2532
Mindenféle élőholtas cucc - könyv, film, játék
  • morcosqtya
    #1612
    "De lássuk be, nem a zombik a legfenyegetőbb ellenfelek a közeljövőben"

    Épp akartam is írni tegnap.
    Valószínűbb forgatókönyvek is vannak, de még csak nem is (csupán) sötétbőrűekkel...
    Riogatni felesleges, de sajnos nem lehet kizárni a közeljövőben egy kisebb-közepes társadalmi átrendeződést..

    Ha pedig 2012-vel viccelődünk: a sors fintora lenne, de ha (bármilyen kiinduló pontból) bekövetkezne egy "civilizációs crack" (legenyhébb lefolyás: pl. "holnapután"-ban látott pánik rövid távon, avagy a "the mist"-ben az összezárt közösség viselkedése és dinamikája, súlyosabb lefolyásra példa "az út" c. film), akkor felértékelődne a machete, a borsspray, egy vízálló túrabakancs, egy tájoló, egy öngyújtó, avagy egy munkakés/svájci mindenes bicska a mai világ luxustermékeivel szemben..

    Vicces lenne a hipermarketekben a sok fabatkát sem érő LED TV... (ettől függetlenül lopnák őket..) :)
  • Protosz
    #1611
    Gyönyörű fémlemez... reggeli borotválkozásokhoz ideális lesz Voltan

    Amúgy sokan mondják hogy a szamuráj kard nem megfelelő a zombi túlélő készletbe, bármennyire is vagánynak látszik. Sztem én mis maradok két machettánál a háthoz erősítve. Oldalt egy hangtompítós glock és jöhet a banzáj :D
  • tutituti
    #1610
    mindkettő egykutya:D
    rohad is,agresszív és rátámad mindenkire.de nem általánosítok.

    én még mindig egy fém bézbózütőre szavazok.
  • Voltan
    #1609
    Hát nézd, ezekkel a cuccokal bizony keveset érnénk a zombik ellen - a katana lófaszt nem ér zárt szűk térben, főleg, ha zombikban gondolkodunk. Arra ott van a kalapács, a pajszer, vagy a machete. Még jó kis Glock szuronyom is van.

    De lássuk be, nem a zombik a legfenyegetőbb ellenfelek a közeljövőben :D
    Sokkal inkább tartok a sötétebb bőrű polgártársaktól, ha érted mire gondolok :D
  • Prof William
    #1608
    Valahol olvastam hogy FÉL ÉVVEL csúszik a WWZ- mert a kiadó egyszerűen megcserélte két lehetséges sikerfilm dátumát. Kár mert ez azon kevés filmek közé tartozott amit igazán vártam.
  • morcosqtya
    #1607
    Nálam csak 4-5 daito-bokken van itthon, még a régi ken-jutsu-s időkből azzal meg zombik ellen vajmi keveset érnék.. :)

    Ezek viszont erősek (vörös tölgy), használtak, garantáltan bírják a gyűrődést, (a hulladékjait már elhasználtam edzéseken). Némelyiket magam markolatoztam és tsubáztam. :)
  • Voltan
    #1606
    Nagyon szép lenne a szett, de sajna eddig erre tellett.
    De nem panaszkodom, állvány már van, anno kanadai rokonoktól kanadai katanát - díszkard ofkorsz, de állvány van a cucchoz.
    Coldsteel Gunsite tanto flipknife már van, igazán jó wakizashi hiányzik még.
  • morcosqtya
    #1605
    Szép katana, grat!
    Egy wakizashit + tanto-t hozzá, és kész a kis arzenál.. :)
  • Voltan
    #1604
    Közelebb kerültem a zombi védelemhez, legalábbis a nyílt utcán, ez érkezik jövő héten:


    Amúgy is ideje gyakorolnom a tameshigirit. Régen volt.Van még harci kés, szurony, vipera, bééészbóól ütő, meg trench pike is, lőfegyver kell mostmár.
  • Lammer
    #1603
    ha asztali szerepjatek, akkor:

    All flesh must be eaten

    @1600: :DDDD
  • AzraelArchangel
    #1602
    Ha az asztali-szerepjáték társasnak számít, akkor igen... Van egy Nemundir című szerepjáték, és annak a kiegészítőjében lehet lenni zombival is. Bár ez nem táblás játék az fix.
  • WalkingBarney
    #1601
    Tudtok valami jó zombis társasjátékot, ami kapható Magyarországon?
  • Teppik Amon
    #1600
  • Lammer
    #1599
    :DDDDD

    amugy tenyleg ql a cucc ^^
  • WalkingBarney
    #1598
    A dead state megjelent már, vagy még várat magára?
  • tutituti
    #1597
    gyűlölöm a Thinkgeek-et!
    Ha felmegyek akkor el is költöm a pénzemet úgy rögtön:D
    hál istennek a végén nem rendelem meg,de hihetetlen jó dolgok vannak fenn.
    Amúgy meg:
  • Waczkor
    #1596


    Features

    Fourteen inches of forged steel multitool with rubber grip
    Built-in:Dead-On bottle-opener
    Multi-purpose wrench
    Nail puller
    Demolition axe rips through dry wall, shingles, strips conduit, beheads zombies *
    Chisel smashes through tile, brick, concrete, skulls *
    Precise balance means you won't get tired wielding it

    * Note - Some features not yet verified by an appropriate regulatory agency. Not to be used as a weapon against the living. Please use caution when using against the undead. ThinkGeek does not guarantee Dead On Annihilator Superhammer will protect you against infection, dismemberment, or being devoured by zombie horde.

    Only 39.99$
    Dead On Annihilator Superhammer
  • Attila8805
    #1595
    Engem is érdekelne felirattal legalább :)
  • Prof William
    #1594
    Max Brooks ( aki a WWZ könyv miatt nálam jelenleg a zombiírósiten kategóriába tartozik. ) is többször megszólalt benne. Kár hogy csak ilyen alapdolgokat mondott...

    Az After Armageddon-t láttátok? Abban a stílusban lehetne egy hasonló féldokus félszereplős filmet csinálni Zombis témában.
  • Teppik Amon
    #1593
    Háttez tényleg jó volt. Köszi!
  • Lammer
    #1592
    Nincs valahol ez meg magyar nyelven and/or felirat?

    Meg szeretnem mutatni olyanoknak is akik sajnos nem beszelnek kulfoldiul :(

    (egyedul megnezni meg lame)
  • SötétBarom
    #1591
    Jó volt :D
  • hiszacu
    #1590
    jeeeeeee!!! =)
  • Prof William
    #1589


    Érdekes ismeretterjesztő sorozatok mennek manapság TV-ben.
  • morcosqtya
    #1588
    Őszi vetésű? :)
    Kell.
  • tutituti
    #1587
  • SötétBarom
    #1586
    Köszönöm szépen :)
  • Lammer
    #1585
    a veget anno vagy 15x megneztem... amikor kizoomol a kamera a legvegen az nalam: fap-fap kateg ^^
  • Lammer
    #1584
    yaaay utolag iZS booodogot, sry mea culpa buMko voltam :S

  • tutituti
    #1583
    a zenéje a legjobb.
    De nekem az "egyedül egy zombilepte városban" is bejön csak mára klisé lett sajnos :S
  • Noodlee
    #1582
    Itt az utolsó pár perc, de 1:50-től érdekes.
    Igaz, hogy tipikus a vége, de én ezt simán bekajálom :)
  • tutituti
    #1581
    já.Én is azt hittem hogy a játék.Filmeket nem igazán néztem.Nálam amolyan szentségtörés volt a játék után a film
  • Calver
    #1580
    jahogy a film. legyél specifikusabb, mert én is a játékra kapcsoltam kapásból, amit játszottam is valaha, de már tippem sincs róla... második rész viszont egész emlékezetes maradt.
  • Noodlee
    #1579
    A filmnek nincs uninstall.exe része :P
  • tutituti
    #1578
    dettó.halálbasírom magam vagy kiugrok az ablakon.

    A resi5nek meg az uninstall.exe a legjobb része:D
  • Noodlee
    #1577
    A resident Evil első részének meg az utolsó 10 másodperce a legjobb :D
  • Calver
    #1576
    DotD nyitójelenetével egyetértek, zseniális.

    én már mondtam őszinte "túlélőtervemet" zombiapokalipszis idején: az asztal alá bújni, és halkan zokogni
  • Prof William
    #1575
    Mennyire igaz...



    A valóságban valószínűleg ez történne. Nem kizárt hogy a zombi apokalipszisban az utcán vonagló végtelen zombitömeg bő 90%-a úgy gondolta hogy meg fogja úszni. :)

    Mellesleg a Dawn of Dead 10 perces nyitójelenetét eddig egyetlen zombis film sem tudta űberelni.
    Az a furcsa nyomasztó légkör már az elején, aztán ahogy egyik pillanatról a másikra összeomlik a biztonságosak hitt élet, aztán a menekülés a káoszban... Mesteri.

    Ha a World War Z film csak a felét tudja hozni ennek akkor már megérte várni rá.
  • Calver
    #1574

    BREAKTHROUGH!
  • SötétBarom
    #1573
    Köszönöm, köszönöm