4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • milk4
    #1993
    Figyelj,én régóta olvasok vw-s fórumokat és nagyon sokan váltották le a dízel golfukat,mert a turbó elmegy bennük és sokszor kellett szervízbe vinniük.Ráadásul,ha PDTDI-t veszel akkor a PD eleme 90%,hogy előbb vagy utóbb tönkremegy.
  • fifi
    #1992
    ugyan már öcsi...
    ugyan az az adagolós motor van benne mint ami a mosolygós Passattól megy a VW-kben 1.9 90 vagy 110PS nagyrészt. van PD TDI is, de arról direkt nem írtam
    látszik, hogy csak a lózungokat dobálod itt, közben azt sem tudod, eszik-e vagy isszák a porlasztócsúcsot...
  • milk4
    #1991
    4es Golf+dízel=NAGYON NEM!

    Kerüljed őket,a dízel motor nagyon rossz bennük.
  • fifi
    #1990
    én nem vennék...
    max 1.9SDI-t, vagy 90lovas adagolós TDI-el, de akkor is csak kombit
  • fifi
    #1989
    "De legalább nem olvadnék bele a híg fos tengerébe :D"
    na ahogy gondoltam, ki is bújt a szög a zsákból...
  • Pepsi Twist
    #1988
    én a 4es golfokról sok jót nem hallottam lehet ez csak nálam van így de sokan hurrogják... motorral, meg csak dízel, mert "kis" autó "erős" dízellel = menetdinamizmus + alacsony fogyasztás
  • Sly9119
    #1987
    Nem gyári az tény :D De legalább nem olvadnék bele a híg fos tengerébe :D

    De egyébként vélemény az IV Golfokról? Volt nekem csak hát nem olyan sokáig és nem jött elő hiba még. Milyen motorral érdemes venni ?
  • Willi Betz
    #1986
    2.-t azt én sürgősen elfelejteném. Hogy néz már ki?:DDD
  • Sly9119
    #1985
    Két link a Vaj bőrös és az "Érdekes :)
  • Sly9119
    #1984
    Hát igen, azt meg kutatni :) lehet maradok én az IV golfnál



    Golf Vajbőrrel.Érdekes :))

    Vélemény? Alkudni mennyire lehet ha KP ra veszem? milyen mértékben?
  • Willi Betz
    #1983
    Dízelből szerintem csak olyat érdemes venni,aminek ismered az előéletét. Mondjuk ez benzinesnél sem árt,de az nem annyira kényes.
  • Sly9119
    #1982
    Ebben viszont van valami...Sok a baj a használt dízel autókkal azt mondták az ismerőseim. Megérné használtan venni benzines autót, hogy ne költsem rá a gatyámat? Golf IV volt 3 ajtós, 1.4 16V, egy darabig nálam volt, de aztán vissza kellett adni. Megérné olyat venni? Azok már vannak olcsóbban is és akkor vágnék alá valami jó felnit és maradna pénzem...őőő Jack Daniel's-t venni :D

    kérdésem, jobb használtan benzineset venni, mint használt dízelt? benzinbe pl 120 000 km ig venném meg.pl GOLF IV

    Vagy ha tudtok ajánlani más benzines autót.

    Köszönöm hogy válaszoltok nekem, jobb érdeklődni mint szervízelgetni :))
  • Pepsi Twist
    #1981
    miért nem tudja kihasználni? ezt nem értem autópályán jobb mint az 1.9tdi legalábbis tapasztalataim szerint
  • sjani1995
    #1980
    A4 1.9! mi is egy olyan előtt állunk :)
    2.5-öst nem nagyon tudod itthon kihasználni (1.9es és 2.5-ös tulajok véleménye)
  • Pepsi Twist
    #1979
    mi baj van azokkal? én hajtottam olyat nem sokat de elég sűrűn mikor apámnak A8 volt 2.5TDivel semmi baj nem volt vele...
  • fifi
    #1978
    a 2.5-ÖT sztem jobb, ha elfelejted...
  • Pepsi Twist
    #1977
    ezeknek sztem még van valami bajuk a normális ilyen 2mFT még mindig
  • Pepsi Twist
    #1976
    "nem tetszenek,(VESSZZZŐŐŐŐŐŐ) meg nagyon sok negatív visszajelzést hallok a francia autókrol"

    tehát dízel motorok nem tetszenek e mellett sok negatív cuccot hallok a francia AUTÓrol nem a motorról autó :)
  • dx
    #1975
    az első egész jó állapotban van. moi,van hozzá szervizkönyv,kézi váltós,nem bőrös szóval nem rossz. nézd meg.
  • Sly9119
    #1974
    Na visszatértem a kérdezők sorába :-)

    A következő típust találtam, véleményeket írjatok a motorjáról meddig bírja fenntartása mennyibe van kb. szervízenként.Illetve hogy az audi dízel motorjait meddig érdemes megvásárolni használt gépjárműként?

    ui.: Testvéremnek volt régebben egy 2002 es A4 1.9 PD TDi, ő jókat mondd róla.


    Audi A6 2.5 TDi

    Másik :)
  • pszihopata
    #1973
    -'mutass rá hogy hol mondtam hogy a francia dízel szar?"

    -'ezek a dci motorok nekem alapból nem tetszenek, meg nagyon sok negatív visszajelzést hallok a francia autókrol, használják otthon maguknak ügyesen de ide európa többi országaiba ne hozzák a szemetet"

    -'franciát soha"

    -lehet hogy velem van a baj,de ezt én fikázásnak olvasom másodszorra is

    egy audis-nissanostól amúgy is ez már alap

  • Pepsi Twist
    #1972
    én azt mondtam gyerök hogy nekem nem jönnek be a francia dízelek... nem azt mondtam hogy szar :) vagy mutass rá hogy hol mondtam hogy a francia dízel szar? vagy esetleg én írtam le rosszul vagy te értetted félre vagy mind2
  • Sir Quno Jedi
    #1971
    ÉS az emberek inkább járnak a már országban lévő és szénné elavult/elöregedett autóparkkal, mivel a kinti, tökéletes állapotú, még modern és környzetbarát teknójú autókat nem tudják megfizetni (és nem is akarják, mert nem hülyék), mivel kintről szarért-húgyért lehet ugyan szerezni őket, de mire az országban honosítod, addigra triplájába kerül. És akkor panszkodnak, hoyg jajájj, az emberek öreg autóval járnak. IGEN, mert talán támogatni kéne a 6-10 éves, korszerű autók behozatalát, mint jól lehúzni a népet. DE ez itt balkán, itt mindent lehet.

    Engem aztán nem zavar, járok 20 éves járgányokkal és felőlem megdegelhet a sok újgazdag tőle. Majd ha nem büntetnek azért, ha újabbat akarok, akkor TALÁN lecserélem, de lehet, megtartom nosztalgiából, hogy a jó k. édes anyukájukat, azt! Bájbáj!
  • Sir Quno Jedi
    #1970
    Na a regadó az a totál legál rablás, semmi más. Rosszabb, mint anno a "kommunista" vámok.
  • thoomas
    #1969
    Hülyék lennének eltörölni. És megmondom őszintén nem is hülyeség, ha egy kicsit belegondolunk.
    De amúgy éppen a totalcaron olvastam valamelyik nap, hogy a regadóval kapcsolatban is, már évek óta baszogatja az EU a kormányt, hogy töröljék el. De úgysem fogják, hiszen ez egy elég komoly bevétel.
  • pszihopata
    #1968
    szokás szerint semmit sem tudni
  • Sir Quno Jedi
    #1967
    Következő félévet már be sem kell fizetni, én úgy tudom.
  • pszihopata
    #1966
    még nem törölték el
  • Sir Quno Jedi
    #1965
    Luxusadó mán nincs nagyautókra, úgyhogy ez nem igaz. Max. a nagyköbcentis erős verdáknaka fogyazstásába lehet belekötni, de a Boeing 747 sem annyit fogyaszt mint a Cessna, mégsem baszogatja senki őket érte. Aki nagy(erős)autót vesz, az kb. szarik a fogyasztásra...
  • Megtörhetetlen
    #1964
    Ez így van vidéken egyébként nem csak az autók az olcsóbbak határ szélén meg pláne, külföldről becipelik rá egy kis extra pénz egy kis polir és mehet is :)
  • pszihopata
    #1963
    öreget kell venni drágán és jót kapsz

    ennyire egyszerű

    a jó csak kicsit drágább mint az olcsó de sokkal jobb
  • thoomas
    #1962
    Az utolsó mondatod a lényeg:D Ugyanis debreceni vagyok. Amúgy néztünk primerákat is, főleg az 1.5-ösből van sok. De a legtöbb már nagyon le van harcolva sajnos.
  • pszihopata
    #1961
    a japán kocsi a legprecízebb,a toyota-honda drága belőle tehát a maradékból kell választani

    egyébként ha nem sokat mentek még a benzines is jó és olcsóbb és főleg kevesebbet futottak

    használtautón van egy rakat,nézzd ki,de vidéken sokkal jobbakat találsz
    főleg a nyugati határszélen
  • thoomas
    #1960
    Használtautón fent van, vagy esetleg képeket tudsz mutatni?
  • Csabesz6
    #1959
    Ezt a "dízeles" szöveget amúgy honnan veszitek?:)
    Dízel vagy gázolajOS.
  • Csabesz6
    #1958
    Naná hogy a Rotary, de ne a csajozás miatt vedd.
  • pszihopata
    #1957
    primera 2.0td 6-7 kilóért szépet kaptok
  • thoomas
    #1956
    Mi mostanában amúgy már többször nyakunkba vettük a várost faterommal, használt autó vásárlás reményében, de elég elkeserítő a helyzet sajnos. Bár lehet mi vagyunk túl válogatósak:D Mi kb 1 millióig keresnénk autót, amiben van minimum abs,szervó,légzsák, meg jólenne azért a klíma is:) Meg aztán ugye még jó állapotban is legyen, meg keveset is fogyasszon:D Na ilyen sajnos nincsen:D Előbb-utóbb kompromisszumot kell kötni valamilyen téren.
    Ezen a 3 literes tádé audin röhögtem...:D most így fejből nem tudom hány lovas lehet, de abban biztos vagyok, hogy 170 LE-n felül van, ott meg már azért súlyos összegeket kell fizetni sajna. De persze ha valakinek van rá pénze, és tetszik neki, akkor hajrá:) Csak kevés az ilyen ember.
  • thoomas
    #1955
  • pszihopata
    #1954
    jó oda egy pimpelt 1.6-os öreg kúpé is,hangos dobbal:D

    biztos lázba hozza őket hogy wankelben ülhetnek

    de a narancssárgával már érzed a lényeget :D