115
NVIDIA 3D Vision
  • derdani
    #75
    Ezt nem értem minek ahoz IR sugárzó hogy 3D-be lássunk , a filmekhez se kell csak szemüveg , akkor ehez mért kell ???
  • YMan
    #74
    http://www.ogi.hu/?rewrite=star-trek-pc-re-es-ps3-ra-3d-ben-pc&rewrite_type=hirek
  • SrAta
    #73
    Ez majd psp-n lesz igen brutál:D
  • samsung123
    #72
    nemtudom kinek higy jön be..de nekem már a piros kék szemüveggel is beszarás stalker közbe...csakhát a szintorzulás meg fényerőcsökkenés meg a homály kicsit levesz az élményből...
  • vénfarok
    #71
    kiprobáltam..szar
  • Skyline
    #70
    Frenetikustól távol van....
    Én egyáltalán nem voltam elájulva (holott 117 centis megjelenítőn néztem) amikor kipróbáltam ezt a csudát.
    És ezért még pénzt is kiadni....:)
  • 12346
    #69
    nna, akinek kell, még mindig van 10+ darab 47.290-ért:D
  • chris0000
    #68
    az obliviont néztem meg az assassin's creedet nem akartam hinni a szememnek!
    olyan vizuális élményt kap az ember,h le se lehet írni!
    komolyan mondom eddig pl az RPG gamek a szemüveg nélkül nem is voltak 3Dsek.most 3Ds a játék!
    a tér érzet annyira durva...a szemüvegen keresztül a monitor képernyője ilyen tükör felület!teljesen más mint mikor nincs az emberen a szemüveg.
    szinte hihetetlen annyira éles és tiszta a kép játék közben...
  • rooney8
    #67
    ne mondjatok ilyeneket, mert egyre jobban kéne nekem is :D csak nincs rá keret :S :D
  • samsung123
    #66
    hol lakx? megyek én is akraok ilyen élményt!!!XD én is tervezek venni de én hdtv-vel akarom megoldani amik már 200hz-esek. most csak piros-zold szemüveggel bohockodok(kiprópálásra)..de az is fasza már...csak hát mégsem az igazi....
    chris sejtem miről beszél frenetikus lehet:)
  • chris0000
    #65
    a grid is hihetetlen!most van értelme a belső nézetnek.
    komolyan mondom 2Dbe szinte nevetséges!
    a térhatás nagyon durva!(belső,külső)
  • chris0000
    #64
    nem kezeli sajna...
    (rupture,lifeforce)amit néztem,de nem csinál semmit:(
    előszőr a hellgate london demot néztem ami csak good besorolásba van és azt kell,h mondjam káprázatos!mindent térben látsz az utolsó növényt,oszlopot ami távol van.a karakter rendesen "kijön" a képből meg a kard amivel csalimpálok! stb...
    a call of duty4...hagyjuk!...:)
    nekem is van szemüvegem és befér alá!
  • chris0000
    #63
    hát gyerekek nem is tudok mit mondani...
    FÉLELMETES,h mit csinált az NVIDIA!!!
    még csak a quick installon vagyok túl,a beállításon de a végén amit kaptam már több mint sok!
    pár képet mutat játékokból 3Dbe h teszteld a szemüveget és komolyan mondom beszartam!Elképesztő!
    Féltem 1 kicsit,h 130000e forintot úgy adok ki,h ki se probáltam,de már nem bánom kicsit se!
    ha ez a pár kép ilyen,nem is tudom a játékok...
  • 12346
    #62
    pösti vok. leginkább IV. (bolt), XV. (otthon) és vonzáskörzetében rohangálok. de sztem sok minden megoldható:)
  • duracellmumus
    #61
    full hd-s projektor 120Hz-el? eladom az egyik vesém....
  • chris0000
    #60
    a boltos haverom rendelte Pestről.
    azt h honnan,h melyik bolt v nagyker azt nem tudom!
    most v 1 monitorom samsung245b és nem is tudom mi lesz vele.:)
    mind1 megmarad mert kell 1 full hd is.
    nagyon jókat írnak erről a ...vision ről.
    1szer kell megvenni én úgy vok vele.
    mondjuk kell a jó gép is!
    nekem 1 q6600om van 3.11en megy most meg 1 xfxgtx260black edition és még ez sem csúcs gép közel se!
  • YMan
    #59
    szulta: a képméret a különbség.. :)

    samsung123: legalább pontosan írnád le és nem kavarnál össze másokat.

    Két dolog van.. az hogy mit tud a monitor és hogy mit tud a videókártya+gép.
    Ha a videókártya+gép lassú a játék döcögős lesz. Ide szól a 60% teljesítmény csökkenés a gyakorlatilag dupla kirajzolás miatt.
    A másik hogy mit tud a monitor megjeleníteni. Az a freki feleződik ami a max freki, ha 120 akkor olyan lesz mintha egy 60 hz-es beállításu képet néznél, ha a 60hz-es akkor meg mintha 30 hz-eset és igen hamar megfájdul a fejed meg elfárad a szemed mert egy villogó 60hz-es képet fogsz nézni.
  • samsung123
    #58
    magyarul nem kell 260fps hogy 60%-át levéve maradjon 120:)...abszurd is lenni és max supermáriót játszatnánk 3d-be
  • samsung123
    #57
    amugy nem kell hozzá 120fps...kb 60 kell normál állapotba mert 3d-be váltva 60%teljesítmény csökkenés lesz...azaz 25-30fps marad. amugy meg MINDEN LEVAN IRVA AZ ELSŐ KOMMENTBEN...el kéne olvasni....
  • SZULTA
    #56
    azt tom h megy crt-n csak h van e külömbség crt-lcd között mármint érzetre meg látszatra ? vagy tök ugyanaz?
    12346 elgondolkozok a dolgon h vegyek e és ha igen akkor szolok:) hová valosi vagy? én Barcsi rmlem közel vagy!
  • YMan
    #55
    mennie kell crt-n ami viszi valamilyen felbontásban a 120hz-et
  • 12346
    #54
    hűű, ezt még pár hónapja egyik nagykerben nézegettem én is messziről, csak akkor még nem érdekelt nagyon.
    ha kell ilyen, gyakorlatilag akárhányat akármikorra be tudok szerezni jelenleg 47.290-ért (2 év gar.):))
  • SZULTA
    #53
    hi all!
    engem is kezd foglalkoztatni a téma!
    chris honnan rendelted?
    mien moncsid van?
    crt-monitorokon is jo? toom csak legyen 100hz nagyobb de amúgy van vmien külömbség ? érezhető?
  • chris0000
    #52
    péntekre nekem is megjön ez a VISION téma!:)
    alvás semmi...
  • YMan
    #51
    az a lényeg hogy 120 fpssel vigye a videókari folyamatosan a játékot. Hogy most vsync-elsz vagy sem az esztétikai kérdés hogy mennyire fog akadni ha nem elég erős a gép.
    Sztereóban látod de ugyanolyan gyenge lesz mintha 10fps-el játszanál most.
  • bajgunar
    #50
    Tehát a monitor megy 120-on a szemüveg meg bal/jobb 60/60 -on? Ok!
    Vsync akkor most kell vagy nem???
    Ha kell, akkor szükséges a 120 FPS is? Mert ha kell a Vsync akkor kell a 120 FPS is, mert különben semmi értelme a Vsync-nek!
    De akkor meg kell az atomerőmű is, hogy 3D -be tolja le a 120 FPS-t.
    Mert háát kb 60% -al visszaesik a teljesítmény, ha benyomod 3D-re.
    Vagy most akkor nem kell Vsync? De akkor hogy korlátozod a 120 FPS-t?
    Ha meg van egy kicsit gyengusz géped, és pl Crysis nem megy High -on, max 80 FPS-t, akkor mi történik? Lejjebb kell venni a graf-ot, hogy kiakadjon a 120 FPS? Ezt leírják valahol, vagy figyelmeztetnek, hogy legyen meg a 120 FPS ? Ha meg atomerőműved van, és a gép tolja Ultrán a Crysis pl 200 FPS -el, akkor meg mi történik? A szemcsi drivere, lehuzza 120 FPS-re? Vagy mi?
    Ezeket egy laikus honnan fogja levágni?
    Van otthon egy jó gépe, de Crysis csak 80 FPS-el megy LOW graf-al, de a monitora meg megy 120Hz-et, mi fog történni? Nem lát semmit, mert nincs meg a 120 FPS? Ezt irják valahol?
  • YMan
    #49
    azért kell a 120hz mert minden páros hz-nél a bal szem képét látod a monitoron, minden páratlannál a jobbét, a szemüveg pedig ennek megfelelően a másik szemet letakarja egy lcd-vel. a 120/2=60 Hz ami még éppen elviselhető az emberi szemnek. Ezek a cuccok a direct3d - opengl drivert buherálják meg úgy hogy menjen ezzel az előbbi szisztémával, tehát nem csak azok a játékok mennek amiben frekit tudsz állítani. Pont a driver szintü hozzányúlás miatt kötik videókártya típushoz. Kell a 120 fps és a vsinc is.
    Az FPS kérdés: csak annyi kell hogy a játék fusson el 120 fps-el korlátozás nélkül (vsync off) és akkor menni fog sztereóban. Azért veszi igénybe a gépet mert kétszer kell a 60 fps egyszeres helyett. Ha egy izmos gépen a játék vsync nélkül 80at visz, az a 3d alkalmazásánál olyan lesz mintha 40 fps-t néznél.

    kicsit összekeverted a dolgokat. :)
  • bajgunar
    #48
    Kérdezhetek párat? A szemüveggel, és a 3D-vel kapcsolatban?
    Miért kell a 120Hz -es monitor? Szükséges e a VSync? Ha igen, akkor a fix 120 FPS is elengedhetetlen?

    Monitor: Nem értem! Ha Windows alatt elindítasz egy (bármien 3D) alkalmazást, akkor a win visszaváltja a monitor frissítési frekvenciáját 60Hz -re!!! Hacsak játékon belül nem tudod állítani a Hz -et! Ez PL Oblivion -ba, Company of Heroes -ba, stb... nem lehetséges! Akkor mindek a 120Hz -es monitor? Vagy TFT-nél megmarad a Win-be beállított 120Hz? (ezt nem tudom, de CRT-nél nem marad meg. ez Win hiba, hogy nem fixálja a megadott frissítést, hacsak nem fixálod ki valamien progival.)
    Pl nVrefreshTool -al, vagy RefreshForce -al, RefreshLock-al, de ezt egy laikus baromira nem vágja.
    Mert PL nVidia driver-ben is hiába adod meg a Hz-et, Oblivion is meg Company is 60Hz-re visszaugrik és játékon belül meg nem tudod állítani a Hz-et!!! Vagy ez a szemüveghez kapott driver, ki fogja fixálni a 120Hz-et minden 3D-s alkalmazásra, amit Win -be elindítasz??? "Jó nekem megmarad a monitor 1024 -be 120Hz-en Company, meg Oblivion is, mert kifixáltam a Hz-et progival, meg irtam rendes monitor illesztőprogramot, amit elfogadott a Vista, így megmarad a fix 120Hz."
    Nah ezt szeretném megtudni. Ez most akkor hogy is működik?
    Vsync: Nah ez meg a másik! Azt olvastam, hogy ezt elvileg BE kell kapcsolni! Ha bekapcsolod, az FPS is fix maximum 120 lesz! Ha a géped elbírja!!! Mennyire szükséges az FPS száma? Kell akkor ide is a fix 120 FPS? mert a Vsync arra jó, ahány Hz, annyi FPS. Elvileg 1:1, akkor a legjobb. Amennyi Hz, annyi FPS!
    FPS: Azt írják mindenhol, hogy a 3D használatánál feleződni fog az FPS, mert annyira igénybe veszi a gépet!
    Ilyenkor annyira le kell butítani a grafikát, hogy a Fix 120FPS a 120Hz mellet megmaradjon, még ha be is kapcsolod a 3D-t?
    Ezt sem értem! Hogy egy 8800GT-s VGA ezt fogja tudni teljesíteni? PL Crysis-be? 1024-be, 3D-vel, full LOW Grafikán, 120Hz-el, Vsynch On.
    Vagy az FPS szám, tökmindegy, csak ne akadjon? Mert azért ha minden High -on van, egy izmosabb gépben egy ilyen VGA-val, akkor jó ha megvan a 80FPS. Akkor hol a Vsync ??? És még ha bekapcsolod a 3D-t? Lesz kb 40 FPS -ed. PFf. Vagy vedd le full low-ra, hogy 3D-vel is kiakadjon a 120 FPS. LooL
    Mennyi a minimum szükséges FPS, hogy megfelelő legyen a 3D hatás?
    Nah, kb érthetően leírtam (remélem).
    Ezekre a pár kérdésekre kíváncsi lennék, mert ha elmegy egy laikus venni egy ilyet, és azt se tudja, mi az a Vsync meg FPS, meg hogy most ez a 120Hz -es kifixálós valami, hogy működik, kicsit átlássa a dolgot!
    Mert PL számomra ez érthetetlen ez a 120Hz. Ha játékon belül NEM tudod állítani akkor mi fixálja neked ki? Mert míg én is laikus voltam, meg kezdő, képes voltam kifolyatni a szemem annakidején CoD 1-el 60Hz-en, míg rá nem jöttem, hogy hát ezt ki lehet fix-álni programmal. Azóta minden fix 120Hz-en megy. Meg kell egy kis cfg buhera, meg parancssorok ide-oda. Pl Company of H -ba vsync -et sehol se tudod kapcsolgatni! Hiába van atom géped, amig a parancssort nem szerkeszted át, nem lesz 60 nál több FPS-ed! Ezt egy laikus honnan tudja? Akkor minek a Vsync? 120Hz???
    Nah mind 1. Valami konkrétabb dolgokat leírhatna valaki, akinek van egy ilyen ketyerélye, és atomerőműve otthon, hogy most akkor ezek a dolgok hogy is működnek. Mik a feltételek? Hz, Vsync, FPS.
    Csipesz.
  • YMan
    #47
    Pár csemege még a témában. Sajnos ezek igen drágák:

    LINK
  • YMan
    #46
    az egész azon alapszik hogy a 3d meghajtóprogramot kicserélik olyanra ami kezeli a sztereó képet. Teljesen játékfüggő hogy melyikkel tudod megnézni, mivel nem egyformán vannak a zoom/perspektíva beállítva a játékokban. Aminél a szemüveg beállításaihoz közeli annál szuperül kijön a látvány. Mivel van egy asus 7100 Deluxe videókarim is, és annak van egy bitmap-es képformátuma én 3d studióval meglévő munkáimból csináltam sztereó képet, csak írnom kellett egy programot ami átkonvertálja a két szem nézőpontját abba a képformátumba amit meg tudott jeleníteni. Tök jó volt. Freee próbálj állítani a játékoknál a szemüveg paraméterein, tuti a te cuccodnál is lehet mert van valami hokey-es menü.
  • Freeeee
    #45
    Sajnos ezekkel a programokkal nem megy. Tomb Raider Underworld nagyon jó,bár kicsit belassul néha. Érdekes hogy leginkább az autós játékoknál jön ki nagyon a 3d hatás,pl: a Grid eszméletlen jól néz ki. Belső nézetben a müszerfalon lévő tárgyak kiemelkednek,és durva a térhatás.
  • Desiderata #44
    rendes tőled, de nem férne be alá a szemüvegem
    asszem elkezdek gyűjteni 3D visionra
    van egy CRT monitorom 120 Hz 1024x768, aki esetleg ilyen konfiggal próbálta írhatna róla

    de leginkább az érdekelne hogy más 3D-s programokkal is működik-e a dolog, játékokon túl
    Freeeee ha van egy kis fölös időd, lefuttanál ezekből a demo animációkból párat, ezekre is működik a szemüveg?
    Debris ez 64 KByte-os lehet vírusirtót meghülyíti de nem vírusos
    Lifeforce
    the popular demo
    Stargazer
    Rupture
  • YMan
    #43
    amikor egy ilyen cuccot használsz, ugye akkor jössz csak rá hogy mi is az a térlátás.. :)
  • Freeeee
    #42
    Ezért is írtam így a választ az úrnak:)Ha nem is tetszett volna,a monitor akkor is jó befektetés, mert megmarad. A szemüveget pedig valahogy el lehet passzolni. Viszont mivel kurva jó az egész megérte:)
  • YMan
    #41
    ez a normális-nemnormális téma... van aki ennyi pénzt eldogozik, eliszik vagy a párhavonta villogásból cserélgetett mobiltelóra elkölt.
  • Arnold12
    #40
    És mi van ha valaki egyébként is szemüveges? Vegyen plusz még kontaktlencsét?
  • rooney8
    #39
    hol laksz? én is kipróbálnám
  • Freeeee
    #38
    Normális vagyok, és van pénzem is rá, ezért vettem magamnak egy ilyen szettet. Az egész 130.000 forintba került,és mivel bika gépem van nvidia kártyával azt már nem is kellett venni. Windows 7-et (64) raktam fel,és elképesztően szuper a látvány. Mivel csak pár órája kezdtem igy 4 játékkal volt időm nagyjából tesztelni ( Modern Warfare, Burnout, Grid, és WoW) mind nagyon király, és teljesen új játékélményt ad. Következő pár napban tesztelem ( meg a haverok is,mert bejelentkeztek)),és írok.
  • YMan
    #37
    na jó, 20ért eladom neked, a doboz gyűrött csak :)
  • Desiderata #36
    és ez az x3d extreme 3d system kapható még valahol boltban?
    egy fórumon írták még több éve hogy media markt árulta (20 ezerért), most amiket találok neten 30-40 ezer
    valaki esetleg tud olcsón? használtat nem akarok venni

    tridef pedig nem is kapható itthon

    nvidia 3d vision 50 ezer :(