4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • KAMIONOS KOGYO
    #913
    Na újra itt!!!
    Nos,még mindig nem vettem kocsit,de nem rég kinéztem egy audit(A4),ami 870.000 Ft volt,lehetett hitelre is (170.000 kezdő + 48*14.500 Ft)

    De sajnos az a kezdő pénz nincs,tehát felejtős!
    És inkább veszek vmi Ladát 100-150ezerért!
    Szerintetek?
  • fifi
    #912
    maga az autó nem te4tszik vagy a PD techinka nem tetszik?
    hol tudok hitelt érdemlő dolgokat olvasni a PD motorokról a népítéleten kívül?
  • pszihopata
    #911
    én nem vennék mert nem tetszik
  • fifi
    #910
    szóval érdemes leinformált PD-t venni?
  • pszihopata
    #909
    jah én is hallottam,általában olyanoktól akik 1.4 classic astrával járnak:)

    az én kocsimba /common rail 2.8 / kíváncsiságból megkérdeztem hogy swarcban mennyi lenne egy porlasztó,-15 ezerért tudnának

    úgyanígy mennek a kicsikhez is hdi,jtd stb.

    a pd valszeg kicsit drágább,mondjuk haverom egy 2003-as passatnak tolja 3 éve,egy generátorcsapágy volt csak más nem

  • fifi
    #908
    mégis rengeteg elektromos, illetve PD elem lehalásról keringenek hírek...
  • Pepsi Twist
    #907
    legjobb választás a PD TDI...
  • fifi
    #906
    nekem anno autókereskedő koromban azt mondták többen is, meg olvastam is, hogy ezek az autók megdöbbentően sokat zabálnak...
  • fifi
    #905
    akkor továbbmenve, mert látom valóban értesz hozzá:
    PD elemekhez most mennyiért lehet hozzájutni?

    mert "kenyérkereső" vásárlását tervezzük, kisbusz kellene, de T4-et nem merek. Volt anno egy 2.4D Caravellém, hihetetlenül megbízható szerkezet volt, de ma már ilyet nem mernék venni, mert a 95%-ukban van vagy 5 fényév, még a rövid karosszériásokban is.
    Szóval marad a Sharan/Galaxy/Alhambra. ezekből láttam értelmes áron szép állapotút, ami tuti nagycsaládos kocsi volt, nem pedig a kubikusokat szállítgatták vele/mint a T4-ekkel :( /, de a PDTDI motoroktól kicsit félek...
  • thoomas
    #904
    http://www.hasznaltauto.hu/2988437_chevrolet_lacetti_2005
    Ehez mit szóltok? Tudom koreai Chevy meg ilyenek, de sztem elsősorban az évet kell nézni. És ez 2005-ös:O
  • pszihopata
    #903
    'For example, the 2.0 SDI engine fitted to the Volkswagen Golf Mk5 has a peak power output of 74 bhp (55 kW; 75 PS) ; whereas the same engine in turbocharged TDI form is rated at 138 bhp (103 kW; 140 PS) or 168 bhp (125 kW; 170 PS) , depending on specification"

    Az sdi és a tdi műszakilag ugyanaz a motor,csak a tdi turbóval fel van húzva.

    a vezérműtengely törés egyátalán nem biztos hogy nem szíjszakadás miatt van,egyik ismerősöm tdi passajában /régi kb. 95-ös/pár hónapja szakadt el a szíj pedig csereperióduson belül volt,persze szétszakadt minden

    ez lehet utángyártott szíj hibája is

    sőt ha már annyit enged a szíj simán átugorhat,ilyenkor a dízel simán eltörheti a vezérműtengelyét ahogy befeszül a szelep a dugattyúba

    utólag meg úgy is tálalhatják hogy eltört a vezérműtengely-pedig igazából nem az történt
    ha eltörik a tengely úgyis rombol

    persze a jobban felhúzott motornál gyakrabban fordul elő-elvileg


    én inkább pont úgy hallottam hogy a pdtdi-k tengelye törik,de ott a 2000 baros nyomást az adagolóelemekben a vezérműtengelynek kell létrehoznia-ezért törik gyakran

    azok sokkal pörgösebbek is,hirtelen padlógáznál vagy gázelvételkor pláne egy kövér kuplunggal valszeg könyebb kikészíteni,mint egy lusta szívódízelt

    normális használattal,szervízzel jól működnek még a pdtdi-k is,többet is ismerek akinek jól bevált
  • fifi
    #902
    mindezt kérdezem azért, mert a Népítéletet olvasgatva több helyen is láttam, hogy eltört a vezérműtengely.
    viszont nem kisbuszban én ilyenről még nem hallottam, pedig van pár ilyen technika a környeezemben SDI is 90PS is és 110PS is...
  • pszihopata
    #901
    ugyanaz persze
  • fifi
    #900
    nem akarok én hajtani, van a közvetlen családban 110lovas "mosolygós" passat...
    sztem egy 50megatonnás atomtámadást túlél...
    ezekben az egyterűekben ugye ua. a motor?
  • pszihopata
    #899
    közvetlen befecskendezéses dízel,hangosan kerregős,takarékos de nem egy erőbajnok

    az örvénykamrás dízelekhez képest sokkal takarékosabb,de hangosabb is

    akik nem akarnak hajtani azoknak szerintem jobb mint a modernebb pdtdi motor de az sokkal pörgősebb

    a vez szíjat állítólag szigorúan cserélgetni kell mert még a gyári élettartamon belül is hajlamos elszakadni,akkor meg szétkúrja a motort
  • fifi
    #898
    ismeri valaki a régi adagolós TDi korszakból való Sharan/Galaxy duót?
    van tapasztalata valakinek vele?
  • thoomas
    #897
    Okok! Tényleg igazad van, megnéztem milyen a normális váltógomb. De maga a típus nekem nagyon tetszik, függetlenül attól h ez egy eléggé sokat futott darab.
  • pszihopata
    #896
    nézzd meg már a váltógombot,nem látszanak a számok



    véletlenül a km rovat nem került kitöltésre

    amúgy az ilyen digit órákat 25 ezerért pörgetik,úgyhogy mindegy is
  • thoomas
    #895
    Akkor bizony felejtős A váltó annyira nem látszik, szal az alapján nemtudom h lehet-e saccolni, de pl a kormány is bőr borítású, tehát hamar kopik, legalábbis ezt olvastam néhány helyen. Megkell nézni végülis. Múltkor faterommal egy Borába zúgtunk bele, aztán mikor megnéztük a kereskedőnél élőben... nagyon ocsmány volt, és merészen állította a csávó h abba bizony 144 ezer km van... jah, mondom, esetleg 444ezer...
  • pszihopata
    #894
    a váltókar meg a kormány alapján 250 000-re saccolom
  • pszihopata
    #893
    tudom ,de nem válaszolok mert akkor azt mondják elfogult vagyok:)
  • thoomas
    #892
    Az a nemsemmi:D
    De én erre kérdeztem rá:
    http://www.hasznaltauto.hu/3152981_mazda_323_2001
  • pszihopata
    #891
    29 éves utánaszámoltam
  • pszihopata
    #890
    28 éves mazdával járok /929 luce/ :)

    kb. 650 0000 van benne
  • thoomas
    #889
    Ez tényleg így van! Ezért kell ilyeneket inkább németországban venni, mert idehaza szinte lehetetlen ilyenekből épp példányt találni.


    A Mazdához mit szóltok?
  • pszihopata
    #888
    aki sportos autót pl. kis turbós méregzsákot vesz az kalkulálja be hogy azoknak az első kilóméterektől kezdve tapossák a belét

    össze -vissza extrázzák fúrják-faragják,ültetik,törik zúzzák és 10 évesen már egy gányhalmaz az egész

    pláne az olasz autók,amikben a gumialkatrészek fele annyit bírnak mint egy japánban,és az elktromos rendszer is állandóan szarakszik

    ilyenből csak igen fiatalt szabad megvenni
  • thoomas
    #887
    Az tényleg érdekes mondjuk:) lehet van benne egy sportszűrő, vagy ilyesmi. De amugy én párszor vezettem már ilyen 83 lóerős kettes puntót, és meglepően jól megy, szal lendületesen lehet vele autózni. És ezt a 6 sebességes váltó még megfejeli, mert egy az h városba néha jól jönnek a rövid kapcsolások, plusz lehet gazdaságosan is autózni vele. Az meg h olasz...fene tudja, kinek mi jön be. Én azt mondom, hogy ha egy autót rendesen tartanak, akkor tökmind1 milyen nemzetiségű.

    #883:
    No comment...

    Jöjjenek az ötletek:D Én most ezt az autót vizsgágatom: http://www.hasznaltauto.hu/3152981_mazda_323_2001
    Sztem egész jó, legalábbis nekem nagyon tetszik. Egyre jobban hajlok a japó autók felé.
  • Csabesz6
    #886
    semmi
  • KAMIONOS KOGYO
    #885
    ??
  • Csabesz6
    #884
  • KAMIONOS KOGYO
    #883
    Nekem nem kell Fiat,akármilyen lehet felőlem!
    Nekem BMW kell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • pszihopata
    #882
    turbós benzines fiatot-max az ellenségeimnek ajánlanék!
  • ladarevolution
    #881
    Az 1.2-esnél azért érdekes: "motorikusan felújított"

    2000-res autónál, 130e km után?
  • Lammer
    #880
    ezek az EGYNEGYES turbos gepek nem rosszak :)
  • thoomas
    #879
    Persze hogy gyárilag!! Ez benne a szép:P És persze h benzintemető:D:D meg pénztemető is egyben! Én ezért is a második Puntot választanám.
  • Pepsi Twist
    #878
    az első gyárilag turbo?

    #873:

    Sztem benzintemető :D
  • thoomas
    #877
    Amugy jók ezek a bömösök, de én sztem csak akkor az igazi, ha nincsen megpöckölve... ezek a csilli-villi dolgok ocsmányak rajta. Az a kormány... gusztustalan(én sztem...aztán lehet én látom rsszul)
    Itt van két fiat, én mindkettőt elfogadnám, az elsőt azért mert baromi jól néz ki, és 1.3-as turbós motor(), a másodikat meg azért mert 1.2-es a motor, 83 lóerős, és 6 fokozatú a váltó, szal elég fürge egy autó

    http://www.hasznaltauto.hu/3234061_fiat_punto_1997
    http://www.hasznaltauto.hu/3241476_fiat_punto_2000
  • Csabesz6
    #876
  • KAMIONOS KOGYO
    #875
    mindegyik fajtánál?
  • Lammer
    #874
    tankolas utan majd ne feletjs el olajat ontogetni, mert azt tuti eszi