2450
Silent Hunter 5
  • DonZorro
    #2330
    Jah, hogy win8? :$
  • DonZorro
    #2329
    Mindig a legújabb... :$
  • Condás
    #2328
    Sztem meg van a probléma. Lefuttattam CC Cleanerrel egy registry ellenőrzést,s tisztítást,s most ha 32-es sebességgel közelítem meg az utolsó kilométereken a városokat,akkor teljesen korrektül működik minden. Legalábbis ami eddig nem működött az most megy.
  • Condás
    #2327
    Na fejlődött valamelyest a helyzet. Az eseménynaplóban láttam,h a hiba az msvcr90.dll körül van,amikor kidob a játék. Most,h tudom,h mivel van a gond,már talán lehet valamilyen megoldást keresni rá. Bár órák óta keresek,de még nem találtam.
  • Condás
    #2326
    Zorro milyen C++ verziók vannak fent a gépeden ?
  • Condás
    #2325
    Megnéztem,h sima,modmentes játékkal túlmegy-e azon a ponton,ahol kidob,s ott probléma nélkül továbbmegy,tehát tuti,h a MODPACK-el van a gond.

    De h a fenébe lehet,h akkor neked nem jön elő Zorro ? Valamit 10000%,h nem írsz le,ami a kulcs lehet. Valami nincs benne vagy az útmutatóban,vagy egyáltalán nem mondtál el. Nincs valami apróság,ami kimaradt ? Tényleg írd már le kérlek,amit kértem,mert nagyon nagyot segítenél sztem,s talán a problémát is megtalálnánk végre. Nem lehet,h ha nekem mod nélkül megy,s neked moddal is,akkor nálam legyen a baj. Legalábbis nem a gépemben,s a játékban van a gond,ez tuti. Ugyanazt a modpacket használjuk ? Módosítottál valamit a 13-on,ami csak neked lehet meg ?
  • Condás
    #2324
    Zorro kérlek írd már le,h te hogyan indítod el patchelés után a játékot. Pontosan,minden egyes apró lépést. Kampányban milyen missziót töltesz be stb. Nem létezik,h másnak megy,s nekem nem. Nem hiszem,h csak nekem van WIN 8-am,bár biztos nem ez a probléma.
  • Condás
    #2323
    Áhh megöl az ideg... Lenne időm végre leülni a géphez,s játszani,de egyszerűen nem lehet.

    Zorro,ha esetleg eszedbe juthat valami megoldás,kérlek írd le,mert kipróbálom,mert nem szeretném ezt a játékot a kukába dobni,főleg úgy nem,h amikor vettem,alig játszottam vele,mert használhatatlan volt.
    Most meg azért nem tudok vele játszani,mert egy teljesen másik ok miatt használhatatlan.

    Legalább akkor el sem indult volna,s akkor nem láttam volna,h mennyire is jó.
  • Condás
    #2322
    Próbáltam Portot,harbort, valamint előtte kiszedtem a fákat,valamint egyéb kinézettel kapcsolatos dolgokat,de ugyanúgy kifagy a fenébe a mentésem.

    Nincs akkor ennek valami log fájlja ? Ahol leírná,h miért lép ki a játék.
  • Condás
    #2321
    Zorro a kikötőkkel kapcsolatos modok listáját le tudnád esetleg írni ? Mert hiába tudok angolul,egyszerűen nem tudom,h melyik modban mi van. Te biztosan jobban képbe vagy velük. Tuti,h valamelyik port,kikötő,városos téma okozza.
  • Condás
    #2320
    Rendben,próbálgatom az összes angol tudásom alapján városra vonatkozó modot deaktiválni,de semmi.

    Nincs a játéknak valamilyen crash logja ? Ahol meglehetne nézni,h miért crashel.
  • DonZorro
    #2319
    Nem biztos hogy csak azokban van! Nem néztem át minden MOD-ot, hogy miket tartalmaznak pontosan. Lehet ott másban is hiba... :(
    Majd írd meg légyszives ha találsz valamit! Köszii...
  • Condás
    #2318
    Rendben Zorro. Elkezdem alulról az összes városkinézettel kapcsolatban állható modot kiiktatni. Enviroment,meg társait.
  • DonZorro
    #2317
    Nem a memória a gond. Nekem csak 4 van, igaz 64 biten de megy vele rendesen! A MOD-okat alulról kezd kiiktatni, kipróbálni, majd ha meg akkor azt az egyet hagyd ki csak és vissza a többi...
  • Condás
    #2316
    Oké én belefáradtam. Oldalról oldalra járok,hátha valamelyik angol oldalon,amikből áll ez a Hunter Pack van valami épkézláb leírás,h miket is kéne csinálni,h működjön normálisan,de sehol semmi konkrét. Marha idegesítő,mert ez az a játék,vagyis játék + mod,ami leköt,de ilyen használhatatlanul csak az idegeimet ölöm vele,nem az ellenségeket.

    Pedig faszán 25000 tonnával tértem volna haza első patrolomról,de így valszeg az volt az utolsó.
  • Condás
    #2315
    Rengeteg fontos információ nincs benne a leírásban a modpackról. Többek között ilyen az is,h ha beírod,h silentotto a kampányválasztó képernyőn,akkor minden missziót unlockol.

    Zorro nem tudsz valamilyen memória kioldó patchről,vagy valamiről ? Mert 8 gigabyte memóriám van,s sztem azzal lesz a gond,h keveset enged az SH5-nek.
  • Condás
    #2314
    Fürtös: 99,99%,h olyan típusú moddal van a gond,ami a városokon módosít valamit,mert akárhányszor a város közelében vagyok,vagy az irányába megyek,akkor kifagy. Nem tudok pontos adatot mondani,h hány kilométerre kb,de sztem olyan 10-15 körül lehet. Tehát ez nem véletlen egybeesés. A nyílt tengeren 0 azaz NULLA kifagyásom volt. Angliától nyugatra, a játékban számított kb 5-6 napot töltöttem el,s tényleg egyetlen egy darab kifagyás sem volt.

    Nekem sajnos nincs türelmem kikapcsolgatni egyesével. S az sem opció nálam,h akkor csak az Open Horizons 2-őt rakom fel,mert ez a mod így lenne jó,ahogy van,ha működne. Egész pontosan ez a modpack. Na mindjárt végez a telepítéssel.
  • Fürtös
    #2313
    Én is hasonló hibákkal küzdöttem,de sajnos még nem volt rá időm,hogy egyenként kikapcsolgassam a modokat.
    " dolgot tudok ajánlani: Szűz telepítés után inditsd el a játékot és a tutorial rész inditásánál nyomj kihagyást.
    Az open horizonts tuti jó,az majdhogynem hivatalos kieg a gond valamelyik moddal lesz,több is van benne ami ugyanazt a dolgot módosítja,sajnos nincs más hátra mint egyesével kikapcsolni őket.
    Ha lesz egy kis időm újrarakni a gépet én addig fogok molyolni vele míg ki nem találom melyik modtól omlik össze.
    Sajnos idővel nem állok jól mostanság de majd beírom ide is ha találok valamit.

    Újratelepítés nem segít, én legalább 6x raktam ujra. Meg kell keresni manuálisan melyik mod kavar be.
  • Condás
    #2312
    Most mindenesetre megpróbálom újratelepíteni,hátha szerencsém lesz. Már 3-4 órája nézegettem a lehetséges megoldásokat,de semmi. Az a gond,h a Hunter Packet angolok,vagy egyáltalán nem magyarok kevesen töltik,s szinte semmilyen rá vonatkozó infót nem találtam. Amit meg leírtál telepítési segédletként,azt természetesen követtem.
  • Condás
    #2311
    Köszönöm szépen a válaszod. Zorro,s az 1.02-ön kívül semmit nem kell telepíteni az égegyadta világon ? Mert olvastam 1-2 helyen,h vannak modpackek,amikhez kell telepíteni valamilyen másik,nem hivatalos,modderek által kreált témát.

    Csak annyira kérlek,h biztosíts róla,h nem ment el semmi mellett a figyelmem:
    Feltelepítem a sima SH5-öt.
    Felpatchelem 1.02-re
    Berakom a Hunter Packot a mappájába
    JGSME-vel loadolom a Hunter Packot,s ennyi lenne ?
  • DonZorro
    #2310
    Most próbáltam és gond nélkül átmegy bármely csatornán és be tudok menni minden kikötőbe. Nem tudom mi lehet a baj, kezd el egyesével kikapcsolgatni a MOD-okat és biztosan kiderül majd! :(
  • Condás
    #2309
    Annyi órát beleraktam már ebbe ajátékba. Pont most sajátítottam el a four bearinges hidrofon támadást,de hiába bakker,ha nem jó. Zorro,ha esetleg tudsz segíts kérlek,mert nagyon bejön a modod,a játék is,de valami nem megy jól. Kiel problémát megoldottam úgy,h mod nélkül bementem Kielbe,majd elmentettem,s modok telepítése után betöltöttem,s így nem dobott ki Kielbe.
  • Condás
    #2308
    Ha valaki nem tudna esetleg segíteni,akkor sztem az lesz,mint nagyon sok korábbi játékosnál,ahogyan olvastam,h letörlöm a fenébe. Pedig nagyon,de nagyon jó,s élvezhető modokkal,de hiába,ha ilyen dolgok fordulnak elő benne.
  • Condás
    #2307
    Ez tönkreteszi az egész játékélményemet. A La Manche csatárnán már valamiért át sem tudok kelni,mert kifagy. Kb 10x próbáltam újra. Előző mentéssel is. Próábalok a két város között menni,egyenlő távolságra,de mindig kifagy. Teljesen tönkrevágja a játékélmény.t
  • Condás
    #2306
    Tehát a nyílt óceánon 10-15 valós órányi időt el tudok tölteni egyetlen crash nélkül,de a városok valamiért nagyon nem tetszenek a játéknak.
  • Condás
    #2305
    Zorro miért lehet az,h a létező összes város közelében kapok egy Crash to Desktopot ???? Minden egyes városban. Kampányban. A gépem 5x jobb,mint az ajánlott,tehát az kilőve. Gyanítom valamelyik mod konfliktusa a másikkal lehet a probléma forrása nem ?
  • Condás
    #2304
    Sracok mit ajanlotok, ha csatahajokat szeretnek iranyitani? SH3-at vagy SH4-et vegyem meg? Grafika is fontos szempont nalam. Modokkal jatszanek termeszetesen.
  • Condás
    #2303
    Egy tippet adnek azoknak, akik CTD-t kapnak: ne vegyek fel a sebesseget 256-nal nagyobbra, portban pedig 64-nel nagyobbra. Olvastam,h a modokkal nem kompatibilis ez, valamint az ezt meghalado jateksebesseg.
  • Condás
    #2302
    A micro-stuttering megoldódott egy kompatibilitás XP3, run as admin kombóval.
  • Condás
    #2301
    Annyi szarakodás van ezzel a nyamvadt játékkal,h már a tököm ki van vele. JÓ lenne meg minden,de ez a mikroszaggatás megőrjít,csak akkor van,amikor a felszínen vagyunk,de akkor teljesen tönkreteszi a játékélményt. POnt annyira szaggat be,h zavarjon mint az állat.
  • Condás
    #2300
    Zorro bocsánat,de h a fenébe lehet kivenni ezt az ótvar gané vizet ??? Olyanná változtatta valamelyik mod a vizet,mint kb 10-15 éve volt a játékoknál. Az alapjátékban viszont gyönyörű. S valamiért szaggat is a víz miatt. Egyszer mérgemben meg uninstalláció előtt kivettem az összes vízzel kapcsolatos modot,s úgy nem szaggatott be,ilyen mikroszaggatásokkal,de nem tudom,h melyik volt pontosan.
  • Condás
    #2299
    Kampányban van valamilyen sandbox-mod ebben a modpackban ? Mert sajnos hiába nézem az összetételét,nem mond egyik neve sem semmit.

    Kampányban átlehet ugrani az első küldetést ? Vagy az nem a tutorial ?

    Bocsánat a sok kérdésért,de nagyon bejön a mod,s szeretném minél inkább kihasználni a lehetőségeit,s sajnos amiért nem ismerem a mod tartalmát,ezért nem is tudom milyen lehetőségek rejlenek benne.
  • DonZorro
    #2298
    Csinálhatsz küldiket is de a kampány is jó! kinek mi tetszik... :$
  • Condás
    #2297
    Hogy érdemes ezt a modpacket játszani Zorro ? Kampányban elkezdeni,vagy küldetéseket csinálni ?
  • DonZorro
    #2296
    Na viszont ha jól sejtem neked nem eredeti van és mégis megy minden? Érdekes... :$
  • Condás
    #2295
    Na megoldódott a probléma. Nagyon tetszik a mod. Bár nekem a víz furcsán hat,de nem rossz. Még tapasztalom a mod újításait. Olvastam,h volt aki tapasztalt mikroszaggatásokat. Nekem is előjött,de egyelőre még nem tudtam vele megbirkózni. A gépem bőven jó hozzá,sőt...
  • Condás
    #2294
    Kicsit visszább olvastam, s látom, h 1.2-es patchről van szó, holott nekem csak 1.1 van. Nem is tudok 1.2-ről. Hacsak nem az a nem hivatalos lenne az. Majd megpróbálom akkor azzal.
  • Condás
    #2293
    Még talán azt lehagytam,h teljesen pontosan akkor dob ki,miután betöltött,de még nem jelenik meg a kép,de jó 2 percet töltött a misszió. Próbáltam kampányban is,de ugyanez.
  • Condás
    #2292
    Az gond,h a JSGME-ben néhány halványszürke,néhány mod pedig sötétszürke,vagy talán fekete a jobb oldalon ? Bár nem hiszem,h ez a probléma,de nem tudom,h mire kellene gyanakodnom. Zorro,ha esetleg leírnád a játék telepítésétől kezdve a dolgot,nagyban segítenél,mert hátha valamit kihagytam,s én hibáztam.
  • Condás
    #2291
    ÉS NAGYON FONTOS: Megnéztem a sima felpatchelt ( 1 patchet raktam fel,mert tudtommal annyi van ) játékot,s az elindult probléma nélkül. Elindította a missziót,nem dobott ki.

    Tehát leszűkítette a modra a problémát. Viszont nem vagyok kisegítve,mert csakis kizárólag a mod miatt tettem fel a játékot. Próbáltam windows 7-es kompatibilitási módban futtatni,de sikertelenül.