155
  • Baldric
    #115
    Igen, erről megfeledkeztem, bár ez a kis képernyős mód sem tökéletes, mondjuk az egyetlen tökéletes megoldás szerintem csak a saját stíluslap, ahhoz meg egy picit érteni kell a css-hez.
  • cousin333
    #114
    Shift + F11?
  • Baldric
    #113
    Az illeszkedés sajnos nem oldja meg, de írom erre is a megoldásokat.

    Saját gombok: Change page appearance, Ezek között van ami a betűméretet állítja.

    Beállíthatod a minimum betűméretet, eszközök - beállítások - haladó - betűtípusok - legkisebb betűméret. Azért javaslom ide ne írj be túl nagy számot.

    Csinálhatsz, vagy megkérhetsz valakit hogy csináljon saját stíluslapot a problémás oldalaknak, ha ez meg van akkor be lehet állítani például azt hogy itt mindig szép nagyok legyenek a betűk, esetleg más legyen a betűtípus is, és ezt csak egyszer kell beállítani.

    Nem tudom van-e userjs erre a célra, de ha nincs, ilyet is könnyen lehetne csinálni.

    Egyébként nem a sortöréssel van gond, csak fix a táblázat szélessége, ezt még az opera szinte mindenhol működő illeszkedés parancsa sem javítja.
  • cousin333
    #112
    Ja igen, Ctrl + F11-el is be tudod kapcsolni, így talán a legegyszerűbb.
  • cousin333
    #111
    Operában van Illeszkedés nevű funkció, pont ebből a célból. Az állapotsávon találod meg elvileg jobb oldalt. Ha bekapcsolod, tördeli az oldalt, hogy kiférjen vízszintesen, ne kelljen vízszintes görgetősáv.

    10-est is érdemes kipróbálni. Bár lehet, hogy már érdemes megvárni szeptember elsejét, akkor jön elvileg a végleges.
  • Epikurosz
    #110
    Csókolom!

    Épp próbálgatom az Óperát (9.x). :-)

    Hipp-hopp gyors, de azt el kell mondanom, hogy az SG fórumával ő sem tud megbírkózni, de más böngészők sem. Itt vagy beférnek a hozzászólások vízszintesen az ablakba, de pindurkák a betűk, vagy kinagítod őket, de akkor meg vízszintesen állandóan jojózni kell.
    Azt a kiba... sortördelést ez a fórum nem teszi lehetővé. De ez nem a böngészők hibája.
  • Baldric
    #109
    Nincs mit, majd megoldom valahogy hogy ezt mások is megtalálják, mert valóban hasznos funkció, remélem jól is fog működni.
  • [HUN]FaTaL
    #108
    Köszi, jó lesz. :)
  • [HUN]FaTaL
    #107
    Köszi, mindjárt tesztelem :)
  • Baldric
    #106
    Bocs, így? Szövegmezők ideiglenes mentése és visszaállítása
  • [HUN]FaTaL
    #105
    Azt írja lejárt a biztonsági időkorlát, nem tudom letölteni. :(
  • Baldric
    #104
    Kész is van, lehet nem teljesen hibátlan, de tesztelgettem és jónak tűnik.
    Szövegmezők ideiglenes mentése és visszaállítása
    Kattints a linken jobb gombbal és hivatkozott tartalom mentése másként, mentsd le az opera userjs könyvtárba, ha nincs ilyen csinálj valahova és állítsd be, hogy ott keresse a userjs-eket: eszközök - beállítások - haladó - tartalom - javascript beállítások és lent megadod a fentebb elkészített könyvtárat.

    A scriptben lehet állítani hogy meddig tárolja a szövegeket, és azt is hogy törölje-e őket egyáltalán (alapból ha ellépsz az oldalról, vagy elküldöd akkor törli és 10 napig tárolja), ha ezt kikapcsolod akkor megjegyez mindent amit akármikor, akárhova beírsz.
  • Baldric
    #103
    Nem tudom van-e erre megoldás, de mindjárt csinálok egyet és linkelem itt.
  • [HUN]FaTaL
    #102
    Meg lehet oldani valahogy, hogy a begépelt szöveggel együtt állítsa helyre a böngésző a tabokat?
  • [HUN]FaTaL
    #101
    Hm pedig a Get YouTube video-s bookmark linket már használtam FFben is, csak a linkre nem emlékeztem. :)
  • [HUN]FaTaL
    #100
    1. Köszönöm, ez még jobb :)

    2. Amiket használtam greasemonkey szkripteket azok nem működtek, de megvagyok nélkülük. :) (Prohardver redesign, OinkPlus)

    3. Widgetek nem kellenek, ott vannak a Se7en-es gadgetek. :)

    4. YouTube és IETab Linkeket köszönöm. :)
  • Sanyix
    #99
    fanboynak írhatsz bármit, úgyis kitalálja miért szarabb az alternatíva, ha nincs más akkor jönnek az "úgy érzem szarabb, mert zavarja a csímet nemtudom hogyan, meg az aurám színe is megváltozik tőle" :D
  • Baldric
    #98
    Nyugodtan írjatok még kiterjesztéseket, a nagy részükre valószínűleg tudok operás alternatívát, persze néhány nem fog olyan jól/egyszerűen működni mint a foxban, de néhány még jobb is lesz mint egy kiterjesztés (és az opera néhány képességét sem lehet firefoxos kiterjesztéssel pótolni, vagy nem olyan szinten).

    Ezzel most egyébként azért fárasztom magam, mert az opera - firefox vitáknál általában arra a végső következtetésre jut a fórumozó közösség, hogy az opera jó, de a firefox kiterjesztéseit nem lehet pótolni, én most erre szeretnék rácáfolni.

    Természetesen nem állítom, hogy az opera ebből a szempontból is(?) jobb a firefoxnál, csupán arra szeretnék rávilágítani, hogy nem olyan egyértelmű a két böngésző közötti különbség, mint ahogy azt sokan sejtik.

    Az én véleményem az, hogy ez a két böngésző nagyjából egyformán értékes, és csak az bánt hogy a foxot mégis 10-szer annyian használják (legalábbis Magyarországon), ennek persze számtalan oka van, de az hogy az opera böngésző rosszabb lenne szerintem nincs köztük.
  • Baldric
    #97
    A címsorba operával is be lehet tenni a folyamatsávot, az egyetlen különbség, hogy itt alapból nem csak a progress bar-t mutatja, hanem minden adatot, mennyi képet töltött már be, milyen sebességgel, stb... (testreszabás - címsorra kattintás - és ott a folyamatsáv beállításának legördülő menüje)

    A greasemonkey szkriptjeinek nagy része működik operával, és amik nem, azoknak szerintem a 90%-ukat könnyedén át lehetne alakítani operára (kb 5%-ot csak azért nem mert biztonsági kockázatot jelentene). Egyébként az opera user script is hasonló tudású, egy-két dolgot nem tud, egy-két dologgal többet tud, például nagy előnye hogy az user scriptek az oldal betöltése előtt, vagy közben is lefuthatnak, azzal most nem fárasztok senkit, hogy ez miért is előny.

    Nem hinném hogy az opera eszköztáraira lehetne időjárás jelentést tenni, viszont erre tökéletesen alkalmasak a minialkalmazások, számtalan változat létezik belőlük (Időkép Opera Widget, multiWeather). Ezek szinte teljesen úgy viselkednek mintha Vistás minialkalmazások lennének, például teheted őket mindig háttérbe.
    Használhatod a panelt is az időjárás előrejelzéshez, megnyitod ezt a képet: Időkép előrejelzés és könyvjelzőbe teszed, úgy hogy kerüljön ki a panelbe, és kész is.
    De user scriptel is megoldható, úgy akár minden oldal sarkába bekerülhet bármelyik időjárásjelentés beágyazható változata bármilyen formában, kb 5 perc alatt elkészíthető egy ilyen user script.

    A Youtube videók letöltéséhez is létezik 7db minialkalmazás, sajnos nem a legtökéletesebbek, viszont több tíz user script/greaseMonkey script autómatikusan betesz egy linket amivel könnyedén letöltheted a videókat, de használhatsz bookmarkletet is (szerintem ez a legegyszerűb) amivel akár mp4-ben is letöltheted őket Download YouTube video bookmarklet.
    Van még más lehetőség is, használhatod az opera:cache -t, ezt a címsorba írva megjelenik minden fájl, amit az opera gyorsítótárazott, így a youtube videók is (a cache-t akár sok száz megára is beállíthatod, szóval jó eséllyel egy több hónappal ezelőtt megtekintett videót is megtalálsz ott), ha közvetlenül a videó lejátszása után megnézed ezt, akkor egyből megtalálod a videót, de rá is kereshetsz a youtube-os url watch?v= utáni karakterhalmazára.

    Az IETab-nak is van alternatívája IETab in Opera, ezzel akár még a windows updatet is tudod használni operán belül, viszont körülményes a beállítása és az activex használata miatt még veszélyes is lehet.
    Szerintem ennek egyébként nincs is túl sok értelme, foxban egy kattintás hogy ie motorral nézd az oldalt, operában alapból is egy kattintás hogy az ie-ben nézd meg az oldalt, akárhogy is nézzük, legfeljebb egy alt-tabot spórolsz meg ezzel a kiterjesztéssel, más lenne a helyzet ha mondjuk közben a firebug is működhetne.
  • [HUN]FaTaL
    #96
    Apró kiegészítők vannak amiket szerettem, de lemondtam róla. Pl. a Fission ami Safaris oldalbetöltést mutat (a címsorban megy a csík, hogy hol tart az oldal letöltése), valamint a ForecastFox ami időjárást tesz alulra. A greasemonkey is jó, kár, hogy a scriptjei nem kompatibilisek az Operával. Download statusbar, bár megvagyok elégedve az opera letöltőjével, jobb mint az FF beépítettje. DownloadHelper, youtube és egyéb weboldalba ágyazott videók letöltéséhez (van ilyen az Operában?), IETab motorváltáshoz.
  • Baldric
    #95
    Valóban kezd egész jó lenni a Dragonfly, de azért a firebug még jobb. Mondjuk a firebug önmagában távolról sem elég ahhoz hogy áttérjek a firefoxra, én Operára fejlesztek, de ugyanaz a lap mindig meg van nyitva foxban is, ha valamivel probléma van, akkor többnyire a firebugot használom.
    Egyébként nem csak a Chromeban, hanem Safariban és még az ie-ben is vannak firebughoz hasonló fejlesztői eszközök, de mind közül a firebug a legjobb, legalábbis szerintem.
  • Ability
    #94
    Dragonfly nekem kicsit bugos néha, de egyébként szerintem van annyira jó, mint a Firebug, csak kicsit másabb. Talán nem annyira kényelmes, mondjuk sokat nem szórakoztam vele. Chrome-ba is raktak má' egyébként ilyen cuccot, legalábbis az enyémbe van már jó régóta, nem tudom melyik build-tól kezdve. Végülis ugyan az az inspect element-es dolog, csak ki lett egészítve, az is jaú.
  • Baldric
    #93
    Kérem szépen a Firefoxhoz makacsul ragaszkodókat, írjátok ide le, hogy melyek azok a kiterjesztések, vagy egyéb Firefox jellemvonások, amikben az jobb mint az Opera.
    Csak hogy tudjam miről maradok/maradunk le.

    Én egyből le is írom amiről én tudok: a Firebug még jobb mint az opera fejlesztői eszköze, az adblock is jobb egy picivel, a greasemonkey szkriptek ha nem is jobbak az opera user scriptnél, nagyobb a fejlesztői bázisa.
  • WoodrowWilson
    #92
    Akkor már rég a gépeden kéne lenni ;)
  • pyrohun #91
    Te egy roppant okos ember lehetsz. Ezek szerint soha nem próbáltad azt, amiről véleményt mondasz. :)
  • [HUN]FaTaL
    #90
    Opera simán jobb mint a Chrome. A róka meg kiegek nélkül... Kiegekkel jó, viszont bugos és lassú, ezt untam meg én is.
  • jin
    #89
    Majd ha az Opera eléri a róka szintjét, vagy Chromet, akkor esetleg le is töltöm. Nem telepítem, csak letöltöm.
  • Ability
    #88
    Hehe, tudom én, MSN-en el szoktad mesélni. :P Minden böngészőnek van valami faszsága, Operának pl. a preload. Amit amúgy persze tuti meg lehet oldani, csak ugye amikor sokan panaszkodnak Opera DOM dolgaira és társaira, akkor elfejeltik, hogy ugye a DOM szabvány is változik, hoz be új elemeket, és a böngészők nem rögtön váltanak rá, vagy úgymond csinálnak átjárhatóságot, és a régi hivatkozások is életben maradnak, míg mondjuk az Opera előszerettel képes kikuázni ilyen dolgokat, és ráállni az újabb variációra a régi támogatása nélkül. Safariról meg azért el kell ismerni, hogy a legfejlettebb, biztos vannak még benne hibák, de sebességre és technológiai fejlettségben az első. Canvas és HTML 5 meg társaiban élen jár. Meg úgy átlagos JS sebességben is. Amúgy Safariból is jött már ki vagy 5 frissítés, és bár mindig csak a verziószám legutolsó számjegye ugrik eggyel, azért elég mély változások vannak, asszam a 3. frissítés után volt egy rohadt nagy ugrás sebesség terén ismét, pedig az első sem volt lassú.
  • snapadam
    #87
    Köszi Baldric, menni fog!
  • pyrohun #86
    a legszabványosabbal vitáznék, van benne sok hiba, amit "sikerült" előhoznom a CB optimalizálása közben, míg operában szinte semmi sem volt.
  • Sir Ny
    #85
    a JS motora az nem ugyanaz, mint a Safarié? á, ezeket már a fene se tudja követni.
  • Ability
    #84
    Mondjuk annyira nem releváns, mert ugye a webkit-nek is sok köze van a sebességhez, és a leírt példák végülis korrektek. Csak akkor tudnám, hogy mit vettek át a Mozilláéktól, utána fogok nézni, tudom tőlük is vettek át valamit, mintha én úgy emlékeztem volna, hogy az pont a JS motor volt.
  • Ability
    #83
    Őőőő, igaz, szarul emlékeztem.
  • cousin333
    #82
    "Érdekes egyébként, hogy a Chome-ban az FF JS motorja van, csak éppen fényévekkel lassabb volt FF-ben minden művelet, mert a Webkit motor fejlettebb, gyorsabban renderel, fejlettebb DOM "kezelés" van benne."

    A Chrome a saját, V8 névre keresztelt JavaScript motort használja, pont azért, mert szerintük minden más megoldás túl lassú volt (a V8-at meg egy külsős cég fejlesztette, a Google pedig megvette őket).
  • Baldric
    #81
    Az imdb-s egérgesztus: eszközök - beállítások - haladó - billentyűparancsok. Itt az egérbeállításnál a szerkesztés, majd vagy írsz egy új gesztust, vagy egy létezőt módosítasz.
    Nálam: GestureDown, GestureRight, GestureLeft - copy & New page&Go to page, "http://www.imdb.com/find?s=all&q=%c"
    A webcímben a %c helyére illeszti be az éppen kijelölt szót. Ha háttérben akarod megnyitni akkor írd hozzá hogy & switch to previous page
    Ugyanezzel a megoldással a google: http://www.google.hu/search?hl=hu&q=%c"
    Nekem még van csinálva jópár, youtube is, torrentz is, stb...
    Talán úgy gondolod hogy nehéz megjegyezni a sok egérgesztust, de ha valami logika alapján csinálod akkor nem.

    Winamp kezelése: ehhez kell egy fájl, WACommand, ehhez a fájlhoz csinálnod kel parancsikonokat amikbe paraméterként kell megadni a műveleteket, például WACommand.pause.lnk = D:\Programs\WACommand.exe /pause
    Ezután az egérgesztushoz: Execute program, "d:/programs/WACommand.pause.lnk"
    Ennyi, úgy vettem észre egyébként hogy ez a wacommand szinte minden médialejátszót irányít, Aimpot, kmplayert biztosan.
    Ha mégis gondot okoz a sok egérgesztus megtanulása, akkor megteheted hogy egy egérgesztussal egy saját popup menüt hívj meg, amit persze te állítasz be, nálam például az egyik gesztusra egy menü jön fel ami 4 feliratos oldalt tartalmaz, ezeken kattintva az adott oldalon keres a kijelölt szóra, ha érdekel ezt is leírhatom majd, de ha utánanézel biztos találtsz leírást.

    Még figyelembe kell venni azt is, hogy ha minden gyakori műveletre egérgesztust használsz (vissza, frissítés, jelszó beírás), akkor utána már az eszköztárakon ezekre a gombokra nem lesz szükséges, amik helyére nyugodtan lehet érdekesebb gombokat betenni, akár az imdb-s keresést is, vagy épp a gyakran használt programok linkjét.
  • Ability
    #80
    Jaja, egy nyílt forrású böngészőbe (amit a linuxosok már eléggé szétkaptak) tuti tesznek ilyen dolgokat, a Google imidzsének is biztos jót tenne, főleg, hogy bárki belenézhet a forrásba, és egyből kiderülne. Nem loggol többet, mint az FF, ugyan olyan, mintha használnád a google keresőt, akár a weblapon, akár FF-ben integrálva, csak a Chrome rá is keres gépelés közben, amit persze ki is lehet kapcsolni.
  • Ability
    #79
    Elhiszem, hogy hihetetlen, de tényleg a Safari 4 (és persze az új frissítésekkel együtt) a leggyorsabb, legmodernebb, legszabványosabb böngésző. Az, hogy mennyire kényelmes, meg hogyan működik, és mire használják más kérdés.
  • Ability
    #78
    Persze a tömeges "transzformálásnál" nem azonos tartalmat kapna mindegyik elem, nem "központilag" lenne felülbírálva a CSS. Majd az SG fórumán keressetek egy olyan topikot, ahol be van téve Csuwwi topic redesign scriptje.
  • Ability
    #77
    Nem sűrűn. Webkiték eléggé vezetnek, Opera kezd közelíteni, jól is áll nagyon, de azért még van hova fejlődni, FF meg nekem érezhetően sokkal lassabb. Érdekes egyébként, hogy a Chome-ban az FF JS motorja van, csak éppen fényévekkel lassabb volt FF-ben minden művelet, mert a Webkit motor fejlettebb, gyorsabban renderel, fejlettebb DOM "kezelés" van benne.

    Amúgy eskü csinálni fogok egy tesztoldalt, egy mindenre kiterjedő tesztoldalt. Nem valami szintetikus, pontszámos, grafikonos szart, hanem amit élőben ki lehet próbálni. Hogy pl. mi történik akkor, ha megnyitsz egy 10 megás plain/text állományt, és megpróbálsz benne keresni. FF kifagy a fenébe, vagy csak "A program nem válaszol" huzamos ideig. Ha ezzel még nem is sikerült elérni a kívánt hatást, akkor ha rányomsz a találatok kiemelésére (és a file-ban nagyon sűrűn előforduló kifejezésre keresel), akkor garantáltan befagy. Míg Operában mintha mi sem történt volna, rögtön ugrik első találatra, többit meg kiemeli. Vagy lehet játszani az átlátszó PNG képekkel, vagy a CSS opacity tulajdonságával. Vagy lehet olyat is játszani, hogy vannak azonos, sokszor ismétlődő formázott blokkok, mondjuk úgy 200, mindegyik tartalommal, aztán ráeresztesz egy JS-t, ami DOM-mal átalakítja az összeset. Kicseréli a benne levő tartalmat, más CSS tulajdonságokat kapnak, stb. És nem is kell mérni hozzá, lehet majd látni a különbségeket. Persze gondolnátok, hogy ezek szélsőséges példák, pedig nem azok, főleg ez az utolsó. Bár egy oldalon valszeg nem fogtok ilyet csinálni, de jól tükrözi a renderelési sebességet és társait, szóval ez számít oldalbetöltésnél is. Amúgy el kell mondanom, hogy az FF 3.5 lehet rácáfolna most pár dologra, pl. az utóbbi példa a 3-as verziónál rohadt nagy lassúságot mutatott a többi böngészőhöz képest, míg 3.5-ben nagyon nagy javulás mutatkozott meg.
  • [HUN]FaTaL
    #76
    Volt 9.64es beconfigolt operám, áthúztam a profilt, mostmár azért kezdem belakni a böngit. :) Magyar Opera Blogot meg szoktam néha olvasni, jó kis oldal. :)