2532
Mindenféle élőholtas cucc - könyv, film, játék
  • lac coo
    #2292
    Brutális számokkal tért vissza a Walking Dead az amerikai képernyőkre....
  • Teppik Amon
    #2291
  • 7r1v1um
    #2290
    Még a Waking Deadhez képest is. Pláne, mikor millió zombi mászik egymásra, zuhannak 10 métert a falról és másznak tovább.
  • Teppik Amon
    #2289
  • Teppik Amon
    #2288
    ilyen egyszerű
  • Prof William
    #2287
    Már kint van a Blu Ray Extenden - Uncut verzió is.

    A filmek topicba már egyszer leírtam, szóval ide már csak bemásolom.

    Jót tett neki hogy kibővítették olyan 7-8 perccel + jobban megmutattak olyan jelenteket amit a filmben kitakartak.

    Vériszapos mészárlásra persze senki se számítson de azért jobban megmutató és véresebb lett néhány jelenet. A Izraeli kézamputáció például meglepően jobb így hogy egy 5 centivel lentebb húzták a kamerát. :)

    A bővített jelenetek szerintem jobbá tették a filmet. Kb minden akciójelenet kibővül legalább 1 perccel, valamint a történet jó pár pontján beiktatott 10-20 másodperces pluszok éppen annyit adnak hozzá hogy javítsák az összképet. Pl a Philadelphia outbreak jelenet sokkal jobb - azzal a kellő helyeken be-beszúrt olyan 1 percnyi plusszal - mint a filmben. A apartmanos menekülés, vagy éppen az Izraeli jelenet is SOKKAL teljesebbeken tűnik így + szinte minden olyan jelenet is visszakerült, amit anno hiányoltam, hogy a trailerben benne voltak a filmben meg nem.

    Véleményem szerint jobb lett a bővített-vágatlan film. A moziban sokkal szívesebben néztem volna ezt a verziót.
  • hiszacu
    #2286
    VÓTMÁ?
  • AssholeHaterx
    #2285
    A könyvhöz képest szörnyű. Viszont ha ettől elvonatkoztatsz és úgy kezeled mint egy zombis akciófilmet, ahol végre a katonaság nem töketlen balfaszokból áll csak, 8/10 simán.
  • Teppik Amon
    #2284
    Azért van választék a járművekből Nem is kérdés melyik kellene ;) Csak üzemanyag legyen :o
  • Lammer
    #2283
    ezt azert itt nem vartam volna, hogy racsodalkoztok* a fogyasztoi tarsadalmon :) vegyel uj telot xD

    *hint: Romero mester fogyi tars. parhuzama :P
  • Noodlee
    #2282
    Sry ha már volt.
    Ez nem zombis, de a post apocaliptic feeling miatt szerintem elfér itt:

  • tutituti
    #2281
    low budget apok film.
    a trailer alapján nem lehet rossz.
    keresem hátha találok torrentet róla
  • oneal1
    #2280
    ezt nem mondod!

    azt hittem legalább a játékokkal nem szivatják a régi telefon tulajokat.

  • Voltan
    #2279
    Fenébe, rohadt Plants vs Zombies 2 nem megy 3Gs-en. Ez milyen már??? :(((
  • Teppik Amon
    #2278


    ez az a játék, aki nem ismerné :)
  • tutituti
    #2277
    erről ez ugrott be hirtelen,bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam :))

  • EnxTheOne
    #2276
    zombi erőműről mit gondoltok?
    Vagyis hogy biogázt csinálni belölük? (nagy gödörbe dobi öket)
    Azt olvastam (sajnos nem biztos hogy helyes info) hogy egy átlagos hullábol kb 0,5-1 m3 gázt lehet kinyerni.
  • Prof William
    #2275
    Most érte el a 500 milliós bevételt a World War Z és ezzel Bradd Pitt legsikeresebb filmjévé lépett elő.

    Ahhoz képest, hogy mennyire savazták a megjelenés előtt nem is rossz. :) Most már csak s jó kis bővített BR kell a teljes boldogsághoz. :)
  • Teppik Amon
    #2274
    Lol, nyílván nem. Sajnos nem szállítanak Kanadán kívül :\
  • Noodlee
    #2273
    Nem hiszem, hogy a zombik fogják használni :)
  • Teppik Amon
    #2272
    Zombucks Apokalipszis utáni fizetőeszköz :o
  • Teppik Amon
    #2271
    Zombi egyenlet
    Mimmeghlunk ha kitör :D
    Érdemes követni a linkeket a cikkben
  • Prof William
    #2270
    A World War Z BR verzió vágatlan és bővített lesz.

    http://aeonflux.blog.hu/2013/08/03/bd-n_vagatlan_valtozatban_erkezik_a_z_vilaghaboru#more5443465

    Plusz 10-15 percnyi zombiapokalipszist el tudnék még viselni.
  • sparrow35
    #2269
    Utolsó mondatodon felröhögtem :D:D:D
  • Lammer
    #2268
  • SötétBarom
    #2267
    JEeeeee
  • tutituti
    #2266
    na megnéztem én is a wwz-t

    jó volt tetszett,pedig tizenkét óráztam előtte.
    összerezzentem kétszer.'Jumpscare'
    Kicsit sok volt az üresjárat nekem,de kárpótolt a képi világ.a cgi olyan amilyen,nem fájt a szememnek.2d-ben lestem, úgy élvezhető volt.
    a kattogó zombin a végén 20 ember a moziban nem tudta visszatartani a röhögést :)
  • EnxTheOne
    #2265
    Nem kell hűtőben tartani, az elkészítéshez kell fagyasztani, és nagyon sokáig el áll. (akár 25 évig is)
    mondjuk pár tonna búza meg rizs se árt, azok szinte korlátlan ideig fogyaszthatóak. :D

    nrg-5 élelmiszer kocka
    ez 10 évig jó, és ha nagy tételben veszed akkor 1 napi adag (fél kg) 4,8 euro
    1 napi adag: 2300 kcal, szénhidrát: 60,2%, fehérje: 14,5%

    meg tele van mindenféle vitaminnal meg ásványi anyagokkal :D
  • Voltan
    #2264
    A konzervek nem hosszútávú megoldásra vannak, hanem az első pár évre, amíg instabil a helyzet.

    Fagyasztott kaják? És mivel hűtöd áram nélkül? Ugyan...

    Hosszútávú megoldás nyilván a letelepedés és a termesztés-állattenyésztés. De ezt cask nyilván akkor lehet, ha már viszonylagos nyugi van.
  • tutituti
    #2263
    ott az igazság.valszeg ha elfogy az élelmem és tudom hogy az utcában van valakinek,az éj leple alatt kirabolnám.Ő üvegeket rakna az ajtó elé,megszólalna,felriadna és ekkor ha "jól megy" én ölöm meg őt.
    ez ugye vissza is igaz.tehát én maradnék a folyamatos mozgásnál és a benzin + élelem felkutatásánál majd valami hajóval szaporán egy kisebb szigetre menekülnék ahol kevesebb a zombi így pár év alatt megölhető az összes.
    de oda is kéne érni ami ha félútig kitart a kocsi és a szerencse akkor is sok idő.és a hajó is macerás.az áramlatok,vihar.nem vagyok bear grylls típus.

    tehát maradna a kötél meg a gerenda és legyen jó magasan mert ne rágják le a lábam ha már felakasztottam magam.
  • EnxTheOne
    #2262
    kicsit számolgatok az önfenntartó növény termesztéssel kapcsolatban :D


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    búza:
    átlagosan 4t/hektár

    burgonya:
    termés átlag (nagyon rossz): 20t/hektár


    1 hektár= 10,000 m2=100X100 méteres terület

    ha egy 20X20 méteres terület nézünk
    400m2= 1/25 hektár
    búza: 160 kg
    burgonya: 800 kg

    Vagyis egy kb fél hektár elegendő egy 4-5 fős család fenntartására :S
    De a g*ci fosztogatók ellen nem ártana pár faraday kalitkában tárolt napelemes mozgás érzékelő meg egy vadász puska, esetleg egy éjjel látó aminek az aksiját egy generátoros biciklivel lehetne tölteni :D:D:D:D:D


  • lordbalu
    #2261
    Ebben le van írva részletesen a tápálék halmozás mikéntje. Ill. http://magyarprepperforum.org/forum.php ez hasznos oldal jó tanácsokkal katasztrófa idejére vagy előtte
  • EnxTheOne
    #2260
    Egy másik weboldalon ezt írták:

    Egy ember kg -onként 1W-ot fogyaszt.
    80kg és 1 év:

    ez kb 2,5GJ évente.
    Ez enyi energia 245kg teljes kiőrlésű lisztben van.

    10000m2- megterem 50q, a 2,5q 500m2-en terem meg.
    Vagyis elvileg 23X23 méter kell egy embernek
  • EnxTheOne
    #2259
    a konzervek többsége csak 5-6 évig jó, meg a katonai kész ételek is.
    Befőtteket nem tudok csinálni (elvileg sokkal tovább jó lesz),
    szóval marad a fagyasztott szárított kaják, és a sima búza. (elvileg több évtizedig is jók), csak kell majd egy kézi őrlő és vízben meglehet főzni :D


    Vár építése tényleg nem rossz ötlet, de ha nem lesznek olyan mutánsok mint a resident evilben, akkor a fosztogatok sokkal nagyobb veszélyt fognak jelenteni :D


    Natgeobol acél konténer vár, kb 18 embernek több mint 20 évre elegendő kaja van ott :D

  • oneal1
    #2258
    igazából ha reálisan néznénk a dolgot....:D

    szóval inkább tartanék az emberektől:)
  • rooney8
    #2257
    felhúzol egy 50-es vasbeton falat tetszőleges (de legyen mondjuk olyan 2 méter) magasságban és oda egy zombi se fog bejönni :D ha biztosra akarsz menni, akkor építhetsz rá tetőt is rácsból, így a nap is átjön rajta, ám mégis védve vagy, de az macerás, mert nagy területen szinte kivitelezhetetlen, de még kisebbnél is az alátaámasztást is meg kellene oldani. lényeg, hogy jó vastag fal elég magasan és biztonságban vagy. és akkor ezt a területet már inkább a túlélőktől kell védeni, nem is a zombiktól :D
  • Voltan
    #2256
    Amúgy meg viccen kívül a kertes házas tapasztalatból, kb. 15-20 m2 felásott, jól gondozott kert kellemes zöldségtermést ad a családnak.
    Élni nem fogsz belőle, de jó kiegészítést ad a konzervekhez, ami kell is.

    De előbb-utóbb úgyis futni kell. BECAUSE THEY ARE COMING.
  • Voltan
    #2255
    Egyszerű. A tetőn építesz egy fészert, amibe konzerveket halmozol fel, meg fegyvert és felszerelést. Ha nagyobbacska fészer, akkor pakolhatsz be ágyat, hálózsákot, és fegyvereket. Fontos, hogy a szomszédos épületekbe legyen átjárás a tetőn keresztül. Kötélhágcsó, valami.Pakolj fel, és takarodj onnan.

    Ja, hogy kertes házban élsz? Akkor gyorsnak kell lenni, mert gyorsan letámad a tömeg. Előtte persze fészer a kertben, lásd fent. Ha gyorsan reagálsz, akkor jobb esélyed van, mint a magamfajta városlakónak.

    Ja, hogy bocs, nem Amerikában élünk...
  • EnxTheOne
    #2254
    yo,

    azt nem tudjátok véletlenül hogy mekkora termő terület kell 1 embernek 1 évre elegendő kaja termesztésére?


    Hogyha jönnek a zombik, tudjam hogy mekkora területet kell elbarikádozni :D:D
  • Prof William
    #2253
    Én 2D-ben láttam és sztem úgy is tökéletes volt. Haver aki 3D-ben látta azt mondta hogy nagyon sokat sötétített rajta a 3D ls 1-2 jelenetet leszámítva mintha nem is lett volna.