30
  • xyl
    #30
    Ha megnézzük, hogy ki mekkora táskát hord, szerintem kiderül, hogy a laptopoknak igazából a súlyával van baj.
    Ami a képernyőt illeti: Szupervékony OLED TV
    Ezt meg meg kell csinálni kb. olyanra, mint a Mars mentőakció c. filmben, aztán az ember kiterítheti maga körül a 3 A3-nyi méretet.
  • Phace
    #29
    Szerintem tetszetős megoldás, de ennyit nem ér meg. Én is fejlesztőként dolgozok két monitorral, és egy bivalyerős pc-vel. Nem hiszem, hogy egy 3000 dolláros géppel fogok a szabadban dolgozgatni. :-)
  • Sundance
    #28
    Nem mondod :D Szerintem is GUIra való :D
    És piszkosul nem "grafikára".... LOLLLL :D :D
  • roliika
    #27
    "Mármint az UI-t? :D Expression Blendben?" <- Igen, erre való.
  • Sundance
    #26
    te írtad: "....és Blendben csináld hozzá a grafikát"

    Mármint az UI-t? :D Expression Blendben?
    Mert akkor azt mondjad. "Grafikát" NYIHHHA :D
  • roliika
    #25
    Najó segítek... http://www.microsoft.com/Expression/products/Blend_Overview.aspx
  • roliika
    #24
    Nézz utána.
  • Mcsiv
    #23
    Én pl megvenném, ha nem lenne rohadtdrága:D. Egyébként igen, fejlesztőként én is legalább két monitoron szeretek dolgozni (kód+eredmény/kód+specifikációk stb), egyszerűen képtelenség hatékonyan dolgozni, hogy nem látod azt amit csinálsz. Alt+tab, vagy a virtual desktopok nem megoldás, csupán áthidalása a dolgoknak.
  • kvp
    #22
    Biztos lesznek azert akik megveszik, de engem zavarna, hogy kozepen van az elvalaszto. Akkor mar inkabb 3 monitor, de ha lehet, akkor inkabb 1 nagy meretu, amin belul oda pakolok ahova akarok. (jelenleg is 1200p-s kozel tv meretu monitorom van) Munkahoz viszont kenytelen vagyok tobb monitort hasznalni, de kulon gepekkel. Az egyiken megy a feljesztes, a masikon a net, a harmadikon a dokumentacio es a negyediken a teszthardver konzolja. Ja es ezek 4 kulonbozo halozatban vannak es csak az egyik latja az internetet... :-)
  • Tetsuo
    #21
    A legtobb studiomunkahoz tobbmonitoros rendszer illik.. zene, grafika, programozas.. laboratoriumokban jegyzokonyvekhez, tudomanyos munkakhoz gyakran hasznaljak es 1re tobben alkalmazzak pl. jatekhoz is..

    Viszont, 5kg kinyilo-becsuko-f*szom laptop aminek az akksija nem bir 2orat!!
    LOLL, ki az a cimeres okor aki ezt az unpraktikus ganét megveszi??
  • chase
    #20
    El sem tudom képzelni, hogy ne két monitorral dolgozzak. Photoshop, InDesign, Illustrator, QuarkXPress... évek óta megszoktam, hogy csakis két monitort használok.
    Ugyanakkor azt sem tudom elképzelni, hogy mindezt egy hordozható géppel csináljam... ha otthon vagyok az asztali gép előtt akkor dolgozom, ha meg nem vagyok otthon, akkor eszembe nem jutna a munka, épp azért mentem el otthonról, hogy a barátaimmal legyek. Ráadásul egy ötkilós vasat cipelni, az már nagyon durva súly.
  • ratata22
    #19
    így van, sokkal tetszetősebb, könnyebb, szebb és jobb megoldás, mint egy 5 kilós méregdrága monstrum amire ráadásul még vigyázni is kell, mert a melóink rajta vannak...
  • Sundance
    #18
    A "Blend" amúgy hogy jött ide?
    'Blender', maximum, és az sem "képszerkesztő", Turdus képszerkesztőről beszélt.....
  • Sundance
    #17
    5-6 program... Kezelhető 20 is, csak LASSABB lesz a munka, meg macerásabb, mintha egyzeree látnál mindent.
    Mindegy, ki kéne próbálnod, én kokrétan meg szoktam őrülni attól hogy 1900*1200 körüli 1 monitoromon nagyon nem férek el.......
  • roliika
    #16
    Tudod..vannak ilyen kis bizbazok a tálcán még linux alatt is...lehet rajtuk kattingatni.

    Ahhoz tényleg tudás kell, hogy egyszerre írj SQL lekérdezéseket, kódolj, és Blendben csináld hozzá a grafikát.

    Ha van 5-6 program, simán kezelhető 1 monirottól is.

    Ha van egy komoly műszaki rajz...A0-s mondjuk, ahhoz el tudom képzelni, hogy ekll, vagy valami brutális grafikához, amúgy nagyzolásnak gondolom.
  • Turdus
    #15
    Pl azért, mert az egyik monitoron írod a kódot, a másikon meg szerkeszted a resourceokat (sql, bitmapek stb.). Így mindig látod, mi az, amit a programból fel kell dolgoznod (adatszerkezetek, ikonok stb.).

    Egyébként nem rossz a két képernyő, de én 5 asztalnál kevesebben rosszul érzem már magam: 1. fileböngésző, szerkesztő, terminál, 2. böngésző (doksik), 3. képszerkesztő (ha valamit gyorsan át kell méretezni vagy kiszinezni, nem vagyok designer, de néha kell igazítani), 4. tartalék, ha nem férnék el/zene, 5. háttérben futó programok státuszjelzői (pl letöltések) Ezek között Ctrl+jobbra/balra nyilakkal lehet váltani, ami roppant mód hasznos, vagy Ctrl+Alt+(szám) egyből a kívánt asztal.

    Persze a több képernyő/több asztal felfogást rohadt nehéz elmagyarázni a mai, max 1 asztal/1 képernyő win-en felcseperedett nemzedéknek...
  • Sundance
    #14
    Mert még nem programoztál :D
    Pld programozok egy funkciót egy formon egy vállalatirányítási rendszerben.
    nyitott ablakok, amiket ha nem egyszerre látok akkor 10mp-nként kattogtathatok hogy melyik legyen előtérben:
    - Dokumentáció (leírás hogy mi hogy működjön)
    - Én dokumentációm, ami simán lehet 2-3 helyre is, amiben dokumentálom hogy mit csináltam
    - form view (ek)
    - objektum lista ablak (szép nagy ez is)
    - kódablak
    - változók, függvények definíciói, satöbbi, kis segédablakok

    Ez 2 monitorra sem nagyon fér el......

    És akkor most képzeld el hogy egy funkciót mondjuk egyik cég rendszeréből másolok egy másikéba, akkor rögtön mindenből kettő......
  • roliika
    #13
    őőő....miért?
  • 7evenb
    #12
    szerintem így van értelme két monitornak:




    egyébként én is úgy használom laptopom, hogy rárakok dualba egy 19" monitort.
    (nem azért mert kell, hanem mert kényelmesebb így dolgozni)
  • Csatti
    #11
    Ne légy hülye, egy komoly fejlesztés során rengeteg dokumentumra, specifikációra és egyéb információra lehet szükség, nagyban segíti a munkát ha ezek párhuzamosan megjeleníthetőek egy másik monitoron (kevesebbet kell nyomtatni). Dolgozom olyan fejlesztőrendszerrel is, ahol a program félépítése miatt könnyebb dolgozni ha több monitorra szétdobálom a kezelőfelületet. Laptopon dolgozom + egy LCD monitoron.
  • amitakartok
    #10
    Merthogy? Egyiken írod a kódot, másikon meg nézed a nyelv dokumentációját?
  • Sundance
    #9
    Bizony volt. sokféle. hajtogatható is, 2 oldali "fix" is satöbbi, maximum a cikkíró nem tudott erről (sem :D )
  • tenkenorman
    #8
    hát ez nagyon nem így van. voltak idők amikor az emberek 700mhzz-en rendereltek. ez a gép megfelel egy fotósoposnak, egy cad-osnak, és elég sok cg-snek is. csak egy kicsit nem árt visszafognia magát mert véges. igenis hasznos. de nem mellesleg úgytudom hogy már volt kétkijelzős laptop
  • msstz
    #7
    nem kel elképzelned. egy formatervező nem a parkban dolgozik.
  • Anomaly
    #6
    Programozni is jobb két monitoron.
  • Sundance
    #5
    Baromira nem igaz.......
    Nekem pld egy tök gagyer gép elég lenne, de szívem szerint 3 monitoron dolgoznék, akkor sem tuti hogy minden ablak kényelmesen elférne.
    (Vállalatirányítási rendszerek fejlesztése)
  • roliika
    #4
    Ezek a srácok sokat ittak (vagy túl keveset).

    Miért jobb ez, mint egy külön rácsatolható akármilyen kijelző?

    Akinek 2 monitor kell, nem tudom elképzelni, hogy kimegy vele a parkba és ott melózik...mert melóra kellhet csak (ráadásul nem szükséges csak megkönnyíti a munkát).
  • gulyasandras
    #3
    Nekem már ez is bivalyerős.
  • Gerygrey
    #2
    Az. Akinek a munkájához két képernyőre van szüksége, annak általában bivaly gépre is...
  • Frayer
    #1
    ez egy baromság