468
Valakinek sok van, valakinek kevés. Érezhető egyébként, hogy lelkileg vagy agyilag valaki lefáraszt, vagy pedig energiát ad át.... Mit gondoltok erről Ti?
  • Christiansen
    #308
    a legszebb példa erre az, hogy étel-ital nélkül csak pár napunk van,
    míg napfény, vagy ezoterikus sámánemberek nélkül bőven megvagyunk..
  • qetuol
    #307
    nyilvánvaló h az emberi szervezetbe táplálék formájában kell energiát vinni. senki sem fog élni pusztán attól h kifekszik napozni. vagy egy üdítő beszélgetésbe bocsátkozik veled miáltal feltöltöd "lelki energiával"
  • Christiansen
    #306
    loálmán!


    "energiaháztartás"ról írtál, ebbe én nem venném bele a fényt-hőt sem, nemhogy
    mindenféle nem létező ezoterikus szarokat, amikre először céloztál.

    nem beszélve arról, hogy attól, hogy rádsüt a napfény, még nem nyersz energiát.
    ha meg sokat süt, rögtön el is kezdesz izzadni, mert 36-37°C az egészséges emberi test hőmérséklete, egész évben, minden kontinensen..
  • Anaid
    #305
    Nem szoktam alapból kioktatni senkit, de van hogy viszonzom a "kölcsönt". Ennyi.
    Őt nem? Feltételezem téged sem.
    Hát akkor a hőátadás energia szempontjából hogy van?

    Egyébként szép dolog a betyárbecsület.:D és az összetartás: falka-elv.
  • qetuol
    #304
    nemhiszem h Christiansent kéne alapiskolás fizikából kioktatnod...
  • Anaid
    #303
    Ja, ha napozunk a fény semmilyen hatással nincs a szervezetünkre?
    Felmelegszik például.Ez energetikailag milyen folyamat?
    Általános iskolás fizika...
  • qetuol
    #302
  • vegicsek
    #301
    Arra még nem gondoltál, hogy lelki szemetesláda vagy?
  • Pluskast
    #300
    Szerintem ez hihető. Nekem több ismerősöm is mondta már, hogy szeretik a társaságom és szeretnek velem beszélgetni mert úgy érzik, hogy feltöltődnek azzal, hogy eldumálunk. Úgyhogy lehet benne valami....
  • polarka
    #299
    Talán.
  • Christiansen
    #298
    azért, mert energiát étel+ital formájában nyerünk
  • Anaid
    #297
    Ja megjegyzés az általatok kigúnyolt energiavámpír kifejezéshez.
    Kicsit elgondolkodtam. Ha egy ember nem egészséges és nem működik optimálisan a szervezete, könnyen elképzelhető, hogy az "energiaháztartása" sem. Hiányállapot lép fel és mivel a szervezet nem tudja pótolni, hát "máshonnan szerzi be". Nem is tűnik akkora baromságnak. A fizikában is rengeteg "kiegyenlítődéses" folyamat van. Végül is szerintetek miért hülyeség?
  • Anaid
    #296
    Olvastam egy érdekes dolgot: Vannak energetikailag ún. adók, akik spontán adnak energiát és nagyon ritkán "vesznek el" csak szélsőségesen krízises helyzetben pl. Állítólag mert ilyen az egyéniségük, meg mert rengeteg energiával rendelkeznek. Ha igaz hogyhogy nem meríti ki őket ez? Vagy ha kimeríti milyen mértékben?
    Szerintetek?
  • Christiansen
    #295
    na ja,
    pont ez a lényeg, hogy az ember nem vagy csak fekete vagy fehér (vagy kék:))
  • BaliBoy
    #294
    És vajon, hogy fog a víz kristályosodni ha a könyvét alá tesszük? :D
  • kraawz
    #293
    ezzel a csávóval találkoztam prágában, pont ott tartott előadást, könyve is van :D
  • Neogan
    #292
    OK megdumáltuk :D

    Amúgy erről az "érzékeny" vízről nekem a Szellemírtókban látható takony ugrott be elsőre :D

  • uwu
    #291
    r mint leszarom
  • BaliBoy
    #290
    :DD

    Ha szerzel elektromikroszkópot akkor én biztosítom hozzá a vizet. :D
  • Neogan
    #289
    Ki tudja, lehet az egész egy nagy kamu és Emoto San jól megtömi a zsebeit :)
  • Neogan
    #288
    Persze, ezt úgy értettem, hogy elméletileg le lehetne tesztelni. Amúgy itt olvastam erről az úrról. Vannak benne képek a kristályokról, amik megváltoztak olyan kimondott szavak hatására, mint például: Hitler; köszönöm; Teréz anya; meg foglak ölni. Mi történik, ha ezeket, mondjuk egy kisgyerekkel olvastatjuk fel? Ő soha nem hallott Hitlerről, fogalma sincs ki volt Teréz anya. Többféle eredmény lehet:

    - Ha szinte pontosan ugyanazokat a formákat kapjuk, meg mint a korábbi kísérleten, akkor a víz "érti" a szavak jelentését, míg a gyermek (aki kimondja) nem. Hiszen a negatív töltésre rendezetlenebbül reagál, míg a pozitívra felveszi a kristály alakot.

    - Ha teljesen más formákat kapunk eredményként, akkor vagy azért nem alakult, ki a forma, mert a gyerek számára ezek csak nevek, kifejezések, jelentés nélkül, így ezekre gondolva sem pozítív sem pedig negatív érzelmeket nem produkál, ami hatna a vízre.

    Kitaláltam egy jobb kísérletet :D
    Van egy ember, aki még nem hallott, mondjuk Hitlerről. Azt hazudjuk neki, hogy Hitler, mennyi jót tett az emberekkel, tehát pozitív dolgokat mesélünk róla. Így az alany kezdi őt megszeretni, ha rá gondol pozitív érzései lesznek. Így kimondja Hitler nevét, tegyük fel, hogy kialakul a kristályforma. Aztán eláruljuk neki milyen ember volt Hitler valójában, majd megkérjük, hogy mondja ki egy másik kancsó víz előtt újra a nevét. Ha megvan az eredmény, összevetjük.

    Na ennyi nekem elég az agymenésből :)
  • Fbn Lx
    #287
    én abban is kételkedem, hogyha kétszer lejátszanák ugyanazt a zenét, ugyanolyan formát venne fel a kristály.
    Ezt vajon mért nem tesztelték? vagy tesztelték, csak nekünk nem mutatták be az eredményét, mert nem sikerült :D
  • sz4bolcs
    #286
    Valóban, én is inkább humán beállítottságú vagyok, de nálam ez kicsit ellentmondásos, mert nagyon érdekel a logika, a filozófia, tudományfilozófia, meg általában a tudományok ugyanúgy, ahogy a vallások és a spiritualítás. És valahogy a kép pólus nem kioltja, hanem erősíti egymást.
  • BaliBoy
    #285
    Nem rossz ötlet. Csak ki az a hülye aki 24 órán keresztül ül egy kancsó víz előtt úgy, hogy folyamatosan az óceánra gondol. :)) Még a képet is megkapná, hogy azt nézze folyamatosan.
  • Neogan
    #284
    Mondjuk ezt is le lehetne ellenőrizni:
    Pl.: Egy papírra nyomtatják az óceán szót. Ugyanúgy mint a videón elvégzik a kísérletet, majd megismétlik ugyanezt, csak most egy embert ültetnek a víz elé, hogy gondoljon az óceánra. Aztán összevetik a két eredményt.

    Bár így belegondolva, minden ember máshogy képzeli el a dolgokat, tehát ha én azt mondom, hogy gondolj egy tölgyfára, 100% hogy teljesen máshogy képzeljük el majd őket.

    Bonyolult dolgok ezek, na :D
  • BaliBoy
    #283
    És kitudja, hogy tényleg maga az írás volt-e ilyen hatással rá nem pedig a gondolat. Hiszen a gondolatnak nincs hatótávja. (vagy legalábbis nem tudunk róla)
  • sz4bolcs
    #282
    Ezen az oldalon megtalálod az előzményeket. :-)
  • Neogan
    #281
    Nagyon jó videó, de (többek között) valamit nem értek:
    Honnét tudja a víz, hogy a papírra leírt szó pozitív, vagy negatív töltésű? Az még valamennyire érthető, ha a pozitív/negatív hangrezgésekre eltérő módon reagál, de hogy dönti el ezt a leírt szavak esetében? Mert, ha jól gondolom, itt is ugyanaz történik, mikor az elefánt, vagy az eukaliptuszfa fényképét tették a pohár alá, vagyis nem a jelentését "veszi át", hanem csak a képet "kódolja" kristály formájában.
  • Loál János #280
    Feline?
  • Pistike 007
    #279
    Az a baj hogy az emberek csukott szemmel járnak. Régen nem így volt...
  • Anaid
    #278
    Neked mi közöd van tulajdonképpen hozzá? Itt te sem vagy több mint én, csak egy fórumozó. Lehet véleményed, de ne várd el, hogy mindenkit érdekeljen...én sem várom el. Nem tetszik, ne írj, ne olvasd el amiket "beszélgetek" másokkal. Én sem olvasgatom el, másoknak miket írogatsz. Bonyolult?:D
  • Anaid
    #277
    Nem tudom? Hát pl. te vagy vicces.:D
  • Anaid
    #276
    Én is remekül szórakozom, mert annak ellenére, hogy ki voltam oktatva meg leszólva tudom, hogy sokminden van, amit viszont én tudok az itt fórumozók pedig nem. Éretlenség a lehúzás semmi egyéb.
    Könyvmolyok vagytok-e azt nem tudom. Túl könnyű NET-en okosnak tűnni...
    Sok fiatal hiszi, hogy hú majd én...aztán megváltozik. Én sem voltam másképp, bár jobban tiszteltem az idősebbeket az tuti.
  • Christiansen
    #275
    Maradjunk annyiban, hogy én és Sz4bolcs (magam részéről biztos:)
    inkább humán felfogásban éljük meg a "valóságot", mindinkább reálban.
    Egyébként tök jól szórakozom, kb. ilyen beképzelt könyvmolynak képzelhetsz minket _::_DD_:Dd
  • Calver
    #274
    magában is üt, de azért ha lehet oszd már meg mi volt a történet eleje, mert erre már kíváncsi vagyok
  • uwu
    #273
    OMG
    Te tulajdonképpen miért jársz tudományos topikba fórumozni?
    Lakatos Rambónak is van egyénisége, mégse jár ide.
  • uwu
    #272
    Azt ugye tudod, hogy mia tudományok másik nagy csoprtja?
    Csak mert ebből a hsz-ből úgy tűnik hogy nem.
    De lehet, hogy csak én gondolok rosszra, mert sajnos nem egyértelmű.
  • uwu
    #271
    Még mindíg nem nézted meg a Ford Feline-t?
    Most már ne is nézd meg!
    Ha meglátnád ki az a Zuzu, biztos megsértődnél, és russzul éreznéd magad ezek után.
    Szerintem jobb neked így, hogy nem tudod mi olyan vicces:D
  • Anaid
    #270
    Ó igen a természettudomány csodás...
  • Anaid
    #269
    Nincs elég? Szerinted, vagy mások szerint?