155
  • Penge4
    #155
    A Chrome-ot ugye a saját Task managerében nézed (Stat for Nerds), különben nem is lesz több 50 megnyitott tabnál sem, mert minden tab külön processz, amit te látsz az pedig a főprocessz tabok és pluginek nélkül. A Flash is szépen megzabál 20-30 megát alapjáraton, ezt sem látod a Windows task managerben.

    Ha pedig az Opera 280 megát fogyaszt 2 tabnál, akkor vagy valami webkettes OS-t futtatsz mindkét tabon HD videóval, vagy valami nagyon nincs rendbe nálad.
  • Sir Ny
    #154
    neked talán ennyit memóriát fogyaszt az opera, de nekem nem :)
  • Sir Ny
    #153
    ezt írtam:
    "hogy nem nyilvános, hogy nem tehetem fel az oldalamra az esgés fórummotrot,"

    ugye, hogy mindjárt nem jó rá a válaszod? az sgforum-ot nem tehetem föl az oldalamra, mivel nem nyílvános. maximum egy frame-vel beilleszthetem, de ugye akkor is az sg szerverén marad.
  • Epikurosz
    #152
    2 megnyitott fül:

    Opera 10: 280 MB lefoglalva a memóriából
    Google Chrome: 42 MB ........"......................

    A számok makacs tények.
  • Penge4
    #151
    "nem értem egyébként mi bajod az esgés fórummotorral, szerintem az az egyik legjobb"

    Szerintem az előbb elég érthetően leírta. Gyk.: Nem dinamikus a szélesség, ergo, nem lehet normálisan zoomolni.

    "csak az a baj, hogy nem nyilvános"

    http://sgforum.hu/
    Kicsit puritánabb, mint az eredeti SG, de legalább ingyenes. Vagyis adware, de manapság már majdnem mindenki rendelkezik reklámblokkolóval. :)

    "hiszen miér is osztaná meg bárki is igyen amit csinált..."

    Nem tudom, talán valamelyik Open Source közösség tevékeny tagjait, vagy a rengeteg freeware fórummotor fejlesztőit kéne megkérdezni.
  • Sir Ny
    #150
    a joomle nem egy fórummotor, hanem egy portál. nem értem egyébként mi bajod az esgés fórummotorral, szerintem az az egyik legjobb. csak az a baj, hogy nem nyilvános, hogy nem tehetem fel az oldalamra az esgés fórummotrot, hiszen miér is osztaná meg bárki is igyen amit csinált...
  • Penge4
    #149
    Ctrl+F12->Haladó->Tartalom->Oldal tulajdonságai-> innen kellett volna kitörölnöd a Google-val és Adwords-szel kapcsolatos dolgokat.

    De a Cookie-kkal szerintem ne szórakozz, mert amit az oldal úgy gondol, hogy el kell fogadnod, azt vagy elfogadod, vagy hibásan működik utána az oldal, vagy sehogy.
  • Epikurosz
    #148
    végülis töröltem cachet, minden sütit, és sikerült belépni, de úgy, hogy gyorsan rákattintottam alul a Csak HTML nézetre.
  • Epikurosz
    #147
    Megette az idegeim ez a kiba..tt Opera. :-(
  • Epikurosz
    #146
    Ha még erre jár valaki, van egy kérdésem:

    Opera 10-ben elutasítottam egy Google Adwords sütit, és azóta nem tudok belépni a Gmailes fiókomba.

    Beírom a nevem, a jelszót, és nem történik semmi, hibaüzit sem ad.

    Google Chrome-mal simán be tudok lépni.

    Felveetem utána a megbízható helyek közé az adwords.google.com-ot, de nem segít.

    Hátha ti....
  • [HUN]FaTaL
    #145
    PH-n válaszoltam. :D
  • Baldric
    #144
    OFF: Úgy döntöttem hogy picit továbbfejlesztem a korábban belinkelt, csak gyorsan összecsapott szövegmentős scriptet, szívesen várnék ötleteket hogy milyen művelet lenne még hasznos a szövegmezőknél.
    Nekem egyelőre annyi jutott eszembe, hogy teszek bele két gombot amikkel lehet nagyítani és kicsinyíteni a szöveget, valamint a teljes szövegdobozt. Meg egy kis progress bar-t is megjelenít majd, ami mutatja hogy mennyi szöveget tud még eltárolni a sütikben.
  • Penge4
    #143
    FTP-n már kint van a végleges 10-es!
    English, International

    Az 1750-es build lett az, a verziószámban nincs változás.
  • Epikurosz
    #142
    Egyébként nem baj, ha a böngésző nem tölt le mindent a gépemre.
  • Epikurosz
    #141
    Hülye lennék ellenőrizgetni ...azokat. Leöltöttem Chrome-mal.
  • Penge4
    #140
    Nálam sem működik Opera 10 RC2-vel. Ellenőrizd az userscripteket, usercss-ket és a reklámblokkolási listádat.
  • [HUN]FaTaL
    #139
    Egyébként nekem tökéletesen megy Opera 10 RC2vel a link, amit adtál.
  • [HUN]FaTaL
    #138
    Jól van, elrontottam a linkelést, mindegy. :D
  • [HUN]FaTaL
    #137
    Szedd innnen:

    [URL=http://www.usite.hu]

    vagy

    [URL=http://www.ipon.hu/site/utils]

    Ugyanaz az adatbázis.
  • Epikurosz
    #136
    Ez a link Opera 10-zel nem müxik:
    http://www.avg.hu/index.php?viewpage=avgfree-000

    A gombra kattintva, miután letelt a perc, semmi nem történik.
  • [HUN]FaTaL
    #135
    Á megtaláltam, köszönöm, mostmár működik. :)
  • [HUN]FaTaL
    #134
    Stíluslapoknál nem lesz bekapcsolva, meg a saját stíluslap. Hol kell ezeket beállítani pontosan?:)
  • Baldric
    #133
    Bocs hogy visszakérdezek, de nem biztos hogy jól értelek, az opera tartalomszűrőjével rejted a képet, a mögötte lévő téglalapot meg az element hidingal, és a téglalap jelenik meg újra?
    Ha csak a userjs-es megoldást használod akkor ez lehet azért, mert nem menti el a sütit. Ha a teljes element hidingot használod akkor meg a legvalószínűbb hogy nincs bekapcsolva az AdBlock+ a stíluslapoknál, illetve nincs beállítva hogy saját stíluslapot is mutasson (nézetek kezelésénél beállíthatod).
    De az nem lehet hogy csak egyszerűen elfelejtettél az adblock menüjében rákattintani az "accept changes and reload stylesheets" menüelemre?
  • [HUN]FaTaL
    #132
    Mármint a képet az Opera tartalomszűrője rejti el.
  • [HUN]FaTaL
    #131
    Felraktam ezt az element hidingot. Jó is lenne, de ráklikkelek hogy mit rejtsen el, pl. ph-n a főoldalon a hírdetést (a képet elrejti csak a téglalap marad ott, üresen), el is rejti, azonban mikor az oldalra frissítek újra megjelenik. Mitől lehet ez?
  • Baldric
    #130
    Örülök hogy feltetted máshova is, csak sajnos még van benne egy hiba, ha túl lépsz a karakterkorláton akkor elveszik az egész, meg más hiba is lehet, hiszen csak elég gyorsan összecsaptam.

    Egyébként van még más saját gyártmányú scriptem is, majd valahogy azokat is megosztom.
    Az egyik egész hasznos szerintem, már évek óta használom állandóan, a google oldalaira tesz egy apró kategóriákra osztott menüt, ennek gombjaira kattintva rákeres a googlebe beírt szóra, keres a wikin, szótárakban, youtubeon, stb...
  • [HUN]FaTaL
    #129
    Köszi az element hidingot. :)
  • [HUN]FaTaL
    #128
    Ja itt is fent vagy? Akkor nem töröm magam. :D
  • [HUN]FaTaL
    #127
    Utólagos engedelmeddel a hozzászólást belinkeltem az ITCafé/Prohardver opera topicjába. Írták is, hogy köszönik és jó lesz. :) 2500ig karakterig tud tárolni ugye?:)
  • Penge4
    #126
    Ok, mindenesetre köszi. Ha ez tényleg bug, akkor jelentsd az Operának, hátha még ki tudják javítani a megjelenésig. Vagy legalább a következő verzióban.

    De tényleg jó lenne, ha az Operában is alap lenne ez a funkció. Egyszer már kértem, de ahogy elnézem olyan funkciók sem valósulnak meg, amiket jóval többen kérnek a wishlisten.
  • Baldric
    #125
    Egy süti 4 kbyteot tud tárolni, gondoltam a szöveget több sütiben tárolom el, mivel az Opera 20 ilyen 4 kbyteos sütit tud kezelni lehetséges lett volna a 80 kbytenyi szöveg eltárolása, de valószínűleg js bugot találtam.

    Hiába tárolja el az opera mind a 80 kbyteot, a js csak 4-et tud kiolvasni, szóval nem tudom jelentősen növelni az eltárolt szöveg méretét :(

    Annyit tudok tenni hogy ha túl lépné ezt a 4 kbytos korlátot, akkor ne törlődjön az egész, csak vágja ki azt ami még épp elfér, ezt meg is csináltam, de nem tudom valamiért feltölteni, majd megoldom később, de már ideje lenne dolgoznom :(
  • Epikurosz
    #124
    Wow! Mobilon jól tördel az Opera!
  • Baldric
    #123
    Elvileg valamivel kevesebb mint 4000 betűt kéne tárolnia, de megpróbálom megoldni hogy még többet tudjon.
  • Penge4
    #122
    Néhány script nem is működik, ha nincs a neve végén a .user.js
    Volt ez az oldal (az Operás userscript adatbázis), ami érdeklődés hiányában nem üzemel, jó lenne feléleszteni.

    Egyébként ez a textbox visszaállító js, amit írtál sokkal jobb, mint amit eddig ismertem, annál mindig rá kellett kattintani a "Repopulate Form" mezőre, és mindenhol megjegyezte, így zavaró volt, hogy akkor is kiírta, mikor csak egy formban kerestem valamire.

    Azt még nem lehetne valahogy megoldani (vagy cookie függő), hogy hány karaktert tároljon? Mert nem találtam utalást erre a js-ben, de teszteltem és kb 2500 karakternél nem tárol többet. Tudom, extrém használat, de van, mikor éppen "regényt" írok egy hozzászólásban és akkor is jó lenne ezt használni, mert kényelmesebb, mint a jegyzetek panel.
  • Baldric
    #121
    Az element hidingot nem ismertem, köszönöm.

    A grasemonkey kompatibilis userjs-ek alapból az oldal betöltésekor futnak le (ha a fájl neve valami.user.js), de lefuthatnak az oldalba beágyazott scriptek előtt is (ha csak valami.js), akár felül is írhatják azokat, például az sg és sok más oldal is a reklámok egy részét js-el töltik be, greasemonkeyval megtehetjük hogy miután ezek a reklámok megjelentek eltüntetjük őket, userjs-el viszont meg is akadályozhatjuk hogy betöltsenek.
  • Epikurosz
    #120
    Egyébként az Opera már 2004-ben bejelentette, hogy sikerült kiküszöbölnie a vízszintes görgetés szükségességét; pedig nem.
  • Penge4
    #119
    "az adblock is jobb egy picivel"

    A Lex1-féle element hiding-ot ismered? Ettől szerintem nem jobb az Adblock Plus.

    "például nagy előnye hogy az user scriptek az oldal betöltése előtt, vagy közben is lefuthatnak"

    Én azt vettem észre, hogy Operában mindig azután alkalmazódik az userjs hatása, miután az utolsó kép is betöltődött (vagy Esc-et nyomtam), különben nem.

    A YouTube letöltés még kiegészíteném két oldallal:

    http://mediaconverter.org/
    http://vixy.net/

    Ezek át is konvertálják flv-ről, amire akarod. Ezt is lehetne automatizálni egy bookmarklettel.
  • Epikurosz
    #118
    Jut eszembe: évekkel ezelőtt rengeteg HTML weblapot szerkesztettem, sőt Java szkripteket is írtam.
    Amikor táblázatot ilelsztettem be egy honlapra, kínosan ügyeltem arra, hogy a méretezés automatikus legyen (nem pixelbe megadni a méreteekt, hanem százalékban, ám!).

    Erre a pofonegyszerű dologra ezek az esgés programozó fiúk évek óta nem képesek.
    Ráadásul, vannak fejlett, ingyenes fórummotorok, - talán az egyik a Joomla? - azokat is lehetne implementálni, gondolom a migráció megoldható.
  • Penge4
    #117
    A hibatűréshez annyit, hogy van olyan része, amiben az Opera a legjobb.

    Próbálj meg <object embed> taggel beilleszteni mondjuk egy shoutboxot valahova hibás MIME type-al. Az Opera gond nélkül felismeri, míg az FF, Chrome és IE csak egy üres dobozt jelenít meg.
  • Epikurosz
    #116
    Köszönöm a válaszodat, tényleg az a gond ezzel az ósdi SG-s fórummal, amit írtál (csesszék meg).
    A stíluslapok elkészítésével nem foglalkozom, sem css-sel, még a Javascripttel sem, mert böngészni akarok, nem programozni.
    Na, mindegy, a többi webhelynél nincs ilyen probléma. Igazából, odajutottam, hogy telepítve van a gépemre az IE, FF, Safari, Opera, Chrome, és mindig a leginkább megfelelőt indítom az adott honlaphoz.

    Sza ez az egész HTML.
    Látásromlásért be kellene perelni az egész brancsokat, több száz millió dollárra.
    Az ember nem azért vesz pc-t, és netezik, hogy taccsra tegyék a szeme világát.