195
..Ti hisztek benne?
  • 1st3nf4sz4tm444
    #115
    hiszek bizonyos dolgokban, ahogy a hívők is Istenben, csak mivel realista vagyok, nem mondom ki ezt a szót. Ragaszkodok az elveimhez.
  • Yeltzin
    #114
    ez érdekes téma... valóban tudathasadásnak hívjuk, de mi lehet az oka?
  • Fbn Lx
    #113
    Azt nem hiszed, hanem feltételezed. Teljesen más a kettő.
  • Fbn Lx
    #112
    "Szerintem azoknak akiknek több személyiségük van"
    na ezt megmagyarázhatnád, mondjuk.
    Több személyiségük van? Az meg már milyen? :]
    Hétfőn a kék a kedvenc színe, szerdán meg a sárga? Bocs, ez marhaságnak hangzik.
    Van egy ilyen személyiségzavar, amikor az illető váltogatja a személyiségét, de mindegyik egy, a saját hasadt tudatának a része.
  • Banano
    #111
    Nem,ha meghaltál akkor a kukacoké vagy.
  • Yeltzin
    #110
    ok, tényleg nem akarok erről hetekig dumázni, csak annyit tennék hozzá, hogy biztosan ismered azt a kifejezést, hogy "a tudomán mai állása szerint"... ez mutatja, mennyire ingatag dolog, és bizony egy új "tény" érvényteleníti az addigiakat

    a hitnek nincs ilyen tulajdonsága, pontosan azért, mert nincs szüksége bizonyítékra - szubjektív és minden ember saját valóságában igaz

    teljesen mindegy, hogy az úgynevezett valóságot éppen aktuális tudományos tények vagy egy belülről jövő hit alakítja, csak legyen valami előtted, amit igaznak hiszel
  • gyepesjoint
    #109
    nem vagy egy kicsit kabbefaszom??
  • nan76
    #108
    jólvan itt is voltál..szia
  • gyepesjoint
    #107
    nem genyózol pászmekk XDD lélekvándorlás ASD:DSASA:SADDSA
  • Aquir
    #106
    #87
    nem mondtam hogy megingathatatlan a tudomány, a puszta hit meg még...
  • Yeltzin
    #105
    legalábbis az a része, amelyik annakidején hitt a tudomány tökéletességében (és már akkor is sokkal többen voltak, akik nem léptek volna erre az útra)

    ne offoljunk ezzel

    magában a lélekvándorlásban nem hiszek, mert szerintem a lélek nem ilyen egyszerűen és kényelmesen körülírható dolog

    szerintem inkább az energia tulajdonságaival rendelkezik, vagyis részt vesz ugyan a körforgásban, de folyamatosan változik
  • Sanyix
    #104
    én emléxem, hogy igazságosztó leszek a következő életemben (mert az én lelkem időutazni is tud), és igazságot teszek (legyilkolom a mánágereket, bankárokat, pénzügyi "zseniket") :D
  • Aquir
    #103
    valaki hihet egy alaptan hülyeségben is, innentől #92
    az ember "csupán" elkésett annak a felismerésében, hogy világméretű problémákat tud okozni :p
  • Tyler1
    #102
    hát ha létezik lélekvándorlás, akk remélem a múltba is tud vándorolni, mer valahogy a 21.század már nem jönne be újra :D
  • Yeltzin
    #101
    te beteg vagy
  • nan76
    #100
    ték:)
  • Yeltzin
    #99
    és mi megy most Európában meg Amerikában, ahol a PÉNZ és a pénzközpontú élet a hit tárgya? ugyanolyan zombik vagyunk mi is, csak nem Allahnak imádkozunk, hanem a bankároknak....
  • Yeltzin
    #98
    szerintem ti a hitet a vallással keveritek, ami nagy hiba

    én nem beszéltem vallásról, és a tudományba vetett hit pontosan ugyanaz az állapot, mint a vallásos vagy spirituális hit

    te ELHISZED, hogy valami létezik, ha tudományos bizonyíték van rá, de arra nincs bizonyíték, hogy a tudomány nem téved, ezért itt csak és kizárólag a HIT a kapocs

    és igen, negatív irányba is működik, rosszabb eredménnyel, mintha nem is lenne jelen


    az orvostudományról meg annyit, hogy ha az ember mindenhatót játszik, és a természet törvényeit akarja felülbírálni, ez a vége.... brutális túlnépesedés, erőszak, járványok, életképtelen, génhibás utódok, akik újabb degeneráltakat fognak a világra hozni
  • 1st3nf4sz4tm444
    #97
    ez jó mondás :)
  • Aquir
    #96
    látod látod, mert meg voltak győződve valamiről, ami lehet hogy nem is úgy van..

    "A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."
    Friedrich Nietzsche
  • 1st3nf4sz4tm444
    #95
    Az a baj a hittel, hogy bele lehet keverni a tudatlanokat annyira, hogy mindent megtesznek érte... Csak nézzétek meg mi volt a középkorban, meg most mi megy az iszlámban
  • Aquir
    #94
    rákos példa: a hit az ellenkezőjére is képes
    tudod a hit MINT érzelem, érzelem - test kapcsolata miatt :p
  • nan76
    #93
    valóban a hit csodákra képes..ezt én is tapasztaltam nemegyszer!..de ez is nézet kérdése.Az egyik ember Istenben,Buddhában,Krisnában,Allahban hisz míg a másik(én pl)a lélekvándorlásban..megint mások a menyországban.Tulajdonképp az emberek 905hisz valamiben,valakiben ahonnan erőt merít.De szerintem csak a sorsunkat nem mi irányítjuk hanem valami más..nemigazán tudom megfogalmazni ezt a dolgot de valaminek csak kell lennie...huh kicsit kusza lett ez a leírás elnézést,de remélem érthető mire szeretnék utalni
  • Aquir
    #92
    Az emberiségnek annyi hite van, hogy mivel mindegyik hit kérdése, te választod meg a vallásod, egyik sem nyomja el a másikat.
    A tudományban viszont az nem lesz életképes ami alaptalan hülyeségre épít. Ha egy vallás hisz valamiben, aminek egy részét történetesen lehet bizonyítani, az onnantól már nem puszta hit kérdése.

    A szem-nyitvatartós példád is ésszerűségen alapszik.

    Ki mondta hogy miben kéne bíznod? Senki.. jobb, ha ezt elfogadod..
  • 1st3nf4sz4tm444
    #91
    Jaj már kezdődik a hittanos idióta duma, hogy kapitalizmus meg globalizáció a sátán... Hát az tényleg az, de a tudomány nem az, csak akik pénzt akarnak húzni mindig a találmányokból. Te már vén tata lennél erre a korodra pár száz éve, talán meg is haltál volna, ha nincs jobb orvostudomány meg élhetőbb környezet. Már ami most maradt ebnből, mert tény, hogy szar minden.
  • Yeltzin
    #90
    és arra nem látsz esélyt, hogy az emberiség és a tudomány évszázadokkal ezelőtt alapvetően rossz irányba ment el? mert nekem nem úgy tűnik, hogy egyre jobb és szebb az élet a földön, amit viszont kizárólag a tudománynak köszönhetünk, ami most megpróbálja utolérni magát, és helyrehozni a károkat, amiket okozott

    félre ne értsetek, a hit sem csalhatatlan, de amíg az orvosok nem képesek meggyógyítani a rákot, addig a hit képes rá (és erről vicces módon tudományos feljegyzések vannak)
  • Yeltzin
    #89
    nézd, ezt vagy felfogod, vagy nem, ezért okosabb, ha csak elfogadod

    nem csak tudomány létezik a világon, és a tudomány sem tud választ adni minden kérdésre, innentől kezdve miért bízzak jobban a tudományban, mint az emberiséggel egyidős, ösztönös hitben?

    be tudod bizonyítani, hogy 1995 Január 5-én volt olyan pillanat, amikor nyitva volt a szemed? nyilván nem, mégis hiszel benne, mert ezt tartod elfogadhatónak az alapján, amit a világról tudsz

    nos, más emberek, más részeit ismerik, látják az életnek, emiatt mást tartanak valószínűnek
  • Aquir
    #88
    a bizonyíték kizárja a puszta hitet
    Fail
  • Aquir
    #87
    kizárva az érzelmeket.
    Az érzések és az érzelmek is csalnak, egy ésszerűen bizonyított dolog mindig stabilabb.
  • 1st3nf4sz4tm444
    #86
    valamiben hiszek, amire úgy HISZEM, hogy létezhet vmi tudományos magyarázat (mert kb elfogadható az esélye, hogy tényleg vmi ltezik), de van ami már egy kicsit sok
  • 1st3nf4sz4tm444
    #85
    pont ezért nem vagyok hívő D:
  • Yeltzin
    #84
    a hit lényege pont az, hogy nem kell hozzá bizonyíték...
  • Aquir
    #83
    szép dolog a hit, de onnantól mutassátok az utat a bizonyíték felé
  • Aquir
    #82
    meg akkor van ilyen topik
  • 1st3nf4sz4tm444
    #81
    Sorsban hiszek, ebben nem tudom, hogy higyjek e
  • nan76
    #80
    sok-sok vívódás és álmatlan éjszaka után döntöttem így/amúgy gondoltam rá,hogy hová is kéne rakni/de gondolom itt is elfér
  • qetuol
    #79
    csak szeretnék köszönetet mondani, hogy nem a tudományos topikba raktad ezt
  • Yeltzin
    #78
    egy emberi lélek addig van jelen, amíg mások gondolnak rá, amíg az életében tett dolgok fennmaradnak és hatással vannak a világra, az emberekre

    Newton meghalt? Fizikailag igen, de az ő "lelke" nélkül ez a világ nem ilyen lenne, ahogyan Shakespeare vagy Buddha (és sajnos Hitler) nélkül sem. De nem kell ilyen nagyban gondolkodni, ha bárki ugyanazt az élettapasztalatot adja majd át az unokájának, amit ő régen a nagyitól tanult, akkor teljesen mindegy, hogy a nagyi már nem létezik mint test, a gondolatai élnek és formálják a világot. Ez is egyfajta lélekvándorlás. Nem olvastam, nem idéztem, ezek a saját gondolataim.
  • Broafka
    #77
    részvétem, de ne ez maradjon meg benned, hanem a szép emlékek, próbáld elfeljteni azokat amikor szenvedett. Valszeg azért nem kapsz tőle információt, hangot, érintést, meg semmit, mert békében távozott. Nem volt semmi amit el kellett volna intézzen.

    Általában azok a lelkek maradnak a Földön amelyek hirtelen haltak meg. Megölték őket, váratlanul, pl: szívroham. stb
  • Broafka
    #76
    én ezt nem így hiszem. Szerintem azoknak akiknek több személyiségük van igenis egy testben több lélek szorult. Nem azt mondom, hogy lelkek bolyonganak és vadásznak testre. Vannak lelkek amik megragadnak a földön, mert valamiért nem keltek át. És igen, ha több lélek van egy testben, és azzal kilépsz és plafon tetején sétálsz, akkor jah, akkor a többi (vagyis az egyik a sok közül) irányít és feláll és elmegy.
    Tudományos bizonyítékok annyira nincsenek (van egy csomó tudósok szerint hiteles szellem kép) én amondó vagyok, hiszem ha látom. a Csakrák meg inkább az adott lélekre fókuszálnak, nem lehet több csakrád. most ezt valahogy úgy tudnám szemléltetni, mint egy fényképezőgépet. Van egy tested (egy kamerád) és benne egy film tekercs (egy lélek) és vegyük a lencsét csakrának. Attól még hogy kicserélsz egy tekercset, vagy kettőt fűzöl be vagy mit tudom én, attól még ugyanúgy 1 lencséje marad annak a fényképezőgépnek.