19753
  • PGab
    #18906
    Köszi a választ,

    közben rájöttem, hogy van az első verzióhoz hasonló kütyü otthon a dobozban, amit másfél éve vettem... Nem Leo Bodnar, de analóg módon ki lehet potizni vele a kellő értéket (remélem)

    AD620 Microvolt modul, Ebay-ről, egy ezresért

    Időből rohadt kevés volt az utóbbi hónapokban, de most eltökéltem magam, hogy karácsonyig összedobom a szimes cuccokat :)
  • Adebayor
    #18905
    URD DTM 2018 átlag 16 fő.
    Másik NGTC BTCC kb hasonló létszámmal.
    Nem kaptam a tagoktól panaszkodó kommenteket. Illetve BTCC-ben én is indulok és nem tapasztaltam gondot eddig. De ma lesz futam, jobban megnézem milyenek a pingek. Ha nagyon gáz lenne, szerintem észre vettük volna.

    Ping és lag problémákat legutóbb CFEG 12 órás lemans-on tapasztaltunk, de az nagyon gáz volt.
  • simcompany
    #18904
    mennyien és mivel mentek?
  • Adebayor
    #18903
    nálunk nem volt lagparti eddig sem. 1116-al még nem mentünk futamot.
  • simcompany
    #18902
    Érthetetlen amit csinálnak. Az 1.1114-es verzióig nekem (nekünk) semmi gondunk nem volt. Nem volt LAG party, nem voltak ledobálások, játszható volt.
    Azóta már 3-4 verzió jelent meg, és egyre rosszabb. Hiába irkálok nekik, hogy srácok, valamit kurvára elcsesztetek, leszarják. Nem tudom mi történik.
  • Adebayor
    #18901
    pontosan én se tudom követni mi van. csak a tényt nézem, hogy megint volt valami és restart volt. :(
  • Adebayor
    #18900
    Megint volt egy restartos 24 órás...
  • bottleopener
    #18899
    Én most sajnos nem tudom követni, mi történt?
  • Adebayor
    #18898
    Rohadt nagy gondban van a Studio.... :(
  • bottleopener
    #18897
    rF2 Le Mans 24h verseny élőben itt nézhető
    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2019.11.09. 15:13:06
  • simcompany
    #18896
    janem, megvan
  • simcompany
    #18895
    a gond csak az hogy nincs ilyen sor a player.json-ban :(
  • Alexease
    #18894
    Talan egyszer olyan is lesz;) lehet csak kerni kell, gondolom, nem lehet bonyolult megirni nekik.
    Vagy majd a tavoli jovoben valami virtualis gfx editor, amiben egyszeru sematikus palya kepen lehet allitgani kanyaronkent a levagast, visszaterest, szelesitest stb:D
  • Adebayor
    #18893
    nagyon rég óta vártam egy ilyesmit. Vagyis hát majdnem :) Jobban örülnék ha ki lehetne kapcsolni a vágásos büntetéseket. De gyakorlatilag ezzel is megoldható ha egy marha nagy számot írok be :D
    Bár a kikapcsolás még is csak jobb lenne, mert vannak olyan pályák amik hülye szituációkba veszik el a kört, ahol nem is nyersz.
    Utoljára szerkesztette: Adebayor, 2019.11.06. 10:36:20
  • Alexease
    #18892
    "Track Cuts Allowed": ez jo fejlesztesnek tunik, ugy latszik, figyelik a valodi sorozatokat is, az ilyenektol lesz eletszagu a program
  • simcompany
    #18891
    rFactor 2 - 1.1116 Now Available!

    Steam Build IDs
    client: 4356193
    dedi: 4356207

    Server admins must update all dedicated servers

    - Added "Track Cuts Allowed": You can now configure the number of track cuts before a penalty is given out, in single-player and multi-player. This entry can be found in your 'player.JSON' file. - Fixed number of track cuts resetting after a driver swap. - Fixed an issue where some marshals would not wave flags. This was an issue particular to the Nordschleife and the exceptionally large number of marshals.
    - Added additional logging to help debug driver-swap issues.
  • Danecay
    #18890
    Talán megkapjuk az új UI-t karácsonyra :D
  • Adebayor
    #18889
    újabb semmit mondó roadmap. Bár nem lepődtem meg, mert azóta olvasom és követem ezeket a cikkeket, mióta átvette a studio a játékot.
    De mégis minden hónap végén én is felülök kicsit a hype vonatra a többi Discord-os taggal együtt. :D
  • sertrex
    #18888
    Ha már mást nem tudnak beletenni, akkor legalább lennének újabb gyári tartalmak. Például jöhettek volna korabeli autók és a korabeli Le Mans vonal. Mai nyomvonalon, mai autókkal meghirdetni egy Le Mans 66-ot, eléggé... hogy úgy mondjam... Szánalmas!?
  • bottleopener
    #18887
    https://www.studio-397.com/2019/11/roadmap-update-october-2019/
  • Adebayor
    #18886
    Köszi erről nem tudtam. Nem is találtam ott az rfactort, de hozzáadtam. hozzáadás után azt íjra, hogy "use global setting (Adaptive)" szóval most lehet jó lesz.
  • zimapeti
    #18885
    A legegyszerűbb a Leo Bodnár féle megoldás, de akkor már az usb-s Leo még jobb.
  • bottleopener
    #18884


    Erre gondoltam. Elképzelhető, hogy a program settings fülön, az rF2 profiljában a hagyományos vsync van beállítva még.
    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2019.11.03. 20:16:36
  • Adebayor
    #18883
    Kint állítom a control panel-ben. egyébként sajnos ezt leszámítva nagyon igényes a pálya. Hellboy, ezzel lehet valamit kezdeni? Tudom, a mai világba ne középkategóriás kártyákkal menjen az ember, de eddig nem nagyon volt probléma a ligában. Most meg sajnos két ember kihagyta a futamot, mert fps gondjaik voltak itt :(
    Semmi követelés, se semmi, csak visszajelzés és egy kérdés :)
  • bottleopener
    #18882
    Fix 30 fps-re ugrik le?
    Csak globálisan állítottad a syncet, vagy a játék profilján is az NV control panelben? (az utóbbi marad érvényben)

    PGab, #18881
    A DD kormányban sajnos nem tudok segíteni, de üdv újra itt. :)
    Utoljára szerkesztette: bottleopener, 2019.11.03. 16:34:35
  • PGab
    #18881
    Sziasztok,

    Sok évvel ezelőtt a SimBin egyik alapító tagjaként aktívan benne voltam készítőként a szimulátor témában (GTR 2002 mod, GTR), aztán kimaradt egy hosszú időszak. Nemrég összedobtam egy szimulátoros PC konfigot, és újra felvesz(eget)em a fonalat.

    Örülök, hogy van rf2 élet, a Hungaroring mod kapcsán keveredtem ide, amit tesztelgettem is, és gratulálok Hellboy-nak, nagyon magas minőségű a cucc. Már kétségbe voltam esve, hogy nincs normális Hungaroing mod, (ACC-t nem vettem meg, ott tuti a pálya) az Assetto-hoz elérhető verzió viszont sajnos siralmas volt...

    Csinálok éppen egy MMos DIY direct drive kormányt. Csinált itt valaki esetleg hasonlót? Az MMos a fékpedálra potmétert vár alapból, van-e esetleg olyan fw változat, ahol loadcell-t lehet rákötni (az eBay-en a cellához adott arduino kompatibilis lapkán keresztül), macerás lenne visszaforgatni az adatot analógra...

    Köszi

    Üdv
    PG
  • Adebayor
    #18880
    Teszteltem a Hungaroringet. Belső nézetben sokat fogyaszt a GPU-ból, de simán fut fix 60 fps-el.
    De ha tv kamerára váltok, kevesebb százalékot ír a GPU-ra, viszont csak 30 fps van. Mitől lehet? illetve javítható valahogy? köszi

    Adaptive vsync van beállítva, így nem kéne feleznie. De még anélkül is fura. Elvileg kevesebbet terheli a gépet, de mégis kevesebb az fps.
    Utoljára szerkesztette: Adebayor, 2019.11.03. 10:08:17
  • Hellboy76
    #18879
    Ez jo volt :D
  • Adebayor
    #18878
    Én örülnék egy nagyon részletes UI és versenyrendszer bemutatásnak is :D Az előző ütemtervben írták, hogy remélik tudnak adni megjelenési dátumot, de attól nem félek.. #soon :)
  • sertrex
    #18877
    Ahogy én látom, csak a roadmap van készülőben.
  • Danecay
    #18876
    Biztosan nagy dolog van készülőben :)
  • Alexease
    #18875
    Nehez lehet a semmirol sokat irni:D
  • Adebayor
    #18874
  • Adebayor
    #18873
    Dehogy halt :D
  • bottleopener
    #18872
    Nincs roadmap, a fórum nem él, fejlesztés nuku, a fejlesztők meg sem mukkannak discordon.

    Meghalt a game?
  • Adebayor
    #18871
    Hali. Mennyire nehéz, illetve milyen programokat igényel a pálya annak a részét szerkeszteni, ami a büntetésekért felelős? Magyarul: elveszi a körödet ha szélesítesz, vágsz.
    Vannak pályák, amik irtó hülyén vannak megoldva. Kicsúszol, áthajtásos, pedig ott hagytál 5mp-t a kanyarba... stb, stb.
  • simcompany
    #18870


    hamarosan
  • bardocz
    #18869
    Akkor javaslom az Automobilistát, van benne modern F1 álnéven, meg régi is.
  • attila46
    #18868
    Köszönöm mindenkinek a figyelmet....Sajnos F1 mániás vagyok ..és eddig talán a f2 fizikája volt a legjobb mit probáltam.A Rfactor 2 rég ota megvan véve ,,de igazándiból a folyamatos fejlesztések miatt félreraktam...,,most elővettem és talán eddiginél sokkal jobban tetszik,újra kezdek ráérezni és sokkal nagyobb élvezetet nyújt vezetés terén mint egy CodiF1.Lehet néha ostaságokat kérdezek..ismerekedem a game-el.
    Egyébként mi az amit még a fejlesztök ki tudnak hozni a Rfactor 2 böl...??Talán lesz 3 ?
  • bardocz
    #18867
    Ugyan ez igaz a többi nehezebben vezethető autóra is sajnos. Nincsen rájuk igény. A mai szimulátoros társadalommal a sok évvel ezelőtti iR, amiben még nem volt megcsinálva a kipörgésgátló, halott lenne. Pedig nagyon jó versenyeket mentünk úgy is. Ha a GT3-ben nem lenne TC meg ABS, az se lenne ilyen népszerű szerintem.