74
  • Utokverek
    #74
    Megvan, végre bevettek, és marhajó!!! :D
  • ViniSoundz
    #73
    tud nekem valaki ide egy meghívót wave-re? : sourvinegar at gmail dot com. köszönöm!
  • johnsmitheger
    #72
    Jöhet vazzeg, készen állok! Majd fél év használat után adnék kritikát. Látatlanban tökmindegy :D
  • lordofchaos
    #71
    Bár iróniának szántad mégis igaz, amit leírtál.
    Felvilágosítalak, hogy rengeteg nagy találmány a számítástechnika történetében mammutcégekhez kötődik. Pl. mint a lézernyomtató a Xeroxhoz, de írhatnám a C-C++ nyelvet, amit a Bell cégnél fejlesztettek ki, vagy az első modemet, ami szintén Bell & AT&T fejlesztés. Az Ethernet szabványt a Dell, Intel, Xerox hármas fejlesztette ki. A ma használatos szinte összes protokollt a World Wide Web Consortium fejleszti, ami többek között olyan cégek munkatársaiból áll, mint Apple, Microsoft, HP. A platformfüggetlen nyelvek úttörője, a Java a Sun fejlesztése.
    Sorolhatnám még egy darabig.
  • Mardel
    #70
    Lehet, hogy működni fog ez a googlenek. Gmailnél is bejött ez a meghívózás.
    Mivel az embereknek bejön az, hogy valami olyan dolgot tud magáénak amit nem lehet csak úgy megszerezni. Ha már vesződött annyit a meghívó szerzéssel, akkor valószínűleg fogja használni. Pl facebook és iwiw esete, iwiw menő, mert facebookra bárki bármikor regisztrálhat, és nem azért nem használják a magyarok, mert sokan nemtudnak angolul, mert van teljesen magyar felület is hozzá.
  • 5c0rp330n
    #69
  • Komolytalan
    #68
    Teljesen nyilvánvaló hogy egy általános mammutizé majd jól kivált minden speciális programot a világon, ráadásul mindenki kib.szott boldog lesz tőle. Ha megnézzük a számítástechnika fejlődését, az ilyen próbálkozások mindig sikerültek, és csupa móka és kacagás lett utánuk az élet. Hát hogyne.
  • Komolytalan
    #67
    Nézd már meg hány hozzászólása volt a gyereknek, és ebből hány kapcsolódott a témához. Meg nézd meg neked hány hozzászólásod volt, és ebből hány kapcsolódik a témához. Aztán magyarázd már el, hogy miért kéne leszarnom akár téged, akár őt hogy mit böfög?
  • ptamas88
    #66
    hát ember te beteg vagy...ha ilyen penge csávó vagy aki oylan sokat használja az angolt legalább valami illemet tanulhattál volna, hogy hogy beszél a kultúrált ember...a másik, hogy nemrég még mindenki dícsérte a googlet hogy lenyomja a microsoftot és h milyen jó. ez mostanra hova tűnt ? a google elég nagy lett ahhoz hogy msot akkor azt kelljen utálni már ?
  • Epikurosz
    #65
    Tyű!
  • Sir Ny
    #64
    hogy mertél hozzá írni? kértél engedélyt előtte?
  • bumbi0
    #63
    És a POP3 sem titkosított adatfolyam... :)
  • lordofchaos
    #62
    Én a sok kárörvendő ellen fogadok. Szinte biztos vagyok benne, hogy hatalmas sikere lesz. Sőt, igazából már van is.

    A cikk csak 1-2 dolgot említett abból amit a Google Wave tudni fog.

    Mint már előttem is írták Wave szervert bárki indíthat és ezt összekapcsolhatja a többi publikus Wave szerverrel. Bárki rakhat Wave-et a blogjába/honlapjára is, ha akar. Lehetséges úgy létrehozni egy blogbejegyzést, hogy a kommenteket Wave-ben lehessen hozzáírni. A blogbejegyzés Wave-je amihez hozzászól egy illető, onnantól a saját Wave accountjában is megjelenik a többi téma között. Így onnan is később bármikor nyomon követheti.

    Tehát annak mondom, aki nem értette volna meg (összeesküvés elmélet-gyártóknak nem, ők reménytelenek), ez egyszerre váltaná fel a chatet, a fórumozást, a blogkommenteket és az email-t.
    Az emailre pedig rég ráfért volna egy váltás. Ha valaki emailben társalog egy ismerősével az egymásnak küldött válaszok miatt ennek "thread"-nek a mérete exponenciálisan nő a sok teljesen redundáns adat miatt.
    Aki pedig azzal jön, hogy bárki elolvashatja mert szerveren van tárolva, annak üzenem hogy egyrészt az ingyenes email fiókoknál is szerveren tárolódik az adat, ami le nem törlöd, a másrészt pedig, ha POP3-al kéred le addig is a szerveren tárolja. Tehát ebből a szempontból nem sok minden változik.
  • bumbi0
    #61
    Én azt nem értem, hogy miért kell egy olyan cikk alapján egyből fikázni, ami kiemel kb két dolgot, a real-time karakter küldést és a wiki-szerű funkciót.
    Úgy látszik a a Google ócsárolása akkor divat lett, hogy nem maradhat ki belőlle egy "hozzá" értő sem.
    Kíváncsi lennék, hogy ezek az emberek közül ki nézte végig a másfél órás bemutatót? Ugyanis akkor egyből rájött volna, hogy nem ezen a két funkción kénelovagolni, amikor van még kb másik 98 amit tud. Pl a real-time fordítás nyelvek között, hogy csak egy dolgot kiemeljek...

    Imádom a magyar mentalitást, mindenki úgy ért mindenhez, de mindenkinél jobban, de ha valaki valami jó dolgot csinál, akkor az egyből szar...
  • Mardel
    #60
    Én este kikapcsolom vagy lehalkítom, egy hülye osztálytársam anno felhívott hajnali 3kor poénból.
  • Epikurosz
    #59
    Én néha alig várom, hogy hívjanak. Éjjel is be vagyok kapcsolva.
  • Komolytalan
    #58
    Gondolom nem saleses a srác :-D
  • bertino
    #57
    ok, de nézd már meg milyen stílusban írta le, amit leírt... nocomment.
  • Komolytalan
    #56
    Én se veszem fel a telefont 5 embernél többnek... Írjanak mailt, azt majd elolvasom ha lesz rá időm.
  • Komolytalan
    #55
    Nekem meg az új ügyfeleim nem is telefonszámot adnak, hanem skype azonosítót. Mivel az melóhelyen van bekapcsolva, utána ne zargassa őket senki, ráadásul ha olyan a pozíciója hogy napi 8 órából 3-4 órát telefonon egyeztet, akkor enyhén olcsóbb megoldás a skype.
  • Komolytalan
    #54
    Grammar-nácikkal nem állok le vitatkozni. Nekem szükség van minden nap angolra is a magyar mellett, ezért fordul elő, hogy néha kicsit keverem. Persze aki a lovari anyanyelve mellett magyar helyesírást már wordben ellenőriz, annak ez új lehet.
  • Komolytalan
    #53
    Szerintem hasonló az arány mint a telefonoknál. Aki sokat telefonálna, pláne külföldre, az nagyon erőlteti a Skype-ot üzleti életben is.
  • Blasta
    #52
    "az email napjainkban még mindig a legfőbb kommunikációs eszköz az interneten, ami igencsak meglepő, hiszen már több mint húszéves."

    Ezeket az IT hülyéket úgy bírom.
    A kereket meg 5500 éve találták fel, és a mai napig nagy sláger!
  • Blasta
    #51
    SŐT!
    Nehogymár rád merjenek nézni az utcán, nem?
    HHát a faszt keresnek ott a faszér merik használni a szemüket rád való nézésre???? Egyáltalán a faszért van lábuk, hogy pont akkor pont ott sétáljanak ahol TE?!

    Majd ha írásban (nem ám MSN-en vagy egyéb, szépen postai úton) engedélyt kértek rá, akkor esetleg, nem?

    Barom
  • bertino
    #50
    úristen bazz, az a szöveg.

    "Már majdnem minden ismerősömet leszoktattam a telefonálásról is; engem ne baszogassanak, ha én nem óhajtom"

    öcsém, hova sz@rjunk tőled ? :D
    az a pali, hát tisztára ugy beszélsz, mintha te lennél a föld középpontja...

    ha nem akarod, hogy hívjanak, kapcsold ki a mobilod okostojás.
    ha nem akarod, hogy rád zörögjenek msn-en, ne jelentkezz be.

    ennyi ésszel szabadlábon bazz :D
    behalok az ilyeneken...
  • B0nFire
    #49
    Sehogy sem látom be, ez mire jó. Az MSN-t is utálom. Van, de nemigen használom. Ki nem állhatom, hogy bárki bármikor csak úgy beszól, hogy "Zavarhatlak?" Ha be vagyok jelentkezve, akkor látja, tehát nem tagadhatom le. Ha meg nem érek rá, akkor miért nem kapcsolok "elfoglalt" üzemmódba?

    Már majdnem minden ismerősömet leszoktattam a telefonálásról is; engem ne baszogassanak, ha én nem óhajtom. Persze, felhívhatnak, ha ég a ház, de csevegni nem fogok senkivel. Ahhoz drága az én időm.
  • Ferrer
    #48
    Off: Ezzel arra célzol, hogy MO nem fejlett ország? Ezt kikérem a hazám nevében, melleleg tényleg nem igaz.

    Sztem ez annyira fog ez elterjedni, mint a Zwitter. Hogy leváltaná az emailt, ez badarság.
  • 5c0rp330n
    #47
    nem is mondtam h az msn elterjedt itt nevjegykartyan, isten ments. csak azt h feltehetoleg azert nem lattal meg skype-osat, mert nem fejlett orszagban nezegetted ezeket a kartyakat.
  • torreadorz
    #46
    Ki beszélt msnről? Neked valami komplexusod lehet...
    (megjegyzem msn accountot sem láttam még névjegykártyán és ahogy irtam skype-t sem. Email cimet viszont annál többön...)
  • 5c0rp330n
    #45
    talan mert sosem voltal kulfoldon, csak kurvaorszagban ahol mindenki fos, igenytelen, lassu, biztonsagbol nulla msn-t hasznal.
  • GregSB
    #44
    Uhh, Twitteren kitört a Google Wave meghívó láz :D
  • raingun
    #43
    Én nem fogom jó ideig használni, de valszeg 5 év múlva mindenkinek egyértelmű lesz a használata. A legnagyobb ereje az integrációban rejlik, nincs benne újdonság, hanem az hogy a különböző szolgáltatásokat egy felületen éred el, mindezt egy böngészőből.
  • GregSB
    #42
    Dehogy halott. A telepíthető software lehet, annál belátták hogy nincs értelme a Skype-al rivalizálni, a webes felületen (Gmail-ből, iGoogle-n) elérhető Gtalkot viszont több millióan használják.

    Más: Semmi értelme meghívóért kuncsorogni. 100,000 embernek nyitották meg a szolgáltatást tegnap, és ahogy ismerem a gúglit ez nagyrészt amcsik között osztották szét (csak érdemes rálesni pl a Gmail Labs-re. Minden új fejlesztés az amcsi angolra állított interface-en jelenik meg).

    Ez a 100e ember közül mindenki 8 db extra meghívót kapott. Arról nincs info hogy az általuk meghívottak is tudnak e meghívni.

    SZVSZ hetekbe, hónapokba fog telni mire eljutnak nagyobb tömegekhez a meghívók. Anno a Gmail is így indult be...
  • torreadorz
    #41
    Sose láttam olyan névjegykártyát amin skype szám van rajta...
  • Mardel
    #40
    Jó ez a webes felület, legalább nem látod, hogy miután kiadták leálltak a fejlesztésével. Mint a gtalk amiből 2007 januárja óta nem készűlt újabb kiadás, és gyakorlatilag halott.
  • sh0x
    #39
    "creálás" istenem, milyen ultimate szó már.
  • Polemius
    #38
    Szerinted az instant messengerek forgalmának mekkora része üzleti célú?
    Úgy tippelem, az emberek nagy része főleg magáncélra használja ezeket. Mint az e-mailt is.
  • Komolytalan
    #37
    Skype ma az elterjedt üzenetküldő. Van aki mást is használ, de üzleti életben skype számot szoktak névjegykártyára nyomni az email meg a telefon mellé, msn címet sosem. Szóval nevezzük nevén a gyereket: ha nincs neki skype, akkor az kell. Ez egy halál egyszerű telepítés + account creálás. Wave-nél meg van vmi account kreálás, plusz böngésző telepítés az emberek felének, akik pl IE-t használnak. Aki meg mondjuk FF-ot, az meg configolhatja, hogy na, ezen az oldalon engedélyezzük a javascriptet, meg ilyen-olyan potenciális biztonsági réseket, mert éppen vávolnákom van.
  • joebacsi
    #36
    Jó cikk ezzel kapcsolatban a HVG-n
  • Komolytalan
    #35
    A böngésző elterjedtséget nem letöltés alapján vizsgálják, hanem a webszerver statisztikákból. Azok ugyanis tudják, hogy milyen klienst szolgálnak ki. Ezek közül még mindig jóval több mint a fele IE. Chrome meg kb 1%-ot ostromolja.
    Nem mintha szeretném az IE-t, de azért a tényeket ne akarjuk már meghamisítani, csak mert nem szimpatikusak.