468
Valakinek sok van, valakinek kevés. Érezhető egyébként, hogy lelkileg vagy agyilag valaki lefáraszt, vagy pedig energiát ad át.... Mit gondoltok erről Ti?
  • Fbn Lx
    #228
    Kösz hogy belinkelted... érdekes.
    baszki... honnan ered a szentelt víz gondolata... :]
  • Anaid
    #226
  • sz4bolcs
    #225
    Nekem úgy rémlik, hogy a végtagjai is teljesen el vannak deformálódva, mert kis korában nem alakult ki félelemérzete, és össze-vissza törte magát.
  • BaliBoy
    #224
    Egy valamennyire kapcsolódó videó. Szerintem elgondolkodtató.
  • sz4bolcs
    #223
    Én sme jártam reikire, agyakontroll tanfolyamra, és láss csodát, én sem tartok alapból mindent hülyeségnek. :D
  • sz4bolcs
    #221
    Van egy rakás fajta betegség, ami tönkreteszi az immunrendszert.

    "pedig te talán elhihetnéd,hogy a régi japán szamurájok képesek olyanra,amilyen dolgokra te nem"
    -hát én éppen elhiszem, pl. ismerik a Bushidot, vagy zseniálisan bánnak a pengével, amit én nem. Csak épp konkrétan arról nem hallottam még, hogy bármelyik szamuráj gyógyfüvek segítségével lassította volna a szívverését, vagy parázson járt volna. :D

    Mitöbb, van egy olyan sejtésem, hogy te kevered az indiai fakírokat, és jógikat a japán szamurájokkal. :D
  • TheRock18
    #220
    igen a csávó is fejtegetett ilyesmit,hogy komoly gondjai lehetnek ebből
    a szöget pl. abból vette észre,hogy kopogott a talpa a padlón xD
  • vegicsek
    #219
    Egy hétig talán vicces lenne, de hidd, el szar dolog lehet úgy elvérezni, avagy belső szervi bajból kifolyólag meghalni, hogy észre sem veszed
  • Calver
    #218
    azért annyira nem jó. ha fájdalmat nem érzel akkor bizony hideget/meleget sem. és bizony nem is izzadsz ennek hála - a túlmelegedés pedig csúf halál lehet.
  • Anaid
    #217
    Hát én nem jártam semmilyen tanfolyamra se reikire, se agykontrollra, de nem tartok alapból mindent hülyeségnek. Az elméletekkel valahogy úgy vagyok, mint pl. az emberekkel: nem azt nézem honnan jött, hanem hogy milyen.
  • TheRock18
    #216
    ezért jó annak a román faszinak,amelyiknek valamilyen rendellenesség miatt a gerincvelőjébe nem futnak az idegek,emaiatt nyaktól lefele nincs fájdalom érzékelő idege...belelép egy szögbe és nem érzi
    megfog valami forrót..és úgy jön rá a dologra,hogy égett hús szagot érez stb.
    bár a fickó úgy nyilatkozott,hogy átok számára ez...pedig szerintem,meg jó dolog lehet:)
  • sz4bolcs
    #215
    ÁÁ, nem hiszem, hogy történt ilyen öngyilkosság. Pár napra / hétre biztosan képesek rá, de szerintem a nagy gyakorlók sokkal tovább is.
  • Anaid
    #214
    Ne vegyél már mindent annyira komolyan kicsifiam:D
    A néni megsúgja neked, hogy úgy is sokat lehet tanulni, ha közben nevetünk is.
  • Calver
    #213
    mellesleg a híres nevezetes meditáció és bármiféle hatalmas és elképesztő agykontroll sem fog attól megmenteni ha arról van szó h pl szétégjen a talpad ha úgy döntesz jó poén lenne kicsit álldogálni azon a parázson. a valóság már csak ilyen kegyetlen.
  • TheRock18
    #212
    azért nem próbálom ki,mert ha nem jön össze,összeég a talpam :D
  • uwu
    #211
    A parázson járáshoz nem kell meditálni, csak nem szabad kapkodni.
    Ha határozott, ütemes mozdulatokkal mész sima ügy.
    Te is tudnál:D
  • Calver
    #210
    nem, nem kell.
    a parázson járás egy remek módszere a parasztvakításnak. csak tudni kell mikor megfelelő hőmérsékletű a cucc, és h milyen sebességgel menjen át rajta a kétlábú.
  • TheRock18
    #209
    pedig te talán elhihetnéd,hogy a régi japán szamurájok képesek olyanra,amilyen dolgokra te nem
    én pl. nem tudok parázson járni,ők megcsinálják,és nem égnek meg
    gondolom kell hozzá egy kis meditáció
  • qetuol
    #208
    erre van megoldásom neked nyomd meg a bal ALT-tot és az F4-et egyszerre
  • TheRock18
    #207
    jah okés
    asszem először HIV fertőzött leszel,majd később már éces
    asszem az aids-es sejtek rátapadnak a fehérvérsejtekre és megsemmisítik,de nem csak a sejtet,hanem annak a dns-ét is...
  • qetuol
    #206
    nem azzal van a próbléma h régen voltál gimis, hanem h értetlen vagy. btw 197-ben ugyanezt írtam.
  • sz4bolcs
    #205
    Milyen japán mesterek, kőművesmesterek?
    Azt nehezen tudom elképzelni, hogy szamurájok ilyen elfoglaltságokat űztek volna, mindenesetre gyógyfüvekkel, meg különböző szerekkel számomra sem nagy kunszt lelassítani a szívverésem. :D
  • Anaid
    #204
    Nincs vmelyikőtöknek ötlete, miért nem jelennek meg a beírásaitok, csak akkor ha kilépek a topicból meg visszalépek? Kicsit nehézkes így válaszolgatni, meg beszélgetni...
  • vegicsek
    #203
    Pontosítás végett, a HIV vírus az, amire te gondolsz, az aids az már a betegség
  • Anaid
    #202
    Szivi? Nocsak mióta lettünk ilyen belsőséges viszonyban?:D Nem jársz velem jól:D Egyébként is, csak óvatosan, nehogy komolyan vegyem:D:D
    Tudod az a baj, hogy rég voltam gimis, nem naon emlékszem milyen szintű volt amit erről tanultunk.
    Figyu, beszélgetünk elméletileg így, meg úgy. Nem arról, hogy ki tudná-e az ember nyírni magát. Azt egyszerűbben is megteheti, ha akarja...
    Akarod, hogy gyorsabban dobogjon a szíved, fuss két kört, tuti sikerülni fog.:D:D Nyugi van, ne húzd már fel magad....
  • TheRock18
    #201
    az agykontroll létezik,csak én nem hiszek benne :)
    de érdekes lehet,ha tényleg megcsinálják
    állítólag aki elsajátítja,az befolyásolhat egy csomó mindent a testében :)
  • TheRock18
    #200
    mellesleg ha tüsszentesz,akkor egy pillanatra megáll a szived...
  • vegicsek
    #199
    A test képes a megújulásra. A testet az agy irányítja.A placebo az agy becsapása, ami bizonyítja az agy befolyásolhatóságát, tehát feltételezi a tudatos irányítás létezését.El is jutottunk az agykontrollhoz.

    Szerintem tök logikus:)
  • TheRock18
    #198
    ne vitatkozzatok már
    az immunrendszert nem lehet leállítani! kész
    befolyásolni tudod...az elméd tudja gyengíteni,meg erősíteni..de kikapcsolni nem lehet
    ám lelki okokból létrejövő esetleg pajzsmirigy betegség tönkreteheti az immunrendszeredet
    én úgy tudom,az egyetlen dolog,ami megsemmisíti az immunrendszert azaz aids vírus...ezaz 1 betegség,ami tönkreteszi,kikapcsolja...és a beteg végül egy náthában meghal
  • qetuol
    #197
    keringését, azaz a szívét? és mennyi időre? sztem csak lelassítja. én is le tudom lassítani ha nyugalomban vagyok illetve felgyorsítom ha elkezdek futni. a jóga csak a végletekig nyugalomba hozza magát de hogy öngyilkos tudna lenni az akaratával azt kétlem. már történt ilyen szívleállítós önygyilkosság?
  • sz4bolcs
    #196
    Az viszont igaz lehet, hogy az immunrendszert nem irányítja, csak valamilyen mértékben befolyásolja az agy. Az immunrendszer sokkal több külső és belső tényezőből áll szerintem, mint általában gondoljuk.
  • qetuol
    #195
    na most már állítsd le magad szivi, azt állítottad hogy NEM MAGáTóL működik. képes vagy értelmezni ezt a fogalmad vagy magyarázzam? le tudod állítani a szivedet vagy az immunredzseredet? NEM. akkor magától működik vagy te irányítod? ne legyél már ennyire antitalent.
  • sz4bolcs
    #194
    Ez azért nem egészen igaz. Egy képzettebb jógi befolyásolni tudja a pulzusát, akár egészen le is tudja állítani a keringését, és az anyagcseréjét.
  • Anaid
    #193
    De mi a placebo hatás? Milyen folyamat? Hogyan működik?
  • vegicsek
    #192
    Placebo, igen, érdekes jelenség.
    #186-ban leírtam az én hozzállásom lényegét.Placebo-hatásról is ugyanebből az álláspontból kiindulva alkotnék véleményt.

    Egyedül nekem az szúrja a szemem, hogy ha valamilyen ismeretlen dolog kerül az átlagember elé, előbb kreál és hisz el kacifántos elméletet, mint hogy azt mondja : hmm, nemtudom hogyan működik, de azon fogok munkálkodni hogy rájöjjek mi is ez valójában.

    Az egyik megrekeszt, a másik előbbre visz.
  • Anaid
    #191
    Ja és a vegetatív idegrendszernek semmi köze.... á hagyjuk.
    A szív mozgása izommozgás, szal szerinted semmi köze pl. az agy mozgatóközpontjának spec a szív mozgáshoz? Nem lehet, hogy kicsit leegyszerűsítve gondolsz "gimis" szinten a témára?:D Nem hallottál még olyanról, hogy egy igen egyszerű folyamat megvalósulásához is az agyad mennyi sejtje, mennyi ponton, területen szügséges, hogy összhangban működjön? Ja tényleg gimiben ezt nem tanítják ilyen részletesen...
  • TheRock18
    #190
    és,hogy kell csinálni??
  • TheRock18
    #189
    ez is butaság...a szivedet megállíthatod
    jóó nyílván nem tee
    hanem pl. japán mesterek,szamurájok...akik olyan állapotba kerültek,de bizonyos gyógyfüvekkel,stb.-kel képesek megállítani a szivet bizonyos időre
  • kocsisgabor9999
    #188
    Fúúú nagyon jó, nekem kihűlt a mellkasom, és nem akartam kijönni a meditált állapotból. Élveztem, kikapcsolt megnyugtatott. Az élet művészete ebben rejlik. :)
  • TheRock18
    #187
    nem én találtam ki
    nationnal-on ment,már nem tom mi volt a műsor címe
    de gyakran megy,és különképessű embereket mutatnak be
    talán az elképesztő történetek a műsor címe