252
Otthoni 3D film nézés
  • CSOCSO
    #132
    Nem zaklat a smart tv. Van kis dobozom ami tudja a hulut, netflixet, youtubeot meg valami olyan masik progi amiben benne van tobbszaz online adas mint a red bull tv tol elkezdve a college humoron keresztul a MINDEN. Sosem hasznalom.

    Amugy remelem barki akinek HD tv je van az mar nem divxezik hanem x264 es mkv fileokat tolt. 720p minimum.
  • karajjj
    #131
    102 centis aktív samsung, és nem smart :D mindenáron azt akarták rámbeszélni (gondolom nekik nagyobb biznisz) de mivel pc-re kötöttem, nekem nem kell smart, este kirpóbáltam vele az avatart, hát meglepődtem, hogy milyen szép képe van :D
  • CSOCSO
    #130
    :) udv
  • karajjj
    #129
    + fav, beszereztem én is egy 3D-s szépséget
  • CSOCSO
    #128
    jo kerdes. Amugy 1.4 se kell. Az erositom is csak 1.3at tudja de azzal is megy a 3D
  • Elar
    #127
    Sziasztok
    Azt meg tudja valaki hogy "muszáj" a 1.4 HDMI-HDMI kábel a számítógép és a TV közé vagy elég a DVI-VGA kábel is a 3d-hez?
  • Krita
    #126
    Köszönöm a gyors választ!!!! Nem akartam ügyfélszolgálattal vacakolni, de iagazd lehet, h így nem fogja senki tudni... remélem iagzad lesz és gyorsan megy majd:)
  • Gigabo
    #125
    Innen így tuti nem tudunk segíteni. Nekem is smartom van, felhívod az ügyfélszolgálatot 3 perc alatt megoldják, mert fel tudnak csatlakozni a gépedre és visszaállítani. Hajrá!
  • Krita
    #124
    Azta, valaki SOS nincs közelben? Fel akartam venni a vízilabdmeccs egy részét és valszín valamit elnyomkodtam, mert valami hibaüzenetet ír ki. Samsung Smartról nézem, valaki?
  • Aspyrin
    #123
    egész jó a közvetítés, kb. 95%-ban élvezhető a 3d hatás :)
  • CSOCSO
    #122
    kivancsi voltam, hogy magyarorszagon is van-e ilyen csatorna. Megvan az egesz nyito ceremonia az olimpiarol 3D ben. Nagyon szepen megcsinaltak.
  • Aspyrin
    #121
    tegnap néztem (m3d-n), miért kérdezed?
  • CSOCSO
    #120
    nem tudom, Magyarorszagon nem biztos hogy van ilyen adas de a torrentekrol esetleg beszerezheto. Amerikaban van kulon adas.
  • Attila8805
    #119
    Méé lehet? :D
  • CSOCSO
    #118
    Olimpiat valaki nezi 3d ben?
  • CSOCSO
    #117
    A tv nek es a szemcsinek szinkronban kell lennie. Maskepp nem mukodik. Felesleges abban gondolkodnod, hogy majd te osszehekkeled a filmet.
    Media lejatszo meg hiaba adja igy vagy ugy a kepet a lenyeg a tv kepfrissiteseben rejlik. Es mindegyik tv mas egy kicsit. Nem mukodne. Ha tv-t akarsz venni es a passziv meg az aktiv tv ara kozott nincs kulonbseg vegyel passzivat. Nekem aktiv van es nem fogom lecserelni azert mert kijon neha napjan egy 3d film. most a Lorax ra varok. Az utolso uj 3d film meg kb a john carter volt majdnem ket honapja.
  • Inquisitor
    #116
    Nem nevezném "sima tévének" őket. Egyrészt tudnia kell lekezelni a kétszer annyi képkockát, ehhez kell ugye HDMI 1.4 vagy hasonszőrű DP. A másik meg az, hogy ilyen TV eleve 100/120Hz-es, mert ha nem 50/60 félképet kapnál szemenként marha gyorsan berókáznál tőle ...
    Én speciel a passzív szemüveges témára adnám voksomat és ne feledjük aktív szemüvegesből is van nem kevés, ami felezi a képsorok számát 3D-ben.
  • lewele
    #115
    Sziasztok!
    Az aktív szemüveges 3d tv-k ugye úgy működnek, hogy egyszerre csak az egyik szem látja a képet. Akkor a tv az egy normál tv, csak rácsatlakozik a szemüvegre.
    Emiatt arra gondoltam, hogy lehetne készíteni egy olyan médialejátszót, ami rácsatlakozik a szemüvegre és így maga a lejátszó küldi a képeket felváltva a tv-re miközben szintén ez a lejátszó vezérli a szemüveget.
    A HDMI kábel képfrissítése 50Hz tehát a két szemnek két különböző 25Hz-es videó jut.

    Mi a véleményetek erről?
  • CSOCSO
    #114
    zsir
  • Aspyrin
    #113
    Nálam megy, klassz! :)
  • Danecay
    #112
    Köszi! Sejtettem, hogy feleslegesen van bonyolítva.
  • CSOCSO
    #111
    mind ugyan az. mindenki mashogy nevezi el. kb mintha magyarok ugy neveznek el hogy egymas alatt vagy alul felul stb
  • CSOCSO
    #110
    nem
  • Danecay
    #109
    Nekem az ez egyszerű kérdésem lenne, hogy az Above Under és Over Under valamint a Top and Bottom (TAB) között van e bármilyen különbség, vagy csak a megnevezések vannak teljesen feleslegesen bonyolítva, és ha igen akkor mi a búbánatnak. A különböző gyártóknál más és más a megnevezés? Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat a legtöbben a technika legalapjaival sincsenek tisztában így meg még pluszban megvariálják a nagy semmit. Érdekes, a Siede by Side, (SBS) az mindenhol Side by Side, nincs 10 féle neve. Ha mégis lenne különbség, akkor leírná valaki, hogy mi?
  • torma1
    #108
    Sziasztok. Ha letöltök egy 3d-s filmet ott lehet választani hogy 2d-ben nézzem? Van rá lehetőség?
  • CSOCSO
    #107
    Journey 2 nagyon jo lett! A film kozepes de a 3D nagyon zsir! Kotelezo mindenkinek :)
  • Inquisitor
    #106
    "Nekem a 3D-s tv-nél mindig a hologramos kép ugrik be, mintha 2 rétegből állna a film, és csak egy kicsit jön elő a 3D hatás"

    Te se láttál még hologramot akkor. :D
  • CSOCSO
    #105
    A tv meret a lenyeg. Egyertelmu, hogy IMAX et semmi nem fogja vissza adni. En nagyon is szeretem a 3D-t az en tv men. ( 188cm)
  • zoliii
    #104
    Az otthoni 3D-s tv-zés, nem tudja vissza adni az Imax 3D mozis élményt! :D
    Az tényleg hozza a 3D élményt! Nekem a 3D-s tv-nél mindig a hologramos kép ugrik be, mintha 2 rétegből állna a film, és csak egy kicsit jön elő a 3D hatás, míg az Imax 3D mozinál, olyan mintha térben is a filmben lennék! ennyi erővel lehetne 4D-s tv is , ahol illat kapszulák is lennének a tv-hez. 5D-nél meg még lenne a tv-hez mozgó ülés is! :D
  • malcso
    #103
    Tisztelt Gyülekezet!

    Magam is megjártam a poklok kálváriáját 3D ügyben mert szinte senki nem ért a témához!
    Elmondom: LG 42LW579S Tvm van. Azért vettem, mert 65 éve fotózom (korábban is csináltam 3Ds FF képeket, de most megjelent a FUJI Real 3G W3 3Ds fényképező, ami a képek mellett HD videót is tud! Egy hónapomba tellett mire kiderítettem, hogy az LG TVa Fuji formátumot lejátssza-e! Igen!
    2. Interneröl letöltött filmek Pl: Avatar, vagy a Hupikék, legnagyobb megdöbbenésemre nem működtek a TVn. Fogtam egy filmet a Pendriven és elmentem a Media Marrkt-ba, játsszák már le egy LG TV-n hátha az enyémmel van baj! Nem ment! Na próbáljuk meg egy Samsungon! Gond nélkül ledarálta! Kiváncsiságból elmentem a Sonyhoz is , ott a TV még a Pendrivét sem volt hajlandó felismerni!

    Konklúzió! A netről letöltött folmek ha a hangjuk DTS az LG nem játssza le, a Samsung igen! A Sony a másolásvédelem hiánya miatt semmi netről letöltött filmet nem játszik le! Azért megolgottam a bajt, mert a DTS hangú 3Ds filmeket átkódoltam sztereóra (nincs házimozi rendszerem 5.1) így most minden megy.
  • malcso
    #102
    Tisztelt Gyülekezet!

    Magam is megjártam a poklok kálváriáját 3D ügyben mert szinte senki nem ért a témához!
    Elmondom: LG 42LW579S Tvm van. Azért vettem, mert 65 éve fotózom (korábban is csináltam 3Ds FF képeket, de most megjelent a FUJI Real 3G W3 3Ds fényképező, ami a képek mellett HD videót is tud! Egy hónapomba tellett mire kiderítettem, hogy az LG TVa Fuji formátumot lejátssza-e! Igen!
    2. Interneröl letöltött filmek Pl: Avatar, vagy a Hupikék, legnagyobb megdöbbenésemre nem működtek a TVn. Fogtam egy filmet a Pendriven és elmentem a Media Marrkt-ba, játsszák már le egy LG TV-n hátha az enyémmel van baj! Nem ment! Na próbáljuk meg egy Samsungon! Gond nélkül ledarálta! Kiváncsiságból elmentem a Sonyhoz is , ott a TV még a Pendrivét sem volt hajlandó felismerni!

    Konklúzió! A netről letöltött folmek ha a hangjuk DTS az LG nem játssza le, a Samsung igen! A Sony a másolásvédelem hiánya miatt semmi netről letöltött filmet nem játszik le! Azért megolgottam a bajt, mert a DTS hangú 3Ds filmeket átkódoltam sztereóra (nincs házimozi rendszerem 5.1) így most minden megy. Tisztelt Gyülekezet!

    Magam is megjártam a poklok kálváriáját 3D ügyben mert szinte senki nem ért a témához!
    Elmondom: LG 42LW579S Tvm van. Azért vettem, mert 65 éve fotózom (korábban is csináltam 3Ds FF képeket, de most megjelent a FUJI Real 3G W3 3Ds fényképező, ami a képek mellett HD videót is tud! Egy hónapomba tellett mire kiderítettem, hogy az LG TVa Fuji formátumot lejátssza-e! Igen!
    2. Interneröl letöltött filmek Pl: Avatar, vagy a Hupikék, legnagyobb megdöbbenésemre nem működtek a TVn. Fogtam egy filmet a Pendriven és elmentem a Media Marrkt-ba, játsszák már le egy LG TV-n hátha az enyémmel van baj! Nem ment! Na próbáljuk meg egy Samsungon! Gond nélkül ledarálta! Kiváncsiságból elmentem a Sonyhoz is , ott a TV még a Pendrivét sem volt hajlandó felismerni!

    Konklúzió! A netről letöltött filmek ha a hangjuk DTS az LG nem játssza le, a Samsung igen! A Sony a másolásvédelem hiánya miatt semmi netről letöltött filmet nem játszik le! Azért megolgottam a bajt, mert a DTS hangú 3Ds filmeket átkódoltam sztereóra (nincs házimozi rendszerem 5.1) így most minden megy.
  • CSOCSO
    #101
    fat el feleslegesen maceraskodsz. vegyel egy wdtv-t. western digitalnal egy ilyen kis doboza amirol filmeket lehet nezni. rakeresel a wdtv livera biztos hogy megtalalod honnan lhet venni. lejatszik 3d filmeket is.
  • Mlaci14
    #100
    Ja igen,azért írtam hogy nem jó az ntfs mert a tv nem ismeri fel...
  • Mlaci14
    #99
    Igen igen,a külső merevlemez (hdd) ntfs-formázással van megoldva gyárilag,mint egy winchester,ha más módon formázom,(exFAT32) akkor max 4 GB fér rá (egyszerre,egy fájl mérete csak ennyi lehet),akkor eltudnád mondani hogy hogyan lehetne ezeket a filmeket feldarabolni pl úgy mintha lemezek lennének,ja és mellesleg eltudnád bővebben is mondani ezt a "WDTV Live"-ot?Nem sok mindent találtam róla az interneten...

    Előre is köszi.
  • CSOCSO
    #98
    olvass vissza
  • Mlaci14
    #97
    Sziasztok!

    A problémám az lenne hogy van egy 3D-s televízióm,típus szerint: Sony Bravia KDL-37EX720,ezen szeretnék 3D-s filmet nézni,de a letöltött filmek,amelyek normálisak 16 GB körüliek,nos ezeket milyen módon tudnám levetíteni a tv-n,egyáltalán lehetséges-e ezt megoldani,és ha igen,a tv fel e fogja ismerni hogy a film 3D-s?

    A segítséget előre is köszönöm!

  • CSOCSO
    #96
    ilyen atalakitorol csak a mitsubishi tvkrol hallottam.
    Van tobb fele 3d video a neten. A legtobbet hasznalt az SBS azaz sideByside ami ket kep egymass mellett. Es a tv majd egymasra rakja oket. Van above under vagy over under ami ket kep egymas alatt.
    Az a doboz meg arra kellett, hogy ezeket a jeleket atalakitsa checkeredboxra amit mondjuk sakktablanak kell elkepzelni. De ez csak a 2010 es elotti mitsu tvknel volt.
    Egyertelmu, hogy manapsag az ilyen divx meg xvid videok felejtosek. MKV file ami manapsag nagyon elterjedt. Ezek mind HD filmek.
    Sony tvn van usb bemenet? Ha igen akkor oda dugjatok a hdd-t vagy memoria sticket. Ha nincs akkor vegyetek WDTV Live ot.
    Tv-n ne felejtsetek el beallitani, hogy 3d-t neztek. Es a modot is, hogy side by side vagy above under stb.

    Ha 1 kepet latsz nehol homalyosan akkor az mar 3d.
  • HKhkhkhk
    #95
    Sziasztok!
    Én is segítséget szeretnék kérni. Induljunk ki onnan,hogy nagyon hülye vagyok a dologhoz, de megoldást keresek a problémára. Elolvastam az eddigi leveleket, de nem sokat értettem.
    Vettünk egy 3D Sony tv-t bluray-el. A fiam letöltött a netről mindenféle formátumban 3D filmeket, hogy majd a tv-be vagy a bluray-be bedugjuk a winchestert és nézni tudjuk. Mi kis naív:)
    Azt hallottuk,hogy van valami átalakító amit a winchi és a tv közé kell berakni, 10-15e ft és minden 3D formátumot átalakít olyan jellé amit a tv érzékel. Na, de mi az?
    Segítségeteket előre is megköszönve:HK
  • CSOCSO
    #94
    Lesz mit nezni a kov napokban... TinTin es Immortals 3Dben..
  • goso
    #93
    Köszönöm a válaszokat