259
  • balee66
    #59
    Hiszem ha látom
  • snl
    #58
    aztmeg gondolom mennyire gyors lehet az agyon skinezett xpd ami virtual boxban fut..
  • snl
    #57
    megsugom 133mhz-es gépre felmegy a win7. ha meg akkora rendszergazda meg programozo vagy, mér nem tudod kikapcsolni a drm-et és azt UAC-t vistán?

    idióta
  • kvp
    #54
    A srac kiborult, mert megemlitettem neki, hogy ha valaki tor-t hasznal, akkor jo esellyel szed ossze linux alatt is mukodo kemprogramokat. A trukk az, hogy nehany tor szerver kicsereli a tenyleges forgalom egy reszet tamado kodra/adatra. A tamadas neve malicious traffic injection es altalaban csak a tor meg a regebbi proxy rendszerek hasznaloira veselyes.

    Szoval most eppen maga alatt van, es ugy latszik nagyon kiutotte az igazsag...
  • kakateve
    #53
    Az igen!!!
  • B0nFire
    #52
    hottold alias Vantulok, alias vajon kiki, alias arrakistor, Matula Lukaski, Ordas Farkas, SCene, ziip és még vagy ezer nick, amiket nem is oly rég elfogyasztott.
  • fu89
    #51
    Egy kis nosztalgia, de jól esik. Megint jót röhögtem
  • dilofekete
    #50
    Én ha olyan zsidó lennék amit mondtál, akkor operációs rendszer lennék.
    Fúj!!!
  • kakateve
    #49
    Ki az a hottod??
  • balee66
    #48
    [flame]
    2 óra??? Deszar ez az Ubuntu... XP-re és Vistára, VirtualPC-n, 20 perc alatt felmegy!!
    [/flame]
  • kakateve
    #47
    Már párszor bebizonyítottam, de a kedvedért mégegyszer leírom: a Windows-okban, Visztától kezdve installkor is bekapcsolt állapotban lévő rendszer figyeli a harmadik felek által telepített programokat, melyek közül néhány népszerűbb, mint pl. RealPlayer, Quicktime stb.. aktíválja a trójai megfigyelőrendszert.

    Az egyik legjobb példa az ASK.COM által telepített "Explorer Bar", mely makacsul még AKKOR IS TELEPÜL , jónéhány programmal együtt, ha kivesszük a pipát a telepítés mezőből (!)
    Ezután néhány hónapig kussban lappang, majd újabb trójai szoftvereket telepít a Windows Visztás gépekre.

    XP SP2-vel szerelt konfigokra is rá tudnak mászni.

    A vírusirtók - mivel a legtöbb a lobbi körben van- NEM ismerik fel vírusként, csak némelyik és azok is leginkább heurisztikus módban, viszont ekkor már majdnem minden mozzanatra visít a vírusirtó , amely olyan idegesítő, hogy nincs az a lúzer aki ezt a módot beaktíválná.

    Azért nem a Microsoft programjai aktíválják e rendszereket, hanem minden esetben külső fél, hogy ne legyen ellenük bizonyíték politikai kémkedésért.

    Tulajdonképpen nincsen védekezési lehetőség, csupán csökkenteni tudjuk az esélyét az efféle megfigyeléseknek azáltal, hogy:

    - semmi esetre sem vásárolunk a SAJÁT NEVÜNKRE Windows-t, hanem letorrentezünk egy kalóz verziót,
    - semmi esetre sem vásárolunk a SAJÁT NEVÜNKRE semmilyen Windowssal , de különösen nem Visztával és újabb Windowssal ellátott notebookot,
    - semmilyen vírusirtót NEM telepítünk, de főleg nem a Microsoft által támogatott és javasolt vírusítrókat NEM,
    - alaposan körbenézünk a futó folyamatok és szolgáltatások között, és csípőből letiltjuk a következőket:

    - Windows Automatic Updates,
    - Background Intelligent Transfer,
    - Windows Messenger,
    - Error Reporting Service,
    - Security Center,
    - wdfmgr.exe,

    - elvesszük az összes jogot, a szülőkönyvtártól kezdve a következő programoktól:

    - Internet Explorer,
    - Windows Media Player,
    - Windows Messenger,
    - Windows Live Messenger,
    - Netmeeting,

    - semmilyen formában nem írjuk be SOHA a saját nevünket, címünket SEHOVA a számítógépbe, miközben bármely Windows operációs rendszer fut,
    - nem a saját internet előfizetésünket használjuk, vagy nem saját névre, vagy a szomszéddal kötünk egyességet és elosszuk egy routerral a netet,


    Asszem bebizonyítottam!!!
    (Jól van, most megyek és beveszem a gyógyszerem. )
  • Sir Ny
    #46
    mi a fene van itt? soksok vantulok? hát ez kész!
    geci cionista zsidók vagytok mind!
  • Palinko
    #45
    azér mer bekapcsolt az ubuntu speciális kémprogram felismerő rendszere és észrevette a falovat már a vistánál is aztán a mégnagyobbat a win7 nél is és csak lassan tudták magukat a cionisták behekkelni a gépedre. ééértem?

    (de tényleg nehéz így fogalmazni és vantuloknak meg egyből :D)
  • passatgt
    #44
    Ubuntun Windows xp-vel vistát futtatva a windows 7 telepítése 2!!! órába tellik, ez egy ótvar fos trójai operációs rendszer!

  • Palinko
    #43
    nagy nap ez a mai :D
  • mflex #42
    lol
  • mousee
    #41
    Mondasz nekem egy pár ilyen "hekk" programot?
  • kakateve
    #40
    Konkurenciára sincs szükség ahhoz, hogy egyenesen a csődbe menjenek, hiszen egy bukott és gusztustalan trójaival teleültetett Viszta után,most egy ráépülő továbbfejlesztett trójai erődítményt akarnak minél több felhasználó számítógépére tűzzel-vassal ráerőszakolni.

    Ubuntu Netbook Remix-re váltottam sok évi XP használat után, és bátran mondhatom, hogy nincs semmi, egyetlen olyan dolog sem, amiben bármilyen Windows jobb lenne a játékoktól, a felhasználóbarátságon keresztül, a sebességen át, a gépigényig, MINDENBEN JOBB, nem egy dologban pedig fényévekkel lekörözi, nem beszélve hogy a hekk programok túlnyomó része KIZÁRÓLAG linuxon fut.

    Összegyűlt annyi bizonyíték ellenük, hogy ez már csordultig elég, és politikai kémkedésért meg fognak fizetni a bíróságon, de nagyon csúnyán. Ugyhogy ennyi.

    Na ez elég kacifántos volt?
    (Már tényleg nem vagyok magamnál! De jól szórakozom!! )
  • FoodLFG
    #39
    Ez még nem jó. Nem elég kacifántosak a jelzős szerkezeteid.
  • FoodLFG
    #38
    Azaz, jól mondjátok. :DD
  • passatgt
    #37
    vantulok=ziipp :)
  • dilofekete
    #36
    és szerintem ennyiben ki is merült a win haszon nagy része
  • aglaca
    #35
    Tisztelt Linux ismerők!
    Építész vagyok, kérlek benneteket ajánljatok már építész tervező szoftvert(Minimum Archicad tudásszintű) Linux alá.
    Köszönöm!
  • dilofekete
    #34
    Linuxon miért nem tudok a gta 4-el multit játszani a win live miatt? Övék az egész internet? Akkor tulajdonképpen őket utálom a sok geci vírus miatt!
  • kakateve
    #33
    4 óra és VanTulok "kollegina" sehol??
    Hiányzik az "aranyom", délelőtt nevettem utoljára.
    De szerintem VirtualBoxban nyomja a Win7-et...azt a trójai Win7-et!!
    Megfigyelnek minket emberek!! A MájKrémSzaft!!!

    (Jajj már megint elgurult az a fránya gyógyszer )
  • Alfa Of NS
    #32
    Mondjuk riválisnak túlzás emlegetni, inkább látszik már a térképen a Linux is. De hogy ebből mi lesz azt nem lehet megmondani.

    Otthoni használatnál a Win a megszokott. Persze ez változhat, de ehez a Linuxnak is fejlődnie kell még. Még manapság is előfordul, hogy a Linux nem tudja megkülönböztetni a fejlesztőt a felhasználótól...

    Üzleti szegmensben meg szinte a hatékonyság az egyedüli mérce, abban meg egy Windowsos környezet is erős. Az hogy ingyenes a Linux nem feltétlenül nyom annyit a latba. Ráadásul üzleti környezetben a Linux sincs ingyen. Pl supportot igényel a cég.

    A Linux inkább a piac bizonyos szegmenseiben használható hatékonyan. Olcsó webszerver, beágyazott rendszerek stb. Olyan helyen ahol kevésbé változik a környezet.

    Az hogy mi lesz később az majd kiderül. A Linuxnak jót tenne, ha nem ezer disztribúció lenne, hanem a hétköznapi ember csak egyet látna és azt jól megtámogatnák.
  • N András
    #31
    http://windows-linux.hu/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1

    Miért nem lehet a témáról mondjuk ilyen színvonalon vitatkozni??????????
  • passatgt
    #30
  • snl
    #29
    és ne személyeskedj légyszives, amig én sem teszem
  • semmikozod
    #28
    http://xkcd.com/619/
    Köszöntem.
  • snl
    #27
    nem tudom, hol irtam volna, hogy a linux szar lenne..

    csak arra reagáltam, ahogy hozzá áltál.. te akartál ms vs linux bunyót...
  • blackeagle
    #25
    nha most tudom hogy kishazánkban mindenki lelopja ,de 1 et nem kéne elfelejteni hogy az m$ kökemény pénz és ezért én ELVÁRHATOM hogy JÓ legyen , érted ? tudom hogy nem.
    Ha veszek egy tv elvárom hogy jó legyen ,ha egy autót akkor dettó , nem folytatom. Csupán azt nem értem miért alakult ki a számítástechnikában hogy a pénzért "vett" szoftver lehet szar is. és miért kell egy free dolgot hasonlítani egy pénzesre ,de tudom hogy azzal a pénzes szemétheggyel több gond lesz mint nekem itt a free-vel.
  • BCS pixel
    #24
    nálam nem, pedig márkás, elterjedt hardverek vannak a gépben
  • Sanyix
    #23
    De kell valamit csinálni nvidia driver telepítésnél :D a felbukkanó buborék üzenet után megjelenő oldalon kell nyomni egy pipát meg egy ok-ot.
  • finaltrekker
    #22
    Csak a cím miatt kattintottam ide az rss listában, kíváncsi voltam a kommentekre. A hülyeséget itt a hozzászólásokban úgy összegyűjtitek mint a csatorna a szennyvizet lol. Kösz nektek, lehet rajtatok nevetni egy jót, legalább még jó valamire ez az SG.
  • snl
    #21
    win7et 15perc alatt feldobom a gépre használható állapotban ,mindent felismer ami a gépben van és amit eddig rákötöttem, legyen az telefon ,vagy kamera.


    nha most?
  • blackeagle
    #20
    Ez egy jó téma lesz és szerencsére elindilt az m$ linux bunyó
    Ubuntut 15perc alatt feldobom a gépre használható állapotban ,mindent felismer ami a gépben van és amit eddig rákötöttem, legyen az telefon ,vagy kamera.
  • bvalek2
    #19
    Linuxon a driverek már a kernelben vannak. Ha nincsenek, akkor automatikus a telepítés, pl. Ubuntunál az NVidia driver, még csak next-next-finish sincs. Már rég hallottam róla, hogy valaminek ne lett volna drivere, ezek az idők elmúltak (pont ezért lett a Windows konkurense). A szoftverválaszték pedig ízlés dolga. Ha feladathoz keresel szofvert, akkor teljesértékű a kínálat. Ha szoftverhez keresel feladatot, akkor az éremnek két oldala van, Linuxos szoftvertől is ugyanúgy függésbe lehet kerülni, én is kerültem ilyen helyzetbe.
  • BCS pixel
    #18
    a világban az emberek több mint 90%-a windows használ

    ami érthető, hiszen csili vili mac os minek? amikor a windowsra sokkal több minden van, gyakorlatban ingyen beszerezhető

    linux meg sajnos nagyon gyenge hardver felismerés szinten és számos fontos program egyszerűen nincs rá, plusz nem lehet egy kattintással drivert feltelepíteni, ha valamelyik gyártó mégis csinált hozzá, ami manapság minimális elvárás lenne szerintem
  • blessyou
    #17
    szerintem tegyünk neki egy szívességet, és írjunk le mindent, amit ő úgyis mindjárt be fog írni, hogy neki már ne kelljen. :D Ha nem jön, elkezdjük nélküle :D

    Szóval a rohadt tetves trójai erőd Winfos Win7/Viszta, ami tele van beépített spyware trójaiakkal, hogy azok a globálcionisták mindig bármikor megfigyelés alatt tarthassanak. Szar az egész. Ki nem szarja le a Winfos 7-et?