77
Hajszálon múlt a katasztrófa
  • Scottt
    #37
    Tévedésben élsz.
  • Anaid
    #36
    A hírek meg a kommentek jó része bizonyítja.
  • Anaid
    #35
    Csodás lény az ember....
  • gothmog
    #34
    Amúgy meg, amennyire tudom, ha egy atombomba nincs "élesítve"(bármit is jelentsen ez), nincs az az isten, hogy üzemszerűen elmúködjön.
  • gothmog
    #33
    Eltűnt atomfegyverek. De ez egyébként egy ilyen dolog. A világ állandóan a végpusztulás peremén egyensúlyoz. Mint pl. az a földsúroló kisbolygó, amit a földközelpontja után vettek észre az illetékesek, és visszakövetve a pályáját az derült ki, hogy a Föld 30 perccel késte le a találkozót.
    Mindig ilyen dolgok történnek, és nem tehetünk ellene semmit.
    Amit megtehetünk:
    1. tudomásul vesszük és leszarjuk, és éljük az életünket tovább
    2. megijedünk, és öt szép nagy házra való betonból semmire se jó kuszlikat építünk a hátsó kertben, mint Fogarasi Árpád, Kocsordon.
  • Calver
    #32
    hmmm... nem az én bajom.
    az ellenben igen h végigolvastam egy rakás szöveget egy olyan dologról amire a legkevésbé sem vagyok kíváncsi.
  • PesSim
    #31
    Hát jó ...
    és?
    Az Spanyolország! én meg még nyaralni sem megyek oda!
  • autoszimulator
    #30
    te icraM rokona vagy?
  • Anaid
    #29
    A könyvben igen, de itthon nincs más lehetőségem feltöltésre....
    Esteleg ha átmásolod a saját gépedre és felnagyítod...nemtom.
  • Lammer
    #28
    tsokolom Diana!

    ha nem tetszik megharagudni, de ezekbol a kepekbol **r sem latszik :D
  • Lammer
    #27
    PWN
  • Anaid
    #26
    méréseket...nem tudok vakon gépelni, elnéztem..
  • nearo
    #25
    "műszerekkel különféle műszereket végeztek"
  • Anaid
    #24
    Sajna csak ennyire futotta telefonnal meg infrával...
  • Anaid
    #23
  • Anaid
    #22

  • AntiHero
    #21
    Jobb lett volna felrobban.
  • Anaid
    #20
    Meghökkentő történetek régmúlt időkből c. könyv 2006-os kiadás.
    Fotók is vannak.De nem tudom bemásolni. Nincs hozzá kütyüm.:D
  • zyppy
    #19
    nem mert egy masik realitasba
  • Alexease
    #18
    Forras?! Vagy Te irtad?
  • passatgt
    #17
    fodrászok tudnának mesélni biztos
  • jackcsabi
    #16
    Nem mert a marson...
  • Pares
    #15
    Az SG szerverek a Holdon vannak...
  • jackcsabi
    #14
    Akkor már galaxis se lesz, de az sg ezt is túléli...
  • John Cena
    #13
    SG az 1000év múlva bekövetkező Világválságot túl éli :D
  • Vlala #12
    Ugxyan már... az SG örök, lazán túlél egy atomkatasztrófát.
  • John Cena
    #11
    SG-n majd nyitsz 1 topicot ha felrobban és megmenekül a világ :D
  • ScarY MAN
    #10
    és te egyből rnl sg-re
  • Pepsi Twist
    #9
    először 2 hétig elhallgatnák :D de én azonnal tudnám ha para van mert nekem rokonom dolgozik pakson :D
  • Tinman #8
    Hát Dia az a helyzet, hogy egyszer majdnem kilyukadt a gumi...
  • Máté94
    #7
    Igen és?Pakson is valami ami ha felrobbanna pápá MO!-.-
  • Tyler1
    #6
    Discovery-n szoktak mutatni majdnem katasztrófákat!
  • karajjj
    #5
    aha és?
  • werkfilm
    #4
    nem olvastam el
  • Anaid
    #3
    Hallott vki újabb fejleményekről? Más hasonló "majdnem katasztrófákról"?
  • Pepsi Twist
    #2
    aha
  • Anaid
    #1
    1966. január 17-én négy hidrogénbomba zuhant a spanyol Palomares falura.

    A B-52-es amerikai bombázó pilótái számára minden egyes repülés olyan volt, akár az összes többi. Ezúttal Dél-Spanyolország felett kerültek bevetésre. Amikor az üzemanyag fogyni kezdett, a tervnek megfelelően hívták a KC-135-ös tankrepülőgépet. Mindkét gép úgy manőverezett, ahogy már számtalanszor megtették. Csakhogy most valami rendkívüli történt. A két gép összeütközött és és a mélybe zuhanttak - az egyik a fedélzetén négy hidrogénbombával.

    A hidegháború kellős közepén

    1966-ban a világ a hidegháború pattanásig feszült légkörében élt. A nagyobb hatótávolságú rakéták ekkoriban még csak fejlesztés alatt álltak. Így történhetett, hogy a pusztító terhet a "vasfüggöny" közelében a levegőben tárolták - irdatlan költségek árán, s ez ráadásul hatalmas biztonsági kockázattal járt.Európa lakói közül csak kevesen voltak tudatában annak, hogy fejük fölött szakadatlanul ott köröznek az atombobával fölszerelt s így a bevetésre állandóan készen álló bombázók.

    Hol vannak a bombák?

    Eleinte úgy látszott, hogy a dél-spanyolországi tengerparton, Almería közelében fekvő Palomares falunak nagy szerencséje volt. Mindkét repülőgép lakott területen kívül, sík területen csapódott a földbe. A következő napokban védőöltözetet viselő szakértők bukkantak fel, és műszerekkel különféle műszereket végeztek. Később a hatóságok felszólították a közel 2000 helyi lakost, hogy hagyják el házaikat egyenlőre meghatározatlan időre. Csodával határos módon nem történ termonukleáris katasztrófa. Ám két bombában a rendkívül robbanékony gyújtótöltet így is berobbant, és radioaktív plutóniumot juttatott a környezetbe, szennyezve a környék talaját. Egy bomba érintetlen volt.
    Tulajdonképpen a negyedik bomba okozta a fejtörést, mert egyszerűen eltűnt. Valószínűleg a tengerbe zuhanhatott. Nyolcvan nap elteltével a negyedik bombát is sikerült kiemelni a tengerből.

    A nagy hallgatás

    A szárazföldön eközben nagyszabású kármentesítés vette kezdetét. A mérések azt mutatták, hogy a gyújtótöltet robbanása következtében 220 hektárnyi terület lett radioaktívan szennyezett.Az amerikai kormányzat különleges egységeket bízott meg, amelyek képesek voltak a lehető legrövidebb idő alatt gigantikus mennyiségű, mintegy 1,6 millió tonnányi talajt elhordani. A sugárzó földet egészen az Egyesült Államokig száállították, így akartak - bármi áron - mihamarabb eltüntetni minden nyomot. Palomares lakóit hivatalosan senki sem világosította fel arról, mi is történt. Hamarosan visszatérhettek házaikba. A lakosság úgy tett, mintha misem történt volna, s nem telt bele sok idő, máris újra elkezték múvelni földjeiket. De a rossz hír megmaradt és áruikat csak akkor tudták eladni, ha letagadták honnan van. A helyi hatóságok elsősorban amiatt aggódtak, hogy a pletykák és a híresztelések akár el is ilyeszthetik a túristákat. Nem sokkal a baleset után a turizmusért felelős miniszter Manuel Fraga Iribarne az amerikai nagykövettel együtt fürödtek a tengerben demonstrálva, hogy minden rendben.

    A múlt árnyékában

    Palomares élete látszólag visszatért a megszokott medrébe. Ám csak negyven évvel a szerencsétlenség után jelentették ki egyértelműen, hogy a helyi lakosság körében a rák előfordulási arányi nem magasabb az átlagosnál. A turizmusból befolyó esetleges összegek miatt a faluban szállodakomplexum építését tervezték ám a helyszínen 2004-ben végzett utómérések a talajfelszín alatt kiugróan magas értéket jeleztek. A spanyol miniszterelnök José Luis Rodríguez Zapatero leállította a tervek megvalósítását. Annak érdekében, hogy a sugárfertőzött talajon ne folyjon mezőgazdasági termelés a kormány kisajátította a kérdéses földterületet. Egy szó mint száz a történet amely 1966-ban kezdődött 2006-ban még nem ért véget....