29
  • aaaaa
    #29
    Majd fogsz Te is, hacsak nem vagy hajléktalan. Mibe kerül MEGVÁLTOZTATNI az értékhatárokat egy év múlva ? A törvény adott, csak egy kicsit le kell vinni az értékhatárt, és már nyöghetik az adót, a most még boldogan óbégató panelprolik is.
    De gondolom Te boldogan fogad fizetni, mert szükség van a megszorításokra, különben nem lehetne miből kifizetni a több száz milliós végkielégítéseket, és sikerdíjakat...
  • lammaer
    #28
    Mert akinek családi háza van (netán épített egyet) az gazdag és nem adózott érte, mi?

    Kezdődik ott, hogy adózott jövedelmedből megveszed az adózott építőanyagot. Aztán kifizeted a megfelelő illetékeket a ház után ha elkészül. Aztán most rányomnak még egy adót. Tényleg igazságos és értelmes.
  • MacropusRufus
    #27
    "Az egyetlen értelmes adó mostanság az ingatlanadó volt, fizessenek csak a gazdagok..."
    csak érdekesség képen, az USA éves adóbevételének 48%-át az adózók 1%-a fizeti be. Néunk nem ennyire durva de hasonló. Tehát a gazdagok már fizetnek... Nem is keveset.
  • MacropusRufus
    #26
    :)) ezek után angliában mindeki védje 1000L a hotspotjait ui. nagyon meg fog nőni a kereslet irántuk :))

    "Nem azért mondom, lehet, hogy a kalózkodás rossz dolog de kinek mi köze hozzá, hogy én most éppen mit csinálok a neten?"
    nem azért mondom, lehet, hogy a betörés rossz dolog de kinek mi köze hozzá, hogy én most éppen mit csinálok az országban?

    a többivel egyetértek, tetű dolog, hogy még vizetni is kell azért, hogy megfigyeljenek.
  • Epikurosz
    #25
    Én nem kint lakom, te kutya, de olyan már Pesten sincs, hogy a szemeteszacskókat a 3. emeletről ledobják a földszintre. Biztos, hogy Londonban laksz te? Lehet, hogy rossz repcsire szálltál fel, és Bombayben landoltál, de nem vetted észre.
  • Simaji
    #24
    Nem sok pénz az biztos de ha ellenőrzésekre költenék márpedig színte biztos, hogy arra menne akkor már tetüség...

    Nem azért mondom, lehet, hogy a kalózkodás rossz dolog de kinek mi köze hozzá, hogy én most éppen mit csinálok a neten?
  • Sanyix
    #23
    Ebből is látszik hogy te nem vagy annyira értelmes.

    "fizessenek csak a gazdagok... " haha ez mekkora hülyeség... nem csak ők fizetnének...
  • wackydog
    #22
    A jo edes nenikejuket,meg egy ket embernek a hozzaszolokbol is!!!
    (bertino,Andr0,Epikorusz,)Ti most vagy nem itt kint laktok vagy nem olvastok hireket?!?!A 150-175 millio font ami ebbol bejonne ugyanugy jarna mint a city council jart...emlekeztek?!??Sok uj uszomedence(ami itt ebben az idojarasban tenyel kell mert kibirhattlanok a nyari melegek)epulne a miniszterbacsik kertjeben,amit elektromos kapuval keritenenk korbe,amit persze az adofizeto fizet meg csak mindenfele ado neven.....
    Nem ertem....
    A city concil egy resze a szemetelszallitas,egyresze a rendorsegnek,mentoknek ,tuzoltoknak megy,egyresze kornyezetunk szebbetetelere.
    Namost miert is kell ennyi ado melett a tuzoltosagnak szombatonkent kocsimosast rendezniuk (a tuzoltokocsival,2perces melo ,csak a tukroket ne vigyel le a nyomas)megsegites celjabol.Az adakozott love megy a tuzoltoknak...
    Akkor a mi adonk hova megy?
    Keddenkent viszik a szemetet...privat roadon lakok 50 lakasos tarsashazban 3.emelet teraszfeljaro van mindenki az ajtoelott hagya a szemetet,innen a kukas kivagja a jardara zuhan 3 emeletet majd a jardan szetkenodik a zacsi onnan meg elhuzzak az aszfalton a kukasautoig mikozben szetpogyog a dzsuva belole,amit persze kornyezetunk szebbetetelere forditott energia,penz hianya miatt nem szednek osssze...akkor hovamegy a penzunk....
    Nem tudom ki emlekszik itt kint kb 3 eve volt egy olyan hogy az egyik autopalya reszt fizetosse akartak tenni,de mivel ez bentvan a road taxben a forgalom 80%ot zuhant azon a reszen es inkabb kerultek az emberek,hisz mindenhol mashol ingyenes akkor az a fel ora belefer.Nem is vezettek be mert ertelmetlen.
    Egyetertek cateran-nal inkabb gyurjanka meg a minosegre es ne a szarutan kerjenek adot,de ha kernek is azt arra forditsak amire a NEPNEK kell es ne az egyeni igenyket elegitsek ki belole.Egyebkent amit a miniszterek hazuk,kertjuk,kocsijuk,uszomedencejukre koltottek a sok ev alatt a mi penzunkbol,
    esetleg visszafizetnek,de bocsanat a gondolatert,
    lehet sokkal tobb visszajonne mint az a 150 misi
  • Ferrer
    #21
    Az egyetlen értelmes adó mostanság az ingatlanadó volt, fizessenek csak a gazdagok...
  • irgumburgum
    #20
    nem vágtak eleget ezeknek a patkányoknak a műszeréből....
  • NullZ3r0
    #19
    Arrakistor! De vártunk már! Ez az egy sor elég volt, hogy rájöjjek, ki az.
    Amúgy nem zavar, hogy mindenki utál téged?
  • irgumburgum
    #18
    én pedig a kampósorrú sionistákat adóztatnám már meg végre jó keményen !
  • lammaer
    #17
    Én azt szeretem az összes ilyen illetékben, hogy 2x-3x húzzák le az embert. Internet előfizetésben van áfa? Van hát. Nem is évi 6 font. Abból miért nem lehet fejleszteni, he?
    Ugyanilyen alapon működik pl a benzin: van ugye a benzin ára. Rányomják a jövedéki adót. Majd a jövedéki adóval megnövelt ár után számítják az áfát. Tehát még az adó után is adózunk (nem csak Mo, egész EU asszem).
  • Tetsuo
    #16
    A Virgin ugyan olyan fos.
  • atomkrumpli
    #15
    nem a mértékkel van a gond hanem ha egyszer bevezetik onnan nincs megállás majd ilyen-olyan indokokkal emelgetik évente, lásd zöld kártya kezdetben pár száz forint volt most meg :-(
  • djw
    #14
    nem az összeg a gáz, hanem a gondolat. Mert ha egyszer 6 fontról hagyják elindítani, akkor később majd megemlik 12-re, 24-re stb... mert akkor tudják, hogy lehet. Hozzászoktatnak 1-2 év alatt és aztán lehet emelni.
    Arról már nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha nekem van telefonvonalam, de nem használom a netet csak netkávézókban... Akkor duplán fizetek adót, mert nyilván a netkávézó is áthárítja majd a fogyasztókra...
  • cateran
    #13
    Inkább arra gyúrjanak,hogy akinek már van,az peak timeban is normálisan tudja használni..nevetséges,hogy 16-17 óra körül a 8 Mbitből lesz 0,5...vagy még rosszabb...(Tiscali FTW..rohadjanak meg ahol vannak..)
  • Tetsuo
    #12
    a legtobb adot igy vezetik be manapsag.. hamarosan tobbszorozik, aztan megint..
    a lenyeg, h az emberek szokjak.
  • bertino
    #11
    6 font.
    hűha, hát ez még nem is lenne baj.

    tekintve, hogy ezt egy ember itt minimálbéres fizu mellett gyakorlatilag 1 óra alatt megkeresi.
  • NullZ3r0
    #10
    Ez havi 200 Ft. Többe kerül beszedni, mint amennyit hoz a konyhára.
  • B0nFire
    #9
    Amúgy meg tökmindegy, mert ha ezt nem lehet, akkor bevezetik más címen. Lényeg, hogy ha nagyon akarják a pénzt, akkor meg is találják a módját, hogy kihúzhassák a zsebünkből. Mondjuk megemelik az ÁFÁ-t egységesen 5%-al oszt csókolom. Azt pedig az is fizetni fogja, akinek nincs internetje.
  • B0nFire
    #8
    Ejnye már, no...! Ezek a Gordonok nem férnek a bőrükbe.
  • Tetsuo
    #7
    Mszp szdsz fidesz.. 1kutya. mind1ik kulfold befolyas alatt.
  • torreadorz
    #6
    "Az a 6 font, ha bevezetnék, akkor sem lenne tragédia."

    Persze persze, minden adó igy kezdődik... Fogadok hogy kezdetben a jövedelemadó sem ennyi volt, meg az áfa sem egyből 25%-ról indult...
    Internet adó 6 font, jövöre 12 font 5 év múlva meg már 120 font.. Mert ha egyszer már bevezették utánna semmibe se kerül emelni a mértékét
  • Andr0
    #5
    Az ötlet jó szerintem... most egy Britnek évi 6 font az kb annyiba van hogy 1 szer nem pizzát eszik hanem kínait kb... és a Brit kormány legalább tényleg arra költené hogy kiépítsék a teljes internetelérést+ Nagyvárosok egyes pontjaiban Wi-fi -it telepíteni üzemeltetni. DE a magyarok tuti lenyúlnák hát ezért szar ez az ország mert itt nicns becsület....
  • Epikurosz
    #4
    Az a 6 font, ha bevezetnék, akkor sem lenne tragédia.
    Ahhoz képest, amennyit a MaSSop és a SSadeSS ellopott, már meg sem kottyanna. Kutyafüle lenne.
  • Polemius
    #3
    Éppenséggel utánanézhetnél, kik találták ki és lobbiztak érte nálunk.
    Majd a választások után újra előveszik, és majd a FideSS szépen be is vezeti.
  • rumkola
    #2
    pont a cikkben a link régi hírhez vagy mi
    :D
  • Tetsuo
    #1
    A mocskos rohadt szdsz az mszp-vel is be akart ilyet vezetni! Arrol bezzeg nem volt cikk.