Gyógyászati alkalmazása: Élénkítő hatású, ideg- és gyomorerősítő, csökkenti a koleszterinszintet, serkenti az epeműködést.
    Termesztése, szedése: Tápanyagban dús, üde talajba ültessük. A rendszeres öntözést erőteljes növekedéssel hálálja meg. Lakásban minél világosabb és hűvösebb helyre állítsuk (pl. konyhaablak, üvegezett veranda) és csak mérsékelten öntözzük még a meleg időszakban is. Mindig a legfiatalabb szárrészeken lévő leveleket és hajtásvégeket használjuk ízesítéshez és díszítéshez egyaránt.

    A citromfüvet (vagy népiesen méhfüvet latinul Melissa officinalis) már a rómaiak és görögök is ismerték. Nevét friss, citromra emlékeztető illatáról kapta. Dél-Európában és Elő-Ázsiában őshonos évelő növény, amely sok gyógyhatással rendelkezik. Idegerősítő, görcsoldó, emésztést serkentő, étvágyjavító, vírusölő, nyugtató hatású, még a vizsgafélelem csökkentésére is ideális eszköz. Teaként alvászavarok ellen és szélhajtóként is fogyasztható.
    Felhasználása
    Megszárított földfeletti hajtásait (Melissae herba) és levelét (Melissae folium) étvágy-és ízjavító, illetve altató teakeverékekben használják. Illóolaját (Aetheroleum melissae) fürdővízbe cseppenthetjük, kiváló relaxáló hatású, illetve nem kevésbé kellemes a citromfű illóolajával történő lazító masszázs, amely valóban csodákat művel.
    Levelei felhasználhatók saláták, töltelékek gyümölcslevesek, gomba-, szárnyas- és vadételek készítéséhez. Íze jól harmonizál a túróval és a sajtokkal is. 80%-os citromfű kivonatból ma már bio szénsavas üdítőital is készül. Szárított levelét pot-pourriban is lehet használni. Nyugtató fürdőhöz erős teát kell a fürdővízhez önteni, és 20-30 percig lazítani a vízben.
    Igényei
    A citromfű meleg-és fényigényes, a fagyra érzékeny. A fagyok előtt vissza kell vágni és be kell takarni. Jó vízáteresztő-képességű talajban fejlődik a legjobban.
    Ápolása
    Szobahőmérsékletű vízzel öntözzük. Májusban és augusztusban szerves trágyázni kell. Vízigényes, de egy cserépben is könnyedén nevelhető az erkélyen.
    Szaporítása
    Magvetéssel szélvédett helyen, áprilistól júniusig szaporíthatjuk balkonládában, vagy cserépben, akár a konyhaablakban is. Dugványozással júliusban.
    Hajtásszedés
    A növény illóolaj-tartalma a virágzás (júniustól augusztusig) előtt a legmagasabb. Leveles hajtásait egészen októberig szedhetjük.
    "
    hát igen olyan mint az ópium tényleg.... :D
  • Candi
    #80
    Ha megeszel naponta 2 kiló citromfüvet 10 éven keresztül, valószínűleg ugyanúgy egészségkárosodás lesz a vége :)