468
Valakinek sok van, valakinek kevés. Érezhető egyébként, hogy lelkileg vagy agyilag valaki lefáraszt, vagy pedig energiát ad át.... Mit gondoltok erről Ti?
  • vegicsek
    #186
    immunis az áramra, hát ez jó, nyilvén 100% desztillált vízből áll:)

    Igen, én is hiszek abban, hogy az agyműködés felszíneit kapargatja a tudomány, de ezek az energiáról szóló feltételezések, pusztán áltudományok, amiket egyesek ténynek állítanak be.
    Dejavu, egyház szagú az egész...
  • qetuol
    #185
    a vegetatív idegrendszere,mint neked is, tehát nem a központi idegrendszsere, vagyis nem te. a szívedet is az írányítja, nem tudod a szívedet leállítani. de ne nekünk kelljen már itt gimis bioszt tartani. vedd elő a gyerekeit könyveit és ismételd át vagy googlizd ki.
  • TheRock18
    #184
    az micsoda?
  • Anaid
    #183
    Tuti nem.:D Repülőjegy ára hopp, ugrott:D
  • TheRock18
    #182
    egyszerűen,ha pozitívan gondolkodsz,és elég akaratod van,akkor hamarabb gyógyulsz,sőt a sejtjeidben bekapcsol egy fajta védekező mechanizmus,amivel megindul a ellenséges sejtek elpusztítása
  • Calver
    #181
    meg van aki túl sok Hősöket nézett.
  • TheRock18
    #180
    az elménél nincs erősebb a testben,bármit képes vagy befolyásolni általa
    az immunrendszeredet is...
    ez is butaságnak hangzik,de gondoljunk csak arra,hogy van aki élniakarással legyőzi a legsúlyosabb rákot is
  • Anaid
    #179
    Mint pl. a placebó hatás? Ez mostanában annyira divatos szó. Milyen folyamatot jelent?
  • TheRock18
    #178
    el se hiszitek,mennyi hihetetlen dolog van...mikre képes az emberi test :)
    van olyan ember,akinek nincs fájdalom érzete
    van olyan,aki immunis az áramra stb.
    ezek mind genetikai elváltozások stb.
  • Anaid
    #177
    Neked mi irányítja az immunrendszeredet?
  • vegicsek
    #176
    Miért kellene olyat megmagyaráznia, ami nincs?
    Szimplán arra céloztam, hogy azokra a jelenségekre vannak racionálisabb magyarázatok, amiket ti energia hatásának tulajdonítotok
  • Anaid
    #175
  • uwu
    #174
    Ha tényleg ezt hiszed, akkor ennek talán jobban utánajárhatnál:D

    Bár lehet, hogy tényleg quetuol az egyetlen ember akinek az idegrendszere irányítja az immunrendszerét, boncolni kéne, hogy megbizonyosodjunk róla.
    Te miből gondolod, hogy ő ilyen?
  • qetuol
    #173
    és mi lenne ha tudnánk repülni? nem lennénk népszerűek a repűlőgéptársaságoknál.
  • vegicsek
    #172
    Hagyjuk a kötözködést, midnenki tudja, hogy úgy értette, senki nem tudja úgy irányítani az immunrendszerét, mint a karját...

    #164
    Persze, pont ez kellene, még egy módszer a láz leküzdésére, amikor a láz hasznos:) Így is bőven elég gyógyszereken élő birka van.
    (nem rád céloztam, gondolom direkt írtál "nagyon magas" lázat)
  • qetuol
    #171
    drágám, az immunrendszeredet NEM te irányítod, ergo magától működik. próbáld meg a fehérvérsejtjeid termelődését megállítani, ha szted nem így van.
  • Christiansen
    #170
    testhőmérsékletnek
    izomszövetnek, fehérjének, szénhidrátnak, zsírnak, víznek _D:Dd

  • Anaid
    #169
    Oké, akkor a biológia, meg a pszichológia hogy nevezi a test energiáit?
  • Christiansen
    #168
    Buddha topik.
  • Christiansen
    #167
    hűtőfürdő, évszázadok ajánlásával ;)
  • TheRock18
    #166
    én úgy tudom a láz,a test védekező mechanizmusa
    a baktériumok bizonyos hőfok felett elpusztulnak,ezért emelkedik a hőmérséklet
    ám,ha túl emelkedik akkor 42foknál kicsapódik a fehérje..és game over...

    nem véletlenül mondják,hogy "fejben dől el minden"..bizony a tudat és az akarat sok mindent legyőzhet :)
    van aki az akarásával győz le súlyos betegségeket...
  • Anaid
    #165
    Nem zavar. Valójában magukat röhögik ki, nem engem, csak még nem jöttek rá....
  • Anaid
    #164
    Mi lenne, ha pl. a nagyon magas lázat csökkenteni tudnánk magunknak? Nem lennénk népszerűek a gyógyszergyáraknál:D:D
  • Anaid
    #163
    Nem magától működik drágám a te immunrendszered működését a te központi idegrendszered irányítja. Az más kérdés, hogy fogalmad sincs róla, honnan és hogyan.
  • TheRock18
    #162
    nah az is nagyon érdekelt,de akárhol ilvastam utána,próbálgattam,nem bírtam rájönni,hogy kell meditálni...
    pedig már mindent bevetettem...egyszerűen nem sikerül(t) kikapcsolnom
  • kocsisgabor9999
    #161
    Meditáció, ennyi. :) Anyagcseréd 30%-al lassul le.
  • TheRock18
    #160
    múltkor a tv-be volt egy csávó,aki tudta befolyásolni a hőmérsékletét,ami bizonyos esetekben jól jön :)
  • TheRock18
    #159
    írni akartam már neked,csak sajna el kellett mennem
    nah hol is jártam?! jah igen...
    így,hogy megtudtam tőled infókat,már értem,miért nem hiszel a dolgokban
    éppen ezért vitatkozunk,mert a buddhizmus és a kereszténység különböző dolgokat tanít,és különböző dolgokban hisz...éppen ezért nincs értelme a vitának :)
  • TheRock18
    #158
    ilyeneketnem mondj nekik...úgyis csak kiröhögnek :S
  • qetuol
    #157
    az immunrendszert nem irányítod, az magától műxik. de ha irányíthatnád is a testhőmérsékleted, akkor is mi van? mit is akarnál ezzel kezdeni?
  • sz4bolcs
    #156
    Az a pirosruhás nő boldognak tűnik. Akkor biztos igazat mond. :D
    Ott lóbálja az ingát: "...jaj, elnézést, kicsit szédülök, már az idegeim is kivannak. Csak hogy ne mondják, hogy itt csalok."


    kátrokodá...
  • Anaid
    #155
    A különleges az, hogy szerintem tényleg irányítható is lehet. Gondold át. Az energiát a testünk termeli. A testünk minden folyamatát irányítjuk (tudatosan, tudatalatt) az agy irányítja közvetetten ezen energiák kibocsájtását is, hisz a testünkben zajló folyamatok eredményei. Egyszerű példa, nem véletlen említettem az infrát. ha beteg vagy "bekapcsol" az agyad, immunrendszered és védekezik pl. lázzal, amitől emelkedik a testhőmérsékleted, a hőkibocsájtásod is. Egyszerű és érthető példa, nem? Csakhát ehhez naon kellene ismernünk az agyat és a központi idegrendszert, főleg a tudatalatti folyamatokat, amik aztán végképp nem játékok. Inkább hagyjuk, de nem fantazmagória és nem bizonyíthatatlan.
  • uwu
    #154
    Azért mert így magasabb a profit.
    Aki magyaráz annak anyagilag éri meg, aki fizet annak meg lelkileg, mert van akinek az a hobbija, hogy ilyenekben hisz. Kicsit drága placebó, de mégis van rá igény.
  • Christiansen
    #153
    ez az jelenti, hogy hőt bocsát ki a testünk. ANYAGcsere, ugye.


    Sz4bi: nálunk alapszöveg volt a KÁTROKÓDÁ' -D:D:_:_D
  • uwu
    #152
    Az a helyzet, hogy amit itt leírtál, annak semmi köze a lélekhez. Nem is lehet negatív, vagy pozízitív, mikor aurárol beszéltek sosem ezekről a fizikai jelenségekről van szó, csak most amikor úgy érzed magyarázkodnod kell.

    Most akkor ki hazudik?
    Vagy te akarod félremagyarázni az aura fogalmát, vagy az összes aurával kapcsolatos humbuk kamu.
    Ne fáradj, dudom ám a választ. Ez csak egy hazugság egy másik hazugság alátámasztására.
  • vegicsek
    #151
    Sosem értettem miért kell biológia, pszichológia folyamatokat csakrákkal és vámpírokkal magyarázni...
  • sz4bolcs
    #150
    Bolygóról jöttél? :D
  • qetuol
    #149
    persze, sugárzunk elektromágneses energiát, de miért kell azt aurának hívni? miért kell ezt misztifikálni és ezotériának hívni? ebben nincs semmi különleges. miért kell ezt összekapcsolni hozzá nem illő dolgokkal, mint pl. "lélek","rezgésszint", blalblabla?
  • Bruk
    #148
    Én féláron megmutatom a tanítványoknak hogy mi az az energia ital, és sorsolás útján egy szerencsésnek veszek is egyet.
  • Anaid
    #147
    Mennyi bizonyíték kell?
    1. Infrát sugárzunk minden pillanatban, japán kutatók le is fotózták, sőt azt is megállapították. mikor intenzívebb, mikor a leggyengébb. Az infrafény energia, nem? Keresd meg a cikket ha nem hiszed. Lefotózták, megmérték.
    2. Energia veszi körül a testünket ami élettani folyamataink eredménye elektromágneses erőterünk van tudomány szintén elfogadja. Olvass utána.
    3. Ennek is utánaolvashatsz: a levegőben is vannak pozitív és negatív töltésű részecskék, amelyek vonzzák, taszítják egymást. A testünkben is vannak töltéssel rendelkező részecskék, olvass utána orvosi vizsgálatoknál hogyan vizsgálják az agyat, pont a töltéssel rendelkező részecskéket használják.
    Azt nem tudom, hogy az ilyen pozitív, negatív töltésű részecskéket tartalmazó energiák hogyan befolyásolhatják, vagy egyáltalán befolyásolják-e a szervezet működését, de majd utána nézhetsz.
    4. Fényvisszaverődés. Az ugye nem új infó, hogy a saját testünk is elnyel, visszaver bizonyos színű fényt, ettől látjuk színesnek a világot, ugye? Sőt a fény még szóródhat is, na fene, mik vannak...:D

    Sorolnám még, de feleslegesnek tűnik. Szelektív a látása annak, aki azt állítja, hogy semmi bizonyíték sincs, hogy aurának nevezett dolog nincs, meg semmi ilyesmi. Nem látja a fától az erdőt. Igaz azon a területen is vannak túlkapások bőven, de attól még nem kell mindent "szemetesbe" dobni.Bocsika.