46
  • Throme
    #46
    off-al kezdek...
    A " linux szépen lassan fejlődik". Én mint egyszerű felhasználó, 'júzer', laikus... csak azt látom, hogy szépül, hízik, és ablakosodik....lassan tényleg olyan lesz mint a win :):)..

    on
    Nem tudom mi lesz a windows-al és meddig lesz játékos oprendszer, azt viszont jó lenne elkerülni, hogy a telepítését felugró ablakok szakítsák meg.
    Ott ülhetsz egész végig előtte mert quiz játékot játszik veled. Lassan a cimpőm méretét is megkérdezi, ha ilyen opera férgek (a cégre értem, nem a felhasználókra!!) miatt az eu kisajtol belőlük minden hülyeséget.
    Ezzel persze nekünk felhasználóknak nehezítik meg a dolgunk, vagy teszik kényelmetlenebbé az oprendszer installt.
    Itt élünk az eu-ban (pár országgal egyetemben) minket mi a francért nem kérdeztek meg, hogy kell ilyen szar felugró ablak? Húzzon az opera a picsába...


  • Sanyix
    #45
    Na igen csak a dokumentáció nyílt. :D azzal meg ki lehet törölni ha esetleg alternatívát kell csinálni.

    Nem hiszem hogy pl az ablaknyitás nagy gond lenne, mellesleg valahogy most is működik linuxon ez a dolog (bár vindózon se tökéletes, hiszen alt-tab után sok dx-es program néha elszáll failed createwindowos hibaüzenettel :D).
    Driverek meg az elterjedtségtől függenek. Mivel leszarnak kíndózon kívül mindent, ezért rosszak a driverek, bár állítólag egy ideje az amd is jobban gyúr linux driverre, de nem tudom hogy állnak.

    Carmack meg egy hülye, fél évente változik a véleménye, attól függően hogy honnan kapja a pénzt :)

    A vállalati környezetet, meg a vindózon felnőtt(általában játékos) máshoz nem értő rendszergazdák tartják a helyén.
  • kakateve
    #44
    Rohadtul a cikkhez kapcsolódik, tényleg...
  • progee
    #43
    2010-re megcsinálhatnák azt a választóképernyőt is, hogy
    "Windows or Linux"
  • A1274815
    #42
    A DirectX összes API-jának a dokumentációja nyílt és készül is a ReactX. Természetesen Linuxra ezt az úgy nevezet szentségtelen szutykot (amit az MS csínál, az néhány fanatikus szemében csak sz* lehet) nem akarja senki sem megírni Linuxra. Amúgy meg nem ott bukik a dolog.

    Nem csak DirectX API kell egy játékhoz hanem:
    Stabil OS API is, ablakkezelővel is kommunikálni kell (Csak világos legyen DirectX alatt is CreateWindows meg társaival történik a tényleges ablak nyítás és nem valami misztikus DirectX függvényel).
    Rossz, lassú videókártya driverek. Ahogy Carmack mondta csak a NVidia driver ami még elfogadható, de az sem jó teljesen.

    Mac: amiben értelmes HQ/HD játékra való videó kártya van (erős közép kat. - felső kat.) írrealásian drága.

    És még számításba se vettük a válalati környezetet meg az egyébb faktorokat, amik a Windowst igazából a helyén tartják.
  • Sanyix
    #41
    Még egy ötletet lehetne adni az eu-nak. Kényszerítse az m$-t, hogy tegyék nyílttá a directx api-t, vagy írják át osx-re, és linuxra is. Mivel ezzel teremt az m$ monopol helyzetet a játékpiacon.
    Na ez ellen kapálódzna biztos az m$ nem kicsit, hiszen csak a játékok tartják az első helyen a vindózt, ha máson is lehetne játszani, meredeken esne a kíndóz részesedése.
  • Sanyix
    #40
    "A FF-nek sikerült megszorítani az IE-t, ők nem szájaltak, csak csináltak egy olyan böngészőt, ami megszorította az MS-t."

    Te hol élsz? Nem olyan böngészőt csináltak, hanem olyan hype-ot amivel megszorították az ie-t. Az ff egy közepes böngésző volt, és most is az.

    "A FF 3-nál hivatalosan gratulált az MS, a nagy számú letöltésért."
    Ezt hívják marketingjópofizásnak, ezzel azt a képet próbálja beállítani magáról, hogy ők milyen rendesek(persze csak egy őket fenyegető társaságnál), de a háttérben ott figyelnek az m$-től a "sonofabitchek", meg a "motherfucker" szöveg, persze csak egymás között :)
  • mousee
    #37
    Az MS azért áll így a dolgokhoz, mert eddig (relatíve) kevesen basztatták, mostanában viszont ez divattá vált mert egész jól lehet élni az idiótábbnál idiótább perekből. Ha így viselkedik, akkor sokak szemében jó fényben tűnik fel, és a részesedése minimális mértékben csökken (sőt, talán még növekszik is, merthogy milyen szimpatikus lépéseket tesz).

    Aki a windowst temeti, az tényleg nem százas. Szépen lassan fog visszaszorulni, de ez szerintem (tekintve hogy a win7 jobban sikerült mint az xp) baromira sok idő (10+ év, ha nem több) lesz. A linux szépen lassan fejlődik, egyre többen pártolnak majd át hozzá, mert hát ugye az opensource-é a jövő, de ettől függetlenül mindig lesz egy (jó vastag) réteg, aki windowst fog használni. Szép, csillog, kinyalja a user hátsó felét, és nem kerül annyiba, mint egy mac.

    Mondjuk azért lenne pár feltétel, ami ha teljesülne, akkor viszont csúnyát fordulnának a dolgok. Pl játékok fejlesztése megindulna linuxra (álmodik a hülyegyerek), és a windows olyan szinten jutna másodlagos helyzetbe, mint most a linux (csak emulátorral mennének a játékok). Na akkor csúnyát borulna, mert ez egy iszonyatosan nagy tábor. Vagy ha a sulikban nézetet váltanának, és nem wordot meg excelt tanítanának, hanem szövegszerkesztést, és táblázatkezelést. Bár ez a mostani infotanárok tudását tekintve szintén csak álom kategória. A diákokról meg már szó se essék. Bár ez oktatási rendszer hibája, de hát minek is legyenek értelmes emberek, zombik kellenek, akiket lehet irányítani, meg akik lusták gondolkodni.

    Amúgy ha már ennyit offoltam, akkor a cikkhez:
    Ez egy korrekt megoldás, nekem határozottan tetszik. Nem kellett felkerülnie a gyári lemezre más gyártó termékének, viszont mégis a rendszer részévé vált. Szép.
  • B0nFire
    #36
    Egyetlen karakter miatt lett sebezhető az Internet Exporer - Na, tessék csak átbogarászni aprólékosan! Ha egy akadt, akadhat több is.
  • B0nFire
    #35
    Nem teljesen OFF, de mulatságos: Feltörték a Windows 7 másolásvédelmét. "A Windows 7 aktivációs eljárásának törése a Windows Vista esetében is már bevált technikára alapoz, amelyet gyakorlatilag változtatás nélkül ültettek át az új rendszerre." - Még szerencse, hogy nem erőltették meg magukat túlságosan MS-éknél!
  • 00 Blue 00
    #34
    Sajnálattal hívom fel azon júzerek figyelmét akik a win halálára voksolnak, hogy előbb hal ki az emberiség mind a Windows... úgyhogy kár a gőzért...
  • Throme
    #33
    Csodálkozom a microsoft hozzáállásán. Ezek szerint ekkora piac nekik az eu, hogy nem akarnak balhét.
    Engem kissé felbosszantott az kis görcs opera és az eu szemétkedése.
    Lehet én ennél a pontnál mondtam volna, hogy oké nem lesz eu-s windows és a jelenlegi verziók támogatását is abbahagyom. Használjatok amit akartok balf...ok...

    Persze kiváncsi leszek ezek után hányan használják azt az opera mocskot és ha nem lesz meg majd a fél % akkor milyen trükköt eszelnek ki.
    Lehet az euban majd át kell nevezni a windows-t opera-ra.

    Eddig se használtam, de ezután se fogom telepíteni az operát.
    A logoja is inkább egy nagy nullára hasonlít mint "o" betűre....
  • kakateve
    #32
    Ezt nem értem.
    Írd már le, vagy küld el privátban, ha nem publikus. (Csak nem bant kapott az "életem" )
  • who am I 7
    #31
    Mit akarnak, az egy szép kerek szám...tükrözi a bele"ölt" energiát
  • who am I 7
    #30
    "nyári tábor"
  • asysoft
    #29
    Ugyan már, az Operának valójában nem azzal van baja, hanem a következő mondattal:
    "A Microsoft abba egyezett bele, hogy (...) az európai régióban minimum 0,5 százalékos piaci részesedéssel bíró alternatív böngészőt jelenít meg a választóképernyőn"
    (Természetesen csak vicceltem)
  • Sanyix
    #28
    de a megrendelők hülyék, ők a "ne kényszerítsünk semmit a júzerre elvet vallják".
  • patchaou
    #27
    Én ha meglátom a IE logót azonnal ugrok... és keresek egy rókásat.
  • FefeeX
    #26
    Meg ez mekkora baromság már, hogy meglátják a logót és ugranak... Anyám... Így is sokkal több esélyük van, mintha nem lenne választás, azt nem akarhatják, hogy az opera legyen az alapértelmezett böngésző a win7ben... (A logót ők csinálták...)
  • FoodLFG
    #25
  • pixx
    #24
    "Utóbbi részlet nem nyerte el az Opera vezetőinek tetszését, akik szerint az IE logó látványa rögtön gyors választásra készteti majd a laikusok nagy részét"

    Nem ettől kéne várni, hogy nagyobb szeletet hullik a tortából, hanem tenni is kéne érte.
    A FF-nek sikerült megszorítani az IE-t, ők nem szájaltak, csak csináltak egy olyan böngészőt, ami megszorította az MS-t. A FF 3-nál hivatalosan gratulált az MS, a nagy számú letöltésért. Ez az, amit az Opera sosem fog kapni, a hátulról jövő stílusa miatt.
  • Bordapapa
    #23
    riszpekt :D
  • kakateve
    #22
    Ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik.
  • kakateve
    #21
    Hát jah.
    Ha egy lap szétesik akkor rögtön nyitom a következő böngészőt, de az előzőt nem zárom be. Win7 tálcáján meg elfér (főleg, hogy kicsinyített ikonokat használok).
    Eddig háromszor alkalmaztam el, ebből egyszer volt olyan, hogy az adott lap az összes (!!) böngészőn szétesett!

    Egyébként a legtöbb lap az IE alatt esik szét. Legalábbis amiket én megszoktam látogatni. És ahogy kijött az IE8, hát azóta az is szétesik, ami eddig nem.
  • Vardar
    #20
    Hány olyan böngésző van ami megfelel a kitételeknek? IE, Firefox, Opera, Safari, Chrome. És még? Maxthon, Acoo, Avant?
  • SityiSXT
    #19
    A webes fejlesztők ha jól emléxem csak az IE6-ra fújnak, a 7 meg a 8 már szabvány(abb). De ha egyszer a YouTube is kijelentheti, hogy az IE6 nem lesz többé támogatott, akkor ennél kisebb oldalak miért nem? Miért ne lehetne kikényszeríteni azt, hogy váltson a balfék lyúzer akármire az IE6-ról? Így megszűnne a fejlesztők rémálma... Vagy tévedek?
  • A1274815
    #18
    "ez csak koporsószeg a windowsnak úgyis."

    Persze mert hát nyílvánvalóan, mindenki a Windowst az IE miatt választotta. Vagyük az erdeti demagógiát (A Windowsba van integrálva a ZIE és azért használják anyían a Zinternet Explorert) és forgassuk ki és tadam: Az IE miatt válasszák a Windowst, de most hogy az IE felhoz az elején egy választóoldalt, ahol a többi böngészőközül is lehet választani, ime egy újabb koporsószög a Windows koporsójába. Ez után majd a népek lefogják cserélni a DX10/DX11-es gépeket, XBox720-ra (mellesleg MS termék szintén Windows-zal), meg majd ADnélkül scriptekkel és konfigfájlok automatikus frissítésével összetákolt AD szerűséggel fogják pótolni (elég egy kerszthuzat éés...). Ez után meg már mindenhol a szent (hmmm.. mi is lesz csak): Ubuntu, Novel Linux (ja ez nem szent szövetségben vannak az MS-szel), Red Hat (szintén), Debián (?), ja dehogy is mindenki kizárólag csak XBoxot meg Apple gépeket foghasználni, mert így a legkedvezőbb.

    Szerintem gondold ezt át még egyszer!
  • lapaleves
    #17
    én meg utálom a nem szintbe rakott aknafedőket, de annak sincs sok köze az aktuális témához.

    a szabványosabb web persze csak következmény, senki nem fog eszerint böngészőt választani. aszerint fognak, hogy a szomszéd béluska mondta. aki azóta geek, hogy le tudja törölni az ie-t.

    ez csak koporsószeg a windowsnak úgyis. majd még kapaszkodik a gamer meg vállalati témán, de ott se sokáig.
  • who am I 7
    #16
    fú, mennyivel nyugodtabb a légkőr arrakisztor barátnunk nélkül tán bannolták a hálókártya számát? Vagy lehet nyáriszabin van és tesz egy látogatás a "táborokban" :D
  • A1274815
    #15
    Konkrétan előtte RadeonHD 4770-nel teszteltük a programot ment rendesen, minden rendben volt, majd HD4350-nen fekete képernyő, lecseréltem a shaderben a tex2Dlod-ot tex2D-re és ment, csak hát nem azt produkálta amit kellett volna, de legalább már láttubnk valamit. Ezt követően a többi Radeonon is kipróbáltuk.
  • A1274815
    #14
    tex2Dlod:
    ATI Radeon X és X1000 sorozat nem támogatja.
    ATI RadeonHD 3870 - támogatja, müködik
    ATI RadeonHD 4350 - nem támogatja, nem mondja, hogy nem támogatja, de nem működik drivertől függetlenül
    ATI RadeonHD 4770, 4850, 4870, 4890 támogatja és müködik.

    És ezzel a gyakorlatban találkoztunk a cégnél.

    Amúgy meg ne keverjük amatőr módon az ATI Radeon 9500 feletti kártyákat (valóban új generáció, ahol a sima 9500/9600 volt az alsó kategória), a DX8 sorozatú 9000-9200-as sorozattal.
  • Sir Ny
    #13
    "És aki több böngészőt használ? Én jelenleg 5-öt futottak egyszerre"
    jelenleg egyszerre futtatod az 5-öt?
  • primo
    #12
    Szánalmas amit az opera művel. Ha máshogy nem, akkor ilyen nyavajgásokkal meg perekkel akarnak elérni nagyobb részesedést?
  • blessyou
    #11
    A Vista és XP esetén lesz az update-es megoldás, a Win 7 esetén pedig a telepítőre kerül rá.
  • tomcsa4
    #10
    Nem minden...rosszul idéztél. De engem is érdekel a téma, remélem kifejti A1274815.
  • Sanyix
    #9
    "minden SM3.0/4.x utasítást támogatnak szemben a közép/felsőkategóriásaikkal."

    Ez fejtsd ki bővebben, ilyenről nem hallottam a radeon 9xxx vs 9200 óta.

    Amúgy egy böngészőt lecserélni még mindig egyszerűbb mint egy videokártyát...
  • A1274815
    #8
    tüköm=tököm
  • A1274815
    #7
    Úh szegények, nekem meg azzal van telle a tüköm, hogy támogassam az ATI, NVidia, Intel trió szabványtalan Direct3D/OpenGL drivereiket úgy hogy sokszor még visszafele sem kompatibilisek egymással ráadásul ATI alacsony kategórás kártyái nem minden SM3.0/4.x utasítást támogatnak szemben a közép/felsőkategóriásaikkal. Intel alig valamit tud, míg az NVidia nem képes túllépni a DX10.0-án, lassú viszonylag a GS-e, de legalább azonbelül minden megy, a következő driver frissítésig.

    Értem én, hogy az informatikusok lusta állatfaj, de azért még is csak az az ő munkájuk, ahogy az enyém a dúrva matek mellett az szabványtalán driverek/videókártyák támogatása.
  • Sanyix
    #6
    "Az aki azért használja az IE-t, mert az az alapértelmezett böngésző, feltehetően neki megfelel. Akkor minek még választani neki?"

    Azért mert a webes fejlesztőknek a faszuk tele van már azzal hogy arra szabványtalan szar ie-re kell fejleszteni(gányolni, mert arra csak azt lehet)...
  • blackeagle
    #5
    Egyre igénytelenebbek ezek a cikkek , nehogy ne teljen el nap egy m$ hirrel . Nulla téma ,lassan már egy felugró igen - nem ablakról is cikket kell írni.