19753
  • bosco05 #18946
    Nem kapják meg a teljes összeget és még le is kell adózni, a vége valahol 15 körül lehet misibe nekik, ami nem túl sok a játékiparban. Kacagunk rajta de egy ETS2 DLC szerintem az rF2 éves bevételeit produkálja.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.12.02. 12:32:28
  • bosco05 #18945
    Nem csalóka az, csak nem az összes játékost mutatja, hanem egy aktív átlagot. Nem szabad keverni a kettőt. Az összjátékosszám szerintem jóval több, csak épp az nem hoz már pénzt. Akik kontentre is költenek ezek alapján max 20.000-en lehetnek. Az nagyon vékony :/
  • simcompany
    #18944
    Az mondjuk kemény, ha eladtak 15.129-et a BMW M8 GTE-ből, ami 5 euro, az 75 645 euro. Az 25.000.000 Forint. Annyiért én is lefejlesztettem volna :D
  • unrealnoise
    #18943
    Szerintem a stat csalókat lehet, inkább érdemes azt megnézni, az új contentre mennyire repülnek rá.
    Sebring: 10.600
    Imola: 5.900
    BMW M8 GTE: 15.129

    Csak pár példa. Látszik, hogy lenne itt vásárló, de online halott a dolog, az offline meg szintén szar.

    Szerintem már lehet korábban minden eldől. Ha decemberben a béta nem indul el jól, akkor ennek annyi. Az a baj, ha egyre kevesebb a felhasználó, egyre kevesebb a lé. Ha egyre keveebb a lé, egyre lassabb a fejlesztés.

    Ezért írtó nagy idiótaság, hogy még a működő jó dolgokat sem használják ki, amikor abban van potenciál. (Lásd AI...)
  • bosco05 #18942
    Igen én is arra gondoltam, hogy a motort szénné faragták és akkor innentől #nemrf2 , de azért valahol mégis :D
  • simcompany
    #18941
    Nagyon más nem is tud lenni. Sajátot persze írhatnak, de egyszerűbb megvenni egy custom rF-et és rommá editálni, ahogy nekik megfelelő. Más nincs ebben a szegmensben.
    Saját szoftvert felesleges írni, ha van alap. Ők meg nem akarnak ligázni így nem félő hogy kifagy a szimulátoruk :D
  • bosco05 #18940
    Valami új cuccot magyaráztak, de annyira homályos, hogy nem akadtam rá. Igazából nem is lényeg, mert sajnos azokból a komolyabb dolgokból mi úgysem látunk semmit. Az tuti, hogy ha nekem csapatom lenne tőlük venném a szimet (mármint rf2-t) :) Az átlagparasztnak, mint én viszont nem jut ebből semmi. Sehol egy verseny lámáknak, csak 1-1 kósza liga a vezetőség tetszései szerint összeállítva. Az official endu meg tényleg botrány, még nem sikerült egy futamot se letolni.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.12.02. 12:20:55
  • simcompany
    #18939
    Nem csak F1 van :D Szerintem egyébként mind rF-et használ, max valami szponzori kapcsolat miatt mást mutogatnak. Formula2 és Formula3 csapatok mind rF-znek, Porsche Supercup-nál is az van. LMS csapatoknál szintén.
    Utoljára szerkesztette: simcompany, 2019.12.02. 12:17:13
  • bosco05 #18938
    "Azt sem hinném hogy 500-1000 játékos lenne" Hát ha nem hiszel a számoknak, akkor ott nincs mit tenni. Hajszál pontos statisztika van róla Steamen. Abban viszont igazad van tuti, hogy nem ebből élnek, mert már éhenhaltak volna :D Amúgy önvezető rendszerekkel is foglalkoznak, viszont az egyedi szimulátorosdi a csapatoknak már szintén megcsappant azt tudom. A Ferrarinak még asszem ők csinálják, meg 1-2 másiknak is, de jó pár csapat váltott. Hogy mire azt még nem sikerült kiderítenem.
  • simcompany
    #18937
    Nem hiszem, hogy csődbe menne, hisz szerintem sose volt nyereséges maga az alapjáték. Azt sem hinném hogy 500-1000 játékos lenne, annál biztos hogy jóval több van. De nem is lényeges. A Studio397-t tulajdonló cégnek ez a költség köröm alatt a piszok, szerintem ez egy fejlesztő group, kb. hobbi.
    Más bizniszekből nem tudom mi bevétel lehet, csapatoknak szimulátor, speckó kivitelezés, fasz tudja.
    Folyamatosan mennek kiállításokra, szerintem van azért még tartalék bennük.

    Igazából az utóbbi években csak most érzem, hogy valami félrement, de ezt lényegében egy jó patch is megoldhatja. Ha a netkód jó, minden más jó.
  • bosco05 #18936
    Én nem akarok itt téríteni, leírtam, hogy az rF2-nek szerintem a jövő év maradt, hogy összekapja magát, ha nem sikerül, akkor kb roló le. 500-1000 játékos nem tud fenntartani egy stúdiót, ebből nem jönnek ki a fizuk se, nem hogy a nyereség. A legrosszabb, hogy lesz@rják a community kéréseit. Rengetegszer megírták nekik a matchmakinget többek között, de ehelyett lényegtelen hülyeségekkel vannak elfoglalva. A játék online része alapjaiban rossz, az engine kezd elavultá vállni és a legnagyobb gond, hogy szerintem azt se tudják hol a hiba. A többi játéknál is fennáll az a probléma amiket írtál, hogy mindenki más konfiggal játszik stb... mégis meg van oldva. Szerintem felkészülhetünk az utolsó évre, ha csak nem jön valami csoda és az rF3-at pedig ne is várjuk, mert a jelenlegi brigád teljesen alkalmatlan. Azért hasonlítom másokhoz, mert egy nagyon szűk piac, közös célközönséggel. A számok pedig tények és makacs dolgok, de jól mutatják az irányt, a stagnálás és a lejtő között valahol. Nagyon kár érte, mert az endurance része még érdekelne is, csak hát nem nagyon van neki működő és azért ez egy közel 7 éves játéknál ultragáz.
  • simcompany
    #18935
    Az iRacing nem nekem való. Az ára, a kocsik, az egész annyira amcsi, annyira nem értelmezhető számomra. Elismerem, de nem érdekel.
    Az AC/Raceroom sima simcade, nem ez a kategória. ACC-t még nem próbáltam.

    Hagyjuk már ezt a hasonlítgatást.

    rF2 grafikailag már megérkezett az elvárásokhoz (csak gyári kontenttel)
    Fizikája messze a legjobb
    A zavaros netkód-ot kéne megoldaniuk, ami a nyílt forráskód miatt bajos. Mindenkinek más konfiggal fut a játék meg a szerver, ilyen olyan modok, pluginek, livetiming, időjárás stb.

    De abban egyetértek, most zsákutcába menetelnek. Valahogy vissza kéne lépniük pár lépést, befejezni a kontent gyártás, és picit az alap struktúrát kéne átgondolni.
  • bosco05 #18934
    Hát szép elmélet, de igazából az van, hogy semmit nem lehet vele csinálni. Nincsenek versenyek, az endurance szerverek a mai napig behalnak, az egész valahogy nem működik. Ily módon a szuper fizika gyakorlatilag semmit sem ér. Amúgy nem nehezebb vele menni, mint egy iRacinggel. Az AC és az ACC valamivel könnyebb, de nem sokkal. Szerintem érdemes néha körülnézni, hogy mit tud ma a piac, nem biztos, hogy a dolgok ugyanott tartanak a többieknél is mint 3 éve... Ez rF2 sajátosság :D RaceRoomba például tavasszal cseréltek gumifizikát és egészen jó lett, az AC / ACC vonalat nem követem, mert nem tetszik, az iRacingben meg újratervezték az aszfalthőmérséklet számítást, megkaptuk a dinamikus napszakváltozást, hamarosan véglegesítik az új gumifizikát ami már önállóan dinamikusan számol, illetve jön az új törésmodell, ami teljesen egyedülálló.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.12.02. 11:30:37
  • simcompany
    #18933
    Én elhiszem, nem dőlök a kardomba attól, ha az rF2-vel játszanak a legkevesebben. Valahol érthető, minél nehezebb vezetni, annál kevésbé népszerű
  • bosco05 #18932
    Utóbbi 1 év, AC, ACC, rF2

    Az iRacing statokat pedig ezen az oldalon lehet böngészgetni. Az előző szezonról van még csak adat, ott csak roadon 44,482 ember indult el valamelyik hivatalos futamon. Átlag kb ilyen 4-5k minimum, a peak ilyen 8-10k között szokott lenni.

    Nem vitázni akarok, de az adataim pontosak és sajnálom is, hogy így van, mert mint levezettem korábban a verseny csak jót tesz a piacnak, de sajnos itt versenynek nyoma nincs.
  • bosco05 #18931
    Mi nem hiteles ebben? Az iRacing nem steames, sajnos arról itt nem látsz konkrét adatokat. Ugye nem gondolod, hogy 50-en iRacingeznek? :D
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.12.02. 09:51:55
  • simcompany
    #18930
    Nem túl hiteles ez a számolás

    https://steamcharts.com/cmp/244210,365960,266410,621830
    Utoljára szerkesztette: simcompany, 2019.12.02. 09:43:36
  • bosco05 #18929
    Semmiképp se lenne jó, de valószínűleg az lesz a sorsa. Alapjaiban kéne újraírni kb a nulláról, de az már rFactor 3 lenne nyilván. A nagy címek között az utolsó helyek egyikén kullog játékosszámot tekintve, a tartalom szegényes, matchmaking vagy bármi hasonló meg még mindig nincs. Nekem az a véleményem, hogy ez hosszútávon nem fenntartható, 2020 vízválasztó lesz ezügyben.

    https://steamcharts.com/app/365960

    460-as átlag 1000-es peak :/ Ez rohadt vékony sajnos.

    Viszonyításképpen AC 2100-as átlag, 5000-es peak. Az iRacing számokat meg be se írom mert hanyattesik mindenki, többszöröse az AC-nak.

    Ráadásul a Codemasters most megvette az SMS-t :/ Szerintem jövőre rF2 roló lehúz és egy korszak lezárul. :(
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.12.02. 09:18:08
  • unrealnoise
    #18928
    Persze, én azért bosszankodok, hogy ezt nem teszik...

    Mondtunk pár egszerű példát, dedó szinten lehetne színesebbé, offline is élvezetesebbé tenni a játékot, évek óta nem teszik.

    Az, hogy valaki az online versenyzést preferálja, nem jelent semmit, egy komoly fejlesztőcsapat bizony mindkettőben lát pénzt, és potenciális felhasználót. Lásd iRacing...

    De, simán lehet, hogy jó lenne, lehetne újat építeni, egy nomrális, modern motorral, amellyen lehet a tartalomgyártás is gyorsulhatna. De ugye nem az a baj, hanem, hogy hova tart és milyen tempóban ezt az egész...
  • b-type
    #18927
    Az nem jó senkinek ha elsüllyedne, sőt nagyon is szükség lenne arra hogy gatyába rázzák, vagy nem is tudom mi kell most mert nem nagyon használom.
    Az rFactor nagy név, és akik használják azok esküdnek rá és ez jó dolog, már csak egy elhivatott, hozzáértő tulaj kell. Simán elképzelhető hogy akár egy év alatt fel lehetne megfelelően futtatni egy megfelelő csapattal (marketing oldalon is)
  • mariakandras
    #18926
    Lehet, de ha rfactor utan elinditom az f1 2019-et pl, ugy erzem magam a volan mogott, mintha a keresztapa utan betettem volna a baratok koztet.
  • Adebayor
    #18925
    Embere válogatja. Engem pl nagyon nem érdekel az AI, az offline bajnokságok, a leaderboard. Elég ha a vasárnapi ligafutamokra felkészülök. Sokszor még azt is elhanyagolom :D
    Engem az online érdekel. Nyilván az is fejlesztésre szorul.
  • unrealnoise
    #18924
    Erről beszélek. Tényleg, LOL, hogy még egy szaros leaderboard sincs. :D

    Ott a GTS vagy az AC, vagy a LFS, de mondom, ezer dolgot ki lehetne találni, fixált időjárási körülmények, mindeki cserélt már kereket pl, neked viszont meg kell nyerned használtakkal a futamot... stb, lehetne érmeket osztogatni, ha nyersz, arany, ha második vagy ezüst, ha dobogó, akkor bronz, stb, stb, milliónyi lehetőség lehetne benne, mindenki tudja.

    Ami idegesít, az az, hogy offline kimagasló lehetne a játék, de kurvára le van sajnálva ez a rész, nem foglalkoznak vele. (Hasonló egyébként a Raceroom is, mert szvsz az is jó offline, sőt, összességében talán jobb, mint ez, de ott megmagyarázható az egész azzal, hogy készül a GTR3, és ott elsütik a karrier részt...)

    Igazából lehet jobban járna mindenki, ha menne a kukába ez az egész, mert ez nem tart sehová.

    Jó a fizika, az időjárás, a dinamika, csak közben minden más is fejlődik, minden szinten, és ez ide kurva kevés lesz... Jövőre már mindenképp.
  • bardocz
    #18923
    Hiába ez a legjobb, egy idő után ráun az ember arra, hogy egyedül körözget, és még egy szaros leaderboard sincsen, hogy legalább a köridőket lehessen hasonlítani. Közbe meg más szimulátorral napi szinten mehet versenyeket az ember, van online leaderboard, ha még csak offline is megy az ember, tud kitűzni célokat magának.
  • Adebayor
    #18922
    Megvették a jogokat több évre. ki kell adni. Egyébként jókat lehetne vele funolni, vagy akár egy rendes bajnokságot tolni utcai pályákon.. Csak mindenki be van szarva attól hogy nincs hang. brühühü.
  • mariakandras
    #18921
    "Alap karrier nincs ebben, semmi nincs, aztán nézzük meg milyen ezzel szemben egy WRC8, egy F12019, vagy milyen lesz a GTR3"

    Nincs ebben semmi se, eleg fapados a korites, de vezetni ebben a legjobb es amennyire meg tudom itelni, a legrealisztikusabb.
  • unrealnoise
    #18920
    :D Gondolom megvették, de szerintem nem fűzte be a hozzá váltott reményeket...

    Igazából mindent elmond az egészről, hogy ekkora a csönd itt is. Aki ír, az is csak elégedetlenkedik.

    Azért valahol vicces, hogy multiorientált címmé akarják tenni, és közben hát tudjuk, vannak hibák, de rendesen.

    Az új UI-re kíváncsi leszek, de óriási baklövésnek tartom, hogy nem vettek fel egy pistikét, aki a karrierrel, versenyekkel, kihívásokkal szórakozna, gyártana hozzá achievementet, stb. Lásd az iRacingnál lesz ilyen.

    Jaj, tudom, ez nem az a cím, nem az a játék duma.

    De miért nem? Én elszórakoznék velük, de így el se indítottam már jó ideje, plusz most komoly, hogy az új UI, amire évek óta várunk, az csak a multi miatt van lényegében, meg, hogy szép legyen az autóválasztás, stb? :D Akkor adtak volna hozzá pár offline eseményt, vagy havonta adnának újabb kihívásokat, de persze ezekről szó sincs.

    Hát felőlem így eláshatják magukat, funra jön egy csomó jó cucc jövőre, nagyon nem érzem az átütő erőt bennük már, tartalmakat tudnak gyártani, a játékot valóban pofozgatják, de aztán ennyi.

    Engem zavar az engine is, pl a szalagkorlát, egy 2070Superen még mindig látszódik, hogy rajzolódik ki előttem, ennem nem így kellene kinéznie, és bár elismerem, hogy szarból várat nem lehet, de nem is tudom, ennél még az is jobb lett volna, ha nulláról elkezdenek valamit, esetleg az SMS motorjából próbálnak kihozni egy jó cuccot, de ezt a szimet úgy gondolom pusztán a multi nem teheti sikeressé...

    Alap karrier nincs ebben, semmi nincs, aztán nézzük meg milyen ezzel szemben egy WRC8, egy F12019, vagy milyen lesz a GTR3... Offline játékosok százezreit köti és köthetik le az ilyenek, ACC-nél is megy a sírás a fapados karrier miatt (megjegyzem joggal!), szóval nem is értem a srácokat.

    Egy óra alatt számtalan versenyvariációt, szituációt ki tudnék találni, acsikat tudnék rajzolni, igazából dedó lenne, de leszarják. Hát akkor én meg őket. Pedig jó sokáig mindent is megvettem tőlük...
  • simcompany
    #18919
    Erre van eszük

  • bosco05 #18918
    Hát reméljük, hogy előbb utóbb összehozzák most már :) Az látszik, hogy dolgoznak és igyekeznek, a baj ott van, hogy az is látszik, hogy akik értettek hozzá, már nem dolgoznak a játékon sajnos. Szerintem kéne oda egy jó főnök és egy két motivált és profi programozó. Nem egy elveszett dolog ez még.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.11.15. 08:55:08
  • simcompany
    #18917
    Mivel jelenleg pont a netkódot cseszik szét, ami miatt eddig egész stabil volt, vannak kétségeim. Így nem lehet olyan rendszert kiépíteni mint az IR-ben van. Ahhoz teljesen le kéne zárniuk a modolhatóságot.

    na de ma kijött egy új build, hátha...

  • b-type
    #18916
    OFF:
    300 feletti létszám (nem nevező, állandó ligázó!) és ez csak a rally az AC-ban, én 2 évvel ezelőttig Olaszoknál nyomtam, de már mentem egy versenyt a Lengyeleknél, és valszeg meg is maradok bár nem minden futamon..
    Az AC szinte csak moddokkal megy ahogy én látom DC-n. ..és igen kell egy csomó plugin, ez van.
  • bosco05 #18915
    Én sem hiszek az Automobilstában, de most, hogy motort váltottak sokan nagy reményekkel várják. Az rF2 lenne igazából az iR közvetlen konkurenciája, főleg, hogy amennyire tudom hasonló rendszeren dolgoznak, mint ami az iR-nek bevállt. Azért az iR kicsit komolyabb szoftver a mókásnál, persze nem tökéletes, főleg a gumi ami ezer sebből vérzik és magával visz minden mást. Most annyi van, hogy már látszik a fény az alagút végén, az új törésmodell mindent kenterbe ver és az új gumi is nagyon jól vizsgázott azokon az autókon, amire kiadták, igazából csak finomhangolni kell és kiadni mindenre, de tekintve az elérhető autók mennyiségét nem egy két napos meló azért. Az iR-ben ligázni is gyerekjáték, arra is komplett rendszert kínálnak szerverrel. A szolgáltatásokat, tartalmakat és a minőséget pedig meg kell fizetni. Az rF2 sem épp az olcsóságáról híres, ha a friss gyári tartalmakat nézem, közel iRacing árban van, cserébe viszont nem nagyon kapsz versenyzési lehetőséget, emiatt a játékosszám rendkívül alacsony. Nagyon jó lenne, ha rendberaknák végre, beindítanák a már sokat reklámozott rendszert és jól odavágnának az iR-nek. Valszleg az életbe nem jönnék át, de nagyon szorítok az rF2-nek, sose lehet tudni :) Jelenleg vizsont azt látom, hogy kevesen vannak és kevesek is ehhez. Végig követve a roadmapet nem nagyon látom a következetességet, nem különösebben foglalkoznak a kritikával és innen úgy látszik, mintha totál elvesztették volna a fonalat és nem nagyon találják meg...
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.11.14. 16:40:46
  • simcompany
    #18914
    jogos.
    Automobilista 2-ben nem hiszek, az a csapat egy burokban él, nem is tudom kinek dolgoznak? Ennyire menne az a cucc délamerikában? Nem hiszem.
    Iracingel nem tudok mit kezdeni. Mókás, meg minden, de az autók vezethetősége kicsit elnagyoltak (szerintem) és a játékrendszer sem nekem való. Az áráról ne is beszéljünk
  • bosco05 #18913
    Attól, hogy rF2 topik még nem kell valótlanságokat állítani a többiről :) Attól, hogy te szeretsz valamit ami kék, attól még lehet más is kék, ha érted ezt a végtelenségig leegyszerűsített példát. Nem kell túlzásokba esni. Egyébként mindenkinek csak jót tenne, ha az rF2 magára találna és jönne az AC2 is, vagy esetleg odavágna picit az Automobilista 2. Az iRacing teljesen letarolta a piacot és sajnos ez érződik is, mert alig van már akció és a black friday is csak -25% :/ . Kéne a konkurencia, hogy versenyhelyzet alakuljon ki.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2019.11.14. 15:37:03
  • simcompany
    #18912
    na emiatt mondtam, hogy lehet vitázni, csak minek :D

    ez egy rF2 topic, nekem szimulációban az az etalon. ha lenne jobb, most váltanék. de igaz az, várom a csodát. mert volt ez a játék jó, csak most valami félrement.
  • Adebayor
    #18911
    AC se él jobban mint az rf2. Amit én bele látok. Van egy ligák közti összejövetel(liga, bajnokság) Ott is már a harmadik futamon csak 10-en voltak.
    ACC meg csak GT3 amit én megunnák egy év alatt.

    Mi elvagyunk az rf2-vel is 15-20 fős legénységgel. És várjuk a csodát :)
    AC-vel már csináltam annó bajnokságot és nagyon rossz volt számomra. Kell húszmillió plugin meg program, hogy normálisan tudj ligázni. Normális replay mentés sincs, semmi... pit limiter? minek? stb.
  • bosco05 #18910
    De pl az iRacing legalább működik :D Tény, hogy fizikában az rF2 a top, de azért azt állítani hogy az Assetto Corsának és az iRacingnek nincs sok köze a szimulációhoz óriási túlzás. Igen gumiban tud jó dolgokat az rF2, igen esik az eső és szuper a fék szimulációja is, de nagyjából ennyivel tud többet pl az iRacingnél. Ellenben az amcsik szoftverét tudod is használni valamire, mert tudsz vele versenyezni bármikor a világ legerősebb mezőnyében, ami nem 5 fős és nem kéthetente egyszer jön össze. A grafika szubjektív, de a stabilitás nem. Az rF2 teljesen alkalmatlan bármire, lásd erős létszámkorlát, kifagyó szerverek, fps drop a semmitől és akkor még nem is beszéltünk a szegényes gyári tartalmakról. A világ vicce, hogy két Le Mans 24-ből egyet sem sikerült megtartani és nagyjából 24 fő felett összekakálja magát a játék. Szóval jó lenne, ha jó lenne, de így használhatatlan, emiatt pedig nincs igazán miről beszélni szerintem. Nem működő dolgokat hasonlítgatunk működő dolgokhoz.
  • simcompany
    #18909
    probléma az, hogy nincs alternatíva. tudom AC, meg ACC, meg IR. valójában egyiknek sincs sok köze a szimulációhoz. meg lehet magyarázni, csak nem érdemes.

    én lennék a legboldogabb, ha le tudnám cserélni ezt a "szart" valami jobbra
    Utoljára szerkesztette: simcompany, 2019.11.14. 11:47:06
  • bottleopener
    #18908
    Egy biztos, félvállról vették/veszik a felhasználók rinyálását, és túl optimistán fejelték telibe a falat, megint.

    Én úgy gondolom, ha a megoldás csakis az akaratukon múlt volna, ez már nem lenne probléma. Viszont szerintem a képességeiket meghaladó bonyolultságú a feladat, így kétséges hogy lesz-e változás.

    Jóslok egy merészet: A competition system jövőre vagy megmenti a játékot, vagy 2 év múlva bezár a stúdió.
  • simcompany
    #18907
    Nekünk 25-26 főnél nálunk már gond van. 20 alatt igen