2532
Mindenféle élőholtas cucc - könyv, film, játék
  • mijki
    #1012
    Én éjszaka be sz**nék a sötétben zombie invázió esetén. Ti mit csinálnátok este? Mit ajánlotok mit érdemes ilyenkor tenni?
  • Protosz
    #1011
    nem is rossz ötlet :D SG falfirkák :D király ötlet!
    elárulok egy poént.... ha kirobban a zombi invázió azt a marhát aki JOKERes sminkeléssel ugrál és osztja a csontikat le ne lőjétek! csak ilyen a lelki egyensúlyom :D
  • tutituti
    #1010
    Jön a 2. rész.lehet röhögni.
  • tutituti
    #1009
    Nem láttam végig éli könyvét.Csak olvastam hogy kb ilyen igehírdetős szar.


    Úti célt várjuk majd..Megy majd telóra aztán kész.
    Az SG-Zombie festékjelzésekről meg lehet egymást ismerni ki hol járt:D
  • mijki
    #1008
    Jön a horda :D
  • Protosz
    #1007
    ha kitör a pánik feljövök, és megadom az úti célt, mikor fogok hirdetni, merre fogok menni és akadnak e társulások :D
  • Calver
    #1006
    Éli könyve inkább arról szólt szvsz h egy fekete megtesz egy max fél éves utat 30 év alatt, mert közben ahol tud megáll fehéreket gyilkolni
    de tényleg. na meg olyan apróságok, hogy látja amint épp megölnek és megerőszakolnak valakit, reakció? "nincs erre időm." majd megáll a következő városban feltölteni az ipodját...

    mindenesetre hívők esetén nálam első dolog lenne meggyőzni őket arról, hogy csak nagyon erősen kell imádkozniuk, és majd a hitük megvédi őket a zombiktól - gondolnia kell az embernek arra is, ha szarul alakulnak a dolgok, és menekülni kell, mert ugye azt egyszerűbb egy kis... "figyelemeltereléssel"
  • tutituti
    #1005
    Persze aztán jól lemészárolsz mikor én már dugig vagyok kajával:D
    A baj esetén úgyis gyorsan felugrok beírni a topikba hogy: "na srácok gyors átolvasás aztán hajrá!":DD
  • mijki
    #1004
    Én benne lennék! Együtt biztos túl élnénk! :D
  • Protosz
    #1003
    akkor mennyünk svájcba :] Ukrajnához annyit sok a bázis meg ak 47-t de kaja meg elektronikai cuccok amikből eszkábálhatsz temérdek dolgot na azok nem lesznek.... Az a vicc bármi is történik szarban leszel.
    MEgoldás :D kérem az aktiv topic résztvevők címét telefonszámát és bármilyen más elérhetőségét esetleges inváziókor összecsoportosulhatnánk :D:D
  • SötétBarom
    #1002
    Egész jónak tűnik ^^
  • tutituti
    #1001
    Tőlünk lopnak:D

    Itt az első német próbálkozás a zombi zsánerben. Rammbock: Berlin Undead. Egy egyszerű, éppcsak egy órás sztori egy pasiról (Michael), aki elmegy Berlinbe, hogy visszaadja a kulcsokat annak a nőnek (Gabi), aki nemrég elhagyta őt (és esetleg megpróbálja visszaszerezni). Persze pont akkor ér a városba, amikor ott kitör a zombi járvány.

    Gabi nincs a lakásán, viszont ott van a már zombivá változott vízvezeték szerelő és annak még egészséges segédje. Miután a szerelőt elintézték, a két pasas elbarikádozza magát a lakásban és Michaelnek ki kell találnia, hogy jutnak ki és hogy menthetné meg Gabit.

    forrás:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.sotetjovo.aneten.net/
  • SötétBarom
    #1000
    ték
  • SötétBarom
    #999
  • SötétBarom
    #998
    Már csak HG jog kéne, hogy tudjak valami fasza beles bannert feldobni :DD
  • Lammer
    #997
    Amugy kiraly! Porog a tápig^^
  • Lammer
    #996
    :DDDD
  • tutituti
    #995
    Ennyi:DDDDD

    A legjobban ezt még a Mist filmben(a Stephen King félében) lehet látni.Ott a hívő baromállat nő mindenkit meggyőz és gyilkolásra készteti az embereket.
  • SötétBarom
    #994
    Az meggyőződésem, hogy a nagyobb csoportosulást mellőzni kell ilyen esetben, mivel hétköznapi körülmények között is teljesen egyértelmű, hogy az emberek 80%-a legalább egy ökör. :DD
  • tutituti
    #993
    Hát de a hasmenésed van,pl vírusos akkor fennáll a kiszáradás veszélye.Több folyadék távozik a vízből mint amennyi bejut.Magas láz alakul ki.immunrendszer romlik.De a forralt víz az biztos.Csak gondoltam ha már kérdezik leírom hogy lehetne.De aki nagyon bele akarja fúrni magát a túlélés dologba az nézzen utána a discovery-n ment egy sorozat ahol világégés után kellett túlélni egy leszimulált helyen egy csapatnak.
    Nem tudom mi volt a neve már,de sokat lehetett abból is tanulni.
    Abban külön kitértek arra hogy a hívők-nem hívők viszonya is nagy hatással lehet egy csoportra.Az is érdekes volt,de erre meg ott az "Éli könyve" film is.
    Túl sokat okoskodok már itt a fórumon asszem:D
  • haxoror
    #992
    Még régebben olvastam valahol hogy a magyar csapvíz csak közepesen tisztának számít világviszonylatban, egy svájci ugyanolyan hasmenést kapna tőle mint amit mi kapnánk az egyiptomi vezetékes víztől.

    btw a hasmenés még mindig jobb mint szomjan halni.
  • tutituti
    #991
    Esővíz gyüjtésére viszont össze lehet tákolni.most egy csapot rárakni egy hordóra és ezen átvezetni nem nagy furfangosság.
    de biztos hogy eszkábálnál mikor olyan hasmenésed lenne mint az állat egy vírustól:D
    Én a csapvizet is láttam mikroszkóp alatt,nem kellett volna..
  • SötétBarom
    #990
    Ha nagyon prosztó módon akarnám megoldani, akkor én először átszűrném valami ruhán, ami kéznél van, aztán forralnám egy darabig. Nem hiszem, hogy ilyen szorult szituban házi desztilláló készüléket próbálnék eszkábálni :DD

    Szerencsére a környéken ismerek egy-két forrást, így az elején nem lenne gond. Ismeretlen terepen már neccesebb.
  • tutituti
    #989
    Röviden mert fél éves tananyag volt.Tehát Fogsz három csövet.mindegyikbe beleraksz rétegesen különböző szemcsenagyságú anyagot amin átszűröd a vizet.
    alulra finom szemcséjű homok,aztán egyre durvább felfelé haladva,jön egy széndara rétegaztán kavics,kődarabok.Elkezded beleönteni a vizet,lefolyik a 3 ilyen csövön(sima pvc is jó,alulra raksz egy tölcsért rászigszallagozod jól.a két cső közé beraksz pl. 3 kávéfiltert, aztán megint pvc cső ugyanúgy,megint kv filter.stb.
    végén tiszta vizet kapsz,Felforralod azt gó a gyomorba.
    Mondjuk mi saras mocskos vizet eresztettünk át és mikroszkóp alatt aránylag tiszta volt.De ugye felforralás után a maradék baktérium is távozik.Ezt az egészet összedobni meg nem nagy mutatvány.Persze a suliban a viztisztító készülék sokkal bonyolultabb volt de kb. adott helyzetben én így csinálnám meg.
  • Calver
    #988
    [apro]szép csöndben elsüllyed és megígéri h vesz VIPet
  • Calver
    #987
    ó seggemfákk, de legalább most már tudom h photobucket-es képeket eszi meg sg

    szóval:

    I dare you!
  • Calver
    #986
    #981-#982: igyatok egy jó pohárral a Tisza vizéből.

    I dare you!
  • mijki
    #985
    Pontosan hogy is kell vizet tisztítani?
  • tutituti
    #984
    Kitisztul az.Abból nincs probléma,meg eleve felforraljuk a vizet.
    max beargryllsesen átszűrjűk összetört homokon meg szénporon azt csókolom.(vízügyi suliba jártam,hál istennek a víztisztítás menne.)
  • Guren
    #983
    és ha egy fentebbi szakaszon tele van hullával?
  • tutituti
    #982
    Állóvízból nem innék.Hullák lehetnek benne.Folyóvíz viszont simán jó.
  • haxoror
    #981
    Az ivóvíz egyáltalán nem probléma, minden folyó és tó vize iható.
  • tutituti
    #980
    Az elején ellenőrzések hada.Elkülönített több százezres várakozó tömegek a határokon és a kihelyezett ellenőrző állomásokon.Elején indulni kizárólag kerülőutakon.
    A véralvadás dologba nem gondoltam bele,az tényleg jó ötlet.
    Az áramot meg valszeg valami vízi malom + bicajdinamók kombinációjából nyernék az elején.És az állatok nem fertőződnek meg amúgy?pl. a madár csipegeti ki a zombó arcát,aztán megmar egy lovat és abba is belemegy a vírus?Csak mert nem sok filmben van erről szó.
    Ukrajna nem lenne rossz hely,elzárt területek,ezer éves katonai bunkerek,és töménytelen AK-47:D
  • Noodlee
    #979
    Az indulás nem kérdés.
    Az elején kell indulni, amennyire csak lehet.
    Nincsenek még zombik, nincsenek dugók a menekülőktől, és még az üzletek is tele vannak cuccokkal.
  • Teppik Amon
    #978
    Este a zuhany alatt jutott eszembe hogy LEHET hogy olyan országot kéne megcélozni ahol viszonylag nagy a fegyver ellátottság és tudják is használni. Pl Svájc vagy Izrael. (A hegyek miatt Svájc talán a jobb). Elég fejlett állam, előbb utóbb belátnák hogy a bankok páncéltermei jól védhetőek, az aranynak/pénznek úgysem lesz már értéke (egy darabig legalábbis).
    Csakhát messzebb van mint a Balaton meg a saját lépcsőházunk. Odáig el is kell jutni.

    Másik kérdés: Mikor induljunk? Amikor a rossz hírek elöször feltűnnek a médiában? (pl rejtélyes halálesetek és gyorsan terjedő pánik?) Vagy amikor már a szomszéd nénit kell levasvillázni?
    Ha gyors vagy, akkor még autóval odaérsz bárhova, tudsz készletezni, autópályákon hamar odaérsz. Max hoppon maradsz mert karantént vezettek be, határokat lezárták mire odajutsz, nem engednek be. +idegen terület és akkor nagyon mexivtad :\
  • Protosz
    #977
    hát az áram alapból kiesne... :| viz még egy ideig lenne :| de ha délre mész számolnod kell azzal hogy lesznek viz mentes napjaid :Ð
  • Calver
    #976
    északkal (meg magával a téllel) van egy alapvető probléma - nem csak a zombik fagynak meg
    nem találsz olyan könnyen kaját, gyűjteni kell tűzrevalót, baromira immobilis vagy (már ha nem akarsz szarrá fagyni, valahol fűteni kell), valamint (főleg egyedül) simán belehalhatsz egy tüdőgyulladásba.
    max hegyeket kockáztatnám meg, mert ott ugye van egyfajta kellemes természetes védelmed - probléma ezzel megint az, hogy ahol a zombik pofáraeshetnek, ott te is.

    szóval ööö... én részemről takarodnék le délre a picsába, kaja miatt arrafelé annyira nem kell aggódni (főleg h személy szerint azért bármilyen háziállatot le tudok vágni/elkészíteni, még ha megnyúzással kicsit szenvednék is - de ha egy farm szembejön, akkor mindenképpen jót fogok enni ), és szerencsére természet és betegségek miatt sem különösebben - ami miatt aggódni érdemes viszont, az a sok ember, akiknek ugyanez jutott az eszébe
  • Teppik Amon
    #975
    De egy városban még mindig több élelem van felhalmozva mint egy lakatlan helyen. Meddig marad meg az áram/víz szolgáltatás egy ilyen katasztrófa után?
    Mindenképp az élelem de elsősorban az ivóvíz kérdése a legfőbb gond szerintem.
    Fosztogatni kell egy idő után, máshogy nem fog menni. Egy kertet/földterületet művelni kell, nem 1ik napról a másikra nőnek a növények.
    Ebből lehetne egy részt csinálni a natgeósoknak. Mi történne ha kitörtne a zombiháború?
    Gondoljatok bele mit csinálnánk víz és áram nélkül? Gyertyák is elfogynak egy idő után. Gyufa, öngyújtó? Meddig tart ki? Ki fogja őrizni a tüzet?

    És akkor ismét egy kérdés: Dél felé menjünk valóban, vagy északra ahol a hideg miatt lelassulnak/megfagynak a zombók? (utálom a hideget :) )
  • Teppik Amon
    #974
    Aháá, thx.
  • Voltan
    #973
    Az álcaruha felesleges, a zombik nem elsősorban látás után találják meg a prédát, hanem szag, illetve hang alapján. Fosztogatók ellen hasznos lehet, de nem ér annyit az egész. Menedékben lehet, de magaddal vinni felesleges, arról nem beszélve, hogy erősen akadályoz a mozgásban.

    Zombibél magadra aggatása sem megy, mert kiszúrnak azon keresztül is simán, a Walking Dead az egyetlen kivétel.

    A rád fröccsenő vér és testnedvek miatt nem kell aggódni különösebben, hiszen a zombik többnyire már oszlásnak indult tetemek, illetve a friss zombi sem azonnal reanimál, hanem a halál beálltával pár órával, ergo a vér már erősen alvad. Ez alól van néhány kivétel a művekben, de nem sok az esély arra, hogy egy teljesen friss zombival összefuss, max az elején.

    A társasház nem olyan rossz menedék amúgy, viszonylag könnyen védhető, persze a lépcsőket alul le kell bontani, ami nem mindig egyszerű. Nagyvárosban maradni hosszú távon pedig amúgy is öngyilkosság.

    De király, hogy pörög a topik! :D