468
Valakinek sok van, valakinek kevés. Érezhető egyébként, hogy lelkileg vagy agyilag valaki lefáraszt, vagy pedig energiát ad át.... Mit gondoltok erről Ti?
  • Frosty01
    #146
    én féláron feljogosítok akárkit hogy reiki mester legyen és a végső szimbólumot is használhassa
  • Christiansen
    #145
    szvsz ez mindent elmond..


    Reiki I.
    A tanfolyamon a tanuló megismerkedik az isteni energiával, megtanulja a kézrátétellel történő gyógyítás alapjait. A beavatások által, melyek egyben csodálatos élmények is, megtapasztalja gyógyító csatornáinak megnyílását, ugyanekkor megnő rezgés és energiaszintje is. Gyakorlás által megtanulja az önmaga, és a mások kezeléséhez szükséges kézpozíciókat.
    Tanfolyami díj: 5.625 Ft.

    Reiki II.
    A tanulók megismerkednek a reiki szimbólumai közül hárommal. Ezt a beavatások által további reikis munkájukban bármikor használni is tudják. A szimbólumok által a reiki energiát képesek lesznek intenzívebben közvetíteni, mentális problémákat kezelni, és többé nem jelent akadályt a távkezelés sem.
    Tanfolyami díj: 11.875 Ft.

    Reiki mester
    A tanfolyamon kapott beavatás után sokszorosára emelkedik a tanulók rezgés és energiaszintje. Megkapják a jogot a negyedik, azaz a mester szimbólum használatához, amivel ezentúl mint mester férnek hozzá az isten életenergiához . Ezzel együtt megkezdődik a mesterréválás útja is.
    Ezentúl már csak a mesteren múlik, hogy ténylegesen meddig tud eljutni.
    Tanfolyami díj: 37.500 Ft.

    Reiki tanár
    Ez az eddig megtanultak komoly átismétlését jelenti, ami után a reiki mester megkapja a R.A.I-tól a jogot arra, hogy ő maga is reikiseket tudjon kiképezni, tehát beavatni egészen a mester fokozatig.
    Tanfolyami díj: 70.000 Ft.
  • sz4bolcs
    #144
    "Különböző könyvek a források.
    Az ilyenek=keleti filozófia, lélekről,auráról,karmáról,stb-ről szóló dolgok."

    -Ezzel aztán szépen leszűkítetted a kört. :D
  • Bruk
    #143
    De az is jó ha pozitívan látjuk a dolgokat, de ez nem azt jelenti hogy biztosan sikerülni fog *amit szeretnénk.
  • Bruk
    #142
    A témához annyit hogy valaki le tud fárasztani agyilag pl.: nyomja a dög unalmas szöveget neked...
    ..és valaki fel tud tölteni energiával ha pl.: biztat, mondja hogy sikerülni fog ez meg az...

    De az is jó ha pozitívan látjuk a dolgokat, de ez nem azt jelenti hogy biztosan sikerülni fog.
    Én inkább maradok annál hogy reálisan látom a dolgokat.
  • Bruk
    #141
    Ennyi erővel a nem rég elhunyt dédim mondhatta volna neked hogy nuku élettapasztalat. Amúgy ezt ne a kor alapján ítéld már meg. Mondok egy példát: tegyük fel van 1 olyan ember aki 30 éves koráig nem dolgozott, nem csinált semmit csak a szülei nyomták alá a cuccokat.
    Aztán van 1 másik ember aki már 16 évesen dolgozott mert muszáj volt neki.
    Szóval szerinted kinek van nagyobb élet tapasztalata? A kérdés költői.
    Valószínűleg az első pasastól nekem sokkal több az élet tapasztalatom.
    Szóval ezzel azt akarom mondani hogy mielőtt leírsz valami gondold át mert lehet butaság. És ezt nem kötekedésnek szántam.
  • gyuri12
    #140
    Különböző könyvek a források.
    Az ilyenek=keleti filozófia, lélekről,auráról,karmáról,stb-ről szóló dolgok.
    Más: Tudomány, és a semmi(a semmi az azt jelenti,hogy ha valaki nem hisz semmiben,csak kötözködik)
    És azért lehet boldogabb,aki hisz az "ilyenekben" mert könnyebben teszi túl magát a negatív dolgokon(mint ahogy itt is volt írva elkerüli a negatív energiát sugárzó embereket,pl.)
    Hisz a saját belső energiáiban, tehát hisz magában,pozitívan gondolkodik,stb.
  • sz4bolcs
    #139
    És mi lenne az autentikus forrás? És mitől lenne boldogabb ha "ilyenekben" hisz, mint bármi másban? Mik egyáltalán az ilyenek, és mik a mások?
  • gyuri12
    #138
    Hm...Eddig nem szóltam hozzá a témához csak olvastam. Most akkor én is: Nem hittem az ilyenekben. Utáltam az ilyeneket,mert csak a mai elkorcsosult formájukat ismertem, nem az eredetit. Aztán vettem a fáradtságot,és utánaolvastam az összes ilyen dolognak,és azóta a legtöbb ilyen dologban hiszek. Manapság már a sok csaló,és a média miatt nehéz lehet elhinni az ilyeneket,de ha az ember utánuk olvas, és nem nézi azt,amit a mai média csinált az ilyenekből,akkor látni fogja,hogy van értelmük,és eredetileg nem a pénzért "találták ki"(inkább jöttek rá) ezeket(ezekre). Hülyének lehet nézni az ilyenekben hívő embereket,persze. Az az ember,aki az ilyenekben hisz viszont boldog(vagy legalábbis ismeri a boldogsághoz vezető utat). Ha az ember hisz valamiben,ami boldoggá teszi,akkor miért kell érte kinevetni? Nem árt vele senkinek,nem indít miatta háborúkat,nem idegesít vele embereket. (lehet,hogy zavarosan fogalmaztam,de azért remélem érthető...)
  • Aspyrin
    #137
    Látom, nem érted a poént, fiatalka vagy még. :)
  • Yeltzin
    #136
    épp erről írok könyvet, ha elkészült, olvashatjátok a véleményemet :P
  • sz4bolcs
    #135
    Tisztelem Buddhát, és a tanítását, aztán a kép is nagyon tetszett.
  • TheRock18
    #134
    és ez a vallásod,vagy csak tetszett a kép és kiraktad?
    (mondjuk ez lehet hülye kérdés volt) xD
  • sz4bolcs
    #133
    Igen, ő. Pontosabban egy Buddha-szobor fénykép..
  • sz4bolcs
    #132
    Szeretem ezeket a hozzászólásokat az sg-n.
    Kb. úgy érzem magam, mint amikor azt látom, hogy pókerben 9en emelnek ász párra. :D
  • TheRock18
    #131
    mi van a logóban?buddha?
  • uwu
    #130
    sorba
  • sz4bolcs
    #129
    4 része van. :( :) +egy amit még nem láttam, valami star warsos.
  • uwu
    #128
    Hát valóban vannak dolgok amiben kénytelen hinni az ember.
    De aminek semmi nyoma a világban nem fogom elhinni, csak azért mert valaki mondja. Ráadásul olyan dologról beszélünk ami üzlet, méghozzá jól menő, és az emberi hiszékenységre épít. Bocs hogy nem állok be a dorba.
  • qetuol
    #127
    hát perszehogy nem állsz le, mivel lelki energia, aura, stb.. nem léteznek, ugyanis ha léteznének, lennének rá bizonyítékok, amit egy szkeptikus sem tudna figyelmen kívül hagyni.
  • byzhouse
    #126
    nem is fogok ilyenekkel foglalkozni van jobb dolgom, mint hogy az aurámra vigyázzak/foglalkozzak _D_SD_SAD_ASD_SA
  • sz4bolcs
    #125
    Ahogy látom, te sem .bolygóról jöttél
  • byzhouse
    #124
    Aha szval te hiszel mindenben...beszélsz 1 jósnővel és azt mondja holnap meghalsz, akkor hiszel neki és sírsz? :)
  • TheRock18
    #123
    am ne aggódj..olyan 16-17éves koromig ilyenekkel nem is foglalkoztam :)
    gyerek vagy még,majd alakulsz...
  • TheRock18
    #122
    figyelj,ha valaki nem hisz vmiben,kár neki bizonygatni,örökké képesek lesznek belekötni
    ha feltudnék valakit támasztani,és előtted tenném,akkor is belekötnél...hogy "biztos nem is volt halott"
    felesleges bizonygatnom,ha valaki nem hisz valamiben,10000+1 bizonyítékot is felesleges mutatni,akkor se fog
  • byzhouse
    #121
    Kismama aura na jó Maradjál :D meg Soma aura...,de MINDIG nem láttok bizonyítékot csak írnak róla
  • TheRock18
    #120
    de most komolyan?te miben hiszel egyáltalán?
    meg úgy átlagban?miben hihet a mai ember?
    ma már az emberek nagyrésze se egy fotónak,se videónak nem tud hinni,mert már képesek azt is manipulálni
    sőt a saját szemének sem hisz már az ember...akkor miként hinné el?ha maga a hitetlen csinálná,alkotná,fedezné fel?
  • uwu
    #119
    Ezt jó embernek mondod:D
    Nincs is tévém.
  • TheRock18
    #118
    már megtanultam,hogy szkeptikusnak született emberekkel nem állok le vitatkozni,ne haragudj
  • uwu
    #117
    Épp eleget hallottam róla.
    Nagy divat mostanában sajnos. Hinni könnyebb mint tanulni, ez áll a háttérben. Az ilyesmi terjesztése is hozzájárul a szellemi szinvonal züllesztéséhez.
    A tudományok egyre kevesebb embert érdekelnek, az ilyesmi viszont vonzza a tömegeket. Megkapják az adagot, mint a kisgyerek a cumiját, és nem gondolkoznak tovább. Van akihez dől a lé, mások meg örömmel fizetnek, ez az egész mozgatója. De igazából semmi értelme.
  • TheRock18
    #116
    mire nincs bizonyíték?
    nézzél már után gúgliba bennygátor xD
    nesze nézelődj
  • Calver
    #115
    és megszólalt a mester, ó igen!
    aki rengeteget gondolkodik. elképesztően sokat, mint ahogy ezt folyamatosan bizonygatja, már itt is. ő gondolkodó lény, mindenki más ezen a fórumon pedig ostoba pondró. legalábbis a mester szerint.

    sajnos a valóság ennél csöppet kegyetlenebb, legalábbis a mester számára biztosan.
  • qetuol
    #114
    nem kell különösebb utánnajárás az efféle ezotérikus dolgoknak. elég csak elovasni 1-2 cikket vagy meghallgatni egy "hozzáértőt" és máris süt róla a kóklerség és a pénzéhség. tudom, az emberek legtöbbje beszopja azokat a dolgokat, amik tudományosnak tűnnek, de aki egy kicsit is értelmes (és ez alatt azt értem, hogy ha hallasz valamit, akkor nem kajálod be, hanem megvizsgálod először) az mindjárt átlát a szitán.

    nézzük ezt a fogalmat: lelki energia.... marha jól hangzik, de tudod mi az energia? én tudom, de legalábbis sejtem. tudod mi az a lélek? nekem fogalmam sincs. és lefogadom hogy neked sincs. ha van, tessék, ne fogd vissza magad.
    namármost tény, hogy valakinek a dumája fárasztó, valakié pedig érdekes, ez teljesen szubjektív, de miért kell ezt "lelki energiának" hívni. ez nonszensz.
  • Hajnalcat
    #113
    Arra, hogy maradjon ez a topik a tudományos eszmecsere részen vagy sajátba kerüljön? Elvégre szabad gondolkodásmódban élünk elvileg....szóval akinek nem tetszik, hogy itt van, az feltarthatja a mancsát...akit nem zavar, hogy itt van, annak nem kell, akit meg nem érdekel az egész szavazás, az meg jelezheti, hogy kakil rá.
  • byzhouse
    #112
    de NINCS bizonyíték te kopasz
  • TheRock18
    #111
    woow :D az east park-nak van több része is? xD
  • TheRock18
    #110
    Életkor: 14-18 között (no comment) élettapasztalat nuku
    Foglalkozás: Tanul(aham...jó vicc)
    Hobby: Nézzem Benny topigjät (sugárzik az értelem ebből az írásból)
    Iskola (elvégzett / jelenlegi): 8általános :D (úgyúgy...tanuljál még)
    szerintem nézzél tudományos csatornákat,meg olvassál többet,mielőtt kezet emelsz a klaviatúrára...:S
  • sz4bolcs
    #109
    Akkor nézd meg, amit #85-ben linkeltek.
    Vagy méginkább ezt.
  • Ben C
    #108
    :DDDDDDDDDDDDDd
  • TheRock18
    #107
    ezt nem értem sry:S