599
vampire-diaries-02banner.jpg
  • Kandurex
    #519
    Én az elmúlt 3 rész óta nyomtam egy canel -t rá...:/ beunalmasodott
  • kill3r21
    #518
    3 elena, nekem már sok :)
  • stargatelost
    #517
    Oké, szóval mostantól tripla Nina Dobrev mennyiséget kapunk, hát legyen

    Amúgy azt hiszem rájöttem, mi nem jön be az Originalsban. Nincs nagy tét, ami mozgatná a szálakat. Elijah össze akarja hozni újra a családot, kit érdekel? Klaus át akarja venni újra New Orleans irányítását? So what? Davina meg az Aratás baromság sem tud meghatni egyáltalán.
  • ddany7
    #516
    egy szó mint száz, nekem már nagyon erőltetett ez az egész, és tényleg már csak megszokásból nézem, illetve mert a többi sorozat amit néztem befejeződött.
    első 2 évad nagyon bejött, onnantól viszont szerintem lefelé megy az egész.
  • Mardel
    #515
    Uj hasonmas tortenet, komolyan ujra eljatszuk ezt? :P
    Az originalsban ott a szuletendo hibrid, a Klaus-Marcel hatalmi harc, uj es eros boszi.
    TVD-ben meg meg 1 evad alatt sem sikerult vegezni Silas-el. Kaptunk uj hasonmas sztorit es Stefan is tulelte, meg ottvan Qetsiyah. Viszont TVD-bol ez eddig 0. Bonnie es Jeremy log a levegoben, teljesen erdektelenek. Most, hogy mar van uj hasonmas story mar Elena es Katherine is megerzi, ha Stefan beuti a kislaba ujjat, eddig nem vettek eszre, stb.
  • stargatelost
    #514
    Hát szerintem nem jó az Originals. Legalábbis számomra kissé érdektelen, sokkal jobban leköt a fősorozat. Pár dolgot karakteridegennek érzek, és sokszor csak ismételgetik a TVD-ben látottakat. Komolyan, megölni egy eredetit? Újra eljátsszuk ezt?
  • Darthmushroom
    #513
    szerintem egész jól kijöttek a hasonmás témából a múltheti magyarázattal, végre lett is értelme nem csak úgy vannak/voltak.
  • Mardel
    #512
    En is mar csak megszokasbolnezem, de az uj evad nekem sem tetszik. Az Originals spin-offban tobb a potencial.
  • ddany7
    #511
    ez csak nekem gyenge mar nagyon? ez a hasonmas tema kb arra jo hogy ne kelljen fizetni meg egy szineszt, rettenetesen eroltetett, szar.
  • PiszkosFred
    #510
    Hat, ha torvenyszeru a rokonsag a hasonmasok kozott (mar pedig ugy fest, hogy leszarmazottjai az eredetinek), akkor a Salvatore testverek csaladi hattererol erdekes dolgok fognak kiderulni - felteve, hogy Silas igazat mondott :)
  • Mardel
    #509
    De a hasonmasok eddig (Kathrine es Elena) rokonok voltak.
    Kathrine-nek anno volt gyereke, es Elena anyja is Kathrine leszarmazottja volt, de Elenanak nincs emberi utodja.
  • Darthmushroom
    #508
    még szerencse h nem ragozzák :D mert elég gáz lenne h Klaus megvárta Elenát mikor lett volna kis millió lehetősége "kiteljesedni" Katherine után is :D
  • PiszkosFred
    #507
    Igen, nem instant dolog. Az iro csajszi (aki Kevin Williamson utan vitte tovabb, nem emlekszem a nevere) mondta talan a Comic Conon (vagy mas interjuban), hogy elmeletileg rengeteg hasonmas johetett mar letre eddig is, akikrol semmit sem tudunk, es nem is akarjak ezt a szalat tovabb ragozni, mint a mostani "vannak es kesz". :)
  • Darthmushroom
    #506
    Én úgy vettem le a hasonmás dolgot h nem minden generációba van, hanem X évente születik egy és kész. szóval lehet 100 év alatt 2 is, de lehet 200 év alatt 1 is. pl. Katherine után se egyből jött Elena hanem sok évvel később.
  • PiszkosFred
    #505
    Pont, hogy nem, bar a fene tudja - nem tudni egyelore, hogy visszafele hogy mukodik. Katherine halhatatlanna valt anno, igy jottek letre (a keszitok szerint folyamatosna, mindenfele) a halando hasonmasok, lasd ugye Elena, mint legujabb. De, mivel Katherine ismet halando lett, mi lesz a hasonmassal/hasonmasokkal?

    Foleg, hogy elvileg Elena halhatatlanna valasakor is letre kellett volna jonnie egy hasonmasnak (a hasonmas hasonmasanak). Lehet, hogy Katherine lesz/lett az, es igy fordul az egesz 180 fokot, rablobol lesz a pandul, vadaszbol a zsakmany? :)
  • darthvaderfia
    #504
    Nekem nagyon tetszett ez az évadzáró, mert izgalmas lesz hogy a valódi Stefan mikor tér vissza!!!
  • ddany7
    #503
    nekem se teljesen tiszta ez az évadzáró, sőt... Talán az eddigi leggyengébb évad és évadzáró is volt, és ezt még megspékelték azzal, hogy nem is egyértelmű.

    Ami nekem lejött:


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugye Catherine bevette a cure-t, és akkor így a természet egyensúlya miatt kell egy másik hasonmás, és akkor Silas így lehetett végül Stefan hasonmása, végső alakot felvéve(?), nemtudom. :D Nagyon zavaros nekem is.
  • niikii6
    #502
    Jah, értem, akkor bocsi :$
  • Darthmushroom
    #501
    azért tettem idéző jelbe h kamu volt az ottani is :D
  • niikii6
    #500
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyébként Bonnienak elmondta h vele is azt láttatott amit csak akart és csak elhitette vele h az az igazi arca. Mikor kővé változtatta mondta is h már nem képes elbújni és visszaváltozik. Amikor Damon megkérdezi h ki is a valódi alakja, Bonnie azt mondja h szerinte sose tudják meg.
    Mindenesetre sztem ősszel mindenki számára tiszta lesz minden
  • Darthmushroom
    #499
    Én arra alapozom, h Bonninak is eladta az "igazi alakját"+ha tényleg lenne hasonmás akkor már illene lennie újnak mivel Stefan is elég hosszú ideje vámpír már, bár kitudja. érdekes lesz h magyarázzák meg majd vagy h nem.
  • niikii6
    #498
    Ez is meglehet, én nem hiszem, de végülis tényleg az 5. évadban derül majd ki minden, majd meglátjuk. Az is lehet h kamu, bár én nem így értelmezem. Erről végülis vitatkozni is felesleges, hiszen úgysem lehet meggyőzni sem engem sem mást. Véglegeset majd végülis tényleg ősszel tudunk meg, tehát igazad van. De én azért kitartok az álláspontom mellett :)
  • Darthmushroom
    #497
    de az simán benne van h ez egy hatalmas kamu és csak Silas játszik. h igaz e vagy nem később derül ki.
  • jazzy
    #496
    Ja hát barátnőm a felbujtó, de 4 évad alatt egészen megkedveltem és lelombozó befejezés volt
  • KaBuTo666
    #495
    Te is a nők miatt nézed, valld be nyugodtan!
  • niikii6
    #494
    Ha valakinek nem tetszik, adott a lehetőség h elkaszálja a sorozatot. Egyébként nem lehet olyan befejezést találni ami mindenkinek tetszik, másrészt meg ha valaki megérti akkor rájön h igenis jó lett, hiszen nem volt kiszámítható ez a fordulat és az ilyen wtf pillanatok a legjobbak.
  • jazzy
    #493
    Tényleg marha jó befejezés, kár hogy a kutyám jobbat kitalál. Egy eddig egészen jól felépített sorozathoz ennyire hülye befejezést nem tudom melyik agytröszt talált ki, de azonnal kivágnám.
  • niikii6
    #492
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igaz h fel tudja venni bárkinek az alakját, de ez még nem zárja ki h Stefan legyen Silas hasonmása. Egyébként senki nem mondta h nem születhettek mások is, sztem egyértelmű h születtek, csak idővel meghaltak.
    Mint minden sorozatban vannak hibák, de ez sztem zseniális ötlet volt h Stefan mindvégig Silas hasonmása. Azt elismerem h Julie Plec elrontott néhány dolgot amióta Kevin Williamson kiszállt, de ennek ellenére sztem még nem olyan nagy a baj. Bár ízlések és pofonok, nekem még mindig nagyon tetszik ez a sorozat és ezt nem elfogultságból mondom, látom a hibákat, de ennek ellenére még élvezem.
    Egyébként meg elmondták az 5. évaddal kapcsolatban h visszatekintések is lesznek és több választ is kapunk. De hát tulajdonképen az a lényege a cliffhanger-öknek h nyitva hagynak kérdéseket amikre a következő évadban választ kapunk.
  • Mardel
    #491
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez most mire is magyarazat? Silas barkinek az alakjat fel tudja venni, ha Stegan hasonmas lenne, akkor tobb Stefan-nak kinezo embernek kellett volna szuletnie az idok soran, erre valo utalas meg sehol sincs. Persze meg lehet magyarazni valamit utolag, de ez csak azt bizpnyitja hogy nincs egy kesz tortenetuk ami alapjan haladnak, csak reszrol reszre kitalalnak valami ellentmondasos dolgot amit a tortenetbe probalnak eroltetni.
    Es az hogy egy evadzaro utolso jelenete a nezoknek sem egyertelmu jelzi azt, hogy az irok nincsenek a helyzet magaslatan. Nem lepodnek meg ha a kovetkezo lenne az utolso evad.
  • niikii6
    #490
    Már megnéztem azt a részt többször is egyébként. Amúgy meg nyugodtan olvashatsz interjúkat amikben Julie Plec beszél erről és ő is azt mondja h ez így van.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy az egyensúlynak az a lényege h olyan ember-hasonmások születnke akik meghalhatnak, ilyen volt Stefan is -ember- csakhogy vámpírrá változott. Silas ezt megmagyarázza a végén. Stefan azért hiszi először h ő is Petrova-hasonmás, mert Silas Elana alakjában jelenik meg előtte, de utána megmutatja az igazi alakját. Még köszön is neki úgy hogy "Hello my shadow self."
  • KaBuTo666
    #489
    Kösz srácok, most rohadtul összezavarodtam!
  • Mardel
    #488
    Akkor nézd meg még egyszer a végét.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Silas pont Petrova hasonmasokat hozta fel Stefan-nak, o meg azt hitte hogy Silasnek ez az eredeti alakja. Elenaek tortenetet nem ismeri. Stefan sem tud meghalni, csak eroszakos halallal.
    Az milyen egyensuly, hogy tobbszaz evet leel mint hasonmas?
  • niikii6
    #487
    Szerintem teljesen érthető a vége.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Stefan Silas hanonmása és Silas meg is magyarázza h miért van szükség hasonmásokra: A természer így tartja fent az egyensúlyt. Silas halhatatlan, ezért szükség van "belőle" olyanokra, akik meghalhatnak, tehát hasonmásokra. Ennek a hasonmás-dolognak semmi köze a Petrova-hasonmásokhoz, az más történet.
  • Darthmushroom
    #486
    egy Bonnie
  • Andr0
    #485
    +1
  • jazzy
    #484
    Egyetértünk, nem túlzok ha azt mondom itt a topicban 1 nap alatt összedobunk ennél jobb évadzárót.
  • Mardel
    #483
    Teljesen mindegy, kusza a vége (eddig legrosszabb évadzáró amit láttam) magyarázatra szorul, de semmiképp nem az amit leírt, hogy Stefan valamilyen kapcsolatban Silassal.
  • jazzy
    #482
    Klaust olyan dolgokra vette rá, az eddig legerősebbnek vélt karaktert, hogy az majdnem "belehalt", szerinted Stefant nem tudta volna? Ha akarja 1 szó és érintés nélkül ráveszi, hogy magától menjen abba a szekrénybe és lökje bele magát.
  • Mardel
    #481
    Semmi koze Stefannak Silashoz, Silas barkinek az alakjat fel tudja venni. A vegen az csak idohuzas volt, hogy Stefant kizokkentse es belelokje a femszekrenybe.
  • Darthmushroom
    #480
    Ősök tényleg jó karakterek, Klaus+Caroline száll nagyon érdekes. Rebakah+Matt se rossz, mert legalább így Matt karakterével is tudnak valamit kezdeni.