773
Samsung GT-S5230
  • wawaws
    #333
    Sziasztok!
    Támadt egy kis problémám a telefonommal. A kijelző jobb részét hiába nyomkodom, úgy érzékeli mintha a közepét nyomnám. Valaki írta, hogy firmware frissítéstől megoldódott ez a gondja, nálam ez nem vált be. Szervízkódot se tudok bepötyögni, menübe se tudok belemenni. Tudok még ezzel csinálni valamit vagy vihetem nyugodtan javíttatni?
    Köszi.
  • kispeki
    #332
    A szoftverfrissítés garanciavesztéssel jár, ha teheted előtte vidd be szervízbe /feltéve, hogy még garanciális/, bár szerintem ezért még akkor sem kell fizetni ha már nem az.
  • sozs
    #331
    Lehet!
    Az én verzióm: REV1.3 (*#2222)
    SW VER S5230CJIG2 (*#1234#)
  • krisz940122
    #330
    szoftverfrissítés nem segítene rajta? mondom ez most jött elő. elég idegesítő.
  • karajjj
    #329
    én sem
  • sozs
    #328
    Érdekes, de ilyennel nem találkoztam....
  • krisz940122
    #327
    az miért van, h ha lejátszok egy zenét vagy hangot, és megállítom a pillanatmegállítóval(két függőleges vonal) akkor utána nem tudom elindítani megint, tehát nem folytatja onnan ahol megállítottam, nem reagál rá. ha megállítom át se vált a háromszögre amivel indítani kéne a lejátszást. ki kell lépni és újraindítani a zenét de mindig ezt csinálja. ugyan ezt csinálja ha beletekerek. beletekerek és nem játsza tovább. ki kell lépni megint és újraindítani a zenét. ezt miért csinálja? a telefon nincs egy hónapos és eddig jó volt. remélem érthető. előre is köszi a választ.
  • kispeki
    #326
    Igen, elmagyarázza, hogyan kell frissíteni, innentől ne én keressem már ki neki, hogy milyen firmware-t szeretne! :)
  • sozs
    #325
    A linked csak frissítés, nem jár más kinézetttel (Iphone, android, Win).
    ITT van de csak Windos kinézetü, illetve egyébb érdekességek.
  • kispeki
    #324
    Itt mindent megtalálsz, részletesen le van írva, hogy hogyan kell csinálni, még az is, hogy GARANCIAVESZTÉSSEL JÁR!
  • krisz940122
    #323
    oké köszi
  • Shifty1125
    #322
    sozs nem tudom hogyan gondoltam de youtube-on láttam és megtetszett...:D
  • Shifty1125
    #321
    igy van de ha tudsz segíteni h hol tudok letölteni és hogy hogyan tudom feltelepíteni:D
  • kispeki
    #320
    BOSS! Firmware-t lehet cserélni rajta, többféle létezik, android UTÁNZAT, iPhone UTÁNZAT, gondolom erre gondolt, nem arra hogy az iPhone-on lévő oprendszert rakja rá s5230-ra :)
  • sozs
    #319
    1.BOSS! Mivel leírtam mire jó a file, nem érted meg hiába tünteted el újból keletkezik....
    2. Shifty1125 OS-t hogyan gondoltad lecserélni? Telefon nem olyan mint egy számítógépen lecserélni az oprendszert, és nem is lehetséges, csak ha nem hekkelhető ilyen szempontból a telefon!
  • karajjj
    #318
    akkor miért nem inkább OSX-et?
  • Shifty1125
    #317
    hello mindenki
    abban szeretnék segítséget kérni tőletek h iphone firmware-t akarok rátenni az S5230amra de nem találok olyan linket amit le tudok tölteni és ha valaki küldene megköszönném és aztis megköszönném ha el is magyarázná mit hogyan ...:D
  • krisz940122
    #316
    mérete az nem érdekel mert valóban kicsi de mégis ott van egy olyan fájl amit nem használok és zavar és ha van rá vmi mód eltüntetném. am mégsem tűnik el ha azt csinálom amit #314-ben leírtam mert újra megjelenik :S
  • sozs
    #315
    Mert az a file infókat tartalmaz a telefonnak a kártyán lévő dolgokról. De őszintén mit zavar az téged? Hisz alig van mérete....
  • krisz940122
    #314
    most azt figyeltem meg hogy csak akkor csinálja ha letörlöm ezt a fájlt és utána még vmit teszek fel a gépről a memóriakártyára. ha úgy csinálom h letörlöm és egyből húzom is ki a telefont a gépből akkor nem lesz ott. tehát akkor probléma megoldva :D de attól még jöhet vmi végleges megoldás :D
  • krisz940122
    #313
    van a memóriakártyámon ( 2gb sd ) egy SThumbDB.tdb nevű fájl amit ha letörlök mindig visszajön és ez egy kicsit idegesítő. a telefon nem tudja megnyitni és csak ott van de haszna nincs. hogy tudnám végleg eltüntetni onnan? olvastam oldalakat de nem nagyon írnak róla. ha megformáznám a memóriakártyát az nem segítene? vagy esetleg vmi más amit csinálhatnék? előre is köszi a választ.
  • marty999
    #312
    sziasztok . nem tudtok valami olyansmi zsebgitár alkalmazást s5230-ra ami működik is? (ad hangot) ha igen akkor link pls. köszi
  • karajjj
    #311
    nekem 6 darab van kirakva és semmivel sem lassabb
  • technext
    #310
    csak a sok widget nagyban lassítja a telót :)
  • krisz940122
    #309
    ahaa köszi.
  • karajjj
    #308
    lényegébe 3 asztalod van, azt pakolsz ki oda az oldalsávról, amit akarsz
  • zeli
    #307
    Több widgetet tudsz kipakolni.
  • krisz940122
    #306
    az mire jó hogy a háttérképnél el tudom "húzni" jobbra meg balra? tehát hogy 3 háttérkép van? ez csak úgy van és kész vagy tudok vele kezdeni vmit?
  • sozs
    #305
    Attól, hogy Java a program még nem biztos, hogy fog futni rajta sajnos!
  • kispeki
    #304
    Valószínűleg hibás a fájl, vagy nem megfelelő helyről van.
  • sgfilipo
    #303
    Valami sikerült,feltelepítette,majd mikor megnyitottam kiirta,hogy "Java hiba,érvénytelen formátum"
  • krisz940122
    #302
    köszi a segítségeket :)
  • kispeki
    #301
    #287:

    Aztán átteszed a memóriakártyára (mert a teló belső memóriája kicsi, így érdemes kártyázni) majd a "A .jar és .jad kiterjesztésű fájlok esetén - akinek nem működik és még nem olvasott vissza pár hozzászólásnyit - elég egy HTML fájlt csinálni, amiben van egy hiperlink az adott fájlra:
    <a href="jatekneve.jar">jatek neve amit telepíteni akasz</a>
    Majd a telefonon megnyitod a HTML dokumentumot, ekkor kiírja, hogy online módba fog váltani a telefon, azonban ez nem fog megtörténni, majd bökjetek rá a "jatek neve amit telepíteni akarsz" nevű linkre ;)
    Ekkor olyan mintha WAP-ról töltené le, így egyből elkezdi telepíteni, nem lesz vele probléma."

    Nem is kellett volna olyan sokat "visszaolvasnod" ;)
  • sgfilipo
    #300
    köszi a "segitséget".nem értek hozzá,ezért nem is sikerűlt.Majd utánanézek máshol.
  • kispeki
    #299
    nem át kell írni html-re.... olvass vissza kicsit, csinálsz egy html fájlt amiben elhelyezel egy linket a .jar file-ra nézve, részletesen le van írva..
  • sgfilipo
    #298
    átírtam.html-re.Azt írja ki nagy a file,nem jeleníti meg.(9MB)
  • kispeki
    #297
    Más .jar fájlok működése esetén a térkép fájl hibás, ha másik sem működik, olvass kicsit vissza, meg van oldva hogyan kell telepíteni :)
  • sgfilipo
    #296
    Segítséget kérek.Telefonom azt írja ki a javás (magyarország térképe).jar file-ra,hogy nem támogatott. Hogy lehet ez?Hogyan tudok térképet telepíteni.köszönöm a választ.
  • kispeki
    #295
    A telefonmemória-memóriakártya dolog esetében nem tudod beállítani, hogy alapból CSAK a memóriakártya adatait lásd, azt mindig át kell állítani felül, ugyanis alapértéken a telefon összes fájlját mutatja.

    A fényképek, csengóhangok pedig valószínűleg azért kerülnek át telefonmemóriára, mert ha kiveszed a memóriakártyát, az által ne változzon meg se a háttér se a csengőhang. A képet éppen ezért látod a saját fényképeid között.
  • karajjj
    #294
    na ebben sajnos nem tudok segíteni, nekem még nem futotta memóriakártyára :D