2532
Mindenféle élőholtas cucc - könyv, film, játék
  • Voltan
    #1652
    De nem offolok, íme egy zombikra kalibrált teszt :D
  • Voltan
    #1651
    Persze, idővel ezek is sorra kerülnek. Az új század elején volt egy időszakom, amikor komolyan gyakoroltam a tameshigirit, de nem saját karddal és sajna 2 éve nem nagyon edzettem semmilyen formában. Nem csak ezt, semmit. Most ott tartok, hogy lihegek 5 emelet megtételekor. Fasza az irodai munka...

    Most úgy döntöttem, hogy irány a testmozgás, és nyárra gyakorolgatok a karddal Addig cardio, edzés, és formagyakorlatok. Már amire emlékszem.
  • Voltan
    #1650
    Én Anglián keresztül rendeltem egy barát által (ő is rendelt valamit, spóroltunk a postaköltségen) így 80 ropi volt.

    Ez egyébként egy entry level katana ár, már ha komolyan gondolod. Vág mindent a hagyományos tamegishirin belül, és hát persze embert is. Ez amúgy shobu-zukuri penge, keress rá wikin, ezt páncéltörő katanának fejlesztették - szóval nem egy túl szofisztikált pengéről van szó, vannak szebbek, könnyebbek, de strapabíróbbak aligha.

    Ha érdekel, PM-ben írj és pontosan utánanézek.
  • Odacsap77
    #1649
    ja ja, ez jó film. De ez nagyon régi, már láttam, azért köszi.
  • tutituti
    #1648
  • Odacsap77
    #1647
    Legyetek szívesek mondani valami k.rva jó zombis filmet.. nagyon rá álltam :DD humor is lehet benne, sőt.. :D zombieland-hoz hasonlót kéne :) de jó bármilyen, lényeg zombis kéne így estére.
    Előre is köszönöm!
  • Prof William
    #1646
    Mennyibe kerül egy ilyen? ÉS hol lehet kapni?

    Gondolom nem a szamurájkard 5000-ért kategóriába tartozik.
  • morcosqtya
    #1645
    Gyékényhez esetleg kötegelt nádhoz tudsz jutni?
    Gondosan kell rögzíteni, viszont autentikusabb érzést ad.. :)
    (persze az üres palack olcsóbb)
  • Voltan
    #1644
    Sajnos itthon a tatami szőnyeg (öszecsavarva, rögzítve alap tamegishiri célpont) és a zöld bambusz nem egyszerűen hozzáférhető, vagy legalábbis aranyárban van. De hát szegény ember vízzel főz. :)
  • Voltan
    #1643
    Köszönöm!

    De nem annyira morbid, nyáron tervezem használni kertben némi vágásgyakorlat céljából. A vízzel töltött pillepalack és egyéb műanyag tárolóedény remek célpont. Persze utána rögtön le kell ápolni a pengét.
  • morcosqtya
    #1642
    Grat!
    Mondanám, hogy "használd egészséggel" de elég morbid lenne.. :)
  • Voltan
    #1641
    Cserzett velúr tsuka-maki harci kötés stílusban

    Szép tsuba. Erős, masszív kard Shobu-Zukuri stílusú penge.
  • Voltan
    #1640
    Megérkezett. Tárolási gépzsír letisztítva, finom olaj felvíve a pengére, ready to kill.
  • Noodlee
    #1639
    Ezzel én is így vagyok. A második évad harmat gyenge lett, és már az első részben akkora hülyeségek voltak, hogy elsírtam magam. Daryl és Glenn nálam is a legjobb arcok. Az öreg gáz volt, meg a kiskölyök is megérdemelne egy harapást.
  • Zero 7th
    #1638
    Eh, most nézem, hogy a faszbúkos kamu az pont a Cracked cikkből lett schmittelve...
  • Zero 7th
    #1637
    10/9.5?

    105.2%-os?
  • Zero 7th
    #1636
    Én inkább velük értek egyet:



    meg

    7 tudományos ok, ami miatt a zombi világvége gyorsan bebukna

    Jó poén, érdekes filmeket meg játékokat ad a téma, de nem realisztikusabb, mint a Hófehérke.
  • morcosqtya
    #1635
    "de legalább van egy zombie posztapok sorozat!"

    Ez a helyzet!
    Én amikor rátaláltam minden este megnéztem egy részt, másnap a munkahelyen már azt vártam mikor jön el a napi éjféli mozim.. :)
    Most, hogy már "van", lehet ugye szidni, mivel a nézők megszerették (az 1. évadban) így komoly elvárásaik támadtak a második évaddal kapcsolatban (és valljuk be, sokat változott is).

    Ennek ellenére jó, hogy van.
  • tutituti
    #1634
    Ha valaki végignézte és elégedetlen volt.Akkor fogjon neki a képregénynek és elámul mennyire közelebb hozta a karaktereket!
    Számomra érthetetlen miért kellett átírni ennyire.de legalább van egy zombie posztapok sorozat!
  • morcosqtya
    #1633
    Nem csak szerinted idegesítőek, DE nem is feltétlenül kell egy karakternek egyértelműen szimpatikusnak vagy ellenszenvesnek lennie, az életben vizsgáld csak végig az ismerősöket, barátokat, munkatársakat! Idegesítő alakokban is lehet amit csodálhatsz, vagy jó haverban is vannak olyan tulajdonságok amiket kifejezetten rühellsz.
    Jó példa a Norman Reedus által formált Daryl az első évadban, aki elvileg amolyan rosszfiú/redneck szerepben indult, majd kettőssé, ambivalenssé vált, később pedig pozitívvá..
    Személy szerint érdekesebbnek találtam a figurát a 2. évad első részeiben.

    Nem néztem még végig így nem tudom hová fajul a dolog.

    A logikátlan viselkedés nagyobb gond, az meg a forgatókönyv hibája.
    Az első évad nálam 10/9,5 pont...
  • Guren
    #1632
    most fejeztem be a walking dead második évadját, és kíváncsi vagyok, hogy csak szerintem geci idegesítő-e a szereplők nagy része. daryl-en, meg az ázsiai gyereken kívül egyszerűen irritál az összes, rick fiával az élen. néha olyan logikátlanul viselkednek, hogy csak a fejemet fogom. igazából nekem csalódás az egész széria, csak azért nézem, mert nem fut jelenleg más zombis sorozat :C
  • SötétBarom
    #1631
    A zombikat nem hasonlítanám élőlényekhez, sokkal inkább a spanyolnáthához, amit viszont jóval kisebb hatékonysággal próbáltunk leküzdeni. Ott kezdődik a probléma, hogy elképzelhető, hogy a csávó aki öntené a naftát a tankba már harap.
  • kamionosjoe
    #1630
    ok
  • Freeneo
    #1629
    Sziasztok!! Arra kérnélek Titeket, hogy töltsétek ki ezt a kérdőívet a Szakdolgozatom létrejöttének az elősegítéséhez!!Kettő perc az egész! Kettő perc az egész!!
    Köszönöm. :)

    Betyárkonyha gyorsétterem-lánc kérdőív:
    Betyárkonyha kérdőív
  • Zero 7th
    #1628
    Nem kifejezetten. A zombik nem stratégiai géniuszok, hogy elvágják az utánpótlási vonalakat.

    Nem véletlenül vagyunk a Föld csúcsragadozói. Az összes nálunk kevésbé intelligens lényt nagyon hatékonyan meg tudjuk ölni. Zombikat beleértve.
  • SötétBarom
    #1627
    Tankból hamar elfogy a nafta..
  • tutituti
    #1626
    kivár?
  • Zero 7th
    #1625
    Sztem inkább Shaun of the Dead vége stílusú módban játszódna le egy zombi "világvége". Úgy mégis, mit csinál _akármennyi_ zombi is egyetlen tank ellen?
  • tutituti
    #1624
    trú
  • Teppik Amon
    #1623
    Humiariból lopva:

  • Bexter
    #1622


    Mai hírek hallatán összecsomagoltam :)
  • Calver
    #1621
    [URL=http://www.cracked.com/article_19705_the-5-most-spectacular-landscapes-earth-that-murder-you.html]#3 helyét megjegyezni[/URL]
  • tutituti
    #1620
    én már egy ideje be akarok szerezni egy ilyen koreai mcgyver gyalásót.Konkrétan elpusztíthatatlan leszek vele:D
  • lordbalu
    #1619
    Új kedvenc gyalogsági ásó Felértékelődött bennem az ásó fogalma :D
  • morcosqtya
    #1618
    "A kontakt szepszissel ÉS a cseppfertőzéssel terjedő"

    Ezért javítottam a 1614-ben:

    - kontakt (közvetlen) módok egyike a vér útján véráramba (sebeken, nyálkahártyán keresztül) való bekerülés
    - közvetett infekció pl.: a cseppfertőzés (légi úton), abiotikus és biotikus vektorok általi fertőződés (növények, állatok stb)

    Mindkettőt elbagatellizálják sok filmben (orvosi sorozatban, stb), ezért írtam.
    Cseppfertőzésre a klasszikus nátha terjedése pl. jó példa.

    Szálfegyverek használata nyílt tereptől eltekintve nehézkes, tömeges üldözés, irányváltások, urbánus környezetben szinte hasznavehetetlen lenne.

    A legjobb nyilván egy plazma-shotgun lenne.. ha lenne.. :))
  • Voltan
    #1617
    Ne feledd, a 28 nappal későbbben nem zombik vannak, hanem élő fertőzöttek. A klasszikus zombi ugyebár halott, tehát a vére is megalvadt. A friss zombiknál jelenthet ez csak veszélyt.
  • lordbalu
    #1616
    Ez hatásos lehet :)
  • Calver
    #1615
    szálfegyverek?
    ha egy közel két méteres nyélen lévő pengét döfdösöl valakinek a buksijában, nagyban csökken az esélye, h lefröccsent - persze védőszemüveg/maszk egyértelmű. zárt térben ofc így is szarban vagy (egy ilyennek hely is kell), de zárt térben mindenképpen szarban vagy.

    btw cseppfertőzés nem h kicsit mást jelent?
  • morcosqtya
    #1614
    *Jav.: "szepszishez vezető, kontakt módon vagy közvetve.."

    #1612: a "sors fintora" alatt azt értem, ha éppen 2012-re esne egy valódi globális civilizációs összeomlás/krízis.
  • morcosqtya
    #1613
    Amennyiben a zombi vér fokozottan fertőző mint a 28 nappal később / 28 héttel később-ben úgy a machete sem jó választás.

    A kontakt szepszissel és a cseppfertőzéssel terjedő (vírusos, bakteriális) betegségekről a legtöbb embernek (köztük a filmrendezőknek is) erősen bagatellizálóak az elképzelései. Egy kis élettan, mikrobiológia és sejttan szaktudás birtokában fel sem vennének (vagy csak átmenetileg) szúró/vágóeszközt, és leginkább futnának/rejtőzködnének.

    Kalapács, kis kézipajzs, pajszer, baseball ütő, tompa tárgyak jönnek szóba
    közép/hosszú távra lángszóró, sörétes puska.
    Közelharcban / zárt térben az esélyeink drasztikusan romlanak egy (gyors) zombival szemben... pláne ha állatok is vannak köztük..