93
  • Ability
    #53
    Aktív linux felhasználóként nem hiszem, hogy nekem gondot okozna a testreszabás és a lehetőségek kiaknázása, de ez nem változtat azon, hogy csúnya, lassú, helypazarló, elavult és számomra az általad vázolt lehetőségekkel sem kényelmes.

    Amúgy meg kinek mi a legjobb ugye. Szerintem semmi olyat nem tud, amit az opera ne tudna. Bár nyilván vannak eltérések a különböző igények használatba vételére. Mondjuk reklámszűrésre. Fejlesztőként meg nyilván nem csak ezek a fontos dolgok, bár nagy panaszra igazán nem lehet okom. Viszont nálam lassú, nem csak az indulás, renderelés, betöltés is. Viszont az FF 4.0 mockup alapján a legszebb böngésző lesz amikor elkészül végre...
  • Epikurosz
    #52
    Na, rájöttem: ha nagyon nagy a Zoom (Ctrl +) akkor egy idő után az eszköztárakra kattintva nem jelenik meg a formázó doboz. Érdekes...
  • Epikurosz
    #51
    Na, megint egy idegesítő dolog a Krómban: levélíráskor nem megy a betűk formázása FF-ben ment). De van úgy néha, hogy valamelyik funkció egy ideig nem müxik.
  • [HUN]FaTaL
    #50
    Ja és az eszköztárra ezer éve kitehető egy gomb, ami új lapot nyit.
  • [HUN]FaTaL
    #49
    "És amúgy rohadtul elavult felülete van, egyszerűen csúnya és lassú, és hány évet kellett várni, amit kitettek egy rohadt új tab gombot a lapok mögé?"

    Mert aztán rohadt nehéz volt egy duplaklikk az üres részre...

    Lehet, hogy elavult de kiegészítőkkel még mindig a legjobb böngésző.
  • Ability
    #48
    Na második nekifutásra már jobban érthető a disztrók, desing és társai dolog.
  • Ability
    #47
    Elég érthetetlen a kommented. Egyrészt a Chrome egy fejlett böngésző. Lehet hogy a felhasználóknak nagyobb igényei vannak, és mondjuk Operát használnak, de a megcélzott területen megállja a helyét. Fejlettséget belülről is értem, pl. a fórumon Csuwwi írt egy topik redesign JS kódot. Na Safarin és Chrome-on kívül nem sok böngésző tudta megenni, mert 5 mp-ig rendereltek. A Solaris és társainak megvan a megcélzott területe, nem igazán desktopra szánják. A design és társai kérdést nem is értem mire gondolsz, most van sacc 300 linux disztó, annak fele tuti GTK-t használ, akkor miért ne dolgozhatná fel ugyan azokat a skineket amik működnek másol is? X11-el meg nem is értem miért került ide.
  • Ability
    #46
    Ja hogy alapértelmezett nagyítás, azt hittem még régi Chrome 1.0-ás időkből arra gondolsz, hogy csak a betűméret növelhető. Amúgy Windows-os Chromiumban elvileg van simított görgetés, linux alatt nem is kerestem. Reklám blokkolás macera, de lesz rá addon, így is van már pár, és az én build-emben lehet is használni őket. Helyesírás ellenőrzés az csak másolgatás kérdése, alapból tényleg nincs benne magyar nyelv.
  • lck
    #45
    - Reklám blokkolás - külső program.(ADSweep)
    - A görgetés NEM simított.
    - Helyesírás ellenőrzés talán kiguglizható valahonnan a habokból ?!
    - Akkor csak azt az egyet írd le kérlek pl. hogy az alapértelmezett nagyítást hogy állítsam be, hogy ne 100 % legyen.
  • Jonah
    #44
    Őszintén nem hiszem, hogy a Chrome bármiféle szeletet is ki fog harcolni egy olyan piacon, ahol még a linux se tudta lenyomnia windoze-t, pedig ingyenes. A google pedig már nagyon akar mindent, normális közgazdász már szépen feldarabolta volna sok kicsi apró és jövedelmezőbb cégre, amit aztán egy párszázfős anyacég vígan terelgetne. Maga a google kezd olyan lenni, mint egy falusi porta: lehet, hogy egyre több a disznaja, de vele együtt a sok sz.r is, lásd Chrome. amúgy ez a skin jellemző egy pár unix renccerre is (pl. SunOS, Solaris, de még a HP-Unix egyes X felülete is kb. ilyen). Az pedig csak ugye véletlen, hogy az összes linux beállítható ilyen felületre? Vagy csak elég volt a grafikust megfizetni, a többi sima lenyúlás ? nem tudom, de nem is érdekel. Én a programjaimat olyan oprenccer alatt használom, ahol az működik és(!) használható...

  • Ability
    #43
    A Safari 4 a legújabb webkit motort használja, ami jelenleg a legfejlettebb, legmodernebb, leggyorsabb, és legjoban értelmezi a szabványokat. A Chrome ennek egy kicsit régebbi változatát használja. Javascript motornak meg a FireFox féle van benne, egyfajta hibrid. Szóval kicsit ciki ez a hsz, mert pont, hogy szabványkövetőbb, jobban értelmezi a DOM-ot, és még gyorsabb is a FF-nél, hiába annak a motorját használ, webkit miatt gyorsabban renderel. Cache kezelés teljesen korrekt, ne nekem akard bemagyarázni, webfejlesztő vagyok, semmi gondom nem volt vele, mindig frissült a lap, ha meg ürítettem a gyorsítótárat, akkot tényleg kiürítette. Nem úgy mint FF annak idején. Firefox 0.8 meg azt sem tudom, hogy abban a szakaszban egyáltalán létezett-e akkor Windows-on, és azt sem tudom, hogy mikor nevezték át FF-re, de azt tuti, hogy abban a kiadásban semmivel sem volt jobb. És amúgy meg az FF az, ami 15 mp alatt talán elindul, linux alatt a rendszer egy idő után megfogja a memória zabálást, de Windows alatt a régebbi verziók lazán megettek 3 giga ramot. És amúgy rohadtul elavult felülete van, egyszerűen csúnya és lassú, és hány évet kellett várni, amit kitettek egy rohadt új tab gombot a lapok mögé?

    Chrome egy hibrid, felvásárolták a szükséges komponenseket, és pont emiatt már alapból kiforrott és fejlett technológiákat használ. Lehet fapad, de amit tud azt jól tudja. És nem nagyobb fapad mint az FF alapjáraton. Ja és igen, Linuxot használok, Chromium daily build-eket, és nálam már vannak addon-ok, na bumm, akkor hol az FF előnye?
  • Ability
    #42
    Opera topikban már leírtam, hogy mindegyiket támogatja.
  • lck
    #41
    Csak már a simított görgetést, reklámblokkolást, helyesírás ellenőrzést, alapértelmezett nagyítást tennék bele - hogy más egészen alapvető dolgokról ne beszéljünk.
  • Julius Caesar
    #40
    Nekem tetszik, szép letisztult. Ezt a skint rá kell húzni egy jó windowsra és kész :D

    Viccet élretéve, a skin tényleg szép. Reméljük megtöri a windows hegemóniáját, és lesz egy jó kis 49,5%-49,5%-os harc. A piac maradék 1% a linuxé
  • sh0x
    #39
    azert csak 2-es chromeotok van mert az a stabil valtozat, idaig a 3.0as volt a beta ag amit kul kell leszedni, es ez frissult most 4-re
    itt lehet leszedni a beta chromeot, ami rohadtul jo mind design szepontbol es maga a bongeszo is rohadt gyors es stabil is, nincsenek vagy csak nagyon ritkan vannak fagyasok!!!!!!!!!!!!
  • Rage47
    #38
    Nekem is a kiegészítők hiányoznak a Chromeból. Leginkább az Adlbock és Brief.
  • GG
    #37
    Ohh Ha ez jön akkor vissza fogjuk sírni a windows...
  • Epikurosz
    #36
    A Linux nagyon jó, feltelepül, szép meg minden, csak nem tudsz vele csatlakozni wifi internetre. Maga a tökéketes biztonság. :-))
  • Gabo
    #35
    Szerintem azon kívül, hogy Linux alapú még mást nem igazán lehet róla tudni.
  • Ferrer
    #34
    A Chrome OS az debian alapú?
  • Gabo
    #33
    Akkor letöltöd a .deb csomagot ahonnan akarod. Duplakatt. Telepíti. Megy.
  • Sanyix
    #32
    ja kb amihez a rendszer mélyén kell turkálni az nincs ott :) de azzal nem is foglalkozik kezdő linux user, sőt haladó sem, inkább nagyon haladó. De én kezdőként régebben még megpróbáltam forráskódból telepíteni(mert az adott programnak a legfrissebb verziója még nem volt csomagként. Kis gugli után lazán ment, ahhoz képest hogy ez a legbonyolultabb telepítés, bár lehet hogy csak különleges vagyok :D Merthogy a csomagezelőn és a forráskódon kívül még van a vindóz szerű telepítős letöltős indítós next next finish is.
  • Blasta
    #31
    Nekem 2.0.172.39 verziószámú a Chrome-om és frissnek jelzi magát.
    Nem értem.
    Nem csak a Chromiumnak van 3 ill. 4-es verziója már?
  • passatgt
    #30
    vagy legalábbis én így tudom:)
  • passatgt
    #29
    nem minden van ott:)
  • Cat 02 #28
    Nehéz telepítés ? Synapticba beírod és megy :D
  • n3whous3
    #27
    a 6 képre a link 404
  • passatgt
    #26
    nekem ubuntuval csak annyi gondom volt, hogy szarul ment, progikat nehezen tudtam rá telepíteni, parancssroból kínlódni meg tudod kinek van kedve:)
  • Alfa Of NS
    #25
    Kezd olyan érzésem lenni, hogy túl sokat akar egyszerre a Google. Ha talpon is maradnak ezek a megoldásai, nem biztos hogy elérik a kívánt elterjedtséget.
  • vatuszi
    #24
    A Chrome verziószámának elejéről lehagyták a "0." részt. Vagyis 0.2, esetleg 0.4 lenne a helyes. Mostanra érte el azt a szintet, hogy fent hagytam a gépemen, de nem szívesen használom. Néha jól jön, hogy van még egy böngésző kéznél, és ilyenkor rászánom magamat, hogy picit ismerkedem vele.

    Sajnos nem pusztán fapados, hanem szálkás is. Tényleg gyors, de sok gyakori műveletet csak menüből, egérrel (azaz lassan) lehet indítani, így összességében lassabb a böngészés vele, mint a "lassú" böngészőkkel. Jónéhány dolgot kifejezetten bután oldottak meg benne, miközben jutott idő csili-vili effektekre (letöltést kijelző szarok, az ablak keretének alján sorjázó biszbaszok és hasonlók). Lehet, hogy fürgén értelmezi a JavaScript kódokat, de elég rosszul, mert sok helyen működésképtelenek a megszokott javascriptes funkciók. Van, amelyik helyet meg sem tudja jeleníteni, igaz nem sok, de ez mellbevágó hiba. Az is, hogy fittyet hány a cache-kezelés alapszabályaira, emiatt kézzel kell frissítgetni egyes lapokat (itt is a használati sebesség rovására "gyors" a program, vagyis valójában lassabb).

    Néhány jó ötlet mellett tehát rengeteg hibával terhelt, koraszülött szegénykém. A Firefox 0.8 már sokkal jobb volt ennél. Ha viszont kitartóan fejlesztik, egészen jó programmá válhat.
  • Sanyix
    #23
    Azért mert ugye mint az okosoktól megtudhattuk, a linux gonosz a linux rossz, hiszen:

    -paranccsorból kell háttérképet váltani
    -a köcsög linuxosok nem lopták el az adobe-tól a photoshop forráskódját és fordították át linuxra, és bizony a photoshopot mindenki használja, mert szükség van a funkcióira minden egyes usernek, és emellett rendkívül olcsó is!
    -rolika távolkeleti piacon vásárolt jóbarátok dvd-jének titkosítását nem tudja felismerni.
    -állandóan forráskódból kell fordítani
    -túl bonyolult a csomagkezelőben beírni egy szöveget, és a visszadott találatokból a szimpatikusat megjelölni majd a telepítésre kattintani
    - a megintcsak köcsög linuxosok nem írják meg ingyen és bérmentve sok nagy cég hardvereihez a drivereket, miközben ezek a cégek minden további nélkül közzéteszik a driverek írásához szükséges ismereteket
    -a buzi linuxot egy akkora particióra telepítve amekkora maga a rendszer van pofája kiírni hogy nincs elég hely a lemezen!
    -a szemét linuxosok nem írják meg a directx másolatát linuxra, miközben az m$ boldogan segít nekik ebben, és minden akadályt elhárít

    hol a fokhagyma hol a kereszt hol a karóóó :D
  • Sanyix
    #22
    vagy mint a firefox. Az tényleg az igénytelenség csúcsa hiszen még csak nem is gyors. (jó persze az ie-hez hasonlítva igen) :D
  • Blasta
    #21
    Index-es cikkből :)

  • Blasta
    #20
    Nekem is ez hiányzik, imádtam a FFX-ben és a Maxthon-ban is (abban kicsit jobb volt).

    Falu: nem értem akkor, talán a múlt héten néztem, hogy a 3.xxx-es verzió elérhető de csak béta verzióban.
    Hogy került most hirtelen 4-es verzió a netre? És miért nem frissül le a Chrome-om?
  • lokko
    #19
    nekem csak a mouse gesture-ök hiánya fáj ... sajnos attól függő vagyok
  • wolruf
    #18
    Gyors, tényleg egyszerű, könnyen használható :) Ennyi :)
  • Ferrer
    #17
    Most komolyan, mire jó a Chrome azon kívül, hogy stabil? Nekem már az elég volt, hogy az url sort nem lehet lenyitni -_- Na meg az az óvodás dizájn, ááá.
  • wolruf
    #16
    Így már értem. Akkor valóban ,,igénytelen'' vagyok :) Nekem egy webböngészőből igazából zömében csak a webböngészésre van szükségem :)
  • Yv@n
    #15
    Hmm télleg. Most nézem és a linuxos build is 3.0 nál jár.
  • Epikurosz
    #14
    Nekem is a 2-es van.
    Azért nem minden tejföl a Krómmal sem.
    Sok egyszerre megnyitott fület nem kezel olyan jól, mint a FireFox.
    Maga a Gmail Előre megírt válaszainak menüjének elemeit lehetetlen eltalálni.
    Ettő függetlenül, nem rossz.