2532
Mindenféle élőholtas cucc - könyv, film, játék
  • SötétBarom
    #892
    Drámáznék. :D
  • tutituti
    #891
    amennyire én a filmekből/könyvekből veszem erősebb a harapásuk,illetve a cseppfertőzés(vért köhög rád) miatt aggódnék a legjobban.Ruházat szerintem legyen olyan amiben könnyen mozgok és nehezebb legyen belekapni vagy valamibe beleakadni.És ugye csoportba rendeződve mozognak,3-5 élőhalott könnyűszerrel letépi a ruhával a kezem.Motorozni nem tudok,nálam ez ugrik.előbb esnék el vele minthogy letépjenek róla.Fegyver meg legyenszintén könnyű,gyors és csendes.én botra,seprűnyélre kést eszkábálnék így messziről fejbe,nyakon szurható.erdőbe nem mennék.Alföld lenne jó hely a menekültek számára.messze el lehet látni.Meg én maradok a Balaton tervemnél,bár győri vagyok és messze van.A legnagyobb veszély Mo.-on a panelrengeteg miatt van.Itt hiphopp elszabadulna a pokol.Tv-be bemondjűk hogy zárkózzanak be az emberek vagy pincébe menjenek le.Kb. mintha felkínálnánk tálcán az élő csalit.mocis protektoros kabi mondjuk nem rossz ötlet.
    És újabb kérdést is feltennék.Adott helyzetben egy családtagot megharapnak ki mit tenne?
  • SötétBarom
    #890
    Linóleum meg a varrógép aztán kurvára hozzáférhető cuccok :DDD
  • Calver
    #889
    én rágcsálás kivédését egyszerűbben megoldanám: bőrdzseki + linóleum + egy kraftosabb varrógép, a végeredmény álomkönnyű harapásálló testpáncél lenne, már csak a lábakra kell vigyázni

    elindulás itt dél-keleten az alföldön még nagyobb szopás, még rohadt természeti akadályok sincsenek - egyetlen verzió kb annyi h az ember nekiindul délre, át... Románián meg Szerbián...
  • SötétBarom
    #888
    Necces lenne itthon. Első dolgom lenne valami megbízható mészáreszközt összerakni.. A kasza jó ötlet, de én inkább a vasvillára szavaznék, azzal nagyobb eséllyel tudom átbökni a snecik fejét. :DD:D Aztán felvennék legalább 2 réteg ruhát, azok fölé bőrdzsekit (nehéz átharapni), alulra szintén két réteg, arra rá pedig munkavédelmi naci. Cipő szintén munkavédelmi acélbetétes saválló bakancs.

    Amivel meg lennék lőve, az hogy merre induljak. Itt Sopron környékén se sziget, se víz, se semmi.. (A Fertő-tó nem lenne rossz, de többnyire nem mélyebb 1.5 méternél, az meg nem életbiztosítás..) Valószínűleg megpróbálnék szerezni egy cross vagy enduro motort, amivel igyekeznék minél hamarabb feljutni az Alpokba.. A B terv az lenne, hogy megyek délre a tenger felé..
  • Calver
    #887
    közelharci fegyvert össze tudsz azért rakni - kasza pengéjét kedvesen előrefordítod és ollé, van egy gyönyörű szálfegyvered (a.k.a. polearm)... a parasztlázadásoknál működött, lassan mozgó célpontok buksijába bedöfdösni se lenne nagy kihívás

    de azt leszámítva, igen, szarban vagyunk.

    Ausztráliában lenne kellemes egy ilyen esetén tartózkodni - bazinagy, alig lakott, kaja van végtelenített mennyiségben csak gyorsan fut, egyetlen probléma, hogy az ottani élővilág igen nagy része meg akar ölni
  • Voltan
    #886
    Mellesleg érdekes lenne kidolgozni, hogy hogyan is működne egy ilyen zombi-apokalipszis itt, Kelet-Európában. Konkrétan itthon. Majd minden mű, ami ezzel foglalkozik, Amerikára koncentrál, max. Nyugat-Európára.
    Itthon nem olyan egyszerű fegyvert szerezni, nincsenek nagy hegyeink, elszigetelt, vízzel körülvett terület sincs igazán, szóval itt rohadt nagy szívás lenne a dolog, attól tartok.
  • Voltan
    #885
    Az írásaid alapján nem sokat foglalkoztál még a témával :D

    Ajánlom elolvasásra a Zombie Survival Guide-ot, ill. a World War Z-t. Amennyire tudom, mindkettő magyar fordítás alatt van jelenleg.

    Abból induljunk ki, ami ezekben van, ill. a Romero filmek legtöbjében. A zombi nem élőlény. Halott szövet, amelynek az agya mégis működik és képes az alapvető motorikus vezérlésre, illetve egy nagyon egyszerű ösztönmechanizmus által még motivációja is van: megtámadja az élőket. Ezzel nincs különösebb célja, az "agyevés" nem szolgál tápanyagul, hiszen nem él. Az emberi szervezet pedig sokkal lassabban bomlik el, korrodálódik, mint gondolnád.
    A bomlás alapját a különféle baktériumok, dögevő rovarok, férgek jelentik, persze kémiai reakciókon kívül. Csakhogy az ilyen dögevő organizmusok elkerülik az élőholt szövetet, a baktériumok sem telepednek meg rajta. Ezért a bomlás sokkal lassabb. Egy zombi akár évekig is ellébecolhat ideális körülmények között, amíg egyszerűen szétesik. Ezt a klíma és a páratartalom befolyásolja főként.

    Megint mondom, ez csupán a klasszikus zombikra érvényes, a rohanó, és élő "zombikra" már más recept van.
  • Lammer
    #884
    vo'tma, de meg mindig jo :D
  • tutituti
    #883
    Biztos vótmá vagy ehhez hasonló,de hátha.
  • tutituti
    #882
    A menekültek,oda menekültek:D
  • SötétBarom
    #881
    Nem Angliába menekültek, hanem Angliában menekültek. -.-
  • Calver
    #880
    volt egy ilyen rész World War Z-ben... ha Max Brooks egy kellően cinikus rohadék lenne, csak "Dinner Time" lett volna a fejezet címe

    #878: nem Angliába menekültek, szimplán ott játszódott a film.
  • Protosz
    #879


    most lőttem GAG-en :D ötletes
  • tutituti
    #878
    nemnem.Az ember gyermeke volt asszem a címe.Mondjuk érdemes megnézni.
  • Protosz
    #877
    Zombis film az ahova mindenki Angliába akart menekülni? mert akkor kérek egy linket :D
  • Protosz
    #876
    ez geci nagy XD csak nem látom a helikoptert stb... :D
  • Lammer
    #875
    kb :D
  • tutituti
    #874
    Fontosabb volt az esküvő nekik mindennél:D
  • Lammer
    #873
    :DDD

    mondjuk nem "eletszeru" ... a panik rate eleg alacsony... :D
  • Lammer
    #872
    kb ennyi :)
  • tutituti
    #871
    Vilmos herceg zombit öl:D
  • tutituti
    #870
    Összeszarnám magamat,mikor kinéznék az utcára és épp tépnék ki a belét egy embernek.Aztán bebújnék a sarokba meghalni.

    Vagy a túlélési ösztön annyira vinne hogy beülnék a kocsiba családdal és meg se állnék egy katonai támaszpontig.
    Ezt meg már kibeszéltétek de legalább ott több kaja van meg nagyobb kerítés.
    Egyébként A katonaságnak nem a zombikkal lenne a legnagyobb problémája,hanem a lakossággal.
    Első órákban menekülés lenne,aztán fosztogatás,majd a fegyveres erőket megölnék hogy nekik is legyen mivel lőni.Valszeg az ensz átgondolnák az adott helyzetet és a "gócpontokat" végigbombázná.Mondván így kevesebb az emberi áldozat.
    Európa sűrűn lakott területei elég gyorsan elesne.Anglia nem lenne rossz hely,mint az egyik filmben ahol oda akart menekülni mindenki.
    Afrikában a helyi gerillacsoportok pikkpakk lenyomnák őket,elmebetegek azok.
    Amcsik vernék a mellüket,aztán dél megúsznák.Kanadát szidnák továbbra is:D
  • mijki
    #869
    :D
  • Guren
    #868
    én meghalnék az első napon, valószínűleg.
  • mijki
    #867
    Igaz.

    Ha kitörne a zombi invázió, akkor:

    - Alice módjára folyamatosan rónátok az utakat (Kaptár 3)
    - Elbújnátok egy plázában (Holtak hajnala)
    - Bemennétek egy városba (The Walking Dead)
    - Vagy keresnél túlélőket és elbújnátok egy várban vagy zombi biztos épületben (pl.: egy kis lakatlan északi szigeten, ahol van édesvíz és lehet növényeket termeszteni és állatokat tenyészteni)

    Én nem tudom mit tennék. Talán: összeszedni a családot, fegyverbolt, keresni egy biztonságos helyet.
  • Protosz
    #866
    Ha már mindenki elmélkedik... Kitör a zombi invázió... Az első tünetek meg stb.. a kormány cáfolná tusolná... Mondjuk az első gócpontokat sikerülne kiirtani mert kevesen vannak. ez laza pár hét...Aztán egyre több helyen törne ki, kibújik a szög a zsákból, ekkor jön a nemzeti gárda stb... plusz a pánik.
    Eredményül azt kapod, hogy egyre több a zombi, de hatalmas embertömegek mozdulnak meg. Most gondolj bele. A földön van hat milliárd ember. Nem egyszerre fognak megfertőzni... Tehát már is hülyeség az, hogy fél évig tartana max. A zombik ugyanúgy fognak szaporodni mint ahogy meghalnak az emberek.... Egy grafikonon ha látnád egy hirtelen felszökkenő hullámot látnál, ami lassan csökken, de lennének benne pozitív emelkedések is...Ugyanis biztos lesznek safe helyek ahol felbukkan egy két zombi...
    Ez évekig tartana, meg gondolj bele hogy a szét esett infrastruktúrát nem fogják tudni vissza állítani egy könnyen.
  • mijki
    #865
    De az például nem lehet, hogy a városokat, kerülve a szabadban fellehetne venni a zombikkal a harcot. Benya meg előbb utóbb elfogyna. Viszont a zombik sem élnének örökké. Víz nélkül 1-2 hét alatt olyan szárazra száradnának ki mint egy papír. Élelem nélkül meg max. 1 hónap, főleg ha nincs ásványi anyag, meg szénhidrát, meg stb., akkor a szervezet meghal. És ez alól a zombie se kivétel.

    Szóval ha kitörne, egy ilyen invázió, max. félév alatt véget érne.
  • mijki
    #864
    az lehet :)

    De pl.: A katonai támaszpontok kitarthatnának nem?
  • SötétBarom
    #863
    Megnézném azokat a csoda fejlövő katonákat. Az abramset megbaszhatod vársoban kb,üzemanyag utánpótlás nélkül maximum egy biztonságos koporsó. A 300 bajtársadat is megbaszhatod egy városban, mivel nem fértek el rendesen egy utcán, tüzelni maximum 30-40 tud egyszerre hatékonyan. Viszont ha valami miatt közétek kerülne valami, olyan káoszt kapnál eredményül, hogy öröm lenne nézni.
  • mijki
    #862
    Ez hülyeség! Amely katonának van véc a pucájában, az céloz és lő. Szinte mindenki látott már zombis filmet, tudják hogy fejre kell célozni. Az M4, meg M16 pont lövő fegyverek. Kicsi a lőszer, de gyors és ez elég egy zombi kiirtásához. Főleg, nem csak KATONÁK vannak, hanem van tüzérség, páncélos erő, légierő stb. Ha lenne a kezemben egy M4, és lenne velem akár csak 300 bajtárs, meg egy abrams, hogy nem futnék el, ha jönne a horda az tuti.
  • SötétBarom
    #861
    Erről hosszasan lehetne vitatkozn, de a legjobban a WWZ-ben volt kifejtve.. A hadsereg fegyverei emberölésre vannak kitalálva. Ha olyan dolgokra kell lőni, amik nem pusztulnak bele abba, hogy beléjük ürítik a tárat, attól szerintem az átlag katona pánikba esik azonnal. Mozgó célpontoknál fejre lőni az meg elég határeset. Kézigránát, könnygáz, meg egy csomó hasonló, amúgy bevált cucc hatástalanná válna egyből.
  • mijki
    #860
    Mért van az, hogy minden zombis filmben a hadsereg semmit se tud tenni? Ez pedig nem így van.
  • Protosz
    #859
    Ments meg egyet és vesd oda a zombiknak egy harira... és voala :D
  • tutituti
    #858
    Fapfap..brain..fapfap
  • Guren
    #857
    megharaphatna, ha értitek mire gondolok

    a vízjelet meg képzeljétek le róla

  • Lammer
    #856
    ez mekkora hangulat ^^
  • Protosz
    #855





    És csak nektek a 5 csillagosok :

  • tutituti
    #854
    Felfogom az esőt.Valószínűleg aki ott élt az se hordta magával a hordó vizet.(Elliðaey a sziget neve,van szarvasmarha,madár,egy láp,tehát lehet édesvíz)
    Most találtam a képre keresve:D Nem csak én gondolom jó helynek.
    http://www.thepiratescove.us/2010/03/03/zombies-wont-find-me-here-20-images/
  • Protosz
    #853
    Megnézem azt, hogy te egy zombis vidéken átívelő kaland közepette pár megy meg alma fát fogsz cipelni magadon :D Másrészt itt az édes víz problémája lesz a legnagyobb gond.