2450
Silent Hunter 5
  • a.carkey
    #2250
    Ne haragudjatok, lehet, hogy hülye a kérdés, de miként lehet külső nézetben olyan screenshotot készíteni, hogy ne legyen semmi szöveg a képen, csak a táj?
  • Csúzli5
    #2249
    Inkább a faránál látszik az akadozása a víz fodroknak, a hajó egyébként megy rendesen!
  • Csúzli5
    #2248
    Sziasztok!
    Egy laggolási problémám lenne, akinek van ötlete, az kérem segítsen. Win7 van fent
    Proci: AMD athlon 64 Dual core 5200+
    Videókari: HD 3650
    Memória: 2 GB ram
    Néztem másik videókártyával, táppal, procival, de semmi változást nem mutatott. Egyébként minden játéknál van ilyen jelenség, pl. körülnézésnél látszik hogy menne rendesen a program, de van hogy nagyokat ugrik, vagy amikor végighúzom egy térképen, akkor egyenletlenül laggolgat. Néztem egy gyengébb gépen, ott simán elfutott, csak nálam van ez! Feltettem egy videót, telefonnal készítettem, ne nézzétek a minőséget.


  • ronnydown
    #2247
    Köszi
  • beci43
    #2246
    Igen,Armand Assante játsza a főszerepet és az amerikai polgárháborúban játszódik.Keress rá Assante filmjeire,és biztosan rátalálsz.
  • ronnydown
    #2245
    Nem tudjátok, mi annak a fimnek a címe, ami az első tengeralattjáró történetét meséli el? Ha jól emlékszem 1850-es évekről szól.
  • Karabiner
    #2244
    Érdemes körülnézned a silenthunter.hu a különböző módok után. A New UIs TDC-ben nagyon sok mindent megold célzást, vetőcső nyitást, irányítást. TheDarkWraith egyébként már ott tart hogy miszlikre cincálta magát program magot és van egy exe patch programja ami nagyon sok problémát javít mint például a mágneses nyújtó kérdését. Az egyéni összeállítás talán stabilabb hunter packba zorro kicsit túl sok mindet akar bele gyömöszölni.
  • popey8
    #2243
    A mágneses detonátorra nem tudsz vmi megoldást véletlenül, mert nagyon idegesít, hogy nem működik. Nagyon éles szögnél így lehetetlen lesz kilőni pl. feléd tartó rombolót. Meg ugye a keel alá lövéssel így nem lehet még nagyobb kárt okozni és esetleg 1 torpival elsüllyeszteni egy hajót. A HUNter pack neked fent? A packban sikerült esetleg megoldani ezt a problémát (már csak ebben reménykedem)?
  • Pluskast
    #2242
    Sajnos az 5. rész kész katasztrófa lett:(( Reménykedem, hogy az online változat jobb lesz.
  • popey8
    #2241
    Update: a vetőcső az Ü-vel nyílik és már ki is nyílik, viszont a torpi zárt vetőcsőajtónál is ugyanolyan "gyorsan" indul, mint nyíltnál. A mágneses detonátor még mindig nem jó, ahogy a másik 2 "jelenség" sem:(
  • popey8
    #2240
    Sziasztok!

    Megvettem a játékot kemény 1 euróért, de egyelőre megbántam, h ennyit is kiadtam érte. Tele van buggal a játék, amiknek egy részét állítólag az 1.2 patch javított (pl. kikötőben mindenfele ugráló hajóroncsok), de ezeket nem lehet észrevenni. Ezekkel kapcsolatban érdeklődnék.

    1. Hidrofón állomás: ha beülök nem tudom forgatni a tárcsát vagy hangerőt állítani
    2. Mágneses detonátor: állítólag ez is javítva lett az 1.2-ben, de kipróbáltam (kilőttem 4 torpit mágneses pisztollyal a "keel" alá, de mindegyik túlment, egyik sem robbant, pedig 0,5-től 1,5-ig állítottam a mélységeket (a merülési mélységtől számolva)) és csak nem működik
    3. Stadimeter: a távolságmérő általában hülyeséget ír ki, nem lehet normálisan vele távolságot mérni (van, h az igazi távolság dupláját írja ki). Olvastam, h ez is bugos, de elvileg javítva lett.
    4. Vetőcső kinyitás: hivatalosan nincs rá gyorsbillentyű (csak a zárásra), de én megtaláltam (ö vagy ü - már nem tudom pontosan) viszont megnéztem külső kamerában és hiába nyomom meg a gombot és írja ki, h tube open, mégsem nyílik ki. Sőt, a torpi "zárt ajtón" keresztül távozik a csőből. Az indulási hangból, pedig úgy tűnik nekem, mintha zárt ajtónál is ugyanolyan rövid időbe telne a torpi indulása, mint elvileg nyitott ajtónál. Nincs semmilyen ajtónyitás miatti késleltetés, még zárt vetőcső ajtónál sem. A 3-ban és 4-ben simán hallatszott, ahogy kinyílik a zsilipajtó. Esetleg a vetőcső automatikusan kinyílik (csak grafikai bug miatt látszik zártnak) mikor kapcsolgatok a csövek között vagy ez is egy bug?

    Az SH5 eddig számomra óriási nagy csalódás. Az SH3 fényévekkel volt ennél jobb, de még a 4 is kenterbe veri. Az újféle kampányt jó ötletnek tartom (kár, h nem tart 45-ig), de az irányítás vmi gyalázatos. Nem lehet normálisan fordulni a tengóval, a periszkóp nem követi a hajót stb. Bár tudom, h a New UIs TDC TheDarkWraith vagy HUNter pack mod nagyban feljavítja az irányítást a régi tárcsák stb. megjelenítésével, de még nem mertem modot feltenni.

    A fentebb említett bugokra létezik vmi megoldás? Néztem már subsimet, de pl. a vetőcső kinyitásra vagy a mágneses detonátor problémára semmi megoldást nem találtam.
  • ronnydown
    #2239
    Köszi!
  • DonZorro
    #2238
    Elkészült a HUNter_Pack_v12. Remélem a magyarítás is hamarosan készen lesz! Tölthető az oldalamról...
  • Gab920926
    #2237
    Köszi szépen közbe már rájöttem de úgy döntöttem hogy maradok a 3 nál mert ebbe a célzás nagyon szar vagy én vagyok nagyon hülye h 2 kmerről nemtudom kilőni a hajót XD :D
  • TheGrinder
    #2236
    Spanyolokban én is. :D Olasz neccesebb, nem olyan rosszak az angolok sem, vagy az olaszok nem valami jók, nagyon egyenlő a két csapat teljesítménye.
  • HUmanHunter
    #2235
    bakker nem ide :D
  • HUmanHunter
    #2234
    én megraktam olasz és spanyol győzelmet külön, a spanyolban biztosabb vagyok.
  • Muki100
    #2233
    A parancsnok amikor az arcodba nyomja a térképet kiválasztasz egy küldetést, és utána lesz olyan menüpont a beszélgetésen belül hogy szeretnél indulni.
  • Gab920926
    #2232
    valaki elmagyarázná nekem hogy hogy kell vele játszani? letöltöttem már több változatot meg csinálom a gyakorló pályát oda megyek a tiszthez elmondja a feladatot és utána?
  • Muttley
    #2231
    U-995 - Subsim.com találkozó :)

    elindult a subsim.com facebook oldala is
  • Muki100
    #2230
    Valakinek van tapasztalata, hogy az ubi kikapcsolta az online DRM-et változtatott -e valamit az SH5-ön? Pontosabban most már hiba nélkül lehet törttel 1.2-es verzióval játszani?
  • joceruza
    #2229
    Ez most Vitality. Addig nem veszem meg még el nem jutok odáig hogy élvezzem...
  • Muttley
    #2228
    kicsit bele-vau :)
    utaltál rá, h virágbolti verziód van
    a SKIDROW féle verzió nem jó
    a Vitality féle a jó
  • joceruza
    #2227
    1.2-es alap megy gond nélkül...
  • joceruza
    #2226
    Most azt csináltam hogy registry tisztítás,újraindít,újratelepít. A játékot átmásolom másik meghajtóra és ha kell vissza lehet állítani eredeti állapotára. Hála égnek megint lehet kísérletezni...
  • Karabiner
    #2225
    Újra kell rakni az egészet. Összekeveredett az alap és a módok fájljai, végzetes káoszt okoz az ilyen.
  • joceruza
    #2224
    Na! Most ott tartok hogy inaktiváltam az összes modot és az a helyzet hogy már be sem tölti a gyakorló-részt. (új hadjáratnál)Nyomtam egy uninstallt és "szerzek" egy másik játékot. Ha ezzel majd valami csoda folytán jó lesz,akkor meg is veszem!
  • joceruza
    #2223
    Már nagyon sokat szenvedtem ezzel a játékkal... Sajnos az elődjei sokkal jobban sikerültek. (ez az én véleményem)
    Mod nélkül annyira nem tetszik hogy inkább nem is erőltettem. Gondoltam várok egy ideig hátha kiforrja magát hogy milyen modokkal érdemes játszani. Elég sok lista alapján próbáltam már,de meg kell mondjam eddig a te listád jön be a legjobban a kezelőfelület miatt. A többiről dologról nem tudok nyilatkozni mert ahoz kellett volna játszanom vele,de nem hagy.

    Ahogy én telepítettem:
    -alapjáték
    -1.2 patch
    -magyarítás az 1.2-es patch-hez
    -JSGME 2.6
    -modok (sorrendet betartva)
    (Ahogy írtad is odafigyeltem a modokra mert tényleg előfordult hogy volt mods almappa. Mindegyiket átnéztem és csak azt tettem a MODS mappába amit kell.)
    Tegnap nagyon elgurult a gyógyszer,de azért nem adom fel! Megpróbálom modok nélkül és újrateszem az egészet és megnézem hogy magyarítás nélkül is csinálja-e. Még jelentkezem! Köszönöm a tanácsod!
  • TitaniumRR
    #2222
    Ennél a játéknál bármi előfordulhat. :)

    Javaslatom:
    Próbáld ki magyarítás nélkül. Ha úgy működik, akkor megvan a hiba. :)
    Ugye, JSGME-vel aktiválod a MOD-okat?

    Másik tippem:
    A lenti listában pár MOD tartalmaz al-MOD mappákat. Ez azt jelenti, hogy hiába aktiválod, ha nem nézed meg egyenként a MOD-ok mappáit, akkor könnyen bekavarhat az is.
    Ahol vannak al-MOD mappák, ott egyenként szedegesd ki, amire szükséged van. Ha lenti lista O.K., akkor azokat. A többit vedd ki az SH5 alapkönyvtárból, hogy ne zavarjanak.

    Viszont tényleg ügyelj a sorrendre.
    1) alapjáték
    2) 1.2 patch
    3) MOD lista
    4) Equipment Upgrade-et kiemelten utoljára telepítsd.

    Ha vannak további kérdések, nyugodtan. :)
  • joceruza
    #2221
    Helló Karabiner!
    Hát ezaz! Csak gondom van! Néha erőltetem az SH5-öt,de sehogy sem akar jó lenni! Játszanék vele,de az alap NAGYON nem tetszik. Próbálom modokkal jobbá tenni,de az istenért sem jön össze.

    A lenti lista alapján tettem be a cuccokat és a kezelőfelület az nagyon tetszik. (már amennyit tudtam játszani mielőtt kivágott...)DE! Ez a fehér textúrahiba vagy mi ez nagyon nem jó. Csinálta már amikor térképet néztem,vagy megpróbáltam át teleportálni periszkópnézetbe,de csinálta már az elején mikor a küldetést akartam felvenni. Fehér össze-visszaság lett belőle. Szerintem nem a gépemmel van a gond mert az alappal nem volt ilyen baj. Nem tudom mit lehetne csinálni a játékkal hogy jó legyen...
    Megköszönném ha tudnál segíteni ebben a baromi nehéz dologban!
    SH3-király SH3+GWX-tuti király
    SH4-nagyon jó SH4+RSRDC+TMO-piszok király
    SH5-(számomra óriási csalódás)
  • Karabiner
    #2220
    Magyarítás nem hiszem, hogy így beletud kavarni. Bár ha valahogy összekutyultad a TDC és az alap magyarítást az talán. Az OHII semmi köze nincs a dologhoz az biztos.

    Bár nekem a mód listával kapcsoltban vannak felvetéseim U-boat Historical Specifications pl. nem vagyok biztos, hogy a 6.9.0 TDC-vel kompatibilis de akár működhet is.
    Viszont ahogy az OHII 1.8 össze vegyíteni a Lite Campaign LC 1.2 azt valahogy nem tudom elképzelni mi lesz belőle. Az OHII van külön tonna csökkentő kiegészítése pl.

    Joceruza ménem szólsz egyébként ha gondod van?
  • joceruza
    #2219
    Helló! Nagyon jó modokat válogattál össze! Teljesen ugyanezeket a cuccokat, ugyanebben a sorrendben raktam fel. Valami nem jó!(nálam)
    Például ha a térképet nézem vagy teleportálok akkor az írások és számok helyén fehér négyzetek lesznek és Crash to Desktop! (az sh5 exe leáll)
    Az előfordulhat hogy az alapjáték és az Open horizons magyarítása miatt van? Én azokat is felraktam. Az alapjátékot mindjárt az elején még a modok aktiválása előtt, az OH-t pedig úgy magyarítottam hogy aktiválás előtt még a mods mappába az OHIIv1.8 Full patch2-be telepítettem. Segítenél mi lehet a baj? Köszönöm!
  • TitaniumRR
    #2218
    Időigényes volt, de most már végre kész.
    Álom. :)

    Alapjáték + 1.2 patch

    MODS - az aktiválási sorrend Nagyon Fontos!
    Különben Crash to Desktop

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    RemoveLogoIntroTheDarkWraith
    sobers green spinning thing SH5
    Dynamic Environment SH5 Basemod (normal version) V2.1
    Dynamic Environment SH5 Atlantic Floor V2.1
    Dynamic Environment SH5 Sleet For Winter Campaigns V2.1
    Dynamic Environment SH5 Sounds V2.1 + jó sok SH3 GWX hang, music, gramophone áthozva
    TheDarkWraith_DC_Water_Disturbances_v2_0
    AI_sub_crew_1_0_2_TheDarkWraith
    sobers better terrain v3 SH5
    sobers see thru wake fix
    sobers 3D deck spray mod V7
    Pascal-sh5-Crew-Uniforms. 12.2011
    MightyFine Crew Mod 1.2.1 Alt faces
    German U-Boat Crew Language Pack
    FX_Update_0_0_19_ByTheDarkWraith
    NewUIs_TDC_6_9_0_Das_Boot_Crew
    CSPMagui by DrJones Beta v 2.0
    Manos Scopes-patch for 16x9
    IRAI_0_0_37_ByTheDarkWraith
    Cerberus62 Corrected Depth Charge Projector 1.0
    KZS Hull wetness for U-Boats + co tower and deck_revised_by_TheDarkWraith
    OPEN HORIZONS II_full v1.8
    OHIIv1.8 Full patch2
    TDW_Mines_Subnets_Detectable_in_hydro (OH II v1.8)
    sobers dredging project scapa flow SH5
    Conus' Graphic Mod 1.1
    SteelViking's Interior Mod V1.2
    SteelViking's Interior Mod V1.2.2 Patch
    SH5Lifeboats_by_Rongel_TDW_stoianm_v2.11
    U-boat Historical Specifications 1.7 stock
    Criticalhits1.1Torpedos.zip
    Criticalhitsv1.2.zip
    Lite Campaign LC 1.2
    OldStyleExplosions_V1.1.rar
    Equipment_Upgrades_Fix_v1_4_byTheBeast
    Equipment_Upgrades_Fix_v1_4_Patch_1
    Church's SHV 1.01 Keyboard Commands v1.1


    Ez szól a főmenüben:

  • TitaniumRR
    #2217
    Test Yourself - Milyen Tengó Kapitány vagy? :)

  • zoltang
    #2216
  • zoltang
    #2215
    Silent Hunter Online bejelentés

    "Különösebb hardverigényre sem kell számítanunk, ugyanis egy böngészőben futó játékról van szó, melyhez a Flash Player legújabb változatán kívül semmi különösre nem lesz szükségünk."
    jaj ? :)
  • highlander15
    #2214
    Tudna valaki segíteni?A játék pillanatokra meg-megakad,pedig a gépigényem 100 százalékosan megfelel a játéknak,mi lehet a probléma?
  • Blackfoot
    #2213
    Sziasztok. Hogyan lehet az SH5 ben a legénységet elküldeni mondjuk aludni? Mert az állóképességük csökkeni kezdett. De nem igazán tudom hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy lazítsanak mondjuk. Mivel itt nincs pl orrkörlet ahová eltudnám őket küldeni.

    Kössz a segítséget.
  • Nohab
    #2212
    Az a kiszámított pozíciója a bejelentett konvojnak. Amint megváltozik a konvoj iránya és/vagy a sebessége, akkor már fabatkát se ér az egész (egy logikátlan embernek). A logikus megpróbálja kitalálni a célállomását és arrafelé kezd menni.
  • joceruza
    #2211
    Akkor passz!