2532
Mindenféle élőholtas cucc - könyv, film, játék
  • tutituti
    #2372




    Amúgy hirtelen megijedtem hogy az SCP játékot linkeled,nem is tudtam hogy ilyen komoly háttéranyaga van.
  • Calver
    #2371
    posztapok topic már rég meghalt és elföldeltük, szóval ide.

    nem tudom SCP-ket mennyire szeressük errefelé, de... érdemes nekiesni, tesztekkel és recovered materials-al együtt, mert kb legjobb cucc amit sok-sok ideje olvastam.
  • guardian hero
    #2370
    Ez kész :D
  • Teppik Amon
    #2369
    túl sok rajta az ablak. Inkább valami nagy furgon
  • Bala10
    #2368
    sokszor gondolkodtam rajta, de tuti egy buszt alakítanék át túlélőmobillá :)
  • Prof William
    #2367
    Egy kis reggeli kocogásnál nincsen is egészségesebb dolog.

  • Teppik Amon
    #2366
  • Teppik Amon
    #2365
  • tutituti
    #2364
    fegyverbe!
    http://energy.gov/articles/zombie-replicants-outperform-living
  • tutituti
    #2363
    falamra jók lennének :)
  • Teppik Amon
    #2362
  • Teppik Amon
    #2361
  • Teppik Amon
    #2360
    380 videójuk van. Mindenre felkészültek. Jó csemegézést :)
  • Teppik Amon
    #2359
    a pentagon mindenre készül
  • tutituti
    #2358
    hát ez most mondjuk pont nem az :D
    De a posztapok topik nem nagyon pörög,itt meg hátha értékelik.Gondoltam elfér.
  • Lammer
    #2357
    ezakkormostzombis? :)
  • tutituti
    #2356
    Na örülök.

    De hogy ne maradjunk utánpótlás nélkül:

    Hugh Howey - A siló


    A Siló félig-meddig földbe süllyedt betontorony, ahová a lakosság egy része szorult be az egykori nagy csapás elől, ami a külvilágot lakhatatlanná, mérgezővé tette. Az összezártságban csak a szigorú rendszabályok könyörtelen kikényszerítésével képesek rendet tartani a száznegyvennégy szintes, túlnépesedett monstrum hatóságai – ideig-óráig legalábbis, hiszen nyílt titok, hogy legalább minden generáció idején zavargások robbannak ki, amelyek következményeit rendszeresen eltitkolják a később születendők elől. Így senki sem tudja, mi tette lakhatatlanná a világot, egyesek pedig arra kezdenek gyanakodni: talán senki, talán átverik őket, a külvilág nem is olyan szörnyű, amilyennek hazudják… Ez az eretnek gondolat a Siló seriffjének történelem után érdeklődő felesége fejében is megfogan, és a seriffnek nincs más választása, mint hogy saját asszonyát is takarítani küldje – a külvilágba, ahonnan nincs visszaút…


    60 oldal az egész.még nem álltam neki de angolul már próbálgattam,úgy jónak tűnt.
  • Evoluti0N
    #2355
    A hétvégén elkezdtem olvasni az elsőt, 37%-nál tartok és eddig nagyon tetszik. Bejön, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    olyan tök lazán indul, hogy aztán hatalmas ugrásokkal egyre jobban bekeményítsen. Tényleg mindegyik "Könyv" (címmel rendelkező fejezet) egy teljesen más világot mutat be. Kezdi a vírus megtalálásával, szereplők bemutatásával, aztán bumm! az ugrók kiszabadulnak és jön Brad és Amy egy éves bujdosása és aztán még nagyobb bumm! a következő könyvnél és már 9x évvel a vírus kiszabadulása után vagyunk, egy tök poszt-apokaliptikus világban. Ez a második bumm! ez nagyon meglepett és letaglózott és tetszett.
    Király könyv :)
  • Teppik Amon
    #2354
    és így kezdődik?
    De most tényleg: hogy lehet elveszteni 2000fiolát? :D
  • Teppik Amon
    #2353
    kösz a tippet! Én sem hallottam még róla :o
  • tutituti
    #2352
    800 oldal tömény izgalom.kicsit zombik kicsit vámpírok,de lényegében a szörny a jó szó rá,csak gondoltam elfér ide,mert sok a hasonlóság és a legjobb könyvamit posztapok témában olvastam.

    én is ma állok neki az újnak.és apró hírek vannak hogy jön a 3. rész is.tehát nincs megállás :)

    remélem tetszeni fog
  • Evoluti0N
    #2351
    Erről még nem hallottam, de akkor a Zombi túlélő kézikönyv után azt hiszem, hogy bele is kezdek az elsőbe.
  • tutituti
    #2350
    megjelent:
    justin cronin - a tizenkettek
  • Teppik Amon
    #2349
    Majd ha beszerezted a készleteket, megcsináltad a megfelelő fegyvert, kinézted hová fogsz visszavonulni baj esetén, kitaláltad hogy éld túl az elős pár hetet, mega többit, aztán hogyan szervezd újra a társadalmat :D
    Jó szórakozást :Ö
  • Evoluti0N
    #2348
    2 napja elkezdtem olvasni a Zombi túlélő kézikönyvet. Hát, nagyon kemény. Annyira komolyan leír benne mindent, hogy mire a végére érek, maximálisan fel leszek készülve az apokalipszisre. :D
  • Teppik Amon
    #2347
    Ebéd közbeni költemény, amit az előző kép ihletett: (éltem a költői szabadsággal itt-ott :)



    Bemutatom nektek Zsoltot,
    Nem is élőt, nem is holtot.

    Közel távol nincs barátja,
    mindenkinek ő a frásza

    Hörög egyet magányában,
    társtalan a halálában.

    Sajnáljuk hát, szegény Zsoltot.
    Nem is élőt, nem is holtot.
  • Teppik Amon
    #2346
  • Teppik Amon
    #2345
    Zombi versről sem tudtam idáig :o
  • ForzaInter
    #2344
    Elébb utóbb elkezdem.:)
  • tutituti
    #2343
    Hiba.nagyon jó csak egy baja van.rövid :)
  • ForzaInter
    #2342
    ezt a könyvet még tavaly télen megvettem, de nem volt időm elkezdeni:D
  • tutituti
    #2341
    végre hazaértem.Melóban volt egy gyors eszmefuttatásunk szigorúan poén alapon.
    Pár honapja olvastam a Brooks féle Zombie Survival Guide-ot és a mostani híreket vettük gőrcső alá.
    Van a Krímet körülvevő orosz katonák(itt politikai attrocitás a fedősztori)
    Az eltűnt Boeing esete
    és végül a Harlemben történt robbanás.

    A könyv pont ilyeneknél írta/mondta hogy fel a pakkot és irány a védett területre,de legalább is figyeljünk jobban.

    mindenesetre nagyokat röhögtünk mikor boncolgattuk a témát :)
  • ForzaInter
    #2340
    tényleg jónak néz ki, de magyar feliratot nem találok hozzá:(
  • Prof William
    #2339
    Ez kimaradt. Kedvenc mondatom...

    "Mert a világvége valójában kurvára unalmas. Nem kell mindig egy egész hordányi élőhalott elől menekülni, vagy a börtönmenedéket tankkal lerohanó őrültek ellen harcolni - marad a csendes gyűjtögetés, a napról-napra élés, a ritkán felbukkanó egy-egy zombi rutinszerű kinyírása, a horgászás, a zenehallgatás, és a döglődés a szabad ég alatt."
  • Prof William
    #2338
    Ez érdekes ksi filmnek tűnik.

    The Battery
  • Teppik Amon
    #2337
  • Teppik Amon
    #2336
  • Teppik Amon
    #2335


    Azé' vannak itt problémák a koncepcióval
  • Voltan
    #2334
    Egyszerű. A Walking Dead megy most, és kaszál, mint a kurvaélet.

    Még egy zombis sorozat nem fért bele, mert az nem lehetett volna akkora siker, mint a Walking Dead. Az a fő cucc, és kiüthetetlen a nézettség-háborúban. Teljesen mindegy, melyik cég csinálja, saját, vagy rivális, kidobott pénz lett volna a Zombieland sorozat. Nincs az a csatorna, amelyik most felvállalna még egy zombis cuccot, ez érthető.

    Sajnos az ilyen belső marketing dolgok soha nem a fanatikus nézőtábort veszik figyelembe. Lásd Firefly.
    Szomorú, de ez van.
  • ForzaInter
    #2333
    sztem is marha jó volt. pedig azt írják az amazon a nézettség és a kritikák alapján dönti el mit rendelnek be sorozatnak, akkor ebből nem tudom, hogy nem lett sorozat.