23
  • djhambi
    #23
    Áhá. A borg kockák is ebből állnak XD
  • Epikurosz
    #22
    De édi!
  • MEdievil
    #21
    "Ki tudja, talán két év múlva már teljesen elfogadottak lesznek például a karcolásokat kijavító számítógépházak. "

    Azért ez nem kicsit kocka felfogás.. biztos ez a legfontosabb felhasználási terület
  • Narxis
    #20
    Fejezzed be vagy megtalállak!
  • amitakartok
    #19
    Ilyen márt volt pár éve: valamilyek mikrocsöves fém, ahol a csövek sérülés esetén a bennük tárolt "ragasztóval" befoltozzák a "sebet".
  • Nikolaosz
    #18
    Nemsokára olyan ruhával állnak elő amelyben érzékelők vannak és szól az orvosoknak ha baj van. Itt a Veszprémi egyetemen is kísérleteznek ezzel. Már csak egy olyan ruha kéne amivel el tudsz beszélgetni.
  • Nikolaosz
    #17
    Erről már korábban is olvastam. Ez egy igen jó technológia lesz így legalább jelentősen meghosszabbodik az anyag élettartalma. Kár hogy nem lehet majd újratölteni szerintem.
  • hangulati
    #16
    Nem lehetne szamuzni ezt a death quiz nevu iszonyatot legalabb innen? Biztos lehetne talalni masik hirdetest is helyette.
    Hogy ne legyek teljesen off topic: bar nem vagyok tul nagy szakerto a kerdesben, de mindeddig ugy tudtam, hogy a horganyzott felulet pont ezert jo, mert a kisebb serulesek beavatkozas nelkul kijavitjak magukat. Kerem, javitsatok ki, ha ez nem igaz.
  • Anaid
    #15
    Hány lépésre van az önfoltozó ruhaanyag? Gyerekeknél igen hasznos lenne.:D
  • Tetsuo
    #14
    LOL
  • B0nFire
    #13
    Mármint a pc házakban? Az enyém 3 éves; a homloklapja szép "krómozott" műanyag, és mivel rajta pihentetem a csülköm, szépen le van kopva róla a fényezés. Viszont a többi része olyan, mintha vadiúj lenne. Szvsz, pont a pc ház az, ami nemigen kopik, hiszen viszonylag ritkán nyúlunk hozzá. Akkor már inkább a mobileszközök, de azok meg folyamatosan kopnak, amire - ahogy Sir Quno Jedi rávilágított - nem igazán alkalmas.

    Egyelőre szerintem még ők is találgatják, mire lenne ez használható. Megjegyzem: marhára bírnék örülni olyan szemüveglencsének, ami nem karcolódik, vagy ha igen, begyógyítja önmagát.
  • n3whous3
    #12
    amennyi pénz van az ilyenekben is, simán arra is lehetne alapozni
  • B0nFire
    #11
    "mikor valaki megvágja a bőrét, néhány nap múlva a sérülés eltűnik és gyakorlatilag semmi sem utal a korábbi vágásra." - Hát persze! Bizonyára ezért nagy divat sok helyen a hegtetoválás, mert elmúlik.



    "Ki tudja, talán két év múlva már teljesen elfogadottak lesznek például a karcolásokat kijavító számítógépházak." - Ó, hát természetesen biztos ez lesz a legfontosabb felhasználási területe egy milliárdos projektnek.
  • kozik
    #10
    Igen, ezt vagtam volna ra elsonek, hogy repulogepek, autok, motorok, szemuvegek, monitorok es minden egyeb vedelmere jo a technologia, de nem vagyok benne biztos, hogy kepesek atlatszoban kivitelezni. Errol meg irhatnanak a kedves fiuk :-)
  • Taybore
    #9
    Kijelzők plexiborítására lehetne jó. A legtöbbször ott jelent gondot a karcolás, mert zavarja a látást. Az, hogy "karcolásokat kijavító számítógépházak" legyenek, nem sok értelmét látom. Max, ha fillérekért lehet alkalmazni a technikát. De az nem 1-2 év múlva lesz.
  • basszad0anyad
    #8
    a karcolódás olyan felületi sérülésnek tekinthető ami a festést-fényezést érinti, nem pedig a karosszériaelemeket (teljes keresztmetszetükben). Kétlem, hogy öngyógyító festék kifejlesztése lenne a cél, mivel a sérült terület újrafestése összehasonlíthatatlanul kevesebb ráfordítást igényel, mint egy általad említett speciális festék kifejlesztése. Egyébként ha ilyen festékek érdekelnek, keress rá a nissan színváltós autójára.
  • Sanyix
    #7
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!
  • Sir Quno Jedi
    #6
    ez igen messze van az embere rgeenrációs képessgétől, mert ha ugyanott éri többször sérülés, akkor már nincs mivel kijavítani, mert kifogynak a környébeli kapszulák, míg az emberi bőr képes ezerszer is begyógyulni ugyanott akár.

    Folyamatos kopás ellen ugyanúgy nem véd, csak random karcolások ellen (egy ideig). Az emberi bőr pl. egész életünkben kopik, de ugyanabban az arányban pótolja is az elveszett sejteket.


    Mindemellett nem rossz ötlet, csak nem szabad elszállni tőle, mivel NAGYON korlátozott a haszálhatósága...
  • blessyou
    #5
    Mondjuk az autók karosszériájánál is hasznos lenne, ha nem kellene a karcolások miatt aggódni, helyrehozná magát. Ahogy olvasom a Volkswagen is benne van a fejlesztésben, szóval lehet, hogy elsők közt ott látjuk viszont a technológiát.
  • Sadun Tryst
    #4
    nekem főként a telefon és a laptop jutott ezzel kapcsolatban eszembe. jó lenne ha mondjuk a már jól megszokott és szeretett telefonomat nem kéne csak azért lecserélni, mert szegényem már "kicsit" megkopott a sok használattól. ugyancsak igaz ez a laptop-ra.

    de persze ezt rengeteg helyen fellehetne majd használni, a lehetőségek szinte végtelenek.
  • kozik
    #3
    Jo lenne ismerni a koltsegeit. Az urben valo hasznalhatosagat. Nagy/alacsony nyomas, extrem homerseklet, vizben mukodes. Ha ezekrol lesz informacio, akkor a koltseghatekonysag jegyeben lesz valamennyi otletunk.
    Addig: tukrok, autok/motorok/kerekparok, mobiltelefonok, laptopok, gps-ek, ugy altalaban barmely mobil felhasznalasu/kis meretu technikai kutyu.
    Hegymaszo felszereles, ejtoernyos cuccok :-)
  • Epikurosz
    #2
    Mikrometeorit becsapódások kijavítására űrhajóknál.

    De, én a szerves molekulákból felépített textúrákban látom a jövőt. A szerves molekulaláncok verhetetlenek.
  • Talgi
    #1
    Akinek eszébe jut valami ötletes, és értelmes dolog, hogy mire ill. hol lehetne még használni, írja meg!