129
  • readswift
    #129
    ingerküszöb a szó amit keresel
  • readswift
    #128
    -GTA4 - "A" játék -

  • Szefmester
    #127
    nézd, ha nem a játék számít neked, akkor mi? és miért kell hozzá überbrutál GPGPU? nem jó neked a sima integrált VGA? nethez meg filmézéshez az is elég
  • narumon
    #126
    hát szerintem sokan nem a gta4 miatt vettek, de hogy mitől wii kategória azt nem tudom, persze mivel összevissza beszélsz már egy ideje igy igazából nem is nagyon érdekel. :)
  • narumon
    #125
    Hát én most Cyberlink powerdirectort használok, mert én a házi videokat szoktam megvágni és tömizni HD-ben. Össze sem lehet hasonlitani a cpuval, legalább 3-4x gyorsabban számol a GPU (nekem egy 4850 passziv van). Ha sima filmeket akarsz áttömizni akkor szintén cyberlinknek van ilyen egykét klikkes mindenből mindenhova tömizője, de a nero moveit is használja a streamet.
  • readswift
    #124
    azt is lehet olyan részletesen modellezni mint a grafikát. Ez van, ennyibe kerül, ha "valósághüséget" akarsz. A g80 korántsem elég erre még.
  • Ahoy
    #123
    "hogy csak HANGNAK, 1 - 1.5 teraflops és 1.5 -2 giga ram kell "

    ezt nemteljesen értem honnan vetted
  • readswift
    #122
    nálam az xbox a wii -vel van egy kategóriában, tudom sokan vettetek gta4- miatt de én meg pontleszarom a gtat .
  • readswift
    #121
    nem mondtam hogy csak konzolba lenne jó , legfeljebb azt hogy oda különösen jó lenne. Az van srácok , hogy csak HANGNAK, 1 - 1.5 teraflops és 1.5 -2 giga ram kell
    (nem vicc)

    Szóval én multi GPU párti vagyok, thermál okokból ha úgytetszik
  • Ahoy
    #120
    Na végre valaki, aki használja az ATI Stream-et :) Karácsony után szeretnék 5850-et venni majdan. Milyen programot használsz erre? CPU is számol ilyenkor? Mennyivel gyorsabb kb? Köszi a választ!
  • narumon
    #119
    Hát azért az ati valamit tud már róla, mert hogy az általad fikázott ms konzolban is működik egy kvázi próbaverzió és lám tartja is a lépést a ps3 (mi az hogy tartja, egyelőre előtte van). Lehet hogy pont a tesszelátor miatt?
    Egyébként ami az nvidiánl CUDA az az ATInál Stream. Csak máshogy műxik. Mindenesetre én remekül elvagyok a hw videoenkódolással ati kártyán is. Bár a másik gépemben nvidia van és az is jól el van köszöni szépen.
  • DrRadon
    #118
    Na ezt megvárom :D
  • Ahoy
    #117
    Te mindig tudsz valami rosszalló megjegyzést, még ha egyetértünk is veled, akkor is tudsz valami ellen okosságot mondani.

    Miért lenne jó csak konzolba? Amúgy mint laikus kérdezem meg tőled, professzor nVidia főmérnöktől, mire is ez a nagy titkolózás? Konkrétumokat még nem hallottunk tőled, miért is jobb egy GPGPU manapság! Mi leírtuk szerintünk miért jó, de az neked nem felel meg.."az a konzolbajó, meg larabee, meg hülyevagy"

    Ellenben akkor mégis mi a rézf*szú bagolyra jó az a GPGPU? Elvben mégis miben más mint a Larrabee? Tényleg mint laikus kérdezem, mert semmit nem árulsz el róla...

  • readswift
    #116
    Amit mondasz az konzolba lenne jó :D
  • readswift
    #115
    érdekes eddig csak az apple erőltette az OpenCL-t hogy offloadoljon valamicskét a macbookokon. A többiek kb azóta soroltak be, az nV -nek eddig sem volt sürgős, lévén nekik (és az egyetemistáknak, cégeknek) eddig is volt CUDA.
    Most szerintem kútba esett valami megegyezés erreföl hirtelen fasza lett az OpenCL meg a garázscéges pisix engine.
  • DrRadon
    #114
    De tudod mit, én drukkolok az nV-nek, hogy sikerüljön megalkotnia egy olyan chipet, ami nem csak nyers számítási teljesítményben legyen az élen, hanem minden egyes morzsáját át lehessen "drótozni" az épp aktuális számítási feladatnak megfelelően, és akár az is elérhetővé váljon végre, hogy minden feladat (legyen az grafika, fizika, AI, hang, oprendszer) egyszerre száguldjon keresztül azon a zöld logós szilicium lapkán.
  • DrRadon
    #113
    Szerinted AMD/Atiéknál és az Intelnél ilyesmit nem terveznek?

    Mindenki tudja, hogy ez a jövő, amit remekül lehet használni ray-tracingre, fizikára, AI-hoz és minden máshoz, ami többé kevésbé párhuzamosítható. Semmi újat nem mondasz.
  • readswift
    #112
    olcsó érv, semmi mélyenszántó dolgot nem jelent az a hw tesszelátor

    Az ATi féle videók igencsak merészek, valóságban még az alant emlitett 20% -os vizuálorgiában sem teljesedne ki. GPGPU-val ezzel szemben olyan dolgokat lehet csinálni amelyek alapjaiban rengetik meg és boritják föl a megszokott kliséket.
  • slickboy
    #111
    Cool story, bro!
  • Inquisitor
    #110
    Éljen a szoftveres emuláció. :D
  • DrRadon
    #109
    Csitt... ne hangoskodj, ha egy gyengélkedő kezét fogod.

    Mi a mákért vagy te márka rajongó? A függetlenség olcsóbb, jobb, és ritkábban blamálnád magad.

    Még mindig nem adtad elő magad GPGPU témában. látszik, hogy csak a terelés megy...
  • readswift
    #108
    te hány hülyeségen lovagolsz egyszerre? 1...2... terristák 3-4-5..(...)
  • Sanyix
    #107
    Te nem arrakistor/vajonkiki/cickany2/stb vagy?

    Amúgy kiderült hogy a kártya amit az nv mutogatott tényleg kamu :( már nem is tagadják, persze konkrétan nem vallják be, mondják hogy "hát mi nem tudtuk hogy az csak műkártyártya, de van igazi is" háát peerrsze :D
  • who am I 7
    #106
    lol Majd a wannabek megvédenek omaréktól
  • readswift
    #105
    csak épp az nV-nek van mire nagypofájúnak lennie, a g80 is bebetonozta magát, a Fermi is befogja, hamarosan a TOP500 legtetejéről fog kacsintgatni

    Az ATi féle hardwaret fújják föl , igazi légvár, +20% nyálcsorgatós teszelátorral megfüszerezve.
  • vitus
    #104
    "Minek veszekettek, ha verekedni is lehet???"

    Mert fizikumuknál már csak a jellemük gyengébb... :)
  • slickboy
    #103
    Azért el kell ismerni, hogy nVidia inkább marketingel, mint fejleszt. Ha megnézed, minden egyes kis apró dolognak külön nevet ad és kikiáltja "technológiának". PureVideo, IntelliSample, PhysX, PowerMizer, stb...Első ránézésre ehhez képest egy ATI kártya "technológiaszegény", holott csak nem fújja fel úgy a dolgokat. Persze ettől még nem rosszak a kártyáik, csak nagyobb a marketingfüstje mint a lángja. Volt nVidia karim meg ATI is, ATI jobban bejött. Nem kell leugatni, ha nem ért velem egyet valaki.
  • Sanyix
    #102
    haha engemmá kiengedtek a felkiáltójelek börtönéből a SÜN!wannabe-k, mostmár omárék kezébe kerülhetek
  • who am I 7
    #101
    Minek veszekettek, ha verekedni is lehet???
  • Ahoy
    #100
    Ezt hol olvastad? Ph!-n is csak azt látom hogy dolgozó usereknek kell... Akiknek bőven jó a kis fogyasztás, kisebb méret. Vagy netbookokba, ahol jelenleg gyász az atom proci teljesítménye, nemmellesleg jóljönne oda a nagyobb integráltság.
  • Ahoy
    #99
    Szerintem ez már most is létezik. Notiban HD 3470 van és már azzal is tudok CPU 800 mhz-es battery saving modeban HD videót nézni! HDV-t mindenképpen, de 1080p-t is eszi, csak több kakaó kell neki. Nagygépen, ahol nincs HD-s videókártya meg azonnal kifekteti a procit, bármit csinálok.

    Nvidiának, és ATI-nak is nagyon jó szerintem a HD támogatása... Konvertálás során meg ott a CUDA, de az új szériás ATI Stream is elég pöpec! Csak még programok terén szinte alig van program hozzá sajna.

    Egyedül az online stream HD flash videók gyorsítását hiányolom, mert youtube HD-t már nagygép egyáltalán nem bírja, notit meg felkell nyomni 1900 mhz-re hogy vigye. Kíváncsi vagyok nv kártyás notikon hogy megy (szigorúan battery saving opciónál :) Valakinek tapasztalat?
  • readswift
    #98
    A PC-k felében lesz Multi-GPU 2012-re
    A fenti mondattal foglalhatók össze a Jon Peddie Research várakozásai, amelyek a grafikus kártyák piacának, illetve a Multi-GPU technológiák erősödését jósolják az elkövetkező években.
  • readswift
    #97
    nemmellesleg röhejes hogy ezt a cpu + gpu integráltságo is valamiféle szuperszámitógépnek aposztrofálják egyesek (lásd pl. ph!) . Belépőszint lesz kb.
  • readswift
    #96
    mondomén hogy nem kéne sg-ről meg ph!-ról hozzászaglászni gpgpuhoz mert nem jöttök ki belőle jól.
  • Sanyix
    #95
    Dehogyis csak azért van a catalyst telepítőben a folding@home, és az is defaultból kipipálva telepítésre, hogy lásd miből maradsz ki.
  • Yv@n
    #94
    "...Sony Playstation..."
    Az azért stimmel ugye, hogy a ps3 leggyengébb pontja épp az nvidia gpu? :)

    "...tudományos felhasználás..."
    Jaja azt atin pl. nem lehet, driverből tiltva van! Lásd folding@home ...őő ja izé várj. Mégis? :D
  • Skyline
    #93
    Annyi eszed nincs hogy tudd mi az a punk,én mitől vagyok punk te dilettáns hülyegyerek?

    Mondom nyomjál pár kúlsztoribró-t,és simogasd az Nv matricáidat miközben a bukta felé haladnak a túlárazott gagyX-es kacatjaikkal
  • 12346
    #92
    vérpistáZ
  • Sanyix
    #91
    Ez a fun nemtudom honnan jött, de pár év óta terjed ez a hülyeség... valahogy úgy magyarázzák hogy a fan az ventillátor... ezért fun a fan ami meg igenlol.
  • Yv@n
    #90
    "Nem vagyok játék fun."

    Az garantáltan nem :D
    Mindenesetre, ha ragaszkodsz az angol kifejezés használatához, akkor a rajongó az 'fan'.