468
Valakinek sok van, valakinek kevés. Érezhető egyébként, hogy lelkileg vagy agyilag valaki lefáraszt, vagy pedig energiát ad át.... Mit gondoltok erről Ti?
  • Anaid
    #348
    Oltogathatsz? Te ezt annak nevezed? Akkor lenne az, ha minden szavadat elhinném, ami nem valósult meg.
    Élvezed? Hadd ne írjam mit és hol élvezz inkább...:D
  • qetuol
    #347
    drága, én élvezem h oltogathatlak
  • Christiansen
    #346
    van, fényevőknek hívják őket.
    esküszöm, keressetek rá.
    nemrég meghalt egy ilyen család, mert olyan bőséges volt a fény..
  • Anaid
    #345
    Akkor te félreértetted. Olvasd vissza.
    De azért van egy kérdésem: Ha igaz lenne, hogy ennyire nincs rólam jó véleményed ugyan miért írsz nekem? Régebben, amikor itt besokaltam nem írtam jó ideig...te miért írsz? Miért nem hagyod a fenébe az egészet? Mondd drága!
  • qetuol
    #344
    ebből következik h fény nélkül lehet élni. de vajon van e olyan állat akmelyik csak fénnyel él.
  • qetuol
    #343
    de ,te pontosan arról beszéltél h fénnyel az energiaháztartásunkat eltartjuk
  • Anaid
    #342
    Azok az élőlények sok idő alatt ahhoz alkalmazkodtak. Ha jól tudom nincs köztük Kovács Pista, se Szabó Rozi:D:D
  • Anaid
    #341
    miért fagynak meg emberek?" loálmán vol2
    azt hiszem ez itt a mélypont

    már nem újdonság, ha vmire nem tudjátok a választ ilyen szokott lenni a stílus.
    Mellesleg nem mondtam, hogy CSAK ne sarkítsátok már vagy-vagy kérdésre. Senki nem beszélt arról, hogy csak fényből nyerjünk energiát, hanem, hogy energie átadás van és onnan IS lehet. Az energiaháztartást pedig ezek szerint máshogy értelmezzük. Én hozzá számoltam a testet körülvevő elektromágneses erőteret is, ami a tudomány szerint is létezik, szerintetek meg nem....:D
  • qetuol
    #340
    de, cáfolat. bár neked akármit is lehet mondani, olyan, mint a falra hányt borsó. ételital ital nélkül a szervezet pár napig élne. fény nélkül meg soksok évig. erre bizonyíték a mélyen a tenger alatt élő élőlények ahova nem jut fény , ill. a barlangban lakó élőlények. ha neked ez nem cáfolat az a te bajod.
  • kocsisgabor9999
    #339
    Pedig igaza van.
  • Pluskast
    #338
    Te meg nem gondoltál arra, hogy egy kibaszott nagy paraszt vagy?
  • Christiansen
    #337
    (kátrokódá)
  • Christiansen
    #336
    na akkor elölről:

    itt energiaháztartásról volt szó. nálam ide NEM tartozik a Nap melege,
    aminek az "energiáját" testünk elnyeli(visszaveri) majd rögtön átadja..
    "miért fagynak meg emberek?" loálmán vol2
    azt hiszem ez itt a mélypont

    na meg
    ennyi erővel, a ti felfogásotokban az is energiaátadás, ha megvágod az ujjad késsel, hisz a súrlódástól hő keletkezik,
    a mozgási energiának a bőröd felső rétegei látják kárát, és élettani folyamatok,
    véralvadás és sebképződés indulnak meg..


    az egész lelki energia humbug helyett meg a Maslow piramist kellene megismerni,
    és nem keverni a fiziológiai és pszichés szükségleteket, pláne nem összemosni.
  • Dj Faustus #335
    "akkor is szükség van rá...
    mint a fotoszintézisnél is..ha nincs fény,akkor nincs tápanyag és kampec"

    1. Az ember nem fotoszintetizál.
    2. Az embernek elsődlegesen nem energiatermelés szempontjából van szüksége a fényre (a növényeknek viszont igen). Energiát a táplálékból vesz fel leginkább szénhidrát formájában.
    3. A fénynek az alábbiak miatt van jelentősége:
    * felmelegít - infravörös sugárzás formájában
    * D-vitamint termeléshez nyújt segítséget - UV sugárzás
    * segíti látásunkat - látható fény
  • Anaid
    #334
    Szintén.
  • TheRock18
    #333
    akkor is szükség van rá...
    mint a fotoszintézisnél is..ha nincs fény,akkor nincs tápanyag és kampec
    nálunk is szükség van bizonyos mennyiségű fényre,ahhoz,hogy vitamint tudjunk termelni
    am meg a depresszió télen a napfény miatt van...akkor miért is nincs energia termelési adottsága?
    napfény nélkül valszeg hamar meghalnánk
    meg gondolj bele,ha a nap nem is ad át így szó szerint energiát,de köze van ahhoz,hogy,amivel érintkezik az termel

    olyan,mintha betenném a kávét a mikróba,és ráfogom,hogy dehát ez nem ad neki energiát,tehát nem a mikró melegíti fel a kávémat
  • Anaid
    #332
    Jó olvasást...
  • Anaid
    #331
    Nem sértődtem meg. A 306 pedig nem magyarázat.
    Mondd, hogy a fenébe lehet, hogy emberek megfagynak ha annyira állandó a testhőmérséklet mindenhol mindenkor? Na ne annyira átlátszó, de komoly...

  • Fbn Lx
    #330
    "Hőbehatoló tulajdonsága miatt a távoli infravörös sugarak a test meridián pontjaiba is átsugároznak."

    "Az emberi testet táplálja közvetlenül a napfénnyel való érintkezés vagy indirekt módon az ételek bevitele, folyadékok fogyasztása vagy annak a levegőnek a belélegzése, melyet a napfény energiája vitalizál."

    Egyébként ennyit erről az oldalról.
  • Fbn Lx
    #329
    mert más a beható energia természete, de attól lényegében ugyanaz. Akkor lenne igaz az állításod, ha azért jutnál vitaminhoz, mert a nap sugarai leszállítják azt a szervezetedbe. Tudtommal a Napfény nem tartalmaz D vitamint :) A testedbe már bevitted táplálék formájában a vitamin termeléséhez szükséges alapanyagot. Innentől kezdve gyakorlatilag mechanikai hatás az egész, a pofontól orrvérzést kapsz, a napfénytől meg felszabadul a D vitamin. Mindkettő hatással van rád, de egyik energiáját sem nyeled el (mármint elnyeled, de nem abban az értelemben, ahogy a táplálékból energiát nyersz) javítsatok ki, ha hülyeséget mondtam
  • TheRock18
    #328
    de nem fogsz tőle sem vitamint termelni sem egyebet...
  • Fbn Lx
    #327
    A tested nem energiához jut ezáltal, pusztán reagál egy annak működését megváltoztató energiára. Ennyi erővel egy pofon segítségével is energiához jutsz, hiszen sejtszintű változást állít be az arcodban egy külső energia.
  • Fbn Lx
    #326
    megsértődtél, mert volt egy nyilvánvalóan logikátlan feltételezésed, és nem tudtál neki érvényt szerezni? oh, lol.
  • TheRock18
    #325
    és...a test energiához jut,vagy nem?
    akkor meg?...
    akkor ennyi erővel a napkollektor,se a napból jut energiához..mert közvetlenül nem érintkezik vele,meg ugye nem is látod...
  • Fbn Lx
    #324
    akkor ezt szerintem félreértelmezted, ugyanis itt arról van szó, hogy milyen élettani hatásai vannak a napfénynek az emberi szervezetre.
    Energiaátadásról akkor lenne szó, ha a fény mozgási energiáját a tested valamilyen módon elnyelhetné és hasznosíthatná. Itt pusztán arról van szó, hogy miként hat a Napfény, és indít be változásokat ("végbemegy a kapillárisok tágulása, vér lép a szövetek közé és kiválasztódnak a felhalmozódott toxinok, a sejtek aktiválódnak), amely változásokhoz a tested nyilvánvalóan a saját meglévő energiáját használja fel, nem olyan "energiát", amit a Napból nyer...
  • Anaid
    #323
    Ó a cikk arra a megjegyzésre vonatkozott, hogy fény nélkül milyen lazán meglennénk...Azért annyira nem lenne egyszerű....
    A napból miféle enrgiát nyersz? Na erre aztán nem kell válaszolni, hiszen annyira egyértelmű. Csak nem képzeled, hogy ilyen szintű beszélgetésbe belekezdek egy tudományos fórumon?
    Melyikútöknek van fizikából doktorátusa, merthát egy tudományos fórumon csak komoly hozzáértőknek lenne szabad beszélgetni a tudományról....

    Na oké itt a vége én befejeztem. Utánozós kabaré vége.
  • TheRock18
    #322
    termel a test energiát a nap által
  • Fbn Lx
    #321
    én azt hiszem, hogy a #306 elég jó cáfolat.
    A Napból miféle energiát nyersz? Azt kérted, hogy cáfolják meg, de te magad sem érted, illetve nem fejtetted ki, hogy milyen formában nyerhetne az ember szervezete energiát a napból, arról már nem is beszélve, hogy ezek alapján fogalmad sincs arról, hogy mit jelent a fizikában az energia.
    Tudod, aminek jele és mértékegysége van.
    Lehet, hogy fel kéne hívni a kövér emberek figyelmét, hogy töltsenek kevesebb időt a Napon. Vagy a hiperaktívakét?
    Vagy te valamiféle ezoterikus spirituális napenergiáról beszéltél?
    Mellesleg nem értem, hogy a ráknak (amihez a D-vitamin hiánya hozzájárulhat) mi köze lenne az energiához :D A Napfény által beindított D-vitamin termeléséhez van köze, de ebben hol a Napból nyert energia?
  • kocsisgabor9999
    #320
    Jó témát nyitottam. :)
  • Anaid
    #319
    Figyu, ez egy régi téma, aki tudja miről van szó érti a célzást...Nem maradok adós. Ezekszerint te nem értetted...
  • Fbn Lx
    #318
    Ha az ember elég gyorsan csapkod a kezeivel, akkor elkezd repülni.
    Ez egy állítás.
    Na most cáfold meg bizonyítékokkal, mérésekkel, egyebekkel alátámasztva.
  • Anaid
    #317
    Nem cáfolat csak gúny. Linkeltem cikket, hogy a fény hiánya miket okozhat pl. meg még lehet más dolgokat is, csak nem foglalkoztak vele. Mindegy. Nehogy már nekem kelljen leírnom, hogy kell tudományosan igazolni, bizonyítani, meg cáfolni...kész röhely!
    Egyébként meg, hol marad a légyszíves, kérlek, egyebek?
  • qetuol
    #316
    ez már meg lett magyarázva, lásd #308. próbáld meg más hozzászólásait is elolvasni.
    ha pedig egy másik topikról beszélsz, rakj linket is, több topikban is van szó fényről
  • Anaid
    #315
    Az ember nem csak táplálék és folyadék formájában "vesz fel", kap energiát.
    Ez egy állítás.
    Tudod, pár mondat vhogy úgy kezdődik: Nem igaz, mert....bizonyítékokkal, mérésekkel, egyebekkel alátámasztva.
    Közben azért kukucs be a fényről szóló topicba is, nehogy olyasmit írj, amit ott már bebizonyítottak, hogy mégis igaz....
  • qetuol
    #314
    cáfolatok miről?
  • Anaid
    #313
    Hol vannak a cáfolatok szép rendben?
    Nincs vki a közeledben, akin levezetheted a rejtett agresszíódat?

    Fájdalmas az is, hogy cáfolatok helyett csak lehúzás megy. Nem csípem, ha egy ember úgy akar okosnak tűnni, hogy mást lehúz, nem úgy, hogy a saját tudását (ami mindenkinek hiányos...) mutatja. (vagy legalább venné a fáradtságot, ha már hozzászól, hogy utána nézzen, ha nem ért hozzá).
  • Anaid
    #312
    Csak némi infó....
  • qetuol
    #311
    most meg megint miről beszélsz? kérdezel valamit aztán meg félrebeszélsz? ááhhh enyhén szórakoztató vagy, de inkább fájdalmas..
  • TheRock18
    #310
    energiát nem tom,hogy ad-e a nap,de D vitamint termel,az tuti...
  • Anaid
    #309
    Okos ember nem lép kétszer ugyanabba a pocsojába. Nem válaszolok és nem dühítetek fel. Uncsi az átlátszó, provokálósdi...Annyira egyértelmű dolgokkal igyekeztek provokálni, se én se ti nem vagyunk ilyen ostobák. Elég már. Építő jellegű beszélgetések, viták többet érnének...Nektek is lenne hozzá eszetek, használjátok mán!