55
YARG - Yet Another Rhythym Game PC játék fejlesztés alatt
  • Bence94
    #55
    üdv! éltek még ?
  • Bence94
    #54
    Hú de eltelt az idő mi van a játékkal ?
  • BB7
    #53
    Sok sikert!
  • zippofcy
    #52
    Az editorba kell még belerakni hogy a "hosszúkat" (vagyis azokat a jeleket amiknél nyomva kell tartani a nyakon levő gomb(oka)t) is rendesen rakja le.
    Akkor ha vki felveszi DVDre ahogy x360on lejátsza a számot, aztán a gitárját a PCbe dugja és elindítja az editort akkor a pontozás kész is lesz. Ha esetleg rögzíti a hangot is a hangkártyája bemenetén keresztül akkor ...
    De a frets pontozás fileját is tudja már kezelni konverterrel, csak az szar. Mármint én nem játszanék azzal.

    Csak sajna a kóder most 4.-es és nem nagyon van ideje a játékra a tanulás miatt.
    De ha vkinek van olyan dala MP3ban aminek ő a copyright tulaja és felajánlja az gyorsítana kicsit, mert jelenleg nincs dal se amivel jogtisztán kirakhatnánk netre.
    (hogy aztán ki mit másol bele, meg milyen GHs dalos pakkot csinál hozzá az már nem a mi felelősségünk, lásd Frets )
  • BB7
    #51
    YT-on semmi új videó...
  • Bence94
    #50
    hogy áll a játék ?
  • zippofcy
    #49
    Kész a menü, még pár kisebb bugfix és jön a public béta.

    Ezen a videón az elején látszik a menü, a végén az editor.
    Béta vidi

    Az editor nem csak egérrel szerkeszthető hanem a kontrollert is elfogadja, vagyis ha lejátszod gitárral a számot az editorban akkor kész is a felpontozás
  • LSy
    #48
    Sajnos a beta egy hetet kesni fog, nem gondoltam volna hogy a menu ennyi idot el fog venni.
  • BB7
    #47
    Most miért? Egy soulless lehet tényleg el tudja játszani! :D
  • zippofcy
    #46
    Nem is tudtam hogy már Fretshez is van bot
    Videó
  • zippofcy
    #45
    Készül a menü ...
  • zippofcy
    #44
    Ha ilyen ütemben haladtok a lehetséges nevekkel akkor még a béta is YARG néven jön majd ki ... mert már csak a menü meg a bugfix van hátra, ahogy hallom
  • ranGer2
    #43
    szija smicie :o
  • arty
    #42
    persze, vagy mért nem Rhythm Hero vagy Rhythm Band ;)

    eredetibbet! :)

  • BB7
    #41
    Rhythm on Fire
  • zippofcy
    #40
    A GHWT dobját össze lehet kötni rendes elektromos dobcuccal. Asszem midi csati van rajta. Ilyen nagy kör alakú izé mint a 80as évekbeli HIFI cuccokon. Tehát nem a GHWT dobszerkója szól rendesen, hanem valódi dobszerkón (csak az elektromosan) lehet játszani a GHWTvel, RBvel.
  • zippofcy
    #39
    1. minden kontrollert lekezel majd ami az oprendszered alatt működik.
    2. Szoba meg ilyesmi akkor lesz ha egy modeller veszi a fáradtságot és megalkotja 3D Studióban, Mayában, stb. Persze ingyen. Szal valszeg nem lesz.
    3. a címe valószínűleg nem ez lesz, ez csak a munkacím. Ide várjuk az ötleteket, teljesen demokratikusan fogjuk eldönteni melyiket választjuk de akinek nem fog tetszeni az kedve szerint nevezheti majd át az exe-t.
  • zippofcy
    #38
    A dob része olyan mintha egy 6 részes dobcuccon játszanál csak lebutítva mert csak két fajta ütéserősséget képes érzékelni a dob, de még azt a két fajtát se kéri számon a GH, RB (RBben ráadásul 1-el kevesebb a cin).
    De a valósághoz a dobnak van vmi kis köze, a gitárnak természetesen semmi.
  • armageddon666
    #37
    a játékban a vízszintes csíkok meg ahogy észrevettem az ütemet jelzik. nem IRL gitárra gondolt gondolom :)
  • armageddon666
    #36
    valszeg easy volt...
    én meg láttam videót, ahol srác "rávitte" rendes dobra a játékot... azt ütötte aminek megfelelő jel jött a képernyőn, és jé, tök jól hangzott... tehát a dob része az tényleg dob :D ha minden igaz... a gitár már nem tűnik annak...
  • Match
    #35
    Ja, és a vízszintes fémdarabok a gitáron nem ritmust adnak :)

    VRSDM üzenetét mind a mai napig nem sikerült dekódolni.

    Figyelmüket köszönjük :)
  • Match
    #34
    Néztem pár videót...valszeg easy-n mentek, de ott úgy volt, hogy mindig 1 eszközt kellett ütni (tehát nem volt egy folyamatos 4/4 a lábcinen, közbe lábdob, pergő, esetleg lepörgések). Így azért fura lenne "dobolni" :)
    De gondolom nehezebb fokozaton megvan a rendes dobjáték, úgy már érdekes lehet :)
  • tigeroo
    #33
    jaja, csak ritmusjáték nem gitár szimulátor:P

    de mondjuk aki rockbandben dobol az szerintem a valóságban is tud(na) már (mert ott ugyan úgy van lábdob/pergő/lábcin stb. mint a valóságban)

    bár énsem játszottam még egyikkel sem, én a dobos részét azért jónak tartom ilyen szempontból
  • tigeroo
    #32
    bundokra gondolsz?:D
  • Match
    #31
    Te sem érted amiről beszélsz úgy látom.

    Sosem játszottam egyik guitar heroval se, de sztem köze nincs a gitározáshoz. Ugyanis ez egy játék, más mint igazából játszani egy hangszeren.
    Alapból A guitar hero/frets on fire cuccokban igazán fantáziát nem találtam, viszont az újabb guitar hero-k, illetve a rock band-be már igen, ugyanis remek buliprogramok.

    Bár én sosem próbálnék meg bármelyik játékkal gitár controlleren vacakolni 10 év gitározással a hátam mögött, mert marhára felidegesítene, hogy lejátszom gitáron az adott számot, a hülye controlleren meg nem megy :)
    Viszont egy ének vagy dob nehezebb fokozaton már jó buli lehet.

    A témához is hozzászólva: Videóból nézve ígéretesnek tűnik, sok sikert!
  • hen-tes
    #30
    szerezzetek grafikust:o
  • Bence94
    #29
    1. ötlet: A választható karakterek legyenek az adott eszköz. pl. Van egy lista képekkel és kiválaszthatod, hogy te mondjuk egy gh xplorer gitárrral tolod a másik billentyűzettel vagy egy gamepaddal játszik.
    2.szobát is lehet belerakni a scifi tér helyett? lehetne egy "pince" tégla színű pár plakáttal, lámpákkal.
    A címen is lehetne változtatni.nekem ez jutott eszembe:Smash It (lehet hülyeség de szerintem jól hangzik)
  • LSy
    #28
    Minden otletet szivesen varunk, amiket lehetseges azokat beleteszem a jatekba igy remelhetoleg letrejon egy olyan jatek ami tokeletesen passzol a jatekosokhoz.

    #26: A gepemen sok problemak voltak az emlitett jatekokal mind szaggatnak, de olyan mertekben, hogy elviselhetetlen.
    A legfontosabb ujitas ami jelenleg itt lebeg a szemem elott, hogy lesz benne TCPIP alapu tobbjatekos mod es meg tobb ilyen hasznos funkcio. Az egesz forraskod C++-ban van irva es DX9-ben, elleneben a FOF phyton-ban van irva es OpenGL. Az OpenGL-el nincs gondom, csak a phyton-nal mert az egy script nyelv, a menetkozben kell feldolgozni lenyegeben olyan mint egy emulator, emiatt lassu. Ez okozza a legtobb sebessegbeli problemakat a FOFal, a C++ pedig egybol futtathato kodot kapsz ami gyors.

    Otleteket szivesen varok, ami lehetseges beleteszem.
  • ranGer2
    #27
    Volt szerencsém élőben tesztelni, igéretes darabnak tűnik!
    Hajrá!! :)
  • armageddon666
    #26
    szar párhuzam, nagyon szar :)
    ---
    Én Frets of Firerel tökéletesen meg vagyok elégedve, mondjuk Guitar Hero 3-mal se volt gondom... World Tourral csak annyi hogy szarok a zenék benne ... ez meg tök szubjektív. Szal miért is lesz jobb ez a Frets on Firenél? (Konkrétan FoFiXnél, mert azt használom nem a simát)
  • Bence94
    #25
    tudom már egy xplorert kinéztem de remélem akkor sikerül rendesen a gamepadot támogatni.vannak ötleteim megoszthatom őket? lehet lesznek amiket nem lehet kivitelezni de akkor elnézést csak úgy mondom...
  • miilann04
    #24
    ha neked így jobb :)
    na de tényleg mindegy..
  • VRSDM
    #23
    tegyek a gitárnyakra vízszintes ütemet adó csíkokat!!!
    és akkor agyszír lesz ;)
  • karajjj
    #22
    te még mindig nem érted :D
    na mindegy...
  • miilann04
    #21
    ok akkor másként
    mondd meg az összes embernek aki fifázni szokott h kurvagyorsan hagyják abba és menjenek el focistának,továbbá minden fmezőnek hogy menjen el menedszernek!!4

    (értsd: ez egy számítógépes játék, amit számítógépen kell játszani.mint sok más társa.ennyi.)

    ON
  • karajjj
    #20
    szerintem egyszerűbb, bár a gh-t még nem próbáltam...
  • karajjj
    #19
    a gitározás mióta életveszélyes? szerintem elég nagy marhaságot írtál, közel sem hasonló a két dolog
  • zippofcy
    #18
    Akinek nincs még gitárja a béta megjelenéséig csináljon gyorsan egyet:
    Gitár
  • zippofcy
    #17
    Tanulj meg és megtudod
  • zippofcy
    #16
    A terv az hogy mindenféle kontrollert kezeljen, még a Wii-s gitárt is.
    A GH1-et én is kontrollerrel nyomtam anno PS2-őn, de ha rám hallgatsz veszel egy gitárt, sokkal nagyobb élmény.
    Nemrég volt MMben akciózva vmi 10 ezerért játékkal együtt, szvsz hamarosan a gitár megvehető lesz 5 ezerért. (ha máshogy nem hát használtan)