252
Otthoni 3D film nézés
  • CSOCSO
    #92
    LOL :D
    Igy azert ne nezz egesz filmeket meg:)
    bandzsitva meg egy fel perces videot is faraszto vegignezni!
    Itt egy jo video a youtubeon
    A lenyeg hogy a ket fekete pont koze teszed az ujjad. Majd az ujjadat kezd a szemed fele huzni lassan. A ket fekete pont elkezd kuszni egymas fele es mikor ossze ernek akkor kell atvaltanod a fokusz mikozben bandzsitasz, hogy egy 3. kozepso kepet lass elesen.
    Nem konnyu de ha megvan akkor konnyu fokuszban maradni. Mindaddik amig nem valt a kep. Ilyenkor szinte mindig azonnal elveszted a fokuszt. Tehat igy akar egy ilyen alice filmbemutatot is nehez vegignezni.

    Alice 3D

    Ami erdekes, hogy a gepemen van egy par SBS film. Ezek a filmek egyaltalan nem neznek ki olyan 3dsnek bandzsitva mint az alice bemutato. Nem tudom miert van ez.
    Egy szonak is szaz a vege. Nem neznek bandzsitva semmit tobb mint 1 percnel. SBS filmek pedig 3D tv re lettek keszitve nem bandzsitasra.
    Meg egy 24" es moncsit is gagyin kicsinek latszodik a bandzsitott kep. Elvezhetetlen.
  • CSOCSO
    #91
    igy van... valoban olyan mintha a kep a tv ben melyen lenne de ez ettol meg nem 3d. Es nem fog a haz ugy kinezni mintha messzebb lenne mint a fa vagy a csako.
  • Cvd
    #90
    Gyanús hogy az egy SBS 3D-s verzió. Úgy néz ki mintha ugyanaz menne mindkét oldalon, de valójában a a két szemnek szánt két kép van rajta, nyilván szinkronban és kis különbséggel, ezért tűnik ugyanannak. Viszont semmiféle bandzsítós trükk nem fog belőle 3D-t kihozni, olyan hardver (TV, projektor) kell hozzá ami ebből 3D-t csinál.
  • lac coo
    #89
    Hogyne lenne parasztvakítás, egyszerűen egy 2D tartalomban nincs semmiféle információ a távolságokról, és nincs adat arról, hogy mit látna a másik kamera kissé oldalra tolva ...

    Áll egy ház előtt két ember a képen egyik a fal előtt 5 méterre másik meg 8 méterre, szerinted honnan találja ki melyik hol van a térben ??? :)

    Olyan ez mint régen a feketefehér tv-k előtt a színes üveg ;)
  • goso
    #88
    Sziasztok letöltöttem egy filmet ami 2 részre van osztva középen és a bal és jobb oldalon ugyanaz megy. Azt olvastam, hogy ilyenkor a bal szemnek kell a film jobb részét a jobb szemnek pedig a film bal részét néznie vagyis bandzsítani kell. Az a kérdésem, hogy ezt valahogy máshogy is meglehet csinálni? Van Imax es szemüvegem, de az szerintem nem szükséges hozzá. Válaszokat előre is köszönöm.
  • dugika12
    #87
    2d bol 3d be konvertalas nem parasztvakítás, ha jó minőségű (lehetőleg hd) digitális tartalmat nézel meg vele. Persze csak mélységében nyújt 3d hatást. Pl egy LG cinemaxon nagyon jó.
  • Seth
    #86
    Rendben, köszi
  • CSOCSO
    #85
    media box semmit nem kodol. Normalisan lejatsza a ket kepet egyszerre a kepernyon. A tv-t atallitod Side by Side 3d re es a tv kettevalasztja a kepet es egymasra teszi. Ekkor lesz homalyos es lathato 3d ben ha a szemcsit felveszed.
    Tehat igen. az SBS (ket kep egymas mellett) MKV filet felmasolod a merevlemezre es kesz
  • Seth
    #84
    Üdv

    Egy ismerősöm megkért, hogy szedjek le neki 3d filmeket. Már szedtem is párat,de nem is ez most a lényeg.
    A tv-hez vmilyen hdmi-s media box-ot akar venni, mittudomén mekkora wincsivel,ez sem lényeges. Hanem az, hogy ha erre a media box-ra feltöltök neki 3d filmeket(mkv,1080p),akkor azon keresztül a tv fogadja rendesen a 3d jelet,nem kódolgatja az a médiabox, vagy csak akkor működik a dolog,ha közvetlen a tv-re van kötve egy pendrive vagy külső merevlemez ?
    A tv pontos típusát most nem tudom, de vmilyen samsung smart 3d

    Remélem érthető a kérdésem :D
  • CSOCSO
    #83
    Szia. 2d bol 3d be konvertalas szerintem csak valamifele parasztvakitas. Vegulis ad egy melysegerzetet a 2d filmnek mintha melyebben lenne a tv ben de igazabol a "fa nem lesz hatrebb a csavo mogott".
    Nem csak a bluray jatszik le 3d filmeket. Xboxon es PS3 on is van egy tucatnyi jatek ami 3ds.
    Ezenkivul a WD TV Live is lejatszik barmi letoltott 3d MKV formatumot.
  • Origo21
    #82


    Sziasztok ,tegyetek helyre ha már van ilyen topik az oldalon!

    Olyan kérdésem lenne hogy tv vásárlás előtt állunk a párommal,és tapasztalokat gyüjtök hogy van e értelme 3d-be ruházni. Nézegettem hogy
    az idei modellek már tudnak 2d-böl 3d-be konvertálni ezt valaki elmondaná nekem hogy mit takar?!
    Illetve a sima 3d-s tévék csak 3d bluray lejátszón képesek 3d filmeket játszani.
    Illetve vannak már elérhető 3d-s adások valahonnan?
    Megy egyszer ne haragudjatok ha rossz helyre írtam,de teljesen kezdő vagyok!

    Segítségeteket előre is köszönöm!!!

    Üdv Norb!
  • pittyike
    #81
    Sziasztok
    Én is megvettem a saját samsung 3d tvmet és nagyon szeretek rajta filmet nézni szerelmemmel.Van egy kedvenc webáruházunk ahonnan elérhető áron eredeti 3d bluray filmeket tudunk rendelni, megbizhatóan szállítják ki és gyorsan.Én mindenkinek tudom ajánlani hogy próbáljátok ki az otthoni 3d film nézést.Itt van egy filmlista amin meg lehet nézni hogy milyen 3ds filmek vannak most éppen raktáron de a kínálat állandóan frissül.
    Remélem segítettem valakinek.
  • CSOCSO
    #80
    aktiv szemcsi:
    -tolteni kell vagy elemet kell bele venni.
    -ki be kell kapcsolgatni
    -neha elvesztheti az infrared jelet, szerencere ez alig fordul elo
    -sotetebb lesz a kepernyi miatta.

    Nem tudom mik a hatranyai a passziv 3d nek.
  • Afe
    #79
    Én az MM-ban néztem LG passzív, és a Samsung aktív 3D-t.
    Magába a 3D hatásban semmi különbséget nem vettem észre.
    Mind a 2 készüléken a saját kis rövid 3D promós videók futottak, amiben kb annyi térhatást tapasztal az ember, mint az Avatar 2,5 órája alatt.
    LG-nél kicsit messzebb(4m) kellett állnom, hogy élvezhetőbb legyen, gondolom a fullhd hiánya miatt, viszont a Samsung közelről is szép volt.
    Az aktív szeműveg bemutatós, kézben tartós volt, de elkértem az eladótól azt amit adnak a készülékhez, és egy kényelmetlen hegesztőszemüvegnek éreztem a fejemen, ráadásul még sötétebb is lett a kép. A csóka szerint sokáig bírja az aksija, de 2perc után pont nálam merült le.
    A passzív szemüveggel nem volt semmi gond, leszámítva, hogy iszonyú ganyin néz ki, de legfeljebb utcán majd nem hordom:)
    Mind kettőnek vannak előnyei meg hátrányai is, legjobb ha bemész egy boltba, és a saját szemednek hiszel.
  • Suffering
    #78
    Melyiket éri meg megvenni? egy LG Cinema 3d-s tvt vagy inkább egy aktiv 3d szemüveges-et
  • CSOCSO
    #77
    Szerintem ez nem 3D tv...
    Ez meg: " 3D Color Management" csak valami kamu elado szoveg...
  • 01balu
    #76
    http://www.computeruniverse.net/products/e90375921/toshiba-regza-37xv733g.asp
  • 01balu
    #75
    Köszönöm a segítséget,de nem találok semmiféle sbs menüpontot ahol lehetne állítani!
    Nem is úgy vettem mint egy 3d tévét!
    http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://eu.consumer.toshiba.eu/en/products/tv/37XV733&ei=s0fLTvafKomh8QPA0KHPDw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CD4Q7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dtoshiba%2Bregza%2B37xv733%26hl%3Dhu%26client%3Dopera%26hs%3DweQ%26rls%3Dhu%26channel%3Dsuggest%26prmd%3Dimvns
  • CSOCSO
    #74
    Ha valakit SBS film beszerzese erdeklie ( nem ingyen - arra ott van a torrent) az erdeklodjon priviben.
    Jelenleg kb minden film ami van 3d ben megvan. Dokumentum filmek is mint a Capak vagy a Hubble stb...
  • CSOCSO
    #73
    Jo kis oldal. Par film hianyzik belole. Mint pl a furesz legujabb resze. Amerikai oldalakon megtalalod milyen 3d filmek vannak meg
  • CSOCSO
    #72
    Az olyat nem tudom, hogy fogod lejatszani. A videonak 1 filenak kell lennie es benne ket kep.
  • CSOCSO
    #71
    megveszed a NVIDIA 3d packjat, bekotod, beszerzed a filmet es elvileg ugy mennie kene. ELVILEG! Ennek annyira nem neztem utanna, de vhol olvastam rola egy ket mondatot.
  • CSOCSO
    #70
    Pont most akartam nyitni egy topikot, de lekestem rola:)

    Balu ha ket kep van egymas mellett az teljesen normalis. Ezt hivjak SBS 3d nek azaz side by side nak. A tv-den kell bekapcsolni a 3d-t es allitsd be, hogy a jel Side-by-Side azaz SBS. Ezelutan a tv osszeteszi a ket kulon kepet es vegre ugy fog kinezni mint a moziban.
    Termeszetesen ehhez nem sima papir szemcsi kell hanem elemes IRes aktive shutter szemcsi
  • 01balu
    #69
    Sziasztok!
  • 01balu
    #68
    Tegnap vettem egy tévét (full hd toshiba) és tud olyat hogy beteszek egy dvd filmet a sima lejátszóba és két képet jelenit meg egymás mellett!Ez mi pontosan ? Én úgy gondolom hogy 3d-s teknika ,ha az akkor milyen szemüveg kell hozzá?
    Köszönöm a segítséget előre is!!!!
  • karikusz
    #67
    Engem is érdekelne meghívó valahova ahonnan 3d-s filmet beszerezhetnék.
    Jöhet a privi ;)
  • Inquisitor
    #66
    Nyilván nem. Ráadásul mozikban használnak vagy 3 különböző polár szűrős megoldást, így csak ugyanolyan megoldású rendszerhez használhatnád. Ha meg olyat meg tudnál fizetni házi verzióban, ahhoz lenne szemüveg.
  • KAKOLUKIA
    #65
    Sziasztok!
    Újpesten hol lehet venni 3Ds szemüvegeket?
  • mk452001
    #64
    Üdv!
    Az a helyzet, hogy mozi után lett nálam egy polárszűrős szemüveg.
    Arról érdeklődnék, hogy normál filmeket át lehet-e alakítani olyan 3D-be, amit ez a szemüveg szeret?
    Nem vagyok valami jó a témában, úgyhogy bocsi, ha hülyeséget írok.
    Előre köszi a válaszokat
  • balazsgigi
    #63
    Mennyi különbség lehet szemüveg és ugyanolyan fajta szemüveg közt?(én most a red/cyan-t értem)
    Nekem régi,még moziban adták a Kémkölykök filmhez.A vörös az ok,de a cyan része zöldes-kék.Viszont a neten,van ilyen is,meg ami teljesen kék.Melyik a jobb?Van képbeli különbség?Most pc-n nézem power dvd-vel a filmeket.És venni szeretnék szemüveget,de nem tudom akkor milyen legyen.
  • Ferenc4
    #62
  • Egyike42
    #61
    naná, de csak mert az én problémám már megoldódott :D :D
    de ha már regisztráltam erre a ....ra akk kihasználom :D :D
  • bertino
    #60
    azert tuleled ? :)
  • Egyike42
    #59
    jó ez a fórum..kár hogy nem ir senki...aki meg véletlenül igen, az nem ért hozzá :D
  • Egyike42
    #58
    valóban szörnyen bonyolult és összetett mondat volt... xD :D :D :D
  • delta1
    #57
    Bocsi de nem értem....
  • Szigeti Norbert
    #56
    Hellosztok, olyan kérdésem lenne hogy lehet e egyszerű LCD monitoron 3d-s filmeket nézni?
  • Egyike42
    #55
    betüre pontosan irhattam volna ugyan ezt csak túl lusta voltam hozzá xD
  • delta1
    #54
    Sziasztok. Samsung 3d-s tévét vettem. Nagyon jó átkonvertálja a sima adást is 3d-re de nem az igazi. Az igazán jó minőség egy olyan alapképpel bír amikor két látszólag ugyan olyan kép jelenik meg egyszerre egymás mellett vagy egymás alatt. Ha ennél a formátumnál átrakom a tv-t 3d-re csoda ami a képernyőn megjelenik. A gondom az hogy nem sok ilyen filmet találtam. Nem tudtok valami forrást, vagy valamilyen éljárást amivel a már meglévő hd-s vagy más formátumú filmjeimet ebbe a"duplás" rendszerbe átkonvertálhatnám?
    Köszi: Csaba
  • Egyike42
    #53
    Nem tud valaki meghivót vagy ilyesmit egy torrent (vagy egyéb letöltő) oldalra ahonnan tudnék 3D filmeket leszedni?
    de nem azokat a szines izémizéket, mert az elég durván nézhetetlen szerintem :S