2454
Silent Hunter 5
  • kovajani
    #1934
    U995! Itt van még kettő belőlük. Mint látható, csak a baloldali kettőt fogadja el a gép!! /Csak azok "warshipek"./
    Adatok: 1939.dec.12.05 óra 23 perc.
    5 fok 38 perc W- 57 fok 50 perc.


  • kovajani
    #1933
    Azt hiszem ezeket keresed. Ezek fegyveres szállitó /TROOP-csapatszállitó/ hajók, kék csíkkal vannak jelezve ellentétben a feketével jelzett egyéb kereskedelmi szállitó hajókkal.
    Adatok: 1939.dec.07. 14 óra 05 perc.
    5 fok 26 perc W-59 fok 22 perc N.



  • Nohab
    #1932
    Azért mondtam, hogy van térképes segítség...
  • runi 2
    #1931
    Teljes magyarosítás van már,vagy lesz e a játékhoz?
  • U995
    #1930
    Németország blokádja küldetésről lenne szó. Külföldire mennék, ha vágnám az angolt...
  • Nohab
    #1929
    Írd be a küldetés nevét a keresőbe és ki fog adni külföldi fórumokat, ahol gyakran van térképes segítség.
  • Frigyes54
    #1928
    u995 csak nem az amc-rol van szo? ezek skapa flow-bol indulnak. ott a kivezeto csatornaban lohetok. altalaban parban jarnak es hadi hajokent vannak jelolve kekkel. nagyon gyorsak es jol lonek. ha tevedtem bocs
  • U995
    #1927
    Tudnál kicsit pontosítani bármerre kerestem sehol nem találok ilyen hajókat, más utasszállitók vannak de azokat nem fogadja el?
  • PanzerWolf
    #1926
    Nah ezt én nem motdam volna.Régebben a 3. résznél bármikor felmentem mindig játszottak.
  • g3o
    #1925
    Mert elvárás, hogy ma már egy játéknak legyen multi-verziója is. A tengeralattjáró szimulátor azonban nem az a klasszikus játék, ami multira alkalmas.
  • PanzerWolf
    #1924
    Gondoltam fölrakom ismét a játékot és belenézek a multiba milyen is.senki nem játszott.
  • Thanatos
    #1923
    nem kiel-be kell menni..., nvm...
  • Thanatos
    #1922
    az normális hogy az első patrolom (british coastal waters küldi asszem) utánnemtudok kikötni kiel-ben??? vagy mit nézek be? :)
  • Nohab
    #1921
    A blokádos küldetés nálam bugos volt és csak két hajót küldött. A többi a spawn ponton pihent. Az egyik északi kikötőben van ez a hely, egy kis szigettől délre. Négy hajó lesz egymás mellett és dél felé néznek. Két kéményű, zöld aljú, fehér tetejű, troop transport hajót kell szétlőni. Elég egy a végébe és be szokta adni az unalmast.
  • pz6
    #1920
    Használj manuális célzást!
  • Frigyes54
    #1919
    u 995. keresobe sh5 tdc. megmutatja a celzas fajtait. sajnos ez egy turelem jatek. keresztre katintva megmondja milyen hajot kell loni es mutatja a csik hogy mennyi kell meg.azert a terkep mutat konvojokat. ha kod van erdemes periszkop melyseg a sonar jelzi a hajokat konvojokat.kerdezz nyugottan maskor is.
  • U995
    #1918
    Most értettem meg igazából hogy van ez a feladat kiosztás, nem tudtam hogy az adott részen belül pl.:Total Germany beleszámítja az elsüllyesztett hajótereket, így annyira nem vészes.
    Már csak a Lengyelország inváziója meg a Németo., blokádja van ebből a részből vissza. Milyen 5hajót kell elsüllyeszteni Németo. blokádjánál? Az anyahajót már megtaláltam és ki is lőttem.

    Automata célzást ti hogy használjátok??? idegesít, hogy nem olyan mint az eddigi részekben.
  • U995
    #1917
    www.donzorro.hu

    hunter pack 6.0

    Meg őrit ez a british supplies hülyeség, néha néha jön 1-1 4000tonnás hajó, így hogyan lesz meg a 100.000t???

    Automata célzás is 10ből 8szor sikerül csak mindig a hajó előtt megy el pár méterrel vagy épp mögötte, vmi tuti tipp vkinek???
  • Pluskast
    #1916
    Srácok a subsim.com-rol milyen modot érdemes leszedni? Ti próbáltatok egyáltalában valami modot hozzá?
  • Nohab
    #1915
    Leírom a hajókereső taktikámat. A rádiós és a szonáros csávót fejlesztgettem. A tengeralattjáróra megvettem a másik hydrofont. Elmegyek a kijelölt zónába. Ha kapok hírt konvojokról, akkor megpróbálom megtalálni őket. Ha nem sikerült, akkor bejelölöm a bejelentett helyzetét, és ebből próbálok következtetni az útvonalukra. A feltehetően forgalmas út környékén lemerülök a hydrofon miatt (elég a 12-14 méter is), s hallgatódzok. Kb. 36 kilométeres körzetben a vakfoltot kivéve észlelni tudom a hajókat.
  • Nohab
    #1914
    Jó lenne a single rész is, ha normálisan jelennének meg a hajók. Most például a Mare Nostrum részben keresek anyahajókat. Ibizától délre mondtak egy helyet és időpontot, de nem volt ott. Ugyan azok a konvojok járkálnak ugyan azokkal a hajókkal és felállásokkal. Frusztráló...
  • U995
    #1913
    A "british supplies"-t csinálom még csak, adott körön belül süllyesszek el 100ezer kereskedőhajó tonnát, ez nem is lenne gond, de megyek mindenfele a zónán belül és csak 1db 4000tonnés hajó jött eddig, nézem a konvoj térképet de semmi nem jön. Vki tudna segíteni? Illetve még mindig nem vágom, ezt a küldetés kiosztást, mikor küldetést választok azt vágom hogy én jelölöm ki a Total Germany-n belül, hogy melyik legyen de mikor lesz a Happy Times??? Mikor minden total germany-s küldetést full vaskeresztesre megcsinálok???
  • Kozolov
    #1912
    VNB
  • PanzerWolf
    #1911
    Ugyan ez volt a 3. részben is.Csak ott annyit írt ki,hogy vége a háborúnak,vagy valami ilyesmi. Azért valami kis animációt összeüthettek volna azért szerintem.
  • kovajani
    #1910
    Miután az összes karrier-küldetést teljesitjük, a játék az utolsó-THE BLACK MAY-nél már nem ad be kipipált jelzést, hanem egyszerüen befejezi a játékot, a második kép szerint.

  • Nohab
    #1909
    Nos ha a kijelölt területen belül süllyeszted a megfelelő (itt kereskedelmi) hajókat, és nem számolja, akkor nagy eséllyel rossz verziót töltöttél le. Ha jól emlékszem nekem a Skidrow 1.2 van fent, ami többnyire működik, de előfordulnak bugok. Pl.: a CO2 szint beragad 0-ra vagy folyamatosan emelkedik. Sekély vízben meghülyülnek az elsüllyesztett hajók, főleg a tengeralattjárók. Illetve beragad eltűnik ez meg az, de semmi vészes.

    A hajók gyenge pontjai változnak. A kísérőhajóknál szinte mindig elég egy. A nagyobb hadihajóknak az eleje a cél. A legnagyobb rombolóknak 2 is elég (kevesebbel nem próbáltam) az orrába, és beletúrják magukat a vízbe. Van egy közepes csapatszállító (a listán a bal szélső), aminek elég egy a végébe, még ha nem is úgy néz ki. A leggörényebbek a tankerek, ott is a bal szélső a listában. 3-4 torpedót kell beleküldenem, hogy hajlandó legyen süllyedni. Az átlagos teherhajók meg változóak. Van amikor egy is elég, valamikor 2-3 kell neki.
  • U995
    #1908


    Van valami különbség ha az adott tisztnél választom ki a parancsokat, vagy csak a modpackos sh3 részből átvett megfelelő ikonra kattintok???
    Mert észrevettem, más jelet mutat fent, ha csendes módot rendelek el a tisztnél, és más félét ha az ikonra kattintok. Ugyanígy van a harcállás funkció is.

    Nálatok nem fordul elő, hogy csak kilép néha a játék???
    (eredeti van, és hunter pack)

    Ha jól tudom a pack tartalmazza azt a módot is hogy keressenek is a rombolók. Nem tudom, de a 3-4.részben sokkal intenzívebben kerestek és meg is találtak, vagy ez csak nekem szokatlan még?

    Maga tetszik a game, főleg a grafika minden respect:), de ez a tonna háború elég unalmas...
  • KGY70
    #1907
    Hali karabiner.
    Feltettem öt magyarítást nézd át és majd írj..
  • Frigyes54
    #1906
    cptxecutor. ha megnyomod a kuldetes keresztjet akkor ki irja milyen hajot es mennyit kell sulyeszteni.az esetek tobsegeben teherhajo a cel.ments a lovoldozes elott. nem szegyen.sulyedes utan megnezed a csikot mozdult e. ne idegeskedj ez meg csak a kezdet lessz meg nehezebb is. probald a hajok kozepet loni kevasebb torpedo kell. hasznald az agyut is a mennyiseg miatt.wilemshaven elott van egy kis sziget az a legkozelebbi municio. a gyorsabb torpedot valaszd. a jatek majd at tesz wilhemshavenbe csak kb kell 100000 tonna.nezd meg a privat uzenetedet. hajra
  • CptXecutor
    #1905
    Felfedeztem még pár érdekességet. Az első, ami egyben kérdés is lenne, hogy hogyan lehet esetleg másik kikötőbe átköltözni, mert Kielből kezd elegem lenni. Már 3 patrolt lenyomtam, és még mindíg oda kell visszamennem. Megpróbáltam wilhelmshafen-ben dockolni, de nem engedte. A másik dolog, hogy a British Coastal küldetést mindhárom patrollom alatt felvettem, már kb 100 ezer tonnányi hajót küldtem a hullámsírba vegyesen teher és hadihajókat, de még mindíg mintha egy kilót se tettem volna el láb alól. A hajók felét a közeli kikötőkben süllyesztettem el, a legutóbbi fogásom egy 8 hajóból álló task force volt, mindet elsüllyesztettem, tutira megolt 50 ezer tonna, és semmi! A térképen a keresztre kattintva a kis csíknak a panel alján úgy hallottam telítődnie kell, ez jelzi mennyit süllyesztettem el, de tök üres, pedig a task force pont a kijelölt patrol pont mellett volt, tehét még azt sem mondhatom hogy kívül voltak a zónából....esetleg tudja valaki miért "bugol"?
  • CptXecutor
    #1904
    Igen, igazad van :) Elméletileg úgy kéne működnie mint az SH 3 ban, hogy parancsot adok a TDC belövésére, a navigátor meg a weapon engineer belövik az adatokat, én meg parancsot adok a tüzelésre. Megfogadom a tanácsot, a térkép frissítést visszaállítom, így már tudom majd használni a TDC-t automatán, és manuálisan is. Még annyi kérdésem lenne, hogy ha manuálisan lövöm be a távot a periszkóppal, az működik rendesen? Egy-két helyen olvastam olyasmit, hogy rosszul működik...
  • Karabiner
    #1903
    szerintem tedd vissza, a térkép frissítés, lehetetlen ennyi mindenre figyelni. Ez egyébként nem a kapitány dolga lenne hanem a navigátoré, az meg had dolgozón már a pénzért
  • CptXecutor
    #1902
    A 100% realisztikussággaé csak annyi a baom, hogy a térképen nem jelzi a célpontokat, még a baráti egységeket sem, és így nehéz használni a TDC-t, sőt lehetetlen... van valami módja, hogy manuálisan felrajzoljam esetleg a célpontokat? Vagy jobban járok, ha visszaveszem a realisztikát? :)
  • CptXecutor
    #1901
    Köszönöm! Menet közben rájöttem mi volt a özben tapasztaltam még egy érdekes dolgot. Néha "elalszanak" a watchmen-ek. Nemrég egy kikötő körül lófráltam gyorístt tempóval, és egyszer csak BUMM nekem jött egy hadihajó...Rádiójelentések alapján néha kapok infókat Merchant hajókról, de elég nehéz őket full realisztikus módban becserkésznem :)
  • Nohab
    #1900
    A fehér vaskeresztekkel tudsz missiot kérni a térképen. Ha part közelében kell hajókat süllyeszteni, akkor ajánlom, hogy látogasd meg gyakran a kikötőket. Rengeteg időt és energiát tudsz vele megspórolni.
  • KGY70
    #1899
    Hali.
    A feladatokat úgy kapod /TOTAL GERMANY/ A dokkban beszélsz a tisztel és a párbeszédnél az elsőre kattintasz utána megkapod a térképet és ott tudod kiválasztani melyik legyen az "LENGYELORSZÁG INVÁZIÓJA-WESERÜBUNG MŰVELET-Németország blokádja-Brit ellátás- Brit parti vizek"-- "kérés küldése" címszó alatt..Utána tudod kezdeni a feladatot
  • CptXecutor
    #1898
    Esetleg valaki segítene nekem? Hálás lennék érte, ha az előző kérdéseimre választ kapnék. Előre is köszönöm.
  • KGY70
    #1897
    Bocsi.
    Karabinernek írtam az előző űzit
  • KGY70
    #1896
    Hali.
    Küld már el a menü.txt összehasonlítom én pedig elküldök mindent ami eddig készen van.Kapcsolat.??? email,msn stb...
  • Karabiner
    #1895
    Hali, szép szép csak a menü.txt kész van már. Írtam már régebben hogy nálam kell érdeklődni és kiosztom mit érdemes fordítani hogy ne legyen lefordítva kétszer ugyanaz. Vegyük fel majd a kapcsolatot és tudom tolni neked a nyers szöveget.