33
  • narumon
    #33
    Viszont a hekk az egy szoftver elinditása és kb 3 gomb megnyomása.
  • Ferrer
    #32
    Á, az hekk nélkül nem megy. :(
  • Ulkesh
    #31
    Ha meg annyira kell a multitask, akkor telepíted a Backgrounder-t és kész.
    20-30 alkalmazás kényelmesen elfut a háttérben anélkül, hogy különösebben lassítaná készüléket.
    De igazából szinte soha nem használom, mert az esetek többségében szükségtelen.
  • narumon
    #30
    MSN-re én Fringet használok. Megmondod neki, hogy online vagy és engedélyezed a push notificationt. Ezután "kilépsz" és elkezdesz könyvet olvasni, ha valaki ir akkor azt megjelenik a telefon kijelzőjén rögtön, és ott az answer gomb már vissza is dobott a fringbe. Ehhez nem kell multitask.
  • Ferrer
    #29
    Egyébként egyet kell értenem azzal, hogy a multitask hiánya rohadtul idegesítő az apple telefonjában. Szóval jó lenne, ha miközben olvasok egy könyvet, átválthatnék gyorsan a szótárra, esetleg Safarira további infót nézegetni. Az se lenne rossz, ha eközben fent lehetnék MSN-en, ha éppen várok valakit..
  • Ulkesh
    #28
    "neked sem lehetett túl sok közöd életedben ahhoz amit szapulsz. "

    A Hero-ban lévő vas közel 5 éve fejlesztett alkatrészekből áll (gyakorlatilag a rendszer erőforrásait képes kiszolgálni, nincs tartaléka és egy komolyabb alkalmazás, vagy több alkalmazás együttes futtatása két vállra fekteti).
    A rendszer, ha ténylegesen használod akadozik, ez a személyes tapasztalatom és az összes teszt szintén említi.
    Android-ra a többi platformhoz képest elenyésző az alkalmazások jelenlegi száma.

    Tartok tőle, hogy te nem vagy tisztában azzal, hogy mihez szólsz hozzá :D
  • 5c0rp330n
    #27
    "A Hero-t alig olcsóbban kapod meg, cserébe kapsz egy 5 éves hardvert, akadozó rendszert, kevés alkalmazást.
    A baseband részének gyerekbetegségeiről meg ne is beszéljünk."

    5 éves hardver?
    akadozó rendszer?
    kevés alkalmazás?

    neked sem lehetett túl sok közöd életedben ahhoz amit szapulsz.
  • Ulkesh
    #26
    Nem általában az iGO-val van gond, hanem az iPhone-os iGO-val.
    Kicsit össze lett csapva és ez látszik rajta. Lassú és pontatlan. Mindezt azzal magyarázzák, hogy az iPhone-ban késik a GPS, érdekes módon a Navigon-ban nem késik.
  • Tetsuo
    #25
    miert nem jo az iGO? elegge innovativ ceg fejleszti na es magyar..
  • Ulkesh
    #24
    No igen, a Navigon körökkel jobb az iGO-nál.
  • passatgt
    #23
    már van igo, csak szar:)
  • magyarl
    #22
    Én nemrég vettem egy HTC Touch Diamond 2-t és anno néztem a iPhone-okat is. De nekem pl komoly hátrányt jelentett az is, hogy nincs rá Igo8!
  • Ulkesh
    #21
    "Ha okostelefon vásárlásán gondolkodnék, Android OS alapúra esne a választásom (pl. HTC Hero). "

    A Hero-t alig olcsóbban kapod meg, cserébe kapsz egy 5 éves hardvert, akadozó rendszert, kevés alkalmazást.
    A baseband részének gyerekbetegségeiről meg ne is beszéljünk.

    "Az iPhone annyira nem izgat, mivel az Apple összes terméke a sok sznob köcsög körében terjedt el (tisztelet a kivételnek)."

    Ha az alapján választasz készüléket, hogy máshoz viszonyítasz és nem a saját igényeidhez és a készülék tudásához, akkor sajnos azt kell mondanom, hogy te sznob vagy a javából.

    "Ja meg a franc se adna ki egy szaros telefonért annyi pénzt, annyiból veszek egy normális notebookot."

    Mintha éppen most írtad volna, hogy Hero-t vennél, ami bizony 145 eFt :D

  • passatgt
    #20
    amivel nem lehet telefonálni:)
  • Romel
    #19
    Ha okostelefon vásárlásán gondolkodnék, Android OS alapúra esne a választásom (pl. HTC Hero). Az iPhone annyira nem izgat, mivel az Apple összes terméke a sok sznob köcsög körében terjedt el (tisztelet a kivételnek). Ez hasonló a BMW-hez. Ja meg a franc se adna ki egy szaros telefonért annyi pénzt, annyiból veszek egy normális notebookot.
  • narumon
    #18
    Megint itt vannak a fikázók! Legalább egyszer az életben venne egy fikázó a kezébe egy iphone, hogy ne mindegyik az urban legend alapján írjon be valami hülyeséget.
  • narumon
    #17
    "Kérdem én, az iphone-on lehet-e egyszerre legalább 2 programot használni (úgy értem, hogy fut is egy időben mindkettő)?"

    Nem fut egyidőben mind a kettő, de ez hova kell? Miért kell hogy egyszerre két program fusson?

    "Van-e rá skype, msn, gtalk?"
    Igen.

    "Tudok-e rá telepíteni olyan programot, amilyet akarok, bárki is készítette azt?"
    Igen

    "Tudok-e benne akkut cserélni, ha tönkrement?"
    Nem. (kicserélik neked)

    "Megvehetem-e szolgáltatótól függetlenül?"
    szolgáltatótól max dominoval, vagy veszel egyet boltban függetlenül

    "Ha ugyanezeket a kérdéseket felteszem pl. egy 3-4 évvel ezelőtti típusú pda-telefonnal kapcsolatban, milyen válaszokat kapnék?"
    Nem tudom.
  • tenkenorman
    #16
    hát ez bizony tényleg egy sz@ar. 3g, hsdpa? wifi? és az a menü is elég ronda
  • Ulkesh
    #15
    "exchange levelezes, ssh, webbongeszo harmas peldaul nem szokott rossz lenni ha egyszerre megy...

    de ugye az iphone-on csak zenet hallgatnak az emberek meg neteznek, eljenek a kommersz cuccok... "

    Felsorolsz három nethez kötődő dolgot, amire neked elvileg szükséged van és amiben az iPhone baromi erős, majd leszólod ugyanazt.

    Legalább tudnád, hogy mit akarsz :D
  • Ulkesh
    #14
    "Kérdem én, az iphone-on lehet-e egyszerre legalább 2 programot használni (úgy értem, hogy fut is egy időben mindkettő)?"

    Tesztelgettük haverral a 3GS-em (ő nagy WinMo fan), a 25-ik elindított alkalmazásnál amikor még mindig több szabad memóriája volt az iPhone-nak, mint neki bootolás után és az istennek sem akart lassulni a készülék, mint neki 4-5 alkalmazás után feladta a multitasking-al való fikázást egy életre.

    Egyetlen alkalmazás telepítése után meg lehet mondani egy alkalmazásnak, hogy háttérbe menjen és ne lépjen ki a home gomb-ra, ugyanis az iPhone alapból multitask rendszer (egy BSD alapú Unix-nál ez nem éppen meglepő), csak az a default, hogy kilépteti a home gombra az alkalmazásokat (tudod, mint WinMo-nál a külön telepített Close alkalmazások :D ).

    "Van-e rá skype, msn, gtalk?"

    Van.

    "Tudok-e rá telepíteni olyan programot, amilyet akarok, bárki is készítette azt?"

    Igen, tudsz. Több ezer külsős alkalmazás létezik a Cydiában.

    "Tudok-e benne akkut cserélni, ha tönkrement?"

    Ha tönkrement, akkor ingyen cserélik gari időn belül, egyébként meg nem.

    "Megvehetem-e szolgáltatótól függetlenül?"

    Igen.

    "Ha ugyanezeket a kérdéseket felteszem pl. egy 3-4 évvel ezelőtti típusú pda-telefonnal kapcsolatban, milyen válaszokat kapnék?"

    Én bátran oda merem állítani egy mai konkurens készülék mellé is, ha gondolod, csak ne sírd el magad, ha porig alázza.
  • Ferrer
    #13
    Látszik, hogy még életedben nem használtál Iphone-t..
  • Koge
    #12
    hat ha nem csak vagizasra hasznalsz egy okostelefont akkor igencsak elkel a multitask, teszem azt korulmenyesebb minden programot ujra es ujra elinditani mint kivalasztani es valtani koztuk, exchange levelezes, ssh, webbongeszo harmas peldaul nem szokott rossz lenni ha egyszerre megy...

    de ugye az iphone-on csak zenet hallgatnak az emberek meg neteznek, eljenek a kommersz cuccok...

  • passatgt
    #11
    mire kell még?:)
  • Koge
    #10
    ipod+barmi:D

    az aztan a multitask:D
  • smv
    #9
    "Kérdem én, az iphone-on lehet-e egyszerre legalább 2 programot használni (úgy értem, hogy fut is egy időben mindkettő)?"
    igen, ipod+barmi

    "Van-e rá skype, msn, gtalk"
    van mind

    "Tudok-e rá telepíteni olyan programot, amilyet akarok, bárki is készítette azt?"
    igen, erre valo a cydia

    "Tudok-e benne akkut cserélni, ha tönkrement?"
    otthon sajnos nem

    "Megvehetem-e szolgáltatótól függetlenül?"
    termeszetesen meg, bar ertelemszeruen dragabb mintha kototten venned reszletre
  • 5c0rp330n
    #8
    ettől a Dell-től nem érdemes sokat várni, mobilarénán írtak róla bővebben, csak kínában fog megjelenni, főleg emiatt se wifi, se 3g, oprendszer is szar. majd ha jön valami európába szánt android-os változat, attól már el lehet várni dolgokat. amúgy jelen pillanatban a HTC Hero tűnik összességében a legjobb telónak.
  • Koge
    #7
    szifon tud sokmindent, alairom de azt a kamumarketinget meg sznobizmust ami korullengi valami hihetetlen nevetseges. es a robbano akksihoz valo hozzaallasa a cegnek enyhen szolva felhaborito...

    egyebkent engem meg felbosszant a menuje annyira buta hogy pfhejj, egyedul a galeriaja tetszik:)

    mindenesetre erre a dellre kivancsi vagyok
  • Szemjuel
    #6
    jelen esetben csak egy válaszreakció a sok "a szifon nemtud semmit" kommentre. nem hiszem, hogy bárki is meglepődhet rajta :)
  • Polemius
    #5
    Kérdem én, az iphone-on lehet-e egyszerre legalább 2 programot használni (úgy értem, hogy fut is egy időben mindkettő)?
    Van-e rá skype, msn, gtalk?
    Tudok-e rá telepíteni olyan programot, amilyet akarok, bárki is készítette azt?
    Tudok-e benne akkut cserélni, ha tönkrement?
    Megvehetem-e szolgáltatótól függetlenül?

    Ha ugyanezeket a kérdéseket felteszem pl. egy 3-4 évvel ezelőtti típusú pda-telefonnal kapcsolatban, milyen válaszokat kapnék?
  • Koge
    #4
    ja es ami nem iphone az szar, bocs nem tudtam
    amig nem tudsz semmit az os-rol addig fikazd meg kerlek...
    ostoba apple buzik
  • Ferrer
    #3
    Hát nem egy Iphone, az biztos..
  • Koge
    #2
    megis miert?
  • bcrics
    #1
    hát ez bizony lóf@sz.