4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Lammer
    #1633
    egy baratomnak 2-3 eves ignise(1.3 gyari 9X loero, gyari minden)... igaz, nem frontos, hanem 4x4*... de ezt a billegest amit leirtal az baromsag! iszonyat miket funoltunk vele... mikor leesett a nagy ho, bementunk olyan hoba, hogy nem tudtuk kinyitni az ajtokat a hotol(pedigy ugye hasfal emelt)... par meterre onnan tologattak a frontos szarokat... mi meg mint a kes a vajban, elindultunk, megalltunk stb... iszonyat jo :PPP teszkoban jeg+ho+kanyar keresztben oriasi! erdekes nem ereztem billegest... ;)

    *mondjuk a 4x4 miatt nagyon sinauto erzes! en mindig tok jol elvagyok anyosban... biztonsagos erzes, pedig csak egy lesajnalt suzuki (elvileg subaru hajtassal)... :P
  • fifi
    #1632
    6-ért gyanúsan olcsó, én az enyémet 4-ért adtam el árában és a 95-ös volt... :-)
  • Higany
    #1631
    Hi! Seat Cordoba Sportline 1.6, 2001-es évjáraturól mi a véleményetek? Most 600e-ért tudok egyet, csak félek megvenni, mert túl olcsó szerintem. Milyen típushibákról tudtok, mit nézzek rajta? Köszi!
  • öregember
    #1630
    ignis..... billeg meg pattog, egy rakás szar
  • Lammer
    #1629
    najo... nezem ezeket a sufni chipes oldalakat... 106 lo hozhato ki belole... kerdes: hosszu tavon biztos jo lesz a mocinak(nem 10-20Kra gondoltam)? uzemoraszagot erzek... :)
  • Lammer
    #1628
    "mint sok ennyi idős japan autó."

    de jo, hogy nem vagyunk egyformak :]

    en most egy jdm-es osszkerekes turbos nissan bluebirdre vagyok raizgulva(ha jok az infoim, akkor csak japoba gyarottak 4wds turbos peldanyt es onnan volt import, jol tudom?)... nekem valahogy ezek a 80-as evek vegi japan csaladi kockak baromira bejonnek

    Itt egy video csupa éjtííízjapocsaladikocka+turbo+osszkerek kombos dyno videorol ^^ (van benne 1-2 kakukktojas :D marmint idobeli tipus, lenyeg remelem latszodik hint: sok kocka negykerekmeghajtasu rondasagot kell nezni)
    ittene!

    (ahhhh 0.31-nel es 2.45-nel van egy igazan finoman, konszolidaltan optikazott peldany! MÁSZTHEV! AVAGY STONE(kő)! :D)

    beteg-e vagyok-e?
  • Lammer
    #1627
    ezt a 9 secet g-techel mertetek? mert meg mindig nem hiszem el, hogy ennyit tudtatok egy szivo motoron erositeni egy chippel(ha jol emlexem)... ez nonszensz... km orara rastopperelni meg lol... ad1: sosem lesz pontos(gumimeret/kopas stb) a gyari ora ad2: sosem lesz pontos a stopperes meresed... :]

    g-tech(pro)+video komboval el fogom(fogjuk) hinni ;)
  • thoomas
    #1626
    Én a Nissan-ra voksolok! Bár a Seat tényleg "divatosabb", meg modernebbnek néz ki,az almera viszont japán. Erősebb benne a motor. De kinek mi jön be:)
    A lóerő vitához meg annyit szólnék hozzá, hogy véleményem szerint teljesen relatív egy autó fürgesége,gyengesége,gyorsulása,erőssége stb... Énis azon az állásponton vagyok, hogy 60 lóerővel simán ellehet menni bárhova. Sőt, én nekem most egy 50 lóerős VW-m van, de még nem volt gondom előzéssel vagy hasonlóval.
  • Higany
    #1625
    Hát köszönöm mindenkinek a segítségét! Majd holnap megyek el megnézni ezt a Nissant, de képek alapján designra a Seat jobban bejövős.
  • fifi
    #1624
    attól volt jó vagy nem, hogy neked mi volt a véleményed róla?
    vicces...
  • Pepsi Twist
    #1623
    Suzuki Ignis:

    link

    Asszonynak ilyen van csak fehérbe "full-extra" automata váltón kívül de azt nem is szabad venni 1 ekkora motorhoz :D gyári aluval és teljesen korrekt, rá lett költve kb 50eFT a fogyasztása 6-7 liter lett városba és 110LE 9s a 100 :D

    VW Vento:

    link

    Én ezt tudnám ajánlani, alkudni kell belőle 200eFT ot és már jó is, igaz szét van hajtva de attól még lehet jó és a motor is csalóka mert a 116 ló eléggé jól megmozgatja a karosszériát és nem is fogyaszt sokat (7-8 liter tapasztalat mert én is így kezdtem :D) visszatérő betegségekről meg sajnos nem tudok regélni mert az enyémbe már csak szinte a karosszéria ami eredeti és az viszont teljes felújításon esett át :D mai napig megvan a 2000es motor a garázsba :D


    ui.:

    Nissan? Csak skyline vagy 350z...
  • Csabesz6
    #1622
    :D!!
  • ZsirosKenyer
    #1621
    rosszul emlékszem és tényleg trendáj volt?

    úgy rémlik, hogy már akkor is savas felböfögésem volt tőle.
  • fifi
    #1620
    "A seat kasztnija már akkor is elavult volt amikor kijö
    lol
  • ZsirosKenyer
    #1619
    Inkább ez mint a Seat. A seat kasztnija már akkor is elavult volt amikor kijött!
    Ritka csúf......mint sok ennyi idős európai autó.
  • jaszy
    #1618
    Inkább a Seat. Ez a kaszni már akkor is elavult volt amikor kijött!
    Ritka csúf......mint sok ennyi idős japan autó.
  • jaszy
    #1617
    Ízlések és pofonok....
  • Csabesz6
    #1616
    Szerintem közöttük is érdemes nézegetned:)
  • Higany
    #1615
    Erről mi a véleményetek? Jobb, mint a lentebb linkelt Seat? Köszi és bocsi a sok kérdésért!
  • Csabesz6
    #1614
    Szvsz ritka unalmas egy dizájn.
  • jaszy
    #1613
    Diesel-ben nagyon jó! Egyébként meg szerintem nagyon eltalált forma.
  • milk4
    #1612
    4-es Golf egy s**r rendes motor nélkül,bár erős motorral sem jó,mert akkor meg nagyon sokat eszik.Tehát,a mk4-et mindenki kerülje.
  • jaszy
    #1611
    Nekem volt 1.4 es 20V 75 LE 4-es golfom, mit ne mondjak, csiga nagyon, borzasztó gyenge. nem vagyok egy rally-s típus de egy swift legyorsult behúzott kézifékkel.
  • fifi
    #1610
    jó tudjuk, le kell borulnunk a király 3literes 20-at zabáló skorpi előtt.
    hagyjuk már ezt.
    miért olyan nehéz elhinni, hogy 60LE-nél is van élet?
  • Pepsi Twist
    #1609
    asszonynak ilyen van 2 éve van meg... semmi baj nincs vele eleinte sokat fogyaszt kb 5000kmig 9liter a max aztán városba normális vezetés mellett 7 liter, full extrásan is csak 3.5 millió asszem :D használtan elég olcsóak és megérik a pénzüket főleg azért mert olcsó a fenntartás "kényelmes" és semmi baj nincs vele ebbe 40ekm van és még semmi nem lett cserélve csak a szokásos :D pollenszűrő, olaj bla bla bla semmi baja nem volt...

    jó kis verda csak az a baj hogy én nem férek bele :D
  • Higany
    #1608
    és mi a véleményed a Suzuki Ignis-ről? Csak mert apum szemezget eggyel?
  • Pepsi Twist
    #1607
    gyerekek félreértés van :D én nem azt mondtam hogy gyors hanem fürge a fürge az azt jelenti hogy városba meglódul ha kell :D ennyi... nekem van 1 ventom és megvagyok vele elégedve :D

    amúgy visszatérve a témához suzukinál a retek hugy fos (nem lehet mást mondani rá mert csak a festék és a rozsda tartotta össze) opel astra F-et 600eFT-ért vették be :D és cserébe adtak 1 suzuki ignis-t persze a különbözetet ki kellett fizetni de akkor is 600eFT mínusz az új autó árából... mondjuk itt új autóról volt szó :)
  • Sir Quno Jedi
    #1606
    Igen dodgembe, pláne ha lábbal hajtós... :DDD
  • neevous
    #1605
    Volt nálunk céges 1.6-os altea. nem vagyok boyracer, de azzal a motorral egy rakás szart sem ér, viszont sokat eszik.
  • fifi
    #1604
    meglepődnél mennyire lomha az az 1.6
    én nem értem minek akar mindenki lóerőgyárat amúgy. basszus nekem központi fecskendős 1.4-es Cordobám volt 6 évig. megbízható volt, és keveset zabált. megmondom őszintén meg is bántam hogy eladtam. Ha normálisan akarsz közlekedni, el lehet poroszkálni egy 60lovas autóval simán. nem mindenki akar autóversenyző, meg driftkirály lenni, a carstylingra sem akar beszivárogni sok autóvezető :)
  • Csabesz6
    #1603
    "toledo vagy leon 1.6os motorral "

    azzal az ósdi motorral aztán kurva fürgék azok a "batár" dögök:D
  • Higany
    #1602
    A gáz, hogy olyan 900e Ft környékén nem nagyon vannak, főleg nem itt a környéken. Apum meg nem akar messzire menni.
  • Higany
    #1601
    Hát amiről konkrétan szó volt, hogy tesz bele egy új akksit, lecserélteti az olajat és egy új vezérműszíjat tesz bele. Többről nem tudok. Csak az a gáz az egészben, hogy apum a mostani 16 éves, megkímélt állapotú Fiat Tipo-ját szeretné beszámíttatni, de csak 100e Ft-ot adnának ennél a kereskedőnél, ha ezt a verdát akarjuk megvenni. Másiknál meg ugyanezért az autóért 200e-t is adnának, de ott drágábbak és nincs is, ami tetszene.
  • Pepsi Twist
    #1600
    amúgy... ha már seat akkor inkább valami toledo vagy leon 1.6os motorral az még talán fürge is és olcsók is 60 lóerő tényleg esélytelen 1.2es corsába van annyi :D
  • Pepsi Twist
    #1599
    kérdezd meg mit cserél a motorba mire mert lehet a jót kiveszi és beleteszi a szart ami még megy 5-6e kilométerig :D
  • fifi
    #1598
    mit kell cserélni a motorban?
    a váltó-zárat én sokallanám 80-ért, de ez részletkérdés...
  • fifi
    #1597
    nyugis kocsikázásra elég az 1.4 60PS...
  • Higany
    #1596
    Jah, meg még mondta a faszi, hogy tetetett bele valami váltó-zárat 80e-ért. Szerintetek mennyibe kerül egy olyan?
  • Higany
    #1595
    Hát sajnos apummal vesszük közösbe és ő max az 1.4-eseket részesíti előnybe és ebbe az évjáratba még a 60 lovas motor van. Amúgy meg sikerült megeggyezni az eladóval, hogy ebben az árban megcsinálnak egy friss műszakit és kicserélnek pár dolkot a motorban. Így..?
  • jaszy
    #1594
    Lehetne kicsit nagyobb motor benne, 60LE nem sokra elég, vizsga is lejárt úgy látom.