2450
Silent Hunter 5
  • bettly
    #2410
    Koszonom megoldottam OH II v.2.5 + Dark Wraith mod hasznalom ,szuper a jatek ,meg eleinte gondoltam hogy nem kompatibilis a ket mod egyszerre, a kampany is meg van kisse valtozva, igy mar igen egy tanacsot kernek.....sikerult megtanulnom a manualis celzast ,ok minden,,,,mindenhol ahol gyakoroltam az ellenseges hajo egyenes vonalban jon igy konyebb kiszamitani mindent foleg a szoget a terkepen DE mi tortenik amikor cik cakban jar elottem ,nem egyenes az utvonala meghuzom a vonalt menet iranyaba megjegyzem a torpedo becsapodasi szoget es amikor szinte odaer iranyt valtoztat,,,,,,,ilyenkor nallam ;backspace: es gondolkodas parszor megjartam a kampanyban........eszrevettem meg valamit a fedelzeti tiszt nem mindig jelenti be a hajot a lathataron a terkep mutassa pedig a hajo szimbolumot,,,ilyenkor en kerdem le es biza van hogy mar alig2500 meterre van tollem......Egy igazi nagy koszonet
  • Solyom2
    #2409
    DarkWraith modot ajánlom. Én is azt használom, az SH3-as kezelőfelülettel.
  • bettly
    #2408
    Mas megoldas? Van valami mod meg?
  • bettly
    #2407
    Tenyleg esetleg ha valaki segitene......modot csereltem ,felraktam a Open Horizon v2.5 modot,,minden ok de nehezen iranyitom ,nem boldogulok az eredeti sh5-os iranyito szalaggal lent , hianyoznak az orak,vagy jobb lett volna a The Dark Wraight mod? Koszonom

  • bettly
    #2406
    A Wolves of Steel mod van fent ,hogy lehet megvaltoztatni a U-** helyett ,peldaul U-90 legyen , mar mindent probaltam
  • bettly
    #2405
    Sokat tanultam tolled koszonom!!!
  • bettly
    #2404
    Itt nincsenek gyakorlo palyak? TDC Deck gun stb stb,,,ha atallitom a Tutorials-t a jatek menube none-rol mi tortenik? Itt a jatekban mennyire fogy az olaj 2 fokon kell menni? lehet idogyorsitas? mennyire es mennyit? Elege a misziohoz oda s vissza meg cirkalni mas fele is? SH4 ben kivettem mire celhoz ertem elfogyott igaz sokat gyorsitottam Nagyon koszonom segitseged apropo milyen gomb a Lock rogzites?
  • bettly
    #2403
    Nem tudom ha meg emlekszel ,amiutan felinstalaltad a WoS-t be kell menni a Generic Patcher-be atallitani mindent mondjuk 'D'-re ha ott van a jatekod es azutan van az a masik rajzfilmes figura kis ikon csak Generic Patcher itt a Filet kell aktvalni aszem elotte backup nos ez nallam nem mukodik raklikkelek a File-re nem tortenik semmi sot ki se tudok menni belole csak Task Managerrel ......itt megaltam es tolom igy a jatekot ,,,vajon ront ez a jatekon/ Idovel tortenhet valami? Megy most rendesen,mas beallitast nem csinaltam mert direct ' C '-re tettem C:\Ubisoft\SH5 stb stb
    Remelem nem megyek az az idegeidre,ujbol koszonom hogy segitsz
  • Solyom2
    #2402
    Nincs mit!
  • bettly
    #2401
    Ezer koszonet sikerult, tenyleg fura
  • Solyom2
    #2400
    Igen, itt ez kissé fura. A tengeralattjáród ikonjára kattintasz a térképen, akkor jelenik meg az útvonaltervező.
  • bettly
    #2399
    Meg valami beallitas???
  • bettly
    #2398
    Koszonom segitseged
  • bettly
    #2397
    Rendben koszonom,,,,tiszta kacagas A Mapon nem tudom meghuzni az utiranyt a vonalat, mindent megprobaltam,minden vonalzot,valami nem megy......egyszerubben be megyek a mapra M s innentrol???? Lent a kis tiszt ikonokat is vegig klikkeltem semmi opciot nem talaltam, van meg valami??
  • Solyom2
    #2396
    Azt hiszem az a mod alapból benne van a packban.

    JSGME-vel ki tudod választani, hogy melyik UI-t szeretnéd használni. Nekem is egy ilyen SH3 stílusú van.
  • bettly
    #2395
    KOszonom letoltottem, latom itt meg van minden......Meg szukseges-e a The Dark Wraight e modpackhoz?
  • Solyom2
    #2394
    Wolves of Steel.

    Ez tartalmazza az Open Horizonst is, egy jó nagy modpack.
  • bettly
    #2393
    Sziasztok kerlek segitsetek tegnap felraktam a jatekot es szeretnem modolni , a jatek csak az alap szuz ,nagyon nehez az iranyitasa igy ,megszoktam az elozo sh3-sh4-et. Netten neztem mindent de valahogy nem jon ossze,megprobaltam eloszor is feltenni a The Dark W. aszem 7.4... ujabbik modot muindent leiras utan csinsltam [a script-be] de osszefutott az iras a jatekban, Masodik proba csak az Open Horizons II v2.5 egyedul de iranyitas ugyanaz , a terkepen sem tudtam meghuzni a menet irant a vonalat , kene valami patch hamarabb?
    Megkerlek ha valakinek van egy kis ideje irjon nehany modot sorrendben ez nekem nagy segitseg Nagyon koszonom
  • Komatsu
    #2392
    Régóta nem jött ki hasonló játék, de most van egy! Itt a link.

    https://www.kickstarter.com/projects/1752350052/uboot-a-ww2-survival-sandbox
  • Karabiner
    #2391
    Az biztos, hogy gondot nem okoz. Már jó pár éve készült és sokat próbált magyarosítás. Hát sajna lelkesedésből ennyire futotta, bár szerintem még mindig pontosabb mint az egész játék maga, de ez már egy más kérdés.
    De javaslom felesd az alapkampányt az valami borzadály, OHII mód nagyon sokat javít az egész ügymeneten.
  • Hell Girl #2390
    Én azt hittem az zavar be, nem kell itt hepciáskodni, arra van a facebook. Az hogy mi a verziószám azt meg tudom, nem kell hülyének nézni másokat rögtön.

    Amúgy mióta újraraktam a magyarosítás nélkül furcsa módon működik rendesen. Nem'tom mi lehetett a konkrét baj. A magyarosítás alapból nem 100 %-os sajnos. 1-ik küldetésnél az írja hogy pusztíts el 5 hajót magyarul. Igen ám de angolul az van írva hogy 5 csapatszállító hajót. Nem mind1, főleg hogy ,,időre" megy az egész. :)
  • Karabiner
    #2389
    A magyarosítás nem szolbele a kampányba se a működésbe mert csak a szövegeket cseréli le. A honosítás 1.2 verzióhoz van mit nem lehet érteni ezen le van írva, 1.1 csak a magyarosítás verzió száma.
  • Fürtös
    #2388
    Mehet a magyarosítás, de itt lejjeb írtam, hogy miként kell a modokat felrakni.
    Legyen egy tiszta mentésed előbb, aztán mehetnek a modok.
  • Hell Girl #2387
    Így már értem. Köszönöm !
    Az időpontokat észrevettem igen. Elég gyorsan kell csinálni mindent, fogjuk rá. A Dover-i szoroson mire átverekedem magam, azaz lopakodom. Hát eltelik 1 nap is. :)
    Amúgy letöröltem a játékot a magyarosítással együtt, újratelepítettem és most minden működik rendesen (igaz angolul).
    Most már számolja az elsüllyesztett tonnákat a küldetésekhez. ( egyenlőre :D :D nem akarom elkiabálni ;) )
  • Fürtös
    #2386
    Mi a miszio neve?
    Igen a térképen is lehet váltogatni, térképen bal felül a küldetésnél a csík nem az elsüllyesztett tonnákra reagál, a küldetések teljesítése időhöz van kötve. Egy bizonyos dátumig kell örjáratozni a körzetben. Az örjárat vég opció a kikötőben nem azt jelenti,hogy végeztél a küldetéssel, az csak opció,hogy tudd a hajót fejlesztgetni.
    Röviden: rajtad áll , hogy hány "őrjáratból" teljesíted a küldetést. Ha a dátum lejár kapsz majd egy rádióüzenetet ,hogy menj vissza a kikötőbe.
    A tonnákat szerintem az XP pontoknál veszi figyelembe.

    Remélem segítettem, ha nem akkor dobj egy screenshotot.
  • Hell Girl #2385
    Igen ott.
    Bedokkolok (őrjárat vége) aztán küldetés kérése a térképen, a fekete pöttynél.

    Miért máshol is lehet ? :)
  • Fürtös
    #2384
    A bunkerban veszed fel a küldetést?
  • Hell Girl #2383
    Üdv fórumlakok !
    Remélem lesz vki aki még olvassa ezt. :)
    Megvettem a játékot a steamen, 1.2 van fenn. Magyarosítottam ( igaz az 1.1-hez való), de valami nem stimmel.
    Felveszem a küldetést (request mission) írja hova menjek. Okés odaérek, az első 50 000 tonnás pusztítást elvégzem, hősként hazaérek. Indítom a 100 000 tonnás küldetést, vagy az északi őrjáratos, anyahajós elpusztítós küldetést. Hiába zúzok le több tízezer tonna hajót, meg sem mozdul a mérő, pedig a hatókörön belül írtom az ellent. A 100 000 tonnás küldinél elsüllyesztettem egy 46 ezer tonnás anyahajót, de meg sem mozdult a fehér csík a küldetés kiírásánál. Valami ötlet ? Remélem nem a magyarosítás zavar be, mert angolul nem szeretmém játszani. ;) Pls help.
    Üdv
  • Fürtös
    #2382
    Jut eszembe, végre kimatekoltam miért fagy. A lényeg röviden:
    Install nulláról, 1.2 PatchMajd a tutorial végigjátszása. (haladóknak config átírásos tutorial ugrás)
    Amikor megérkezel Kielbe elmented a játékot, és kilépsz.
    Elindítod a mentett állást, mentesz még egyet és kilépsz.
    Most telepítheted a modot.
    Amire figyelni kell,hogy csak akkor telepíts vagy változtass modot amikor a hajó a bunkerban van és mentettél előtte.
    Valamiért a save game tartalmaz egy rakás config beállítást és azok kavarodnak meg.
    Továbbá javasolt csak akkor menteni amikor nincs semilyen egység a közelben.
    Ezek az információk innen származnak:
    Wolves of steel
    Az itteni leírásból sok hibajavítási eljárás új volt nekem, érdemes böngészni.
    Nekem 1.5 hónapja fut fagyás mentesen ugyanazon a gépen és windowson amin előtte 5 percenként dobott ki a desktopra.
    Remélem segít másokon is!
  • bzsoli
    #2381
    Köszönöm az információt!

    Ahogy látom, már nem nagyon van itt élet, sajnos. Ennyire kiöregedett már az SH5?
  • Karabiner
    #2380
    1.2 ez a vége.
    Igen, steam verzióval bizonyos módokat egyáltalán nem lehet működésre bírni.
  • bzsoli
    #2379
    Sziasztok!

    Megkérdezhetem, hogy mi most az aktuális SH5 verziószám?

    Illetve az érdekelne még, hogy jól gondolom, a steam-es SH5-el nem igazán lehet modolni a játékot?
  • lipovics
    #2378
    Majd megnézem mindet, ha kicsit jobb idő lesz. Londonban élek, de csak motorom van.
  • Karabiner
    #2377
    Igen, újra a békebeli célzás működik. IWM múzeum igazából olyan mint nekünk a hadtörténeti múzeumunk általános angol hadtörténeti de I II világháborúra koncentrál. De ahogy most néztem július 19. zárva mert átalakítják az I. WW évforduló miatt. Bovingtont nem rég alakitókát át láttam képeket nagyon jó az új kialakításbán. Ott nem lehet betelni az érdekességekkel annyira tömény, oda reggel kel menni mert zárásig nem jössz ki. Gosport-ba érdemes még menni tengeralattjárót nézni a túlparton Portsmouth a historik dock ott meg vitorláshajók.
  • lipovics
    #2376
    Más, látom voltál az Imperial War Museumban is. A Belfastot tavaly nyáron megnéztem én is, az IWM-be érdemes elmenni? Tavasszal megyek Bovington-ba a tankmúzeumba :)
  • lipovics
    #2375
    Köszi!

    Ez a tdc mód visszaadja az sh3 auto célzását is? Az SH 5-é kiakaszt
  • lipovics
    #2374
    Köszi!

    Ez a tdc mód visszaadja az sh3 auto célzását is? Az SH 5-é kiakaszt
  • bettly
    #2373
    Koszonom megfogadom tanacsodat,varok meg,meg annyit csinaltam,hogy neki kezdtem a carrer-nek semmi mod nelkul egyedul az OHII volt fent , 5 perc utan kidobott runtime error-al....ez milyen hiba es mikor jelentkezik? Figyelmesen neztem most amikor ujra instal. a jatekot a vga drivere [Gt-430/ 1Gb] nem eleg piros korben x van, a legfrissebb drivert toltottem le windows xp sp3 professionalx32 edition-op. rendszernek,es meg igy sem eleg,most nem tudom, lehetnek gondok ezert az eredeti jatekban?
  • Karabiner
    #2372
    Valószínű ott már teljes fájl kutyulda van. Na de warez is lehet a gond mert ha az 1.0 vagy 1.1 akkor azzal nem működik a TDC, ezek a verziók már csak 1.2v működik. Várd meg akkor az eredetit.
  • bettly
    #2371
    Sziasztok Karabiner hidd el lepesrol lepesre ugy csinaltam mindent es betoltes utan fekete a kepernyo beismeren warez van a vitality fele az eredetit mar meg rendeltem ez lenne a gond? Mas mod siman megy' en koszom ujra a segitseged