4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Csabesz6
    #1273
    Nem fogtad meg a mondandóm lényegét, gondoltam hogy Swifted van.
    Nekem semmi bajom velük:)
  • Pepsi Twist
    #1272
    asszonynak ignise van semmi baj nincs vele :D kis kaszni "erős" motor megy mint az állat :)
  • tom235
    #1271
    Lényegében attól, hogy van 20 légzsák meg a motortér úgy van kialakítva, hogy egy kisebb koccanásnál is elnyelje az ütközést és ezzel totálkáros legyen, nehogy picit beverd a buksid, attól még az ugyanolyan "papírautó" ha nem mégjobban vagy nem?

    Csak azért mondom, mert swiftel játok és jöttek már nekem yaris-al például. Namost amíg a nőnek gyakorlatilag így látszatra több százezres kára lett (végighúzta az oldalával a bal hátsó sárvédőmet) addíg az én kocsim házilag ki lett javítva kis polirozással (még a festék se jött le a balesetnél), a biztosításnak meg örültünk. Ebből én azt vontam le, hogy nem is olyan rossz ez a kocsi, persze a yaris biztonságosabb a fent írt 20 légzsákkal meg a jóégtudja mivel, csakhát kis koccanásnál már totálkár, ergo az a nagyobb "papírautó".
  • Csabesz6
    #1270
    A Yaris biztos "feszesebb", mivel abból a legrégebbi is 2000 környéki.Corsából van 80-as évek beli is, tehát abból is találsz papír változatot.De egy új Corsa/Yaris tuti nem papír, mivel tele vannak mindenféle fölös szir szarral, meg ugye a biztonság.Ami megöli az élményt.
    Érted a lényeget?
    Ha biztonságot akarsz, akkor ne az idősebb évjáratok között keresgélj, szerintem.Én meg csak ott turkálok, éljen a vékony lemez!:)
  • tom235
    #1269
    Akkor vegyük úgy általánosságban azokhoz a kérdést, akik előszeretettel fikázzák a swiftet, mint "papírautó" kérdés: miért jobb ezen szempontból például az előző kommentemben szereplő két kocsi?
  • Csabesz6
    #1268
    Ha észrevennéd én nem hátrányként említettem a vékony kasznit, sőt megvédtem a swiftet.Én szeretem a könnyű kasznis autókat.
  • tom235
    #1267
    Nemigazán értem ezt a papírautózást a swift-re. A corsa-t vagy a yaris-t miért nem papírautózzátok pl?
  • jaszy
    #1266
    Ez is az is :)
  • KAMIONOS KOGYO
    #1265
    Lada! kocka,kerek?
  • jaszy
    #1264
    Golf 4 de abba nem kellett, Golf 2 volt előtte abba vettem.
    De volt Lada, Honda, Peugeot, Merci, Dacia, Trabi és még fene tudja milyen autóm.....régen :)
  • Csabesz6
    #1263
    Milyen volt az előző?
  • Csabesz6
    #1262
    :DDD
  • pszihopata
    #1261
    10-szer jobb kocsi:)
  • jaszy
    #1260
    ez más autó:)
  • pszihopata
    #1259
    :)
  • pszihopata
    #1258
    óratekergetés
  • Csabesz6
    #1257
    LOL
    "Hajtottam fél évig 1988-as 1.3-as suzuki swiftet, nagyon jó kis autó.(na az még nem papírból volt) "
    Hogyafaszba ne lenne papírból?:D Az különösen abból van, de EZÉRT JÓ.
    Ha meg te azért veszel vagy nem veszel autót mert az alapján ítélnek meg, az gáz szerintem.
  • Csabesz6
    #1256
    Akkor most hogyhogy harminc?
  • fifi
    #1255
    "az számít hogy mivel jársz..attól vagy ember"

    és ez kit érdekel? ha tetszik, vagy éppen optimális a céljaidnak, akkorvedd meg és kész. kit izgat, hogy más mit mond...
  • zutyu
    #1254
    Személy szerint, nem lenne gondom vele (kivéve a belső kárpit színe-ocsmány, kormánykerék...pfúú), alátámasztani annyival tudom, hogy olyan mocsok világban élünk ahol, az számít hogy mivel jársz..attól vagy ember..tisztába vagyok aközlekedési morállal, egy bmw-s tuti leszorít vele. Az 1.3 motor nekem tetszik meg erősebb,mint egy Corsa...
    Hajtottam fél évig 1988-as 1.3-as suzuki swiftet, nagyon jó kis autó.(na az még nem papírból volt)
  • jaszy
    #1253
    Tudom, eddig én is annyiért vettem....
  • Csabesz6
    #1252
    Én mostanában egymás után két "egyhármast" is hajtottam, azt javaslom próbálj ki egyet, utána nyilatkozz.Az hogy papír, az tény, de cserébe keveset eszik és nem kell nagy motor bele.Lehet azt is, hogy nehéz lesz az autó, de onnantól kezdve az életben nem jutsz hozzá olcsón:) Mármint a Suzukihoz.
    Valamit valamiért.Amúgy is, aki olyan kurv@ biztonságos autót akar, az a "mai" autók között nézzen szét.
    Én személy szerint örülök neki hogy 15-20-30 évvel ezelőtt nem igazán törődtek ilyenekkel.Meg EU normák, elektromos gázpedál, stb...nem az én asztalom:)
  • Csabesz6
    #1251
    Én 3 ezerért veszek:)
  • fifi
    #1250
    "ne már Suzukival járjak,"
    ez a baj... a felfogás.
    alá tudnád ezt támasztani bármivel?

    tudom, hogy nem :D

    olcsó-megbízható-igénytelen...
  • zutyu
    #1249
    hát naja. ..Corsában csak 1996st kapok 400ezerért, csak azért gondoltam, hogy ne már Suzukival járjak, de hát csóró vagyok baszki.végén rá fogok fanyalodni.végül is első autónak szánom, de nem ezt akarom hajtani életem végig.körülnézek suzuki fronton is, csak hát az azért élet veszély a pályán ha belém rongyol valaki.
  • jaszy
    #1248
    Aki autóval jár annak számítani kell a költségekre, ma vettem egy termosztátot 30 ezerért! A fejem még mindig fel akar robbanni :)
  • Csabesz6
    #1247
    ennyi a történet
  • fifi
    #1246
    "elromlani nem szokott"
    tudom, de azért ott van a pakliban, és ha mégis, akkor megdönt az alkatrészár egy időre.

    El akarom adni a Cordobát, de sajnálom is mert fasza állapotban van, de kell egy dízel kombi így is-úgyis záros határidőn belül "kenyérkeresőnek".
    lehet felidegesedek, és veszek egy adagolós "mosolygós" Passat kombit.
  • pszihopata
    #1245
    pl. fékbetét 120 ezer kilóméter

    európában a féktárcsa bír annyit
  • pszihopata
    #1244
    nekem volt pár mazdám,most is azzal járok elromlani nem szokott

    kopó cuccok

    egyébként azért drága az alkatrész mert nem álltak rá a török stb. utángyártók

    ausztriából érdemes beszerezni bármit,és azok a cuccok hiába kerülnek 2-3-szor annyiba 5-ször annyit bírnak-azok hiroshimából jönnek
  • fifi
    #1243
    lett volna családon belül jó konstrukcióban egy Mazda 6 dízel kombi, de utánamenve az alkatrészáraknak, ebben a pillanatban tettünk le róla...
    faszom sem akar 3 havi fizetést költeni befecskendezőre, futóműre...
  • pszihopata
    #1242
    corsában kisebb a rizikó,bár egy szutyukival járnál a legjobban

    bagó az alkatrész bírja is,meg megy is rendesen
    minimum 5 évvel fiatalabbat is kapsz ugyanannyiért,ráadásul sokkal könyebb kifogni egy agyongarázsozott hétvégiautót mert 10-szer több van a piacon

    egyik haver most vett az asszonynak 450-ért egy wagonR-t tök patent,milyen corsát kapsz ennyiért?
  • fifi
    #1241
    szvsz nekem 100X inkább egy Corsa, mint egy 206
  • zutyu
    #1240
    most mi nem? Nem alacsony költségű autó? Mondjuk egy Opel Corsához hasonlítva?
  • pszihopata
    #1239
    lpg topic-ban olvasgathatsz
  • pszihopata
    #1238
    nem
  • zutyu
    #1237
    És mi van benzin-gáz üzemmóddal? szerintetek érdemes olyan autót venni?
  • zutyu
    #1236
    Na vissza újra. Szóval van egy Peugeot 206 -os 1999. Vélemény ezekről az autóról. Kis költségűt keresek,és félek ez a típus nem az :(
  • dx
    #1235
    tesóm használ egy azthiszem 2003 körülit, 1.6benzines, van benne 120k kilométer , jól megy,tágas viszont nemrég volt gond a klímával ami javítva lett,ezen kívűl más baja nincs.
    mondjuk nem sokat tudok magáról autóról kb 5ször ha ültem benne.
  • Csabesz6
    #1234
    Pedig sajnos(?) a racionalitás ezt a megoldást is kidobhatja.