129
  • nkmedve
    #49
    Na és te tudod mi az az FPGA? Előnyei, hátrányai? Egyáltalán dolgoztál már vele? És hogy jön ez ide? Egy GPU-t FPGA-hoz hasonlitani elég érdekes...

    Nagyon okosnak hiszed magad, mindenkit leszólsz, de mikor valamire értelmes választ kérnénk akkor ködösitesz. Igazad volt egy előző hsz-ben, itt elég nyilvánvalóan látszik, hogy ki milyen szellemi képességekkel rendelkezik.
  • WoodrowWilson
    #48
    Fanboys are weird.
  • readswift
    #47
    Az AMD megcsinálhatná a cudas pisixét, de nekik a brand nem kell mert nyilván az ms leoffolta.
  • readswift
    #46
    tudod ez valahogy úgy müködik hogyha egyszer nem csak felületesen érdekel a téma akkor megtalálod magadtól, persze ehhez nem árt normális térfélen keresgélni, nem ott ahova az ATi dugja a fejecskéjét éppen...
  • Inquisitor
    #45
    Kit érdekel a CUDA, amikor itt vana DirectX11 vagy ha marhára MS és platformfüggetlenük akarunk lenni az OpenCL? Ráadásul a FERMI-hez van C, C++ és Fortran fordító is.
  • DrRadon
    #44
    Ne terelj! Oszd az észt és taníts minket...
  • readswift
    #43
    képzelem , csak úgy dőlt belőled fórumon :D
  • DrRadon
    #42
    Mondjuk többet írtam a témáról mint te. De kérlek oszd meg velem azt amit még nem tudok. Beszélj a masszívan párhuzamosítható alkalmazásokról és a nVidia jövőjéről.
  • readswift
    #41
    Egy ilyen bekezdés erre mit irjak ? Azt hogy egy fpga kicsit durcább dolog mint egy gpu ? Azt sem tudod miaz basszus. Ne az sgéről meg a ph!-ról igyekezzen már hozzászagolni gpgpuhoz senki.
  • readswift
    #40
    tudod nekem ebből csak az derül ki hogy neked tényleg fogalmad sincs a témáról, semennyire.
  • DrRadon
    #39
    Igen, használnak orvosi képalkotásban, fizikai számításokban, kódfejtésben nv kártyákbol álló számító egységeket, amelyek tényleg jól teljesítenek(több száz processzornak megfelelő számítást végez négy chip), de erre az Atinak is meg van a válasza, és azt tudnod kell, hogy nyers számítási teljesítményben elég régóta az Ati vezet.

    Kocsmatöltelék szintü szöveget ebben a fórumban csak tőled hallottunk eddig.
    Szintén te voltál az aki kontrasztosan lát sé mindent zöld színben. Szerintem te csak hadoválsz.
  • narumon
    #38
    te tudod egyáltalán miről beszélsz vagy csak úgy irkálsz?
  • narumon
    #37
    hát a sonynál hitelesebb
  • readswift
    #36
    Te mindent iylen kontrasztosan látsz?
    Ok akkor én is mondok egyet.
    -előállt az a helyzet hogy komoly célokhoz az nV-nek nincs alternativája, legfeljebb a CELL.
    -a másik oldala a szituációnak az hogy a microsoftnak CSAK alternativája van.

    Játékokat hiába sorolsz, szerintem 1el nem játszottam a felsoroltak közül , meg úgy egyébként sem :D

    A jellemző az hogy itt egyesek engem állitanak be paranoiásnak meg vérfanbojnak, közben megy itt ez a khm. kocsmatöltelék szintű szöveg , legalább kiderül belőle másoknak mennyire értenek egyesek ahhoz amit foggal körömmel kell védeni az irigy zöldektő
  • DrRadon
    #35
    Annyira jellemző
  • DrRadon
    #34
    Mondjuk, ha átlátnál a marketing maszlagon, és visszaemlékeznél :
    - az nV Crysises és NFS-es csalására (igen, arról van szó, amikor ha átnevezted valami.exe-re, mindjárt kevesebb volt az FPS-ed, viszont előkerültek a normális árnyékok),
    - vagy a visszavont élsimításra asszem az Assasin's Creednél,
    - vagy a már három elnevezésen átesett architektúrra,
    - a kinagyított screenshotokon látható AA eltérésekrre,
    - az nV logóval bejelenkező játékok tömkelegére amelyek épp ezmiatt hanyagoltak néhány fejlettebb eljárást.

    Vannak pozitívumaik is ez tény (Hibrid power, GPGPU) de ők már a GPU számolási teljesítményét hangoztatják ( amiben még mindig elmaradnak az Atitől, hiszen pont ők mondták annó, hogy nem a shadereken van a hangsúly, hanem a textúrázókon) univerzális felhasználási célra (itt jön képbe a ray tracing, amit régebben megint badarságnak tartottak).

    Az nVidia egy hamis szélkakas, ami sokszor fáziskéséssel áll a szélirányba, de akkor aztán fülharsogtató kukorékolásba kezd. És szerintem te vagy az aki mindig megeszed a maszlagot.
  • nkmedve
    #33
    Vagy inkább NV-s Batman
  • DrRadon
    #32
    Igen, észrevettem, hogy van közöttünk különbség...

    Vásárolj csak csúcs nVidia karikat. Ahpgy elnéztem egy egész jó Batmanes szériát dobotak ki az Nvidiára szakosodott gyártók. Neked a Joker matricást ajánlom.
  • readswift
    #31
    tudod szerintem képzettségben is van kettőnk közt különbség. Nem csak marketing benyalás hajlamban , ami nálad a butik szinten csúcsosodik ki.
  • DrRadon
    #30
    Nem utálom az nVidiat. Volt, hogy remek kártyákat gyártottak. De jelenleg kissé agyzsibbasztóak és látom, ez az elvakult fanokra is jellemző. Legözelebbi estimesédnél a ray tracinges mesét kérd. Szép és AA mentes álmokat.
  • readswift
    #29
    az a szomorú hogy épp itt etetnek titeket vaporware-l , és annyira utáljátok az nV-t hogy nektek bármilyen vaporwaret mutogathatnak az már koporsószeg. Bloody funny.
  • readswift
    #28
    Ha neked a microsoft hiteles... akkor...
    végülis igazad van, nem sok kedvem van beszélgetni, oszd meg az "ész"-érveid a cimbikkel.
    "
    Minek feküdne le? Az intellel együtt más terveik vannak, "
  • DrRadon
    #27
    Lefekvés előtt nVidia meséket olvasol?

    Minek feküdne le? Az intellel együtt más terveik vannak, és tudjuk kik diktálnak. Asszem egy idő után te leszel az egyedüli nVidia fan ebben az univerzumban. Végül is, nekem is kellemes emlékeim vannak a 3Dfx-ről:)
  • DrRadon
    #26
    Igen, nem az az utolsó. De itt most erről meg a három magról volt szó...
  • readswift
    #25
    épp tegnap olvastam erről lefekvés előtt, állitólag azért nem kaptak pisixet az ATI userek ,mert az AMD-nek kényelmetlen lenne befeküdni és endorzolni a pisix logót. Evvan srácok, még hihető is.
  • tomcsa4
    #24
    Tuti nem a GTA4 az utolsó játék, ami igényli a minél több cpu magot.
  • DrRadon
    #23
    Az 5870 igazi butik áron érkezett. Mi bajod vele?

    Ja, nem tudom figyelemmel követed-e az nVidia kinyilatkoztatásait mostanában? (nem kell ray tracing - aztán kell a ray tracing, nem kell 2 magos kártya - aztán mégis lesz kétmagos, PhysX tiltás Ati kártya esetén, játékfejlesztők kordában tartása) Igazi nagyszájú, sértődékeny lúzer banda jellegük van...
  • DrRadon
    #22
    A GTA egy 3 magos konzolra írt program amit minimális változtatásokkal portoltak PC-re, így nem csoda, hogy az X3-ason jobban fut mint egy kétmagoson.

    A régi Athlon X2-esekkel nem jársz jobban (sem fogyasztás se sebesség terén), de az új Athlon II-esek már elég kellemesre sikeredtek.

    Jelenleg ez van, az AMD azonos órajelen lasabb és picivel többet fogyaszt az Intel modelljeinél, ugyanakkor ár/érték arányban és a bónusz magok miatt(ACC sorsjegy:) ) verhetetlen. Ráadásul kispénzüeknek az AM2+ és az AM3 remek választás hosszútávra is.
  • tomcsa4
    #21
    Engem inkább idegesít ez az idióta readswift.

    Amúgy miért is gyengék az AMD CPU-k? Egy Core2Duo-t könnyen ki lehet akasztani több folyamattal. Az hogy egy alkalmazásban jobb, az csak azért van, mert rövidebb szalagon tárolja a végrehajtani kívánt utasításokat, maik a játékoknak kimondottan kedveznek. (Mondjuk ez alól kivétel a GTA4, ahol bizony a 40 ezres E7200 sokkal rosszabb volt - nem tudott mit kezdeni vele -, mint egy 26 ezres PhenomX3 8750.)

    Ráadásul én Pentium DualCore helyett inkább a régi Athlon X2-t (AM2) venném, jobban járnék vele. Szóval ennyit a szar AMD-ről. Csak persze akinek nincs, az csak a grafikonokból tud élni (ahány oldal annyiféle amúgy).

    Ja meg de klassz duma ez a NV mögött egyetemek, Sony, meg maga az atyaúristen is áll, míg az AMD mögött senki, csak egy MS. Gratulálok readswift, nagyon buta vagy. Igazi NV fanboy. Nem hoztad szégyenbe a táborodat.
  • nkmedve
    #20
    Nem a csatlakozók miatt kamukártya. Nézd meg jobban a kártyát, a NYÁK-ból nyilvánvalóan ki volt vágva. Látszik, hogy ott van két fél vonalkód, és két láb ami vélhetően egy 6 pines csatlakozóhoz tartozhatott, azon kivül az újonnan rárakott 6 és 8 pines csatlakozók nincsenek bekötve. Szóval fogtak egy régi NYÁKot kivágtak belőle, ráraktak egy hűtést, és azt promózzák, mint az új kártya.

    #11: valamit nagyon benéztél a válaszokkal. Amit nekem cimeztél, egyáltalán nem passzolt arra amit irtam.
    Ahogy látom nagyon NV mániákus és AMD-fóbiás lettél, csak igy tovább. Legalább születnek újabbnál újabb vicces hsz-ek, jókat szórakozhatunk.
  • BAk3R
    #19
    lol? taníts mester!
  • Ahoy
    #18
    Ja de egyszerűen nem értem SG-t, hogy miért ezt a képet rakják be másodjára. Már előző cikknél is írta valaki, hogy az nem is DVI csatlakozó rajta. Azt különben is kizártnak tartom hogy eyefinity korában kiadjanak egy 1 DVI-os kártyát.
  • ozric
    #17
    Yessus Pepi! Most látom csak a részletesebb képet az "új kártáról". Nagyon kilóg a lóláb. A Tesla az nVidia HPC kártyája, amin nincs sem megjelenítő csatlakozó, sem SLI. A Fermi alapú GF100 (Tesla) nem tartalmaz hardveres fix 3D gyorsító áramkört az nVidia prezentációi alapján, csak a GT300 (Radeon). Ez a szépség meg Tesla is, dual-DVI is, meg SLI is... Nem csoda hogy sokan kamukártyának tartják.
  • cateran
    #16
    -megértő bólogatás- Ha Hottolddal akarsz versenyre kelni hülyeségben,akkor közlöm:jó irányba haladsz,de még fejlődnöd kell...
  • KillerBee
    #15
    "Nem az a lényeg milyük lesz, de milyük van."

    Huh! Jaj!
  • SZEG007
    #14
    Még magyarországon is vannak fizetett forumozok, vagy csak ennyire hülyék vagytok?
  • hiftu
    #13
    Akkor most kellene abbahagyni a személyeskedést. A véleménycserét kérjük intelligens színvonalon tartani. Kösz.
  • readswift
    #12
    pont ezt a (szar) szöveget lökte az AMD-nek a zsintel mikor az amdnek még gyára sem volt csak 486 klón cpukat gyártottak, "real men have fabs".

    Ilyen szinten nyomod te is , gondolj bele.
  • readswift
    #11
    Lássuk mi áll az nV pártján : Egyetemek, Sony Playstation, orosz fejlesztők, tudományos felhasználás

    Lássuk mi áll az ATi pártján: picipuha, zikszboksz crossplatform fejlesztők

    Az ATi már mindent gyakorlatilag minden fronton vesztett, az előnye butik jellegü, butik userek veszik a kártyáikat és akiknél nincs sok zseton. Senki nem fog fejleszteni az izéjére. Káros dolog microsoft hátáról ugatni hülyeségeket, majd jól rábasznak erre még.



    #3, nincs igazad, normális termék sincs
    #4, szüklátókörü hülye vagy
    #5, tök fölöslegesen van i7ed ( ha van)
  • Alaktomos
    #10
    Nem az a lényeg milyük lesz, de milyük van.