2532
Mindenféle élőholtas cucc - könyv, film, játék
  • tutituti
    #972
    HáziGazda.Moderál,hozzászólásokat töröl(trollkodók miatt)
    Bannert rak be reméljük
  • Teppik Amon
    #971
    (mijaza HG?)
  • tutituti
    #970
    Itt az ideje!
  • SötétBarom
    #969
    Te fogsz segíteni a dizájnban XDDD
  • Guren
    #968
    VAN


    nincs
  • pxxl
    #967
    -1
  • SötétBarom
    #966
    Lennék HG, ellenvetés?
  • Protosz
    #965
    Ez a cucc arra lenne jó, hogy ne szúrjanak ki messziről... Terepfelmérés stb. az biztos hogy ezzel nem igen mennék a városba. De mondjuk megfigyelésre tök jó... Hidd el ha futni kéne sok mindent ledobnék a földre :] :P
  • SötétBarom
    #964
    Ez szerintem brutálisan akadályoz a szabad mozgásban, arról nem is beszélve, hogy beleakad mindenbe :D
  • tutituti
    #963
    Ez az.Csak ugye Walking Deadben bekenték magukat,de eső lemosta róluk.
    De mint mondtam ezt lejjebb már megbeszéltük hogy rossz ötlet.
  • dronkZero
    #962
    Hát nem azért, de én még egészséges ember hullájának a belével sem kenegetném magam, nemhogy egy überbrutálisan fertőző hulláéval...
  • tutituti
    #961
    Akartam írni,de mondom ha bekeni magát a belükkel akkor talán,bár ezt már megdumáltuk:D
    http://www.zombiesurvivalwiki.com/page/The+Survival+Guide
  • dronkZero
    #960
    Szerintem olvasgass még egy kis szakirodalmat, akkor nem lesznek ilyen öngyilkos ötleteid... :P

    A hallásuk és a szaglásuk durván felerősödik, és ne gondold, hogy lesz annyi eszük, hogy ne akarjanak megenni egy emberszagú fűcsomót...
  • Protosz
    #959
    Jó kis laptop nekem is lesz az fix. De az is csak a hideoutomban lesz :]
    Bizonyos dolgokat állandóan magával cipelő ember lassítja saját magát.


    de ilyet befogok szerezni magamnak. az milyen csúnya lenne, ha egy üldözés folyamán futnék az életemért a többiekkel a következő sarkon felkapnám magamnak és beülnék egy kertbe, a sok csonti meg elfutna mellettem... xD
  • Teppik Amon
    #958
    Ebook olvasót én már beszereztem.
    Asszem csinálok rá egy "túlélés" könyvtárat ^^
  • Teppik Amon
    #957
    Na fasza, mimmeghalunk.
  • Calver
    #956
    nem feltétlenül kell napelemes töltő, vannak zseniális kézzel tekerős töltő cuccok, akár laptophoz is
    könyvből semmit, max ebook formájában telefonon/e-book olvasón - kicsit túl nehezek cipelni... kocsival/motorral nem lenne gond, de úgyis eljön az a pillanat, amikor a kétlábú hátrahagyni kényszerül a járművét...
  • Calver
    #955
    hellóbelló
  • Protosz
    #954
    Hát igen nem csak a zombik de a fosztogatók.... ráadásul ott van még a tél is... Egyszer elgondolkodtam hogy télen meg e fagynak a zombók? Mer még is kiraksz egy húst a fagyba mint a beton olyan lesz... hiába mozog a csonti ha nem él megfagy.... Lehet télen sokkal szebb életünk lenne mint nyáron...
  • tutituti
    #953
    Bakonyba földalatti bunkerek is vannak ha jól tudom(kismoszkva az egyik).
    Talán oda.Illetve iskolák pincéjében van egy nagy vasajtó(takarják) és egyszer kinyitottuk mert mondták hogy vigyünk ki valamit.Na az Győr alatti óvóhelyre vezet.Talán oda.
    Napelemes töltőt én is venni fogok amúgy is.
    Stephen King setét torony összest illetve telefonon a Piknik az árokparton-t.De eltüzelni nem lenne szívem.A tél lenne amúgy szar,mert a fűtést fával kéne megoldani és a füst miatt lehet odagyűlnének.Most olvastam egy angol cikket,abba azt írják nagyobb probléma lenne a zombikon kívűl azok az emberek aki megölnének másokat csakhogy több legyen nekik a la madmax2 vagy ismét a the road.
    A tornyokba nem mennék mert aki játszott a L4D2vel az emlékszik a liftes jelenetre és én nem tudnék úgy élni hogy egy kiút van és az lefelé a többszáz húsra éhes zombi közé.Talán a tankakadály (kihegyezett cölöpök,faágak) és árok biztonságosabbá tenné,de az meg sok idő pár emberrel mire elkészül.Bár eleve egy akkora társaságot tudok elképzelni mint a walking deadben.egy lakókocsi+2 autónyi ember.
  • SötétBarom
    #952
    Ebben barikádoznám el magam. Amíg nincs fagy, megpróbálnék összegyűjteni anyagot, hogy le tudjam nagyjából szigetelni, a lépcsőt alul szétverném, a feljutásról egy felhúzható kötélhágcsó gondoskodna. Az erdőben szednék gombát, meg növényt. A várostól kb másfél órára van. Egyetlen hátránya, hogy hegyen, így elég fárasztó lenne felszerelni dolgokkal. (rádió, napelem :DD)

  • SötétBarom
    #951
    Gombahatározó egyértelműen alap. Egy olyan könyv, amiből meg tudom nézni milyen növények ehetőek, és milyenek nem.. Húsról lehet, hogy lemondanék, nem nagyon tudom elképzelni magam, ahogy belezek valamit.. :| A legjobb mondjuk az lenne, ha ezeket a telefonomra telepített app formájában vihetném magammal, nem lenne felesleges pluszsúly. Napelemes töltővel lehet húzná egy-két évig.
  • mijki
    #950
    Én bear grylls könyvét vinném magammal :D meg 2 fejszét, 3 baltát és sok bab konzervet :D
  • Protosz
    #949
    Észrevettétek hogy feléledt a zombi topic? :] Könyvből hát nem is tudom... Ha van olyan hogy a túlélés kézikönyve... az mondjuk nem lenne rossz, még sem tudhatunk mindent a csomó vagy kötél készitésről... napelemes töltöm van :D minden eszközhöz felszerelt csatlakozóval :P :D
    Hát éjszaka is szaratós, de nappal is az... ROmero filmekben éjjel mentek kajáért mert a zombik a sötétben nem látnak jól... amúgy ha zombik nem is de ilyen veszettséges vírus kitörhet bármikor...
  • tutituti
    #948
    Emiatt meg azon filózok,hogy jól kivilágítanám a területet ahová befészkeltem magamat vagy a sötétben észrevétlenül lennék.Bár ez a zombóktól függ,ha jönnek a fényre mint a szúnyogok akkor...
    De este észrevétlenül el lehetne surranni a cinkesebb környékek mellett.
    És ki milyen könyvet vinne magával?(zene kilőve mert minden lemerül előbb utobb,hacsak nincs napelemes töltője az embernek)
  • mijki
    #947
    Most hogy kinéztem az ablakon, hát az esti túlélés sokkal durvább és beszaratósabb lenne, mint a nappali.
  • haxoror
    #946
    van rá esély.
  • tutituti
    #945
    http://www.sg.hu/cikkek/60544/zombi_hernyok_es_vudu_darazsak
  • Teppik Amon
    #944
    Hálisten nemsok. Viszont a felkészülés még jó lehet pl valami világjárvány ellen ami hasonlóképp (rádtüsszent, testnedvek) terjed és romba dönti a most ismert civilizációt.
  • mijki
    #943
    Amúgy hogy zombiek legyenek semmi esély nem? Vagyis csak elbeszélgetünk ki mit csinálna, de a valóságban erre semmi esély ugye?
  • tutituti
    #942
    Árammal megy.Most mondja ismerős.
    Nehézgép jó.
  • SötétBarom
    #941
    Ha valahogy meg lehet oldani a távirányítását, akkor felhúz. :DD Azok mivel mennek amúgy? Árammal? Gázolajjal?
  • Teppik Amon
    #940
    A mindig más háztető az pár nap, mert ugye csak körben tudsz forogni vele +amig a gém kiér. Annyira nem jó ötlet. Viszont könnyen megmentenek belőle helikopterről :)
    (meg a t*k*m aki felmászna olyan magasba! :p )
  • SötétBarom
    #939
    Mit szólnátok ahhoz, ha egy toronydaruban húznám meg magam? :DDD Hiába gyűlnek lent a Z-k, mindig más háztetőre tudok lemászni, a hely pedig maximálisan védett. =)
  • Protosz
    #938
    Hát a hajó akkor folyón a Dunán nem lenne rossz... Észak felé tovább mehetnél mint Délre ahol a Vaskapu akadályozhat. Tengeren tapasztalatlan hajós nem él sokáig... Ha fájdalom mentesen akarsz meghalni akkor vesd magad a zombik közé és közben lődd fejen magad.
    Úszóház nem igazán érvényesülne egy akció dús világban, ne felejtsük el nem csak a zombiktól de a fosztogatóktól és az idióta gyökerektől is védeni kell magunkat. Az acélozott kis vontató uszály vagy mi tököm szerintem a legjobb... ha elég tökös vagy idővel feltöltheted a raktered egy részét földel, amiből kertet alakíthatsz.... vagy a kaját raktározod...
  • Noodlee
    #937
    2-3 hét után szerintem a hajót kezdenéd enni hal helyett.
    Én biztos, bár nem utálom a halat :)
  • haxoror
    #936
    Én egy hajóra/úszóházra gondoltam valamelyik édesvízi tavon, víz van, kaja(hal) van, nagyon hosszú ideig ki se kell kötni.

    Persze ez idehaza nem nagyon működne mert télen jó eséllyel minden tavunk befagy de délebbre vannak megfelelő tavak.

    A tengeri hajó is jó ötlet, igazán még profi tengerhajózási tudás sem kell ha az ember a part közelében marad.
  • tutituti
    #935
    Nem jött be,pedig a koncepció nem rossz.Csak olyan fura.

    Járművek apokalipszis idejére:
    http://www.carbodydesign.com/2010/10/book-review-drive-by-scott-robertson/
  • Noodlee
    #934
    Ha netán valakit érdekel.
  • Noodlee
    #933
    Majd oda megyünk át kajáért, ha a lakók kihullottak :)