76
Bárányhimlő
  • dvid95
    #76
    én viszont elkaptam 6 éves koromban azt hiszem nem lehet valahogy eltüntetni azokat a nyomokat amiket hegyott most 15 éves vagyok és nagyon égő ien pofával járkálni
    segítsen valaki
  • KicsiMonkey
    #75
    Még én sem voltam soha, pedig azt hiszem a családból már mindenki volt. 14vagyok. Remélem nem is kapom el soha.
  • nandorb
    #74
    Nem mennyel el discoba hatha lesz olyan aki nemvolt meg es elkapja:D

    Kitudja meglehet pont Kulaval talalkozol:D
  • popzu
    #73
    Rázókervet semmiképpen sem!!!!! A következö pedig mindenki hintöport javaswol de AZT IS FELEJTSDD EL!!! Rondák lesznek a sebek, teljesen elzárja a polusokat nem szabad!!!!!!!!! Szodabikarbonát keversz egy kis vizzel egy kis tálkába, aztn papirzsepiket belemártod és azzal kenegeted a sebeket! Elfogja mulasztani és enyhiteni fogja a viszketö érzést,hidd el nekem, nálunk a doki a rázokeveréket és a hintöport komolyan esküszöm a kukába dobatta....
  • Ackro
    #72
    meg fox dögleni! :P
    ha kiheverted, nyiss egy topikot a következő címmel: 'hol kereshetek rá dolgokra az interneten?' avagy: 'nyissak topikot a lapajszecsői helyközi buszjárat menetrendjéről, vagy inkább arról, hogy mi a franc az a google?'

  • MerlinW
    #71
    Nyitott.
  • zyppy
    #70
    tutitipp
  • carbon2010
    #69
    szerintem verd rá a faszod és a geci majd begyógyítja
  • KAMIONOS KOGYO
    #68
    Akkor mossam le vagy mi?
  • Klemice
    #67
    ha már másodszor kapod el az övsömör...
  • milk4
    #66
    Egyik haverom 2x is elkapta...mondjuk ő hibájából kapta el másodszorra is.Egésznap ott volt a haverjánál aki bárányhimlős volt.(15éves a gyerek és a haverja meg 10-11asszem...)
  • haxoror
    #65
    hagyd_békén

    ne vakard, ne kenj rá szarokat stb akkor múlik el a leghamarabb ha NEM baszogatod
  • HTS s3rg1nh00
    #64
    én is pont így vagyok vele.
    mondjuk rajtam is elég komolyan kijött,még a hajam alatt is volt.aztán persze nempara,elmúlt...csak békén kell hagyni,ennyi a lényege...
  • ZTM
    #63
    Én még nem voltam és édesanyám se...immunislennék vagy ez lehetetlen?
  • stp4trick
    #62
    rázókeverék nem jó, elavult és hegesedést okoz, sima mentolos hintőpor mehet rá, de kence nem
  • Borg
    #61
    Semmit sem kell rákenni. Akkor gyógyul a leggyorsabban ha hagyod leszáradni.
  • offkorzreg
    #60
    amugy nekem is van a homlokomon egy kis pötty,nyoma maradt biztos vakartam:c
  • offkorzreg
    #59
    ott esett ki az agyad:(
  • KAMIONOS KOGYO
    #58
    Akkor,ti hogy is kezeltétek ezt?

    én minden nap lekenem magam ezzel a rázókeverékkel,vagy mivel(mentolos,folyékony anyag).
  • zyppy
    #57
    nem
  • TrashLáda
    #56
    Hirtelen azt olvastam hogy "sprinteltem mamámhoz hogy megöljem ..."
  • ScarY MAN
    #55
    én se nagyon emlékszem mikor kaptam el, de hal isten nem kapartam el egyet sem. Ami heg van a homlokomon (szám szerint kettő) azt mamámnál szereztem úgy 5-6 évesen amikor sprinteltem mamámhoz hogy megöleljem és elestem a járdán. Balszerencsémre voltak ilyen kis követ és kilyukasztottak
  • Tr3sh3nc0r3
    #54
    mekkora kamugép vagy. még vagy 2 éve azt mondtad 15 vagy
  • Tr3sh3nc0r3
    #53
    ezt kívánom máté94nek! remélem még a fasza is telel lesz
  • JackMeadow
    #52
    nekem feketehimlőm van az gáz? :P
  • popzu
    #51
    Hát én igazából 14éves koromban kaptam el. Elöször csak zuhanyzás közben a hasamnál egy pattanásra lettem figyelmes, nem érdekelt a dolog tulságosan, másnap a doktornöm kijött mert megvizsgált mert fájt a torkom is 1 kicsit, és akkor észrevettünk a hátamon is és a lábamon is 1 ugyanolyan pöttyöt. Akkor befektettek ágyba, hogy elöjöjjön rndesen, hogy kiizadjam, akkormég nemtünt vészesnek a dolog, aztn 37es láz és 3nap mulva 39,7, akkor nagyon megijedtem, hideg vizes törlés,mert ugye bárányhimlö közben fürdeni sem szabad, akkor nálam még az volt a baj hogy aztmondták hintöporozzam, ez rossz 5let volt mert elzárta a polusokat vagymiket és ink szodabikarbonás törölközövel kellet ápolni a pöttyöket, egy ideig láézamvolt, fájt a fejem, nem éreztem magam jol, azthittem soha nem fog elmulni, nálam 2hétig tartott, kitartást neked!
  • Fbn Lx
    #50
    Nem is tudtam még magamról szinte amikor elkaptam, szal alig emlékszek rá. csak egyetlen képkockára, hogy ott ültem az ágyon és foltos voltam.

    És utána én még skarlátos is voltam, annyira le volt gyengülve az immunrendszerem
  • rooney8
    #49
    Én szerencsére már szinte nem is emlékszek, hogy milyen volt. Kb. 3-4 éves lehettem... :D De a szemem alatt én is elvakartam egyet... :D
  • Falcon87
    #48
    Attól még nyugodtan lehetsz. A húgomnak is gyorslefolyású volt, utána kapta el pár évvel megint, és kegyetlenül de nagyon beteg volt.
    Én tizenegy-két évesen kaptam el, tartott vagy három hétig, de a fülemben, a számban, a fejemen, az előbőröm alatt, mindenhol volt. Azt hittem, megőrülök.
  • stp4trick
    #47
    2 hét
  • Benny04
    #46
    nekem is van a szemöldököm felett egy nagy lyuk -.-
  • Tr3sh3nc0r3
    #45
    én 4évesen kaptam el, de én kórházba voltam, mert volt valami más bajom is. az oldalamon volt egy rohadt nagy piros folt, nem tudom mi volt az, nem emlékszem, de 1 hétig kórházba voltam.
  • KAMIONOS KOGYO
    #44
    Szerintetek mennyi idő mire elmúlik?
  • gyepesjoint
    #43
    gyurma te már kész férfi vagy!!! pls taníts minket
  • stp4trick
    #42
    a bárányhimlőt okozó vírus más betegségek forrása is, és sok esetben más-más a lefolyása, a fürdés pedig tilos, mert kiáznak a hólyagok, zuhanyozni kell ilyenkor

    az övsömört is ez a vírus okozza felnőtteknél, talán ezért van az, hogy pl. anyósom 3x volt bárányhimlős és most az övsömörrel küzd már egy fél éve lassan, tehát többször is elkaphatja az ember, de igaz, 99%-ban a gyerekkori megbetegedés immunitást eredményez
  • Neoncsoves
    #41
    15 és fél évesen nem tudom mennyire gyerek egy ember. én szemszögemből egy gyerek 10 éves koráig gyerek. onnantól kezdve a mai korban már serdülőnek számít...
  • gyuri12
    #40
    Most is gyerek vagy.:(
  • geo91
    #39
    dettó, nekem is van a homlokomon. :D
  • ScarY MAN
    #38
    Elvileg elkaphatod többször is de az esély rá nagyon kicsi :)

    /én is ismerek olyat akinek 2x volt/
  • jackcsabi
    #37
    Jó elég lesz mára ennyi kamu