12
  • kukacos
    #12
    Netbookon simán lehet dolgozni is, csak nem kell a csilivili oprendszert felrakni. Van olyan linuxos desktop, ami elszalad 386-oson is. Hordozhatóságban verhetetlen. Egy nagyobb felbontású változat azért nem árt, de azzal akár thin client-nek is megfelel. Viszont érdemes a notebookok alsó kategóriáját is végignézni, én most pl. vacillálok Samsung N510 és Q210 között. Árban majdnem ugyanaz, Atom vs. Centrino, minusz fél kiló és mínusz DVD, de ettől eltekintve már szinte ugyanaz a netbook teteje, mint a notebook alja.
  • koryne
    #11
    Nekem egy EeePc 1000H-m van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Suliba pl ezt hordom, mert sokkal könnyebb, mint egy normál lapos, belefér a válltáskámba a füzeteim közé, nem kell egy otromba laptoptáskát hurcolni. Akksija 6-7 órát bír wifivel és akármilyen fura, igenis nagyon jól lehet rajta filmet nézni. A hangszórói is egész tűrhetőek, volt már, hogy egy notebook helyett ezen néztünk filmet ketten, mert a másiknak egyszerűen nem hallottuk a hangját...
  • hiftu
    #10
    Nem tudom, hogy a cikkíró lustasága, vagy szimplán tudatlanság, de jó lenne kiírni azt a fránya EMEA régiót. Remélem nem csak kiszedte az eredeti cikk táblázatából. (Szóval Europe+Middle East+Africa jobban hangzana és sokaknak többet is mond.)
  • Tetsuo
    #9
    filmet nezni netbookkal?? inkabb olvasok.
    csucs jatekok notebookkal sem mennek..
  • zola2000
    #8
    Az atomos netbookok tényleg nagyon jók, hordozhatók, az akksijuk 10óráig is bírhatja, csúcs játékhoz nem jók, de a csúcs játékok sokszor meg sem jelennek pcre...
  • Epikurosz
    #7
    "tv-re rádugom"

    Mivel szoktad csinálni? VGA-val?
  • duke
    #6
    "A notebookok jók , de az atomos netbookok semmire se jók "
    "szerintem is :S egyáltalán minek a netbook? nem sokkal olcsóbb mégis sokkal gyengébb akkor már inkább e-reader.."

    Internetezesre,film nezesre teljesen jok.Es valoban hordozhatok.Csucs jatekokat nem tudjak futatni,de ha valaki komolyan jatszik azt ugyse a buszon,vonaton fogja tenni.
  • Magiszter
    #5
    Divat:
    - Egyre kisebb ruhák (tenyérnyi bikini )
    - Egyre kisebb autók (Smart)
    - Egyre kisebb kutyák (hónaljkutyák.)
    - Egyre kisebb telefonok (okos teló)
    - Egyre kisebb notik (hónalj pc?)
    - Egyre kisebb IQ (Divat bunkók)

    Ez van... minden megy össze és minden ami "kicci occo" az divatos is lesz egy idő múlva.
  • VRSDM
    #4
    nekünk van itthon egy kis msi atom
    hogy miért jó?
    lennt van a nappaliba egy kávésasztalon folyamatosan hálózatkra kötve.
    itthon van wifi szóval folyamatosan neten van.
    jóanyám látja ha ír a nővérem skypeon (angliában él)
    akárhova megyek a házban kertbe csak felkapom és viszem és van internetem mindenhol.
    tv-re rádugom és nézem a filmeket. nem kell pendrive-okat dugdosni a lejátszóba.
    egy szó mint száz.
    mindenhol ottvan minden gyorsan ÉS! egykézzel felkapom és hozom viszem...

    átlag felhasználásra meg bőven elegendő.
    interenet - multimédia. mást nem is kell elvárni tőlük.
  • Andr0
    #3
    szerintem is :S egyáltalán minek a netbook? nem sokkal olcsóbb mégis sokkal gyengébb akkor már inkább e-reader...
  • Dark Angel 666
    #2
    A notebookok jók , de az atomos netbookok semmire se jók
  • Andr0
    #1
    egyértelmű hogy gyorsabban terjed, wifi egyre jobb és olcsóbb meg egyre több helyen elérhető+ egyre erősebb aksik+kezdik beérni az asztali pc-t árban és teljesítményben én is át fogok állni laptopra....